150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tırnak Makası

Vücut Bakımı için Kullanılan Tırnak Makasları

Kişisel bakımın gerçekleştirilmesi, sağlıklı vücutlara sahip olmak için oldukça önemlidir. El ve ayak hijyeni için bakımlar düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Tırnak makası, fazla uzayan tırnakların kesilmesi için kullanılır. Ürün, içerisinde pislik birikebilen tırnaklardan kurtulma işlevi görür ve kısalmış tırnaklar hareket özgürlüğü kazandırır.

Üretim materyalleri, boyutları, şekilleri değişebilen ürünler ihtiyaçlara göre tercih edilir. Kaliteli bir model edinilerek el, ayak bakımları kolaylıkla yapılır. El ve ayak tırnakları uzadığında kısaltmak görünüş olarak da daha bakımlı bir vücudun ortaya çıkmasına yardım eder. Düzenli ve belli aralıklarla kullanılan bu ürünlerin farklı çeşitlerinden yararlanılarak kişisel bakım gerçekleştirilir. Yalnızca tırnakları kısaltmak amacıyla değil tırnak eti gibi tırnak çevresinde yer alan bölümleri de düzene sokmaya yarayan modeller edinilir.

Oldukça kişisel bir nitelik taşıyan bu ürünleri bireylerin sadece kendilerinin kullanması önemlidir. Her bir kullanıcı kendine ait bir ürün edinmelidir. Ayrıca el ve ayak tırnakları için kullanılacak makasları ayrı ayrı satın almak mümkündür. Tırnak boyutlarının da farklı olduğu düşünülürse ayak ve el için farklı türlerde uygun çeşitlerde makas edinmek bakımınızı gerçekleştirdiğiniz süreçte büyük bir kolaylık sağlar.

Kullanım amacınızı doğru şekilde belirleyerek birçok fonksiyonu aynı anda taşıyabilen ya da basit tasarımlı bir model edinebilirsiniz. Tırnak makası fiyatlarını da inceleyerek gereksinimlerinize uygun bir ürün satın alabilirsiniz.

Farklı Kullanım Amaçlarına Yönelik Tasarlanan Tırnak Makası Modelleri

Tırnak makasları, birçok farklı çeşitte üretilen ve farklı yapılardaki tırnaklara sahip bireylere hitap eden ürünlerdir. Ürünün çeşitleri arasında bulunan hazneli tırnak makası, kesim esnasında etrafa tırnakların yayılması engelleyen bir hazneye sahiptir. Böylece daha hijyenik bir tırnak bakımı gerçekleştirmek mümkün olur. Ayak tırnak makası, ayağın geniş tırnak yapısı düşünülerek tasarlanan bakım ürünleridir. Ayak temizliğinin sağlanması amacıyla kullanılır. Büyük modeller, ebat olarak geniş olduğu için özellikle ayak bakımı için sıklıkla kullanılır. Geniş ağızlı tırnak makası, tırnakların ölçüsü ve kalınlığı doğrultusunda tercih edilir.

Özel biçimli modeller, farklı kesimlerin yapılması adına yararlanılan modellerdendir. Yan tırnak makası, kavisli ağız yapısı sayesinde cilt ve tırnak arasındaki bölgede kolayca işlemlerin yapılmasını sağlar. Kalın tırnak makası, tırnakları yapısal olarak sert ve kalın olan bireylerin kullanımına uygundur. Sert yüzeylerde kesme kabiliyeti yüksek bu ürünler, kalın tırnaklarını zorlanmadan kesmek isteyenler için tasarlanır.

Otomatik tırnak makası, elektrikli çalışan ve tırnak kesme işlemini manuel kullanıma gerek duymadan tamamlayan araçlardır. Parmaklar uygun yere yerleştirilerek kullanılır. Elektrikli tırnak makasının yanı sıra elektrikli tırnak bakım setleri mevcuttur. Setler; içerisinde birçok farklı parçayı barındırır, parçaların her biri kendi görevini tamamlamak üzere bekler. Tırnak düzeltme, kesme, şekillendirme, parlatma, pürüzsüzleştirme gibi birçok işlemin yapılması setlerin içerdiği parçalar sayesinde mümkün olur. Hassas tırnaklara ve cilde sahip bebeklerin el ve ayak bakımları için özel olarak tasarlanan bebek tırnak makasları kullanılır.

Tırnak makası fiyatları kaliteli ve sağlam bir yapıda olmasına göre farklılık taşıyabilir. Ek olarak içerisinde ekstra şekillendirici parça barındıran tırnak bakım setlerinin fiyatı daha yüksek olur. İhtiyaçlarınıza uygun bir model seçerek bakımlarınızı aksatmadan yapmaya başlayabilirsiniz.

Narin Tırnaklara Sahip Bebeklere Özel Bebek Tırnak Makası

Bebeklerin hassas ve narin cilt yapıları doğrultusunda tasarlanan bebek tırnak makası, el ve tırnak bakımı için ideal ürünlerdir. Bebek bakımı için edinilmesi önemli olan ürünleri yalnızca makası ya da bebek seti şeklinde edinmek mümkündür. Bebeklere özel üretilen makaslar sayesinde ebeveynler yavrularının canını acıtma korkusundan kurtulmuş olur.

Yumuşak ve oldukça hassas tırnaklara sahip olan bebeklerin yapısına uyumlu şekilde tasarlanan bu ürünler yardımıyla bebek bakımı kolay bir hâle dönüşür. Bebekler için tasarlanan özel yapılı makaslar, kendi içerisinde de farklı çeşitlere sahiptir. Makas görünümü taşıyan veya çıtçıtlı olan makas türleri arasından seçim yapılırken ebeveynler pratik kullanacakları modellere yönelmelidir.

Bebekler üzerinde uğraştırıcı ve zorlayıcı bir iş olan bu ürünün kullanımı, özel tasarımlı türler ile beraber kolaylaşır. Makas görünümünde olan bebek tırnak makasları, küçük ağızlı ve kavisli şekildedir. Bebek tırnak yapısına son derece uyumlu olan makas görünümlü ürün, tırnak kesimi sırasında aşırıya kaçılmasını önler. Çıtçıtlı şeklinde anılan model, tırnak kesimi konusunda deneyimli olan anne babaların kullanması adına tasarlanır. Tutma yeri, elin kaymasını önleyecek bir yapıdadır.

Bebek modelleri kullanımına başlanmadan önce ürün mutlaka mikroplardan arındırılması gerekir. Kullanım sağlandıktan sonra da aynı şekilde sterilizasyondan geçmesi önemlidir. Bağışıklık sistemleri zaman içerisinde gelişen bebekler, dış dünyadaki bakterilere karşı daha hassas bir bünyeye sahiplerdir. Bebek ürünlerinin hijyeninin düzenli biçimde sağlanması gerekmesinin sebeplerinden biri de hassas ve hastalıklara açık bir metabolizmaya sahip olmalarıdır. Ayrıca üretim materyalinin hem sağlıklı hem de uzun ömürlü kullanılabilecek türlerden seçilmesi önemlidir.

Paslanmaz çelik bebek tırnak makasları dayanıklı, sağlıklı, kaliteli olması gibi etkenler doğrultusunda rahatlıkla tercih edilebilir. Birçok farklı çeşitte üretilen ürünler arasından siz ebeveynler ve bebekleriniz için uygun olan modeli tırnak makası fiyatlarını da inceledikten sonra satın alabilirsiniz.

Hijyenik Bir Tırnak Bakım Deneyimi Oluşturan Hazneli Tırnak Makasları

Hazneli tırnak makası, tırnak bakımı için yararlanılan makas türleri arasındadır. Hazneli ürün modelinin asıl amacı, tırnak kesme işlemleri esnasında etrafa saçılan tırnakların önüne geçmektir. Hazneli yapısı sayesinde tırnağın bütününden ayrılan parçalar haznede toplanır. Fazla uzamış tırnakların kesimi sırasında çevreye yayılmasını engelleyen ürün, sağladığı ekstra hijyen avantajı ile sıklıkla tercih edilen çeşitler arasında yer alır.

Parmakların yapısına uyum sağlayacak şekilde tasarlanan hazneli modeller, tutma ve kavrama işlemlerini kolayca yapabilmenizi sağlar. İyi şekilde kavranan bu ürünler ile tırnaklar istenen derinlikte pratik biçimde kesilir. Günlük olarak kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmaz. Taşınması kolay olan hazneli ürünler, seyahatlerde çantanızda taşıyabileceğiniz ve gittiğiniz yerde kullanmaya devam edebileceğiniz türdendir.

Hazneli modellerin kaliteli materyallerden imal edilen türlerinin cilt üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmadığı söylenebilir ve cilt tipi fark etmeksizin kullanılabilir. Özellikle paslanmaz çelikten üretilen modeller, uzun süreler boyu kullanılmaya elverişlidir. Paslanmayan ve körelmeyen yapısı sayesinde uzun ömürlü olarak kullanılmaya devam edilir. Çabuk deforme olmayan dayanıklı yapısı ile güvenle kullanılır. Ürünü ister rahat ev ortamında ister profesyonel bir güzellik merkezinde kullanmak üzere edinebilirsiniz.

Kesme işlemi sonlandığında ürün, yapısında bozulmalar oluşmadan yıkanabilir. Özellikle geniş haznesi ile öne çıkan hazneli makasta biriken kalıntılar boşaltılırken kirlere temas etmek zorunda kalınmaz. Bu ürünün kollarından bir tarafını çekerek kir dolu hazneyi çöp torbasına boşaltabilirsiniz.

Batık Problemleri için Tasarlanan Batık Tırnak Makası

Tırnak şeklinin bozulmasının bir sonucu olarak yaşanan tırnak batması, tırnağın ön kısımdaki etli bölgeye batmasını ifade eder. Batık tırnak, birçok bireyin yaşayabildiği bir problemdir. Tırnak batması yaygın olarak baş parmakta ortaya çıkar. Tırnak mantarı rahatsızlığı yaşayan bir insanın tırnakları yapısal olarak kalın bir hâl almaya başlar. Mantarın gitgide kalınlaşıyor olması, tırnak batması riskini artırır.

Batık tırnak makası, batık tırnakları düzeltmek amacı ile kullanılır. Batık model tasarımı itibariyle kalın uçlu bir yapıdadır ve batan tırnak kenarlarını keserken kolaylık sağlar. Her biri birbirinden farklı olan insan ellerine uygun şekilde oturacak bir model seçilmesi, bakım işlemlerinin yapılmasında kolaylık sağlar. Farklı tırnak büyüklüğü ve kalınlığına hitap edecek şekilde imal edilen batık türler arasından uygun bir tercih yapılabilir. 4,6,7,8 mm gibi çok çeşitli ölçülerde üretilen batık tırnak makasları arasından ihtiyaçları karşılayan model edinilebilir. Ürünün üretim malzemesi kobalt, krom kaplama, paslanmaz çelik gibi çeşitlenir.

Batık tırnakların oluşmaması adına alınacak önlemlerden biri tırnak kesme alışkanlığını değiştirmektir. Yanlış yöntem ile kesilen tırnaklarda batık görülme riski oldukça yüksektir. Tırnağın dipten kesilmesi, batık tırnakları önlemenin aksine bir etki yaratır. Batık tırnak oluşumlarından kaçınmak için tırnakların olabildiğinde uzun kesilmesi gerekir.

Tırnağın köşelerinin oval biçimde kesilmesi de yanlış uygulamalardan biridir. Köşelerin doksan derecelik bir açıda bırakılması ve etli kısımdan yarım cm uzaklıkta olacak şekilde kesilmesi önemlidir. Eğer batma yaşanan bir tırnağınız varsa etli kısım ile batık tırnak arasına pamuk ve benzeri yumuşak bir madde ile koruma hazırlayabilirsiniz.

Tırnak Kenarlarının Bakımı için Kullanılan Yan Tırnak Makası

Ürünün türleri arasında tırnakların düzeltilmesi için kullanılan modeller mevcuttur. Yan tırnak makası, tırnağın düzeltilmesi ve görünümünün iyileştirilmesi adına sıkça yararlanılan bakım aletleri arasındadır. Yan modeller, kavisli özel bir ağız formuna sahiptir. Özel ucu sayesinde tırnak yanları oldukça pratik bir şekilde kesilir. Tırnak eti ve cilt eti arasında bulunan kısmın kolayca kavranmasını sağlar.

Bazı tırnaklar bakımsızlıktan veya çok fazla işlemden geçmesinden kaynaklanan deformasyonlara uğrar. Yan tırnak makası, hasara uğramış tırnaklarda oluşan negatif görüntüleri engellemek ve yok etmek için kullanılır. Tırnak eti için tasarlanan makas kullanılarak tırnak yanlarındaki ve diplerindeki derilerden arınmak mümkündür. Oluşan minik tırnaklar yan tırnak makasları kullanılarak vücuttan uzaklaştırılır.

Genel olarak bakıldığında yan modeller; tırnakların bir bütün olarak bakımlı, sağlıklı ve parlak bir hâle gelmesine yardım eder. Tırnak kenarlarının düzgün şekilde temizlenmesi sonucu el ve ayaklarda yapılan bakım işlemlerinden yüksek verimlilik alınır. El ve ayaklarda yapılan pedikür, manikür uygulamaları her anlamıyla düzeltilmiş tırnaklar üzerinde daha güzel durur.

Tırnaklar üzerinde detaylı olarak şekillendirme yapabileceğiniz ve yanlarını düzeltebileceğiniz makasların ölçülerine de dikkat etmek gerekir. El alışkanlığınıza uygun boyutlarda bir yan tırnak makası tercihi yapabilirsiniz. Tırnak makası fiyatları kaliteli maddelerden imal edilmesine göre değişiklik taşıyabilir. Aynı zamanda makasın dayanıklı ve uzun ömürlü materyallerden elde edilmiş olanlarını tercih ederek bütçenizi doğru şekilde kullanabilirsiniz.

Ayak Bakımının Vazgeçilmez Parçası Ayak Tırnak Makası

Eller gibi ayaklar da sıklıkla bakımının ve hijyeninin gerçekleştirilmesi gereken vücut bölgeleridir. Pedikür uygulamaları, ayakların bakımının yapılması adına oldukça önemlidir. Ayak bakımını kendi imkanları ile yapmak isteyen bireyin edinmesi gereken ilk şey, ayak tırnak makasıdır. Ayak tırnak makası, el için üretilen modellere kıyasla daha geniş ağızlı ve büyük ebatlıdır.

Ayak tırnakları yapısal olarak el tırnakların daha büyük ve geniştir. El için kullanılan modeller ayaklar için kullanılmak istendiğinde yüzey alanı doğrultusunda küçük gelebilir. Tek bir hamlede ayak tırnağının kısaltılması oldukça zor bir hâle dönüşür.

Ayak tırnak makaslarının tutma yerlerinin tasarımları farklılaşır. Her bir insanın el yapısı farklı olduğu için bu ürünlerin dizaynı da aynı doğrultuda değişir. Bireyler kendi ellerine uygun yapıda olan ve düzgün şekilde kavrayabilecekleri bir ayak tırnak makası seçimi yapmalıdır. Düz uzun veya daha kısa sapları olan ayak tırnak makasları, ellerinin boyutu değişen kullanıcılara yönelik tasarlanır.

Mantar ayak tırnaklarında özellikle baş parmakta sıkça karşılaşılan bir sorundur. Mantarlı tırnaklar için tasarlanan türler mevcuttur. Mantar tırnak makasından yardım alınarak tırnakların kısaltılması sağlanabilir. Tırnak makası fiyatları sahip oldukları malzemenin kalitesine ve boyutlarına göre değişiklik gösterir. Gereksinimleri doğru şekilde karşılayacak ayak tırnak makaslarını seçerek kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Ergonomik Bir Kullanıma Sahip Otomatik Tırnak Makası

Otomatik tırnak makası; bebek, çocuk, yetişkin fark etmeksizin güvenle kullanılabilen bir üründür. Yalnızca düğmesine basılarak tırnakların bakımlı olması sağlanabilir. Oldukça ergonomik şekilde üretilen ürün, parmaklara rahat şekilde oturur ve kullanımının kolay olduğu söylenebilir. Parmakların kesilmesinin önüne geçen mekanizma, parmakların korunduğu bir bölme bulundurur.

Elektrikli tırnak makası herhangi bir talimata gerek duyulmadan kolaylıkla kullanılır. Yalnızca tırnakları kesmek ile kalmaz aynı zamanda birçok farklı tırnak işlemini de yapar. Ayrıca vakumlama yapması sebebiyle de tırnaklardan arta kalan parçalar haznesinin içerisine dolar ve hijyenik bir kullanım ortaya çıkarır. Tırnaklar aletin içerisinden çıktığında düzgün, temiz ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Haznesinde biriktirdiği tırnak ve deri kalıntılarını el değmeden otomatik şekilde çöp kutusuna boşaltabilmek, hijyenik olduğunun diğer bir göstergesidir. Sağladığı emniyetli sistem sayesinde bebeklerin de kullanımı için uygun olan ürün, yaş ve cinsiyet fark etmeksizin kullanılabilir.

Tırnak bakımı için ayrılan süreyi kısaltan ve tırnakların temiz ve düzgün bir görüntüye kavuşmasında büyük rol oynayan otomatik tırnak makası modellerinin dış görünüş anlamında tasarımları değişebilir. Renkleri ve hazne büyüklükleri değişebilen ürünler arasından ihtiyaçlarınızı düşünerek bir modeli satın alabilirsiniz. Aynı zamanda ürünü yakınlarınıza ve sevdiklerinize hijyenik bir bakım gereci olarak hediye edebilirsiniz.

Elektrikli Tırnak Makasları ve Tırnak Bakım Setleri

Uzayan tırnakları hijyenik bir şekilde kesmek ve kişisel bakımı tamamlayabilmek için elektrikli tırnak makası setinden yararlanılabilir. Elektrik ile çalışan setin içerisinde, tırnak ve çevresi için gereksinim duyulabilecek birçok parça yer alır.

Manikür ve pedikür bakımlarının evde yapılması için elektrikli setler oldukça kullanışlıdır. Setin içerisinde yer alan parçaları kullanarak tırnaklar kısaltılır. Fonksiyonel modeller ile tırnaklar istenen derinlikte kesilebilir. Kesme işlemi dışında tırnak kenarında düzensiz bir görünüm ortaya çıkaran etlerden kurtulmak mümkündür.

Zımpara ürünleri, tırnak şekillendirme esnasında tırnağın pürüzsüz bir görünüme ulaşmasına yardım eder. Çivi görünümlü parçalar ise bakımlı tırnaklar için oldukça gerekli aparatlardır. Polisaj parçalarının görevi ise tırnakların parlatılmasını sağlamaktır. Parçayı kullanarak aynı zamanda tırnak dibindeki etler itilebilir.

Şekillendirme işlevleri için yararlanılan parçalar, kalın yapılı tırnakların düzleşmesine yardım eder. Pürüzsüz ve parlak tırnak görüntüsüne ulaşmak için yardımcıdır. İnce uçlu parçaların yararı, ulaşılması zor ve ince işçilik isteyen noktalarda gereken uygulamaları yapabilmektir. Kütikül itici ile tırnak etlerinin temizliği sağlanabilir, nasır oluşumunun önüne geçilebilir.

Elektrikli tırnak bakım setlerinin hız ayarının yapılabilmesi, küçük ve kullanışlı olmaları sayesinde kendinize güzellik merkezi kalitesinde pedikür ve manikür hizmeti sağlayabilirsiniz. Birçok fonksiyonel parçaya sahip pratik kullanım sağlayan elektrikli tırnak setleri edinilebilir. Doğal ya da yapay olan tüm tırnak türleri üzerinde kullanılabilme özelliğine sahiptir. Güzellik hizmetlerine sürekli olarak bütçe ayırmaya gerek duymadan kullanışlı elektrikli setleri edinerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

El ve Ayak Bakımı İçin Gerekli Olan Tırnak Makaslarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı tırnak yapılarına ve kalınlıklarına göre üretilen ürünleri doğru şekilde seçmek, el ve ayak tırnak bakımlarının aksamaması için oldukça önemlidir. Rastgele bir modeli edinerek tırnak bakımlarının planlanan şekilde düzgün gitmesini beklemek yanlış olur. Ürün seçmeden önceden dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur;

  • Ürünün kaliteli ve dayanıklı bir üretim maddesi kullanılarak imal edilmiş olmasına bakılmalıdır.
  • Paslanmaz çelikten üretilen modeller oldukça sağlamdır ve uzun süreler boyu sıkıntısız olarak kullanılır.
  • Kullanım amacı doğrultusunda değişen ağız biçimleri arasından uygun bir seçim yapılmalıdır. Makasın ağız kısmı; kavisli veya düz olabilir.
  • Eller için tercih edilecek makasın tırnakların yapısına uygun olması ve kullanıcının eline düzgün şekilde oturacak olması önemsenmelidir.
  • Ayak tırnak makası seçiminde ayak tırnaklarının büyük olduğu göz önünde tutularak bir seçim yapılmalıdır.
  • Bebeklerin tırnak bakımlarının yapılması amacıyla edinilecek makaslar, minik ve hassas tırnaklara uygun şekilde kavisli tasarlanan modellerden olmalıdır.
  • Kalın tırnak yapılarına sahip bireyler, zorlanmadan kalın tırnaklarını kesebilmek için kalın türler edinmelidir.
  • Batık ve mantar gibi tırnak problemlerine sahip bireyler, özel hazırlanan makasları satın almalıdır.
  • Manuel olarak tırnaklarını kesmek istemeyenler, elektrikli otomatik çalışan türlere göz gezdirebilir.
  • Seçim sırasında tırnak makası fiyatlarına bakılması da önemli bir noktadır. Kullanıcılar bütçelerine uygun ve aynı zamanda kaliteli ürünleri kullanmayı tercih eder.

İhtiyaçlarınıza uygun birbirinden çeşitli modelleri Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Kullanım amacınız doğrultusunda seçtiğiniz ürünleri Koçtaş’tan kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Tırnak Makası Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tırnak makası nasıl temizlenir?

Tırnak makasının hijyenini aksatmamak oldukça önemlidir. Temizlemek için özel losyon, saf alkol gibi maddelerden yardım alınabilir. Pamuğa damlattığınız saf alkol ile tırnak makasını düzgün biçimde silebilirsiniz. Antibakteriyel jeli bir pamuğa dökerek tırnak makasını temizleyebilirsiniz. Kolonya döktüğünüz bir kaba tırnak makası ve benzeri tırnak bakımı ürünlerini koyarak içerisinde bekletebilirsiniz.

Bebek tırnak makası nasıl olmalı?

Bebek tırnak makasları, bebeklerin minik tırnak yapılarına uygun şekilde küçük boyutlarda tasarlanır. Ağzı kavisli ve kenarları yuvarlak biçimde üretilir. Özel boyutu ve tasarım şekli sayesinde bebek tırnakları zorluk yaşanmadan kolayca kesilir. Çıtçıtlı veya makas görünümlü bebek tırnak makasları arasından ebeveynler kullanım kolaylıklarına göre bir model edinebilir.

Batık tırnak makası nasıl kullanılır?

Batık tırnak makası kullanılırken tırnakların dipten kesilmemesi gerekir. Olabildiğince uzun kalacak şekilde kesilen tırnaklar, batık oluşumunun engellenmesi için önemlidir. Tırnak köşeleri oval biçimde kesilmemelidir. Tırnak köşelerinin doksan dereceli açı yapacak şekilde bırakılması önemli hususlardandır. Aynı zamanda etli kısım ile tırnak arasında yarım cm mesafe bulunmalıdır.

Tırnak makasıyla tırnak eti kesilir mi?

Tırnak etini kesmek için özel tasarlanan tırnak eti makasları kullanılır. Tırnak eti makasları, tırnak kenarlarında düzensiz bir görünüm yaratan etlerin alınmasına olanak sağlar. El ve ayakların bakımında tırnak eti makaslarının yardımı büyük olur. Çıkıntılı ve pürüzlü bir görünüm yaratarak el ve ayak bölgelerini olumsuz etkileyen etler ürün sayesinde vücuttan uzaklaştırılır.

Daha fazla göster
2 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: