Peşin Fiyatına 7 Taksit

Mutfak Halısı

Filtreler
Özellikler
-

Mutfaklarda Dekoratif ve İşlevsel Olarak Kullanılan Mutfak Halısı Modelleri

Mutfak ortamında zeminleri koruyan ve dekorasyonu güçlendiren ürünler arasında mutfak halısı türleri de yer alır. Mutfak halısı mutfak zemininin türü ahşap, parke, taş gibi değişse de üzerinde kullanılmaya uygun çeşitlere sahiptir. Döşemeleri koruma özelliği göstermesi nedeniyle mutfaklar için son derece kullanışlıdır.

 • Üretiminde farklı malzemeler kullanılarak ortaya çıkan mutfak halısı kişilerin ihtiyaçlarına göre seçilir. Kumaş farklılıkları ürünlerin dokusunu ve görüntüsünü etkiler. Bireylerin yaratmak istediği mutfak ortamı için farklı stillerde tasarlanan modellere ulaşmak mümkündür. Her bireyin ürünlerden beklentisi farklı olur. Bu nedenle ürünlerin ihtiyaçları karşılayacağından emin olunmalıdır. Doğru nitelikleri taşıyan ürünler ile fonksiyonel bir kullanım mümkündür. Aynı zamanda alanların dekorasyonuna katkı sağlayarak estetik görünümler oluşmasına yardım eder.
 • Üretim materyalleri arasında pamuk, akrilik, viskon, kadife gibi kumaş türleri yer alır. Ancak tüylü bir yapıda olmayan mutfak halısı çeşitlerine de ulaşmak mümkündür. Tüysüz modeller, antialerjik özellikler taşıyan ürünlerdir. Antibakteriyel olmaları sebebiyle toz, tüy, akar gibi maddelere alerjisi olanlar ve solunum yolu rahatsızlıkları çeken bireyler için idealdir. Jüt mutfak halısı da tüyleri bulunmayan yapıda modellerden biridir.
 • Jüt mutfak halısı, doğal liflerden elde edilen bir üründür. Renk skalası oldukça doğaldır. Kendi has renk tonu sayesinde rustik ve doğal dekorasyonlara sahip mutfaklarda uyumlu şekilde kullanılır. Dikdörtgen, kare, yuvarlak gibi farklı formlarda modellerine ulaşılabilir. Mutfakta doğal bir ortam yaratmak adına büyük yardımcılardır. Tüysüz olması ve kaymaz yapıda bulunması ürünü tercih edecek bireyler için önemli bir kriterdir.
 • Viskon modeller üzerinde etnik desenler bulunan ve çok renkli olarak sunulan ürünlerdir. Altı kaymaz özelliğe sahip viskon ürünler ile kullanışlı bir kullanım sağlamak mümkün olur. Kaliteli yapısı ve duruşuyla mutfaklarda estetik görünümler oluşmasına yardım eder. Farklı renk ve formlarda çeşitleri mevcuttur. Etnik semboller, düz renkler ve modern desenlerde birçok farklı türü bulunur.
 • Bazı modellerinde üst ve alt kısmın arasında sünger bulunur. Yapısında sünger olan mutfak halısı, ev içinde ısı yalıtımı oluşturulmasına yardım eder. Üretim materyallerinin getirdiği özellikler arasında daha yumuşak bir doku taşıması vardır. Ürünlerin kimisinde kaymaz taban niteliği mevcut olabilir. Kaymaz özellik bireylerin düşme ve kayması gibi durumların oluşmasını engeller. Farklı yapıdaki zeminlerin her birine kolaylıkla tutunan ve rahatça kullanılabilen ürünler arasından pratik seçimler gerçekleştirmek mümkün olur.
 • Ürünlerin bireyler tarafından tercih edilme nedenlerinden biri bakımının kolayca gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Kolay temizlenen mutfak halısı, mutfak gibi bir ortamda kullanılacak ürünlerde aranan nitelikleri barındırır. Yemek hazırlanan ve yemek servisi yapılan bu alanlarda kullanılan eşyaların lekelenmesi ve kirlenmesi oldukça doğaldır. Ancak bakımının kolay olması, diğer alternatiflere oranla tercihlerde öne geçmesini sağlar. Yıkanabilir mutfak halısının hem elde hem de çamaşır makinesinde temizlenme imkânı veriyor olması da önemlidir. Bireyler kendi kolaylıklarını düşünerek istediği temizlik yöntemini belirler ve aynı doğrultuda uygulamalara başlar.
 • Mutfak halısı fiyatları da seçim kriterlerine dahil edilerek verimli tercihler yapılabilir. Bireyler mutfakları için kullanışlı ürünler arasından renk, ölçü, üretim materyali gibi özelliklere bakarak seçim yapar. Mutfak halısı fiyatları da incelenerek bütçeleri aşmayan seçimler gerçekleştirilmelidir.
 • Bireyler ürünleri tekli olarak alabileceği gibi set hâlinde de edinebilir. İçeriğinden birden çok parçanın olduğu modeller aynı tasarımlara sahip olur. 2’li mutfak halısı çeşitlerinde iki adet parça bulunur. Bunların boyutlarına bakıldığında biri diğerinden daha küçük olur. Set içeriğinde bulunan iki parça da bireylerin isteklerine göre mutfağa yerleştirilir. Dileyenler ürünleri birbirinin uzantısıymış gibi art arda yerleştirebilir. İsteyenler ise parçaları mutfağın farklı köşelerine konumlandırır.

2’li mutfak halısı fiyatları tekli satılanlara göre daha yüksek olabilir. Çünkü içerisinde birden fazla parça bulunur. Fiyat değişimlerine neden olan önemli kriterler arasında üretiminde kullanılan malzemelerin yapısı da bulunur. Farklı değişkenler doğrultusunda farklı fiyat aralıklarına sahip ürünler arasından seçim yaparken gereksinimler göz önünde tutulmalıdır.

Renk, Desen, Ölçü Gibi Özellikleri Değişen Mutfak Halısı Alternatifleri

Mutfaklar her bireyin kendi zevkine göre döşediği alanlardır. Yemek yapılan ve yemek yenen bu alanlarda etrafa yiyecek kalıntılarının dökülmesi oldukça olağandır. Mutfak halısı farklı renk, biçim ve ölçü seçeneklerine sahiptir. Geniş renk çeşitliliği ve taşıdığı desenler sayesinde farklı stillerde döşenen alanlara uyum sağlar.

 • Üzerinde mutfak temasına uygun figürler bulunan modellere ulaşılabilir. Çaydanlık, kupa, tencere, bıçak, çatal, kaşık, kase, merdane gibi mutfakta kullanılan gereçlerin figürlerinin bulunduğu mutfak halısı türleri mevcuttur. Meyve, sebze, kahve çekirdeği, ekmek, pasta, kurabiye gibi baskıların olduğu alternatifler kullanıcıların beğenisine sunulur. Bunlar dışında geometrik şekilli, motifli, yazılı gibi türler de üretilir. Bireyler mutfak alanlarının tarzına bakarak uygun modelleri seçer. Bazı modeller sadelikten yana olan bireylere hitap eder. Üzerinde figür ve baskı bulunmayan düz renkli ürünler, sade dekorasyonları seven bireyler için son derece uygundur.
 • Üzerinde her ne desen taşıyor olursa olsun farklı renk alternatiflerine kolayca ulaşılabilir. Açık renklerden canlı renklere birçok farklı renk seçeneği bulunabilir. Beyaz, bej, kahverengi, gri, pembe, turuncu, sarı, lila, turkuaz, siyah gibi geniş çeşitlilik sayesinde her mutfağa uygun modellere erişilir. Bireyler seçim yaparken mutfakların döşenme stilini göz önüne almalıdır. Aynı zamanda yemek yapma süresinin daha keyifli bir hâle gelmesi için zevklere de önem verilmesi gerekir. Mutfakta bulunan diğer eşyalar, duvar renklerine, aksesuarlara bakılarak modellerde karar kılmak mümkündür.
 • Bireyler tarafından sıkça tercih edilen çeşitlerden biri siyah beyaz mutfak halısıdır. Siyah ve beyaz kombinasyonunun yakıştığı mutfaklarda ahenkli bir duruş sergiler. Bazı bireyler için koyu renkli alan dekorasyonları öne çıkar. Siyah mutfak halısı, koyu renk sevenlere hitap eden modern görünümlü modellerden biridir. Bireyler zevklerine ve mekânlarına uygun olduğu sürece ürünleri edinebilir.
 • Mutfak halısı modelleri aynı zamanda biçimleri ile de birbirinden farklı üretilir. Oval, dikdörtgen, yuvarlak gibi mutfak alanlarının yapısına göre tasarlanır. Evlerdeki mutfakların iç tasarımı birbiriyle aynı olmadığı için ürünleri biçimsel olarak farklı seçme gereksinimi doğar. Farklı mutfak iç yapılarına göre yuvarlak, dikdörtgen gibi biçimlerine göre seçimleri yapılır. Dikdörtgen mutfak halısı, mutfaktaki alana uygun olduğu sürece tercih edilir. Mutfak zeminine iyi biçimde oturan bir model ise tercih edilebilir. Yuvarlak mutfak halısı, birçok farklı çeşitte bulunabilen modellerdendir. Mutfağa uygun olduğu müddetçe yuvarlak türler edinilebilir. Oval mutfak halısı, yuvarlak modellere göre daha uzun bir yapıdadır. Yumuşatılmış yuvarlak uç kısımları ile bireylerin istekleri doğrultusunda mutfaklar için tercih edilir.
 • Biçimler, renkleri ve desenleri farklılaşan ürünlerin ölçüleri de oldukça farklıdır. Mutfak alanları geniş veya daha dar olabilir. Bireylerin uygun bir ürünü belirleyebilmesi için ebatlarının alana mutlaka uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Dar ve küçük bir mutfak mevcut ise alan için büyük kalmayacak ölçülerde olan ürünlere yönelmek gerekir. Aksi hâlde dekoratif durması istenen modeller, ortamın estetiğini bozarak verimsiz bir kullanıma sebep olur. Beklendiği gibi olumlu bir görüntü ve işlevsel bir kullanım yaratmak için mutlaka ölçülerin doğru tespit edilmesi gerekir.
 • Mutfak halısı ölçülerine bakıldığında minimal veya büyük modellere ulaşılabilir. 4 metrekare mutfak halısı genellikle geniş mutfak alanlarında yararlanılan türlerdendir. Ancak daha büyük ve daha küçük ölçülerde türleri de mevcuttur. Bu sayede farklı genişliklere sahip ortamlara uygun ürünler belirlenerek konforlu bir kullanım alanı yaratmak mümkün olur.
 • Mutfak halısı modellerinde ince ve kalın tasarlananlara ulaşmak mümkündür. Ürünlerin ince veya kalın bir yapıya sahip olmasının nedeni yapısında kullanılan üretim malzemeleridir. Üretim materyalleri ürünlere doku ekler ve ortaya farklı kalınlıklarda ürünler çıkar. İnce mutfak halısı, bakımının kolaylıkla sağlanması sayesinde tercih edilir. Makinede yıkanabilir mutfak halısı olma sebebi ise ince olması ve daha az yer kaplamasıdır. İnce modellerde olduğu gibi kalın tasarımda üretilen ürünlerin de avantajları vardır. Kalın olduğu için hanelerde ısı yalıtımını destekleyen bir nitelik taşır. Ürünler mutfak zeminini kapladığı için kalın modellerden yardım alarak yerden soğuk gelmesi önlenir. Böylece bireyler mutfakları için seçtiği ürünleri kullanarak enerji tasarrufu da sağlamış olur.
 • Temizliğini gerçekleştirirken yıkanabilir bir nitelik taşıdığından emin olunmalıdır. Çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliği bireyler için büyük kolaylık sağlar. Dileyenler ürünler çamaşır makinesi yerine elde de yıkayabilir. Ancak ürünün yapısının gerekliliklerine bakarak yapısını bozmayacak temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Ürünler elde yıkanırken zarar görmemesi için hassas davranılmalıdır. Ayrıca kurutma yapılacağı sırada doğrudan güneş ışığı görmesini izin verilmemelidir. Kendi hâlinde doğal yollarla kurumalıdır.
 • Mutfak halısı fiyatları üretiminde kullanılan malzemelerin cinsine ve kalitesine göre değişir. Malzemelerin kalitesi yükseldikçe ürünlerin kullanım ömrü de uzar. Sunduğu kullanım ömrü uzadıkça ürünler için ayrılması gereken bütçe artar. Kalitesinden emin olunan ve ihtiyaçları karşılayacağı düşünülen modeller arasından seçimler gerçekleştirilmelidir.

Koçtaş’ta farklı stillerde döşenen mutfaklara uyumlu olarak sunulan mutfak halılarına ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlar düşünülerek doğru belirlenen ölçülerde ve bütçeyi aşmayan seçenekler arasından kullanımlara uygun bir model seçilir. İsteklerine göre belirlediğiniz mutfak halısı türlerini Koçtaş’tan hemen sipariş ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mutfak Halısı Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Mutfak halısı nasıl temizlenir?

Temizliğini gerçekleştirmek için öncelikle elektrikli süpürgeden yardım alınır. Böylece yüzeyde biriken kir, toz, kalıntı süpürge içerisine çekilir. Ancak süpürge temizliği yeterli gelmiyorsa çamaşır makinesinde yıkama yapılır. Çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun ürünlerin pratik biçimde temizliği sağlanır. Kullanılacak yıkama programının maksimum 30 derece olması uygundur. Ayrıca dileyenler elde uygun malzemelerle temizliğini gerçekleştirebilir.

Mutfak halısı rengi nasıl olmalı?

Renk seçimi yapılırken mutfak dekorasyonuna uyumlu olmasına bakılır. Mutfağın tasarım stiline göre bir renk tonu tercihi yapılmalıdır. Aynı zamanda bireylerin kişisel beğenilerine uygun olması da son derece önemlidir. Mutfakta geçirilecek zamanın daha keyifli bir hâle gelmesi için bireylerin zevkleri ile uyuşması mühim bir niteliktir.

Mutfak halısı boyutları nasıl olmalı?

Mutfak halısı ölçülerinin mutfak genişliği ile doğru orantılı olarak seçilmesi gerekir. Büyük bir mutfak için seçim sırasında daha rahat davranılabilir. Ancak dar ve küçük alanlarda hassas tercihlerin gerçekleştirilmesi önemlidir. Dar mutfaklara gereğinden büyük ürünler alınırsa kullanışsız bir deneyime zemin hazırlanmış olur. Mutfak ölçülerine uyumlu olan modeller arasından seçimler yapılmalıdır.

Mutfak halısı nasıl seçilir?

Tercihleri yapmadan önce ürünlerin sahip olduğu özellikler kontrol edilmelidir. Üretiminde kullanılan malzeme, malzemelerin kalitesi, rengi, deseni, ölçüleri gibi farklı kriterlere bağlı olarak seçimler yapılmalıdır. Seçim öncesi mutfak halısı fiyatları da gözden kaçırılmamalıdır. Bireylerin ürün için ayırdığı bütçe aşılmadan birçok yönden verimli bir kullanım yaratmak mümkün olur.

En Çok Satan Mutfak Halısı Hangileri?

Koçtaş Mutfak Halısı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Dijital Kaymaz Gri Jüt Görünümlü Oval Siyah Çerçeveli Mutfak Halısı Salon Halısı Halı Yolluk
 2. Dijital Kaymaz Yıkanabilir İskandinav Vizon Bej Mutfak Halısı Salon Halısı Yolluk
 3. Dijital Baskılı Kaymaz Taban Yıkanabilir Kitchen Home Yazılı Kahverengi Mutfak Halısı D5018
 4. Dijital Kaymaz Yıkanabilir İskandinav Vizon Bej Mutfak Halısı Salon Halısı Yolluk
 5. Dijital Kaymaz Jüt Görünümlü Gri Kitchen Siyah Çerçeveli Mutfak Halısı
Daha fazla göster
75 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: