750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
8 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Çapalama Makinesi

Çapalama Makinesi

Toprağın seri şekilde işlenerek hazır hale getirmesine yardımcı olan makineye çapalama makinesi denir. Çapalama makinesi sert ya da çok yumuşak olan ve üzeri çakıllarla veya taşlarla dolu olan arazilerde rahat şekillerde çalışmayı sağlar. Çapa makinalarının asıl kullanım amacı bitkileri daha iyi yetiştirmek, toprağın verimini arttırmak ve zararlı otlardan toprağı temizlemektir.

Çapalama Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Çapa makinesi benzinli ve dizel olmak üzere iki çeşittir. Dizel çapalama makinelerinin güçlü motorları mevcuttur. Bu sayede işlerin daha hızlı yapılmasını sağlar, iş yükünü hafifletir ve zaman kazandırır. Dizel çapalama makineleri, benzinli çapalama makinesine göre daha az yakıt yakması sayesinde maddi açıdan tasarruf sağlar. Benzinli çapa makineleri, bahçe işlerinizde kullanım için oldukça uygundur. Küçük ya da orta derecede bahçeler için yeterli seviyededir. Hobi bahçeleri ve peyzaj düzenlemelerinde toprak benzinli çapa makinesi kullanılabilir.&nbsp Benzinli çapalama makinesi sayesinde bitkilerin ve ağaçların yetiştiği toprak havalanır, daha verimli ürünlere kavuşabilirsiniz.

Çapalama Makinesi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çapalama makinesi çeşitlerine göz gezdirirken arkadan çapalı mı yoksa önden çapalı bir makiye mi ihtiyacınız var öncelikle onu belirleyiniz. Yoğun, sıkışmış toprak ve çimenler üzerinde kullanmak için arkadan çapalı modelleri tercih ediniz. Küçük bahçe peyzajları için önden dişli çapa makineleri tercih edilmeli. Bu çapa makineleri sıkı ve dar bahçe alanlarında manevra yapmak için oldukça uygundur. Şanzıman kalitesine de dikkat edilmeli. Kaliteli şanzımana sahip olan çapa makinesi sahibine uzun süre masraf çıkarmaz. Alınacak çapa makinesinin 2 ya da 3 vites hatta geri vitesinin olması hususu göz önünde bulundurulmalı. Çapalama makinesi seçerken arazinin durumu göz önünde bulundurulmalı. Dik ve girintili bir arazide kullanmak için beygir gücü daha düşük olan hafif çapa makinesi tercih edilmeli. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise çapa makinesinin kuyruk milidir. Çapalama makinesinin kullanılacağı arazi 3-4 dönümden büyük ise kuyruk mili olan bir makine tercih edilmelidir. Bu sayede çapalama işlemi daha güçlü şekilde gerçekleştirilir.
Tarlanızı ve bahçenizi güzelleştirmek için Koçtaş’ı ziyaret ederek ihtiyacınız olan çapalama makinesine Online alışverişin sunduğu konforla sahip olabilirsiniz. Hemen şimdi keşfedin!

Daha fazla göster