750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kombi

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
12 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Kombi Fiyatları ve En İyi Kombi Markaları

Kombi, hem yüksek verimli su ısıtıcısı hem de bir merkezi ısıtma sistemi kazanıdır ve kompakt ünite içinde birleştirilmiştir. Kolay kurulum süresi ile masraflarınızı minimuma indirir. Evinizin sıcak su ihtiyacını karşılamak üzere çatı alanında herhangi bir tanka ihtiyaç duymazsınız. Musluklarınızda veya duşunuzda şebeke basıncında sıcak suyu sağlar, böylece termosifon ya da elektrikli ısıtıcılardaki gibi ısınmasını beklemeden anında sıcak su ile duş yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Eviniz ve İş Yeriniz İçin İhtiyacınız Olan Kombi Modelleri 

Kombiler yaktıkları gazın dışarı atma işlemini iki yol ile gerçekleştirirler. Hermetik kombiler, bir fanın yardımıyla havayı dışarıdan alarak yanmasını ve aynı yöntemle gazın dışarı atılmasını sağlar. İzole edildiğinden havalandırma ihtiyacı duymaz. Havalandırma gerektirmeyen yerlerde daha çok tercih edilir ve hermetik kombi fiyatları diğer kombilere göre daha uygundur. Yoğuşmalı kombi gazı yakarak kullandığında elde ettiği buharı kendisine katarak sıvı hale getirir. Çıkan buharı gazdan sıvı haline geçirirken de ısı verir ve ısınma sağlar. Yoğuşmalı kombi seçiminde dikkat edilmesi gereken ayrıntı kazan kapasitesidir. Yeni kombi kazanlarının tümü, demir dışı metallerden, genellikle paslanmaz çelikten yapılmış bir ısı eşanjörü ile donatılmıştır, böylece zaman içinde paslanmayı engeller. Sıcak su silindirinin yeniden doldurulmasını beklemenize gerek yoktur, bu nedenle, sınırsız sıcak su kullanabilirsiniz. Geleneksel kazanlar, birkaç standart ısıtma seçeneğine sahip bir kontrol cihazının bir sıcaklık açma / kapama düğmesi ile oldukça basit şekilde çalışır. Bununla birlikte, yoğuşmalı kazanlar, bir musluk açıldığında otomatik olarak sıcak su ürettikleri için bir zamanlayıcıya ihtiyaç duymaz. Yüksek verim elde edeceğiniz yoğuşmalı kombifiyatları arasından bütçenize uygun bir kombi mutlaka bulabilirsiniz. Elektrikli kombi seçenekleri ise hem ısınma, hem de sıcak su sağlar ve baca bağlantısına da ihtiyaç duymaz. 

Kombi Kullanımında Püf Noktaları... 

Yeni kombiniz mevcut sisteminize takılacaksa, boru tesisatınızın ve radyatörlerin temizliğini dikkate alınız. Kombi kurulumu aldığınız markanın yani üreticinin ve gaz dağıtım şirketinin şartnamelerine uygun profesyonel yetkili servis tarafından yapılmasına özen gösterin. Kombiniz, evinizin baca çıkışı olan ve önceden belirleyeceğiniz duvara askı aparatları ile montajlanır. Kombinin bacası şartnamelere uygun bir şekilde takılmasına özen gösterilir. Tesisatın bağlantı kontrolleri yapılır. Tesisat bağlantı kontrolü sonrası radyatörlere su verilir. En son gaz bağlantısı yapılır ve herhangi bir kaçak olup olmadığı kontrol edilir. Kombinin sık sık açılıp kapatılmaması gerekir. Sık sık açıp kapatılır ise, daha çok yakıt tüketimi gerçekleşmektedir. 40-50 derece aralığında çalıştırılması önemlidir. Bu sayede kombinizin verimli çalışmasını sağlamış, oda sıcaklığını da yaklaşık 22-23 derecede tutmuş olursunuz. Evinizin genişliği ve izolasyonu kombinizin kapasitesini hesaplamanız için gerekli ayrıntılardır. İzolasyonu çok olmayan 160 metrekare civarı olan bir evi ya da işyerini ısıtmak için 20 bin kcal/h kapasitesindeki bir kombi yeterli olacaktır. Evin izolasyonu ne kadar kötüyse ısıtılacak alan da o oranda artar. Metrekare büyüdükçe kapasite de yükselmeli. Ortalama 100-120 metrekare bir daireyi ısıtmak ve sıcak su sağlamak için kapasitesinin 17-20 bin kcal/h olması yeterlidir. Az yer kaplayan kombi verimliliği ile merkezi ısıtma sisteminiz için en doğru seçimdir. Yeni bir kombinin görünüşte büyük ön maliyetlerine rağmen, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan doğru markayı seçerek tasarruf ısınma sağlayabilirsiniz. 
ECA, Baymak, Blyss, Demirdöküm, Beko, Protherm Lynx markalarının geniş ürün seçenekleri Koçtaş'ta sizi bekliyor. Kombi modelleri arasından bütçenize ve evinize en uygun ürünü seçebilir Online alışveriş kolaylığıyla hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

Daha fazla göster