750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Infrared Isıtıcılar

Infrared Isıtıcılar

Kış aylarında havanın soğumasıyla birlikte ısınma ihtiyacı da ortaya çıkar. Günümüzde ısınma ihtiyaçlarına verilen cevaplar oldukça çeşitlidir. Elektrikli ısıtıcılar ortamı hızlıca ısıtmaları ve çok pratik olmaları sebebiyle en çok tercih edilen ısıtıcı modelleri arasında gelir. Elektrikli ısıtıcılar arasında en etkili olanlar ise infrared ısıtıcılardır. 

Kullanım Kolaylığına Göre Infrared Isıtıcı Modelleri Nelerdir?

Infrared ısıtıcı modelleri, temel olarak ayaklı ve duvara monte olarak iki sınıfa ayrılır. Isıtıcınızın sabit durmasını istiyorsanız duvara monte edilebilen modellerden alabilirsiniz. Isıtıcınızı farklı ortam ve odalarda, değişik açılarda kullanmak isterseniz de  infrared ayaklı ısıtıcı modellerinden birini seçebilirsiniz. Ayrıca uzaktan kumandalı modelleri de vardır. Uzaktan kumandalı modellerde ısı ayarını oturduğunuz yerden dijital ekrana bakarak yapabilirsiniz. Uzaktan kumanda özelliği olmayan modellerde ise bir ayar düğmesi bulunur ve genellikle dijital ekran yoktur. Siyah, beyaz, gri gibi renklerde olan infrared ısıtıcıların otomatik kapanma özelliği bulunan modelleri de mevcuttur.

Infrared Isıtıcı ve Quartz Isıtıcı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Infrared ısıtıcılar, diğer elektrikli ısıtıcılara göre daha farklı bir prensiple çalışır. Türkçe'de "kızılötesi" olarak karşılık bulan infrared kelimesi, infrared ısıtıcıların çalışma şeklini kısaca özetler. Infrared ısıtıcılar, ışık yoluyla ısıtma sağlar. Kızılötesi ışınları ortamda bulunan nesnelere yansıtan  infrared ısıtıcı, havayı değil nesneleri ısıtır. Böylece daha hızlı ve daha etkili bir ısınma imkânı sunar. Halk arasında " elektrikli soba" olarak bilinen quartz ısıtıcılar, infrared ısıtıcılara göre daha yavaş bir şekilde ısıtır. Bunun sebebi, quartz ısıtıcıların havayı ısıtmasıdır. Havanın ısınması, nesnelerin ısınmasından daha fazla zaman alır. Ayrıca ortamın ısınması için ısınan havanın yükselmesi ve dağılması gerekir. Quartz ısıtıcının uzun sürede yaptığı ısıtma işlemini daha kısa sürede yapabilen  infrared ısıtıcılar, bu sırada enerji tasarrufu da sağlar.

Infrared Isıtıcı Nereden Alınır?

Kaliteli infrared ısıtıcılar, insan sağlığına zarar vermeyecek oranda kızılötesi ışın yayar. Düşük kalitedeki ürünlerde kullanılan teknoloji yetersiz olduğu için bu gibi ürünlerin sağlığa zararı dokunur. Bu nedenle infrared ısıtıcı seçiminizi özenle yapmalısınız. 

Sağlığınıza zararı dokunmayan, kaliteli infrared ısıtıcılara en uygun fiyatlarla ulaşabilmek için Koçtaş’ı şimdi ziyaret edebilir ve ihtiyaç duyduğunuz modeli kolayca sepetinize ekleyebilirsiniz.

Daha fazla göster