150 TL Üzeri Kargo Bedava

Yatak Başlığı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel Yatak Başlığı

Yatak odası dekorunda en etkili dekorasyon ürünlerinin başında yatak başlığı gelir. Birbirinden farklı renk ve tasarım özellikleriyle üretilen modeller her yaş grubu ve her tarza yönelik seçenekler sunar. Bu ürünleri kullanarak yatak odanızı eşsiz bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Ürün üretimi farklı markalar tarafından yapılır. Yatak başlığı üretilirken materyal yapısı değişim gösterir. Kullanılan materyal yapısı yatak başlığının kalitesini belirleyen en önemli etkenlerin başında yer alır. Yatak odası alanında kullanılan yataklarda tercih edilen işlevsel yatak başlığı çeşitleri uzun süreli kullanıma uygun olarak üretilir. Uzun yıllar bu ürünün dayanıklılığından yararlanabilir, sizin zevkinize hitap eden seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

yatak başlığı modelleriMobilya takımı içerisinde de bulunan yatak başlığı ürünü farklı renk avantajlarıyla satışa sunulur. Farklı markaların bünyesinde bulunan eşsiz tasarımlara sahip olarak birbirinden farklı tarza sahip yatak başlığına sahip olabilirsiniz. Mobilya alanında satışa sunulan ürün modelleri seçilirken farklı ölçülerde üretilen modellere dikkat etmeniz önerilir. Tek kişilik veya çift kişilik yatağa uygun olarak tasarlanan işlevsel yatak başlığı modelleri farklı ölçülerde dizayn edilir. Çift kişilik yatak için kullanım yapacaksınız büyük ölçüde tasarlanan ürün modellerini tercih edebilirsiniz. 2 kişinin rahat bir şekilde yatacağı çift kişilik yataklarda başlıklar 2 kişinin kullanım amacına uygun olarak tasarlanır. Ürün modelleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de ürünün sahip olduğu renk tonu olur. Ürün seçimi yaparken oda ve odada yer alan diğer mobilyalarla uyumlu model seçimi yapmanız tavsiye edilir.

Yatak Başlığı Modelleri

Farklı markalar tarafından üretilen ahşap yatak başlığı modelleri farklı tasarım ve özelliklere sahip olarak yer alır. Modeller arasında farklılığı ortaya çıkaran özelliklerden biri de materyal yapısı olur. Üretiminde kullanılan malzeme kalitesi başlığın kalitesini doğrudan etkiler. Seçim yaparken kullanılan materyal türüne dikkat etmeniz önerilir. Kullanılan malzeme ürünün tasarımını doğrudan etkileyen unsurların başında yer alır. Ürün modelleri arasında seçim yaparken ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve bu öncelikle tercih yapmanız tavsiye edilir. Yatak başlığı genel olarak metal, ahşap, hasır gibi malzemelerden üretilir. Farklı tarzları yansıtan malzemeler uzun yıllar dayanıklılık sergileyen yapısıyla göz doldurur. Metal materyalden üretilen tek kişilik yatak başlığına sahip olarak uzun yıllar bu ürünün kalitesinden yararlanabilirsiniz.

Demir materyal kullanılarak elde edilen model seçimi yaparak sağlam ve uzun ömürlü avantajlarından yararlanabilirsiniz. Farklı şekilde üretilen yatak başlığı modelleri farklı malzemelerden yapılır. Yatak odasında kullanım alanı bulan bu modeller alana işsiz bir görünüm kazandırır. Pirinç materyal kullanarak da yatak başlığı elde edilebilir. Sarımtırak doğal rengiyle alana nostaljik hava katan pirinç materyali zamansız tasarımıyla kullananlar tarafından beğeni toplar. Ürün modelleri arasında beğeni toplayan ve dikkatleri üzerine çeken ahşap ürün modelleri avangard tasarımıyla yer alır. Yeni evlenen kişiler tarafından sıkça tercih edilen kapitone ürün modelleri konsept oluşturmak isteyen kişiler tarafından uygun bir tercih olarak yer alır.

Yatak Başlığı Materyali

Yaşam alanı içerisinde bulunan yatak odasında kullanım alanı sunan ürün modelleri farklı materyal yapısıyla üretilir. Materyal yapıları ürünün sahip olduğu tarzı ve konsepti belirlemede yol gösterici olur. Yatak başlığı yapımında ürünün konseptine uygun olarak farklı materyaller bir araya getirilerek kullanılır. Ürün üretiminde kullanılan malzeme ve kalitesi yatak başlığı fiyatını doğrudan etkiler. Seçim yaparken  ferforje yatak başlığında kullanılan materyal seçimlerinizi büyük oranda etkiler. Ürünün kalitesini ön plana çıkaran materyal yapısı yatak başlığı seçiminde öncelikli kriter olarak yer alır. Farklı markalar tarafından üretilen ürün genel olarak ahşap, metal, deri, sunta, mdf ve farklı kumaş yapılarını kullanarak tasarımlarına yer verir.

Metal malzeme uzun ömür vadetmesi ve dayanıklılığı ile göz doldurur. Eğer uzun yıllar dayanıklı ve sağlam ürün tercihinde bulunmak istiyorsanız metal malzemeden üretilen metal ürün modeline sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı konsepti yatak odanızda yansıtmak istiyorsanız konsept tasarımlı ürün modellerini inceleyebilir, farklı malzemelerin kullanıldığı başlığa sahip olabilirsiniz. Son yıllarda sıkça tercih edilen country türü konsepti ahşap materyalden elde edilen ürün modeliyle oluşturulabilir. Klasik, gösterişli konsepte sahip olmak için bu modeller arasından seçim yapabilir, konseptinizi oluşturabilirsiniz. Malzeme ve malzeme kalitesi konsepti oluşturmanızı belirler. Yatak odasında kullanım alanı bulan bu ürün çeşitleri zengin model ve renk seçenekleriyle kullananlara seçim şansı sunar. Materyal yapısının yanında bu özelliklere de dikkat etmeniz önem taşır.

Yatak Başlığı Seçimi

Yatak başlığı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birden çok nokta bulunur. Model seçimi yaparken materyal ürünün rengi, tarzı ve konsepti seçimlerinizi etkiler. Ürün fiyatları, özellikleri ve sunduğu avantajlara bağlı olarak farklı fiyatlarda satışa sunulur. Yatak başlığı fiyatları markadan markaya değişim gösterir. Yatak başlığı farklı boyut ölçülerinde satışa sunulur. Seçim yaparken ihtiyacınız ve gereksiniminiz doğrultusunda boyut avantajlarından yararlanabilirsiniz. Tek kişilik yatağınız varsa tek kişilik yatağınızın ölçülerine uygun olarak tasarlanan tek kişilik yatak başlığı seçimi yapmanız önerilir. Çift kişilik veya büyük boy yatağınız varsa yatak başlığı seçimi yaparken bu boyut özelliklerinden yararlanmanız gerekir. Aksi durumunda yatağınızla uyum sağlamayan ürün görünüm olarak estetik olmaz.

Başlıklar yatak ve baza ölçülerine göre şekillenir. Bu ürünü takım olarak satın alabilir, takım avantajlarından yararlanabilirsiniz. Set olarak satışa sunulan mobilyaların içerisinde yatak başlığı bulunabilir. Yatak odası takımı alırken seçimini yaptığınız yatak başlığı çift kişilik

ürününü setin içerisine dahil edebilirsiniz. Yeni evlenen kişiler tarafından tercih edilen yatak odası takımları uygun fiyat avantajlarıyla yer alır. Konsept ve tarzınıza uygun olarak  yatak odası başlığı seçimi yapabilirsiniz. Seçimini yaptığınız modelin ölçüleri, en boy oranları seçimleri etkiler. Seçim yaparken sahip olduğunuz yatak baza ölçülerine uygun olan modeli tercih etmeniz tavsiye edilir. Tek kişilik ürün satın almak istiyorsanız 1 metre boyunda olan modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Çift kişilik yatak başlığı satın almak istiyorsanız set şeklinde satılan büyük ölçülü model tercihinde de bulunabilirsiniz. 

Yatak Başlığı Ölçüleri

Genel olarak yatak odasında bulunan yatakların baş kısmına yerleştirilen beyaz yatak başlığı modelleri hem dekoratif hem uyku sırasında duvarla temas etmemeniz açısından önem taşır. Farklı boyutlarda satışa sunulan ürün modelleri santimetre bazında farklı boyut seçimleri sunar. Zevkinize ve tarzınıza yönelik olarak pudra, yeşil, gri ve farklı renk avantajlarından yararlanabilir, seçimlerinizi yapabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarım özellikleriyle üretilen ürün modelleri farklı ölçülerde yer alır. Ürün ölçüleri baza boyutlarına uygun bir şekilde kullananlara sunulur. 80 cm’den 180 cm’e kadar farklı birçok model arasında seçim yapabilir, özellikleri inceleyebilirsiniz. Farklı boyut seçenekleri bulunan yatak başlığı tek kişilik modelleri her yaş ve her tarz grubuna uygun olarak dekore edilen modeller sunar.yatak başlığı ölçüleri

Uzun başlığa sahip olmak istiyorsanız, yatağınızı daha gösterişli bir hale getirmek istiyorsanız birbirinden farklı modelleri inceleyebilirsiniz. Ev, otel gibi alanlarda kullanım alanı bulan ürün modelleri konaklama tesislerine yönelik olarak farklı alternatifler sunar. Kolay bir şekilde montaj edilebilen bu ürün markadan markaya farklı montajlama özellikleri sergiler. Montajlama adımlarına uyarak kolay bir şekilde montaj işlemini yapabilirsiniz. Demir gibi malzeme yapısından elde edilen modele sahipseniz vidalama işlemi kullanabilir, uygun bir şekilde ürünü yatağa sabitleyebilirsiniz. Klasikten minimal tarza kadar pek çok dekorasyon parçalarını içeren ürün modelleri odanın havasını değiştirir. Uyumak için tercih edeceğiniz odanın havasını değiştirmek, hareket kazandırmak ve özgün bir atmosfer elde etmek istiyorsanız size yönelik olarak tasarlanan ürün ölçülerinden yararlanabilirsiniz.

Yatak Başlığı Temizliği

Sahip olduğunuz başlığının türü ne olursa olsun temizlenmesi önem taşır. Ürünün belirli aralıklarla temizlenmesi hem görüntüsünü hem de sağlığınızı korumak adına oldukça önemli görülür. Sahip olduğu materyal yapısına bağlı olarak ürün modelleri farklı temizleme aşamaları doğurur. Bu aşamaları takip ederek uygun temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Farklı materyalden elde edilen modeller için farklı temizlik yöntemleri kullanılması gerekir. Deri materyale sahip modele sahipseniz ya da beyaz renkten oluşan modeli temizlemek istiyorsanız sirkeli su gibi kimyasalı yüksek olmayan deterjanlardan yararlanabilirsiniz. Bir kabın içerisine 1 litre suyu döktükten sonra üzerine az miktarda sirkeyi ilave etmeniz ve sonrasında bu karışımla birlikte temizleme işlemini yapmanız tavsiye edilir. Yumuşak bir sünger ya da yumuşak bir bezle sahip olduğunuz modeli silebilirsiniz. Silme işlemi sırasında sert malzeme kullanmamanız önem taşır.

Sert malzeme modelin çizilmesini, yıpranmasını, zarar görmesini sağlayabilir. Silme işlemi yaptığınız sırada sildiğiniz materyalin ıslaklık durumunu kontrol etmeniz önerilir. Çok ıslak malzeme ile modelleri silmeniz yatak başlığının zor kurumasını sağlar. Bu nedenle nemli bezle sildikten sonra kuru bir bezle kurulama yapmanız tavsiye edilir. Arap sabunu gibi kimyasal oranı yüksek olmayan materyalle modellerin temizliğini sağlayabilirsiniz. Renkli, açık renk ve farklı materyalden elde edilen ürün modellerini temizlerken kuru bez yardımı ile mutlaka kurulama yapmanız gerekir. Hassas ve özenli temizlik gerektiren malzemelerin başında ahşap modeller yer alır. Yüksek kimyasal materyaller ile temizleme yapmak ahşap materyalin zarar görmesine neden olur. Ahşap yatak başlığına sahipseniz özel temizleyici kullanabilirsiniz.

Yatak Başlığı Montajı

Farklı markalar tarafından üretilen ürün modelleri farklı montajlama gerektirir. Genel olarak pratik bir şekilde montaja elverişli olan modeller yaklaşık olarak birkaç dakikada tamamlanır. Kurulum sırasında bir kişiden yardım alabilir, büyük boyutlu sahip olduğunuz yatak başlığını 2 kişi takabilirsiniz. Bazı modellerde montaj için gerekli delikler bulunmaz. Bu tarz durumlarda modeli baza ile duvarın arasına sıkıştırarak sabitlemeniz önerilir. Sabitlemeyi verimli bir şekilde yaptığınızda uygun bir şekilde montajlama işlemi gerçekleştirilir. Sabitleme düzgün bir şekilde yapılmadığında başlık sürekli oynar. Belli kullanım sonrası size rahatsızlık hissi verir. 

Duvar ve yatak arasında olan boşluk sıkıştırmaya uygun değilse delik açarak montaj işlemini yapabilirsiniz. Yatak başlığı kurulum sırasında ürünün yanında yer alan vidalardan yararlanabilir, vidaları kullanarak tornavida veya şarjlı matkap ile sabitleyebilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde montajı yapacağınız ürün modelleri estetik görünümü ile göz doldurur. Montajı tamamladıktan sonra sağlamlığını kontrol etmeniz önerilir. Uygun bir şekilde kullanacak kadar sağlam monte edilen ürünler uzun yıllar dayanıklılık sergiler. Yatak odanızda kullanım için yatak başlığı seçimi yaparken montajlama aşamalarını göz önünde bulundurmanız önerilir. Farklı materyal yapısından üretilen yatak başlığı modelleri odanın tüm havasını değiştirir. Odanıza yansıtmak istediğiniz havaya bağlı olarak seçim yaparken montaj özelliklerine de dikkat etmeniz, pratik kullanım sunan ürünleri tercih etmeniz önerilir.

Yatak Başlığı Tasarımları

Modeller birbirinden farklı standart ile üretilir. Dikkatleri üzerine çeken ve göz dolduran tasarımları ile farklı markalar tarafından satışa sunulur. Odanızın sahip olduğu tarz özelliklerine bağlı olarak model seçimi yapabilirsiniz. Modern tarza hakim eviniz varsa modern çizgileri takip eden ürün tasarımlarından yararlanabilirsiniz. Son dönemlerde popüler hale gelen avangart mobilyalar gösterişli yapısıyla dikkatleri üzerine çeker. Avangart tarza sahip yatak odanız varsa avangart tarza sahip  avangart yatak başlığı modelini tercih edebilir, gösterişli tasarım özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Yaşam alanları içerisinde yer alan yatak odasında tarz, tasarım önem taşır. Hem sizi rahatlatacak hem odayı ferah bir şekilde gösterecek model tercihi rahat uyku elde etmeniz açısından önemli görülür.

Farklı model yatak başlığı ve baza seti bir arada kullanılabilir. Yatağınızın boyu seçimleri doğrudan etkiler. Yatağınızın en ve boy oranıyla uyum gösteren model tercihi yapmanız görünüm ve işlevsellik açısından kullanıma elverişli görülür. Farklı renk avantajlarından yararlanarak sevdiğiniz rengi yatak odasında yansıtabilirsiniz. Renk seçimi yaparken mobilyalarla uyumlu olması da dikkat edilmesi gereken bir detay olarak yer alır. Odanın büyüklüğü, güneş alıp almaması ve farklı faktörler değerlendirilerek modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Odanız dar karanlık ise bu havadan kurtulmak için ve odanıza ferah bir hava sunmak için açık renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Şık Yatak Başlığı

Farklı malzemelerden üretilen yatak başlığı modelleri birbirinden şık tarzları ve görünümleriyle dikkatleri üzerine çeker. Yatak başlığı modelleri farklı özelliklere sahip olmasıyla geniş çeşitlilikte karşınıza çıkar. Genel olarak sıkça tercih edilen yatak başlığı modellerinin başında avangart tarza sahip olan modeller gelir. Modern tarza sahip olan modeller tüm yaş grupları tarafından sıkça tercih edilir. Gösterişi seven kişilerin tercih ettiği avangard modeller dikkat çekici duruşları ve üzerinde yer alan işlemeleri ile odanın havasını değiştirir. Modern tarza sahip olarak üretilen modeller son yıllarda sıkça tercih edilen modellerin başında gelir. Modern tarzı yansıtmak istiyorsanız birbirinden farklı kumaş türünden üretilen yatak başlığı modelini tercih edebilirsiniz.

Kadife, deri, normal kumaş kaplamalı olan modeller kolay bir şekilde temizlenir. Estetik görünüm sunar. Göz alıcı şıklığıyla birbirinden farklı model tasarımları arasında seçim yapabilir, ahşap materyal kullanarak elde edilen şık  kapitone yatak başlığına sahip olabilirsiniz. Izgara şeklinde tasarlanan ahşap yapılarıyla karşınıza çıkan model natürel bir görünüme sahip olmanıza olanak sağlar. Koyu, açık renk tonlarıyla yer alan ahşap yatak başlığı modelleri birbirinden farklı özelliklerle satışa sunulur. Ortalama olarak 140, 150, 160, 180, 200 cm boyutlarında satışa sunulan ürün modelleri yatağınızın ölçüleri göz önünde bulundurularak seçilebilir. Yatağınızın en değeri ve boy değerine uygun olarak tercihte bulunabilirsiniz.

Yatak Başlığı Fiyatları

Tüm yaş grubunun odaları için tercih edilebilecek yatak başlığı modelleri odalara farklı bir hava katar. Yatak odalarının en önemli parçalarının başında başlıklar gelir. Genel olarak yeni evlenen kişiler tarafından tercih edilen yatak başlığı modelleri genç, çocuk, bebek odalarında da kullanım alanı bulur. Yatak başlığı modelleri farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. Farklı markaların üretiminde yer alan modeller farklı özellikler taşır. Yatak başlığı fiyatları farklı kriterler baz alınarak hesaplanır. Ahşap, metal, mdf, sunta gibi materyal farklılıkları sunan ürün modelleri arasında fiyat farklılıkları görülebilir.yatak başlığı fiyatları

Ürün modellerinin sahip olduğu boyut özellikleri ne kadar büyük olursa fiyat oranı da o kadar artar. Yatak başlığı fiyatlarını inceleyerek size uygun olan fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yansıtmak istediğiniz tarza uyumlu modelleri sunan markalar kaliteli ve dayanıklı tasarımlar ile uzun yıllar kullanıma elverişli ürün üretimi yapar. Yatak başlığı fiyatlarını Koçtaş üzerinden inceleyebilir, bu alanda uzun yıllar dayanıklılık sergileyen ürün modellerine ulaşabilirsiniz. Koçtaş mağazası ve online mağaza üzerinden güvenli alışveriş deneyimi elde edebilir, farklı markaların yatak başlığı modellerine ulaşabilirsiniz. Online mağaza üzerinden yer alan filtreleme özelliğini kullanarak fiyatı artan ve azalan şeklinde sıralayabilir, en ucuz fiyatlı ürün modeline sahip olabilirsiniz.

Yatak Başlığı Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yatak başlığı ne işe yarar?

Yatak odanızda bulunan yataklara estetik görünüm sunmak ve yatakta yatarken kafanızı duvara çarpmamak adına yatak başlıkları kullanımı önerilir. Yatak başlığı hem sağlığınızı hem estetik özelliklerini korur.

Yatak başlığı nasıl temizlenir?

Yatak başlığı farklı materyal yapılarıyla elde edilir. Materyal özelliklerine bağlı olarak temizleme aşamaları değişim gösterir. Yüksek kimyasal içermeyen temizlik malzemeleriyle başlığın temizlemesini yapabilirsiniz. Temizleme işlemi sonrası kurulama yapmanız modelin zarar görmemesi açısından önem taşır.

Yatak başlığı kaç cm olmalı?

Farklı boyut özellikleri ile satışa sunulan yatak başlığı modelleri farklı boyut seçenekleri sunar. Yatağınızın büyüklüğüne bağlı olarak boyut avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yatak başlığı nasıl sökülür?

Modelden modele yatak başlığı takma ve sökme işlemi farklılık gösterir. Vidalama ile takma işlemi yaptıysanız vidaları sökerek yatak başlığını yerinden kaldırabilirsiniz. Birbirine geçmeli parçalardan oluşan başlığa sahipseniz yatak başlığını yukarıya kaldırarak sökebilirsiniz.

Daha fazla göster
173 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: