750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Hidrofor

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
15 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Hidrofor

Çok katlı binalarda ya da alt yapının pek gelişmediği ve su şebekelerinin yetersiz işlev gördüğü yerlerde en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden olan hidroforlar, basit mekanik sistemle kurgulanmış gelişmiş su depolarıdır. Hidrofor ya da halk dilinde su depoları hava ve su basıncını belirli bir oranda tutarak şebekeye gelemeyen ya da iletilemeyen suların kolaylıkla taşınmasını sağlar.

Hidrofor ve Bileşenleri Hakkında Yararlı Bilgiler

Hidrofor tankı, çelik sac malzemeden yapılmış çok dayanıklı materyallerdir. Bu tankın dış yüzeyinde hava ve su basıncını istenilen düzeye getirmek için kullanılan kompresörler bulunur. Son zamanlarda bu kompresörlerin yerine daha fazla işe yaradığı kanıtlanan hava subapları ya da hava enjektörleri kullanılmaya başlanmıştır. Hidrofor tanklarının dış yüzeylerinde ise su ve hava basınçlarını ayıran membran bulunur. Ayrıca bu tankın dış yüzeyinde dış basıncı ölçmeye yarayan manometreler de mevcuttur. Bu manometreler yerden ne kadar yükseklikte ve deniz yüksekliğinden ne kadar uzaklıkta olduğunu ölçmeye yarayan mekanizmalar ile donatılmıştır ve buna bağlı olarak da en düşük enerji sarfiyatı ile en uygun pompalamanın yapılması amaçlanır.

Hidrofor Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hidroforlar kullanım yerlerine ve kullanım sıklıklarına göre farklı çeşitlerde olabilir. Ve doğal olarak bu çeşitlerin de her biri farklı kaliteye sahiptir. Koçtaş'ta bulabileceğiniz hidroforlar AAA+ kalitede olup TSE ve ISO garantisi ile üretilmiştir. Yerden yüksekliği, binanızın kat yüksekliği, ara elemanların yoğunluğu, dikey ya da yatay yerleştirilen borular ve su tepsisindeki suyun sürtünme katsayısı gibi durumlar, alacağınız hidroforun özelliklerini etkileyen en önemli bileşenlerdir. Su hidroforu temin ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer çok önemli detay ise emiş derinliğidir. Bu özellik kesinlikle hidrofor pompa alırken göz önünde bulundurulması gereken bir kriterdir. Aksi durumda istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Hidrofor ve su pompası yüksek kaliteli malzemeden imal edilmişse, uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Hidrofor fiyatları modellerin teknik özellikleri ve imal edildikleri malzemelere göre değişir.  
Koçtaş'ta Baymak ve Sumak gibi hem kalite hem de teknik destek anlamında en iyi sonuçları alabileceğiniz markaların hidrofor modellerini bulabilirsiniz.  Koçtaş'ı şimdi ziyaret edin, pompa ve hidrofor seçenekleri arasında bulabileceğiniz hidrofor modellerinden ihtiyacınız olanı sepete ekleyin! 

Daha fazla göster