150 TL Üzeri Kargo Bedava

Lavabo Sifonu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Lavabo Sifonu Modelleri ile Mutfakta, Banyoda Kaliteli Çözümler

Banyo ve mutfak lavabolarında suyun gidere ulaştırılabilmesi için lavabo sifonları kullanılır. Lavabo sifonu malzemesine göre krom, metal, plastik ve tasarımına göre U borulu, körüklü, taslı, basmalı olarak çeşitlenir. Lavabo içi süzgeci veya lavabo süzgeci ile lavabo sifonuna ulaşan atık suların akışı kolay hale gelir ve lavabo tıkanıklıklarının önüne geçilir. Mutfak sifonu mutfakta artıkların neden olabileceği kötü kokuların oluşmasına engel olur. Lavabo sifonu fiyatları kullanılan malzemeye değişiklik gösterir.

Mutfakta bulaşık yıkama banyoda el yıkama gibi farklı temizlik işleri için kullanılan lavabolar suyun doğru bir şekilde tahliye edilebilmesi için sifona ihtiyaç duyar. Lavabo sifonu suyun doğru ve hızlı bir şekilde tahliye edilebilmesi için gerekli olan ürünlerdir. Lavaboların kullanımı sonrası oluşan atık suyun lavabodan arındırılması gerekir. Bu ürünler atık su ile su arasında bağlantı kurabilmek için özel olarak tasarlanmıştır. Evlerde bulunan lavabolar haricinde işyerlerinde, ofislerde ve lavabonun bulunduğu her yerde kullanım için uygundur. Kurulumları basit olduğundan kolaylıkla monte edilebilir ve kullanıma hazır hale getirilebilir. Lavabo boruları farklı malzeme ve boyutlarda üretilebilir ve lavabo sifonu fiyatları da ona göre şekillenir.

Sifon Seçimi ve Özellikleri

Lavabolar önemli iç mekân ürünleridir. Temizlik işlerinin yürütüldüğü lavaboların sürekli olarak temiz tutulması gerekir. Lavabo temizliği için lavabo sifonu ön şartlardan bir tanesidir. Sifon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve özellikleri aşağıda listelenmiştir.

 • Lavabo sifonu seçiminde borunun lavaboyla tam olarak uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.
 • Taşmalı lavabolar için özel olarak tasarlanan modeller tercih edilebilir.
 • Şık bir görünüm ve işlevsel bir kullanım için metal malzemeden üretilen modeller tercih edilebilir.
 • Mutfak ve banyolarda özellikle kötü koku oluşumunu engellemek için körüklü veya U borulu lavabo sifonu modelleri seçilmelidir.
 • Basmalı modeller kullanım kolaylığı özelliği ile göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Körüklü olan lavabo sifonu modelleri uzayıp kısalabildiği için istenilen şekil verilerek lavabolarla uyumlu hale getirilebilir ve koku yapmama, tıkanmama özellikleriyle oldukça işlevsel olabilir. Bununla birlikte antiseptik özelliği sayesinde hijyenik bir kullanım sağladığından kaliteli bir seçenek olacaktır.
 • Bu ürünlerin lavabo süzgeçleri ile birlikte kullanılarak lavabonun içine katı atıkların kaçmasının engellendiği ve böylelikle kötü kokuların önüne geçildiği unutulmamalıdır.

Koçtaş, pratik kullanımlı ve kaliteli lavabo sifonu çeşitlerini satışa sunar. Hemen ihtiyacınız olan modeli seçin ve sepetinize ekleyin! Koçtaş güvencesiyle uygun fiyatların ve kaliteli alışverişin tadını çıkarın!

Lavabo Sifonu Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Lavabo Sifonu Ne İşe Yarar?

Lavabo sifonu suyun doğru bir şekilde tahliyesinin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan ekipmanlardandır. Bu ürünler sayesinde mutfak ve banyolarda kullanılan lavabolardaki kötü koku oluşumu engellenir. İçerisinde muhakkak bir miktar su bulunmasıyla atıklar kolay bir şekilde giderden atılır. Farklı boyut ve malzemelerde üretilebilen bu ürünler sıhhi tesisatın önemli parçalarındandır.

Lavabo Sifonu Çeşitleri Nelerdir?

Lavabo sifonu çeşitleri üretildikleri malzemeye göre farklılık gösterir. Genellikle plastik malzemeden üretilen bu ürünler uzun ömürlü ve esnektir. Plastik malzeme ile birlikte krom veya metal malzemeden üretilen sifonlar da mevcuttur. Krom veya metal malzemeden üretilenler şık bir görünüm sunduğu için sıklıkla tercih edilir. Banyo ve mutfak alanları için lavabo sifonları körüklü ve U borulu olarak ikiye ayrılır. Körüklü olanlar su akışını kolaylaştırarak U borulu olanlar ise boru içerisinde su birikimi sağlayarak kötü koku oluşmasına engel olur.

Taslı Lavabo Sifonu Ne İşe Yarar?

Bu sifon modeli şekli itibariyle düzdür ve bu sifonlarda süzgecin hemen altında bulunan tas görünümünde bir yapı ve düz plastik bir boru bulunur. Sifon bağlantısı doğrudan gidere bağlıdır. Atık su bu boru vasıtasıyla kanalizasyona doğru akar. Bu sifon modeli tas görünümünde bir yapıya sahip olduğu için kolay bir şekilde temizlenebilir. Sifonun tas kısmı çıkarılarak kolaylıkla kirlerden arındırılabilir. Taslı sifon modeli mutfakta ve banyoda en çok tercih edilen çeşitlerdendir.

En Çok Satan Lavabo Sifonu Hangileri?

Koçtaş Lavabo Sifonu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Spiral Sifon Ø32
 2. Körüklü Lavabo Sifonu
 3. Yak U Borulu Lavabo Sifonu 5102119058
 4. Vitra Lavabo Sifonu T Tipi A45123
 5. Monavit Paslanmaz Klik Klack Lavabo Süzgeci Ve Ø32 Dirsekli Gider
Daha fazla göster
90 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: