150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kombi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Bütçenize Uygun Kombi Fiyatları ve En İyi Kombi Modelleri

Kombi küçük alanların ısıtılması için tasarlanmış bir cihazdır. İklimlendirme cihazları arasında sayılır. Özellikle kış aylarında önemli bir ihtiyacı karşılar. Suyu ısıtarak sıcak su gereksinimine de yanıt verir. Doğalgaz ve elektrik ile çalışabilir. Günümüzde en çok kullanılan mühendislik ürünlerinden biridir.

en iyi kombi markalarıKombinin geliştirilmesine destek veren ilk çalışma 1874 yılında Johann Vaillant tarafından sunulur. Vaillant'ın geliştirdiği cihaz hem ısıtma hem soğutma için kullanılır. 1894 yılında kapalı bir devre ile sıcak su ısıtıcısı geliştirilir. Banyolara monte edilen bu cihazlar içinde su, ortama herhangi bir zararlı gaz çıkarmadan ısınır. İlk tip cihazların şofbene dönüşmesi 1905 yılını bulur. 1924 yılında ise cihaz geliştirilerek evlerin ısıtmasında kullanılacak hale getirilir. Merkezi ısıtma kazanları 1990'ların başında bugünkü kombilerin gelişimine olanak sağlar. Bu tarih sonrasında, kombiler çevre ve maliyet açısından geliştirilerek farklı modeller ortaya çıkartılır.

Kullanımının önemli avantajları vardır. Cihazlar kolay bir şekilde duvara monte edilebilir. Küçük ve hafif cihazlardır. Yakıt olarak gaz kullanımı sayesinde ayrıca bir yakıt tankerine ihtiyaç duymaz. Az yer kaplar. Her evin ve hatta her odanın ihtiyacı kadar ısıtılmasına olanak sağlar. Merkezi ısıtma sistemine göre daha verimlidir. Her bir daire kullandığı kadarı için ödeme yapar. Ev ve işyeri gibi küçük alanlarda kullanılabilir.

Kombi Fiyatları ve Çeşitleri Nelerdir?

Kombiler ısıtma yöntemlerine ve hava giriş-çıkış özelliklerine göre çeşitlere ayrılır. İlk ayrım, enerji olarak kullanılan ürün açısından yapılabilir. En yaygın kullanılan tipler doğalgazla ve elektrikle çalışan ürünlerdir. 

Elektrikli cihazlarda su, elektrikli ısıtıcılar yardımıyla ısıtılır. Borular yardımı ile radyatörlere ve musluğa taşınır. Elektrik kullanımı hem sağlık hem de çevre açısından olumludur. Kullanıcı açısından bakıldığında ise maliyetlidir. Eşdeğer performansa sahip doğalgazlı ürünlere göre maliyeti yüksektir.   

Doğalgaz kombi ise hammadde olarak gaz kullanır. Gaz yanarken ortaya ısı açığa çıkar. Isı yardımı ile sıcak su elde edilerek ısıtma ve sıcak su tesisatlarına dağıtılır. Elektrikli cihazlara göre kullanımı daha yaygındır. Bunda kombi fiyatları ile teknolojik gelişmelerin etkisi büyüktür. Dezavantajı ise ısı elde ederken ortaya çıkan atık gazların salınımıdır. Gelişe