150 TL Üzeri Kargo Bedava

Abajur Ayaklığı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Dekoratif Tasarımlar Sunan Çeşitli Abajur Ayakları

Abajur ayağı, dekoratif aydınlatma ürünlerinin arasında bulunan abajur şapkalarından ayrı olarak satılır. Abajur şapkanıza uyumlu olacak şekilde, beğenilerinize uygun bir ürün seçimi yapabilirsiniz. Bu ürünler farklı stillerde ve materyallerde üretilebilir. Evinizin istediğiniz odasına konumlandırabileceğiniz klasik, modern, country tarzlarına sahip abajur ayağı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. 

Çok sayıdaki seçeneğin arasında ahşap yapıda olanlar bulunur. Ahşap abajur ayağı; ceviz, kayın gibi çeşitli ağaç türlerinden elde edilmiş olabilir. Farklı renk seçenekleri de sunan modeller, doğal bir dekorasyon görüntüsü elde etmenize yarar sağlar. 

Metal ve seramik abajur ayağı da istekleriniz doğrultusunda tercih edebileceğiniz modellerdendir. Mekanik şekilde ışığını açabileceğiniz abajur ayağı türlerinin yanı sıra ufak bir dokunuşla çalışan modeller de mevcuttur. Ev dekorasyonunuzu göz önüne alarak dilediğiniz özellikteki ve tasarımdaki ürünler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. 

Dağınık bir görüntü oluşmasını engelleyen şeffaf arapuarlı kablolar abajurlarda kullanılabilir. Kabloların gizlenebilmesini sağlayan modeller de ev dekorasyonunuza düzenli ve şık bir görünüm sağlar. 

Ayakların yükseklikleri de çeşitlilik gösterebilir. İhtiyacınıza uygun ebatlara sahip bir abajur ayağı modeli seçimi yapabilirsiniz. Ürünlerin sahip olduğu farklı duy tipleri de kullanılabilir maksimum watt seviyesinde değişikliklere yol açabilir. İhtiyacınız olan ürünü seçerken sağladığı watt değerlerini göz önüne alabilirsiniz.

Alanınıza Uyum Sağlayacak Doğru Abajur Ayağı Seçimi 

Abajurların daha düzgün durabilmesi için ayakların seçiminin doğru yapılması gerekir. Tasarım olarak sağladığı oran önemli bir niteliktir. Abajur şapkası ile ayaklarının oranlı seçilmesi daha hoş bir görüntü sağlar. Orantısız seçilen ayak ve abajur şapkası estetik dışı bir görünüm oluşur. Abajur şapkasına göre büyük seçilen durumlarda sadece görsel olarak olumsuzluk oluşturmaz aynı zamanda sağlayacağı ışık verimliliğini de azaltır. 

Ayak kısmına doğru ışık yansıtacak şekilde tasarlanan bir aydınlatma aracı olan abajurlar, yanlış boyutlarda bir ürün seçiminde yeterli ışık sağlayamayacak duruma gelir. Hatalı oranlarda seçilen ürünler ışığın dağılımını kötü etkiyerek yetersiz ışık dağıtımına sebep olur. 

Dengeli bir ışık yayılımı ve estetik görünüm oluşturabilmek için abajur ayaklığını ölçülü ve uyumlu olanlardan seçebilirsiniz. Abajur başlığının abajur ayağının boyutunun üçte iki olacak şekilde bir orantı kullanabilirsiniz. Abajurunuzu konumlandıracağınız odaya karar verdikten sonra uygun ayak seçim gerçekleştirebilirsiniz. 

Salonlar genel olarak geniş alanlardan oluştuğu için kullanacağınız ürünlerin çeşitleri istediğiniz kalınlıkta ve uzunlukta bulunabilir. Yatak odasında bulunduracağınız abajurlar içim ise ufak temaslarda bile kolay devrilebilir olmayanlardan seçilebilir. Daha büyük abajur başlıklı ve daha kalın ayağa sahip modelleri, yatak odası için tercih edebilirsiniz. Uzun abajur ayağının kullanılacağı alanlar, denge sağlama konusunda sıkıntı yaratmayacak ortamlar olabilir.

Farklı Materyallerden Üretilen Abajur Ayağı Modelleri

Çeşitli tasarım ve renkleri sayesinde odanın ambiyansını değiştirme isteklerinizde fayda sağlayan ürünlerdir. Farklı maddeler kullanılarak üretilen çeşitleri, farklı zevklere uyum sağlayacak opsiyonlar barındırır. Metal seçenekler, ortamlarınızda spor bir görüntü sağlamanıza olanak tanır. 

Genellikle sade mobilyaların hakim olduğu alanlarda metal abajur ayağı tercih edilir. Yatak odalarında abajur ayaklığı darbe alıp düşme durumları yaşayabildiği için dayanıklı materyallere sahip metal ürünler seçilebilir. Porselen abajur ayaklığı, ortamlarınıza farklı bir hava katacak tasarımlara sahiptir. Cam abajur ayağı, salonlarda ve yemek odalarında tercih edilebilen dekoratif modellerdendir. 

Yerleştirildiği ortamda zarif bir görünüş yaratan cam seçenekler, temas edilebilme ihtimalinin az olduğu yerlere koyulabilir. Cam yapıdaki ayaklar darbe aldığında daha çabuk kırılabilme riski taşır. Komodin üzerinde bulundurmak istediğiniz ürünleri temas edildiğinde düşme riskine sahip olduğu için çabuk hasar görmeyecek bir maddeden seçebilirsiniz. 

Sağlam yapısıyla uzun süre kullanım olanağı sunan tahta ya da bronz abajur ayağını seçenekleriniz arasında bulundurabilirsiniz. Özellikle bebek ya da çocuk odalarında bulundurmak istediğiniz çeşitler tahta materyallere sahip olanlardan seçilebilir. 

Tasarım olarak ortamınızın seviyesini yükseltmenize yarayacak otantik ya da eskitme stilindeki ayakları edinebilirsiniz. Retro ve vintage tarzında ev dekorasyonu yaratmak için çeşitli tarzlardan yardım alabilir ve uyumlu bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Kullanım Alanına Göre Birbirinden Şık Abajur Ayaklığı Modelleri

Seçim yaparken dengenin oluşması için oranlara dikkat etmenin önemli olması gibi kullanılacak alan ile arasındaki uyumu da oldukça önemlidir. Hem zevklerinizle örtüşen hem de ortamınıza uyum sağlayan modellerden birini seçebilirsiniz. Doğru oranda seçilen abajur ayaklığı ışıktan alınacak verimi de artırır. 

Ev dekorasyonları klasik mobilyalardan oluşan, otantik stile sahip olan ya da sade mobilyalarla döşenen tarzlarda bulunabilir. Evdeki her odanın dekorasyonu da birbirinden farklı olabilir. Ayak seçiminde kullanılacak odanın tasarımını göz önünde bulundurabilirsiniz. Sade ve beyaz tonların hakim olduğu tasarımlara sahip ortamlarınızda, beyaz abajur ayağı tercih edebilirsiniz.

Odanızın dizaynı dışında farklı hava katacak bir aksesuar arayışındaysanız daha farklı seçenekleri inceleyebilirsiniz. Boncuk abajur ayağı, ahşap maddeden üretilebilen boncuk görünümlü yapıya sahip bir türdür. Üzerine uyum sağlayacak istediğiniz bir abajur şapkasıyla kombinleyerek dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. 

Porselen ya da ahşap gibi çeşitli materyallerden oluşan seçenekler arasından zevkleriniz doğrultusunda bir model tercih edebilirsiniz. Abajur ayağı fiyatları yapımında kullanılan maddelere, kalitesine, dayanıklılığına ve boyutlarına göre değişiklik gösterebilir. Yapısında porselen, cam, ahşap, metal gibi farklı materyaller bulunması, fiyat değişikliği oluşmasında önemli etkenlerden sayılabilir. 

Farklı renklerde tasarlanan abajur ayağı modellerini Koçtaş'tan inceleyebilir ve dilediğiniz yapıdaki ürünleri Koçtaş'tan kolayca satın alabilirsiniz.

Abajur Ayakları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Abajur ayağı nasıl seçilir?

Sağlam ve kolay hasar görmeyecek malzemelerden üretilen modeller arasından tercih yapabilirsiniz. Eğer ortamın havasını değiştirmek amacıyla bir seçimde bulunacaksanız odanın genel stilinin dışında bir seçimde bulunabilirsiniz. Evin farklı odalarına değişik abajur ayağı modellerini yerleştirebilirsiniz. Çocuk ya da bebek odasında bulundurmak için temas halinde hasar oluşturmayacak çeşitleri kullanabilirsiniz.

Abajur ayakları hangi malzemelerden yapılır?

Porselen yapıdaki ürünler evinize hoş bir görünüm katar. Cam modeller, zarif görüntüsüyle darbe alma riski az olan yerlerde bulundurulabilir. Ahşap ürünler, kolay kırılmayan dayanıklı yapısı ile temas etme ihtimali fazlaca bulunan komodin gibi eşyaların üstlerine konumlandırılabilir. Metal seçenekler, şık görüntüsü ve sağlamlığıyla tercihler arasında çokça yer alır. Otantik abajur ayağı alanın ambiyansını değiştirir.

Abajur ayağı fiyatları ne kadar?

Abajur ayağı fiyatları üretiminde kullanılan maddelere, ürünün kalitesine, yüksekliğine göre değişim gösterebilir. Cam, porselen, metal, ahşap gibi değişen materyaller ürün fiyatları arasında değişimin büyük nedenlerindendir. Ürünün kaliteli malzemeden yapılmış olması da fiyat farklılıkları oluşturur. Ürünün ebatlarının büyük ya da küçük olması da yapısında kullanılan malzemenin azalmasına ya da fazlalığına sebep olduğu için fiyat farkı oluşturması kaçınılmazdır.

En Çok Satan Abajur Ayaklığı Hangileri?

Koçtaş Abajur Ayaklığı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Evlight Gold Abajur Ayağı
  2. Masif Ahşap Konik Tasarım Abajur Ayağı Ceviz Lakeli
  3. Evlight Siyah Abajur Ayağı
  4. Metal Gövdeli Abajur Ayağı Beyaz
Daha fazla göster
21 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: