150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kartonpiyer

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İç Mekanları Güzelleştiren Kartonpiyer Modelleri

Kartonpiyer çeşitleri, genel olarak alçıdan üretilen ve iç mekanlara şık bir görünüm kazandıran panellerden oluşur. Geleneksel çıta çeşitleriyle kıyaslandığında daha işlevsel bir alternatif haline gelen ürünler, hemen hemen her evde kullanılır. Bitmemiş duvar köşelerinin kapatılmasında sıklıkla tercih edilen ürünler, yerleştirildiği ortama ayrı bir hava kazandırır. Kartonpiyer çeşitleri incelendiğinde birçok farklı seçenek olduğu görülebilir. Tavan ya da duvar gibi farklı alanlarda kullanılacak şekilde özel olarak dizayn edilen ürünler, iç mekanlara farklı bir hava katmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bununla beraber ürünler, mevcut bir alan içinde bölmeler oluşturmak için de değerlendirilebilir. 

Odalarınızın bir köşesini genel tasarımdan ayırmak ve şık detaylar kazandırmak istiyorsanız kartonpiyer çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle restoranlarda duvarları birbirinden ayırarak müşterilerinize daha özel alanlar oluşturmak istiyorsanız ürünlerin fonksiyonelliğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca boşlukları doldurarak iç mekanların eksik kalmış yerlerini eşsiz bir şekilde tamamlayan ürünler, herkesin ilgisini çeker. Hem modern hem de klasik dekorasyonla başarılı bir şekilde uyum sağlayabildiği için geniş bir kitle tarafından tercih edilir. Kartonpiyerler, iç mekanların daha davetkar ve sıcak hale gelmesini sağlar. Duvarlarla tavan arasındaki geçişin daha yumuşak bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Böylece odanın daha davetkar hale gelmesini mümkün hale getirir. Kartonpiyer modellerini inceleyerek ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Köpük ya da strafor kartonpiyer modelleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, iç mekanlarınıza çarpıcı detaylar katmaya başlayabilirsiniz.

Kartonpiyer Kullanmanın Avantajları

Kartonpiyer çeşitleri sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarına bazı avantajlar sunar. Ürünlerin özellikleri ve olumlu tarafları hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, aklınızdaki soru işaretlerinin yanıtını bulabilirsiniz:

 • Ürünler, ilk olarak iç mekanlara farklı bir hava katmasıyla öne çıkar. Kendine has duruşuyla odaların kenarlarını süsleyen ürünler, birçok kişinin beğenisini kazanır.
 • Pratik montajı ve şık duruşu, ürünlerin öne çıkan tarafları arasında bulunur. Bununla beraber bazı modellerin tavana vidayla monte edilmesi gerekebilir. Birkaç pratik adımı takip ederek ürünlerin montajını tamamlayabilir, iç mekanlarınıza istediğiniz görünümü kazandırmaya başlayabilirsiniz.
 • Bazı evlerde duvarlarla tavan arasındaki birleşim noktalarında çeşitli düzensizlikler olabilir. Kartonpiyer modelleri, bu düzensizlikleri başarılı bir şekilde gizleyerek istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasının önüne geçer.
 • Ürünler, kolaylıkla boyanabilen ya da dekore edilebilen dayanıklı bir yüzey sağladığı için iç mekanlarınızda istediğiniz detayları yakalamanıza yardımcı olur.
 • Kartonpiyer modelleri çok yönlü olması sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Evlerin yanı sıra iş yeri ya da restoranlarda da sıklıkla kullanılan ürünler, ambiyansa çarpıcı bir derinlik kazandırmayı başarır.
 • Bazı modellerde LED lambalar yer alır. LED, odaların kenardan kenara aydınlatılmasına olanak tanır. Özellikle restoranlarda tercih edilen ürünler, ev ortamına da samimi bir hava katabilir. Loş ve rahatlatıcı bir ambiyans oluşturmak isteyenler iç tarafında LED bulunan ürünler arasından seçim yapabilir.
 • Çıta şeklindeki ürünler, duvarlarda farklı şekiller elde etmek için değerlendirilebilir. Duvar panosu yaparken tasarımınıza derinlik kazandırmak istiyorsanız ürünlerin sunduğu çok yönlülükten yararlanabilirsiniz. Kare ya da dikdörtgen şeklinde çıtaları bir araya getirerek orijinal tasarımlar elde edebilirsiniz.
 • Duvarlar için tasarlanan modeller, deliklerin kapatılmasını kolaylaştırır. Delik ya da çeşitli düzensizlikler varsa ürünler sayesinde onları ortadan kaldırabilir, görsel olarak şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak şekilde özel olarak üretilen ürünler, birçok kişinin beğenisini kazanır. Strafor ya da köpük kartonpiyer modelleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, bütçenizi zorlamadan iç mekanlarınızın daha şık hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Kartonpiyer seçenekleri sayesinde ev ya da işletmelerinizin daha samimi hale gelmesini sağlayabilir, farklı dekoratif parçalarla iç mekanlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Kartonpiyer Modelleri

Ürünler incelendiğinde birçok farklı model olduğu görülebilir. Ürünlerin çeşitliliği hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, hangisinin sizin için daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz;

 • Ürünler incelendiğinde genellikle tavanlara monte edilen tasarımlar olduğu görülebilir. Duvarlarla tavan arasındaki bağlantı noktasını güçlendiren ve daha şık hale getiren ürünler, istenilen derinliğin odalara kazandırılmasını sağlar. Tavandan aşağı doğru bir uzantı görünümüne sahip olan ürünler, iç mekanlara şık bir görünüm kazandırır.
 • Seçenekler arasında tavan kartonpiyer olarak nitelendirilen ürünler de olduğunu görebilirsiniz. Kartonpiyer tavan çeşitleri, tavanın bir bölümünü ya da tamamını kaplayabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Örneğin, tavandaki avizenin etrafını kaplayarak farklı detaylar yakalayabilir, iç mekanlarınızın tasarımına çarpıcı çizgiler ekleyebilirsiniz. Bununla beraber köşelerle beraber tavanları ürünlerle kaplayarak farklı detaylar elde edebilirsiniz. Evinizde geniş bir koridor varsa hem tavan hem de köşelerde ürünleri kullanarak koridorların daha uzun ve şık gözükmesini sağlayabilirsiniz. Tavandaki avizenin daha belirgin hale gelmesini istiyorsanız ürünlerin etrafını tamamen kaplayarak şık detaylar ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Avizelerle benzer bir tasarıma sahip olan tavan kartonpiyer çeşitleri, iç mekanlarınızın daha şık hale gelmesini sağlar. Avizenizde bulunan renklerle ürünleri boyayarak daha bütün bir görünüm elde edebilir, orijinal detaylar yakalayabilirsiniz.
 • Ürünler arasında duvar kartonpiyer çeşitleri de bulunur. Duvarlar için özel olarak dizayn edilen tasarımlar, hemen hemen her yerde kullanılabilir. Geniş ve boş bir duvarınız varsa ürünler sayesinde daha dolu görünmesini sağlayabilir, duvarlarınızın daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ürünlerle tablolarınız için ayrı bölümler oluşturabilir, iç mekanlarınızda kendinize özel sergi alanları oluşturabilirsiniz. Duvar kartonpiyer çeşitleri, otel, restoran ya da iş yerlerinde de sıklıkla tercih edilir. Yerleştirildiği ortama çarpıcı bir derinlik kazandıran ve şık detayları ortaya çıkaran ürünler, geniş kullanım alanıyla dikkatleri üzerinde toplar.
 • Duvarlar için tasarlanan ürünler, restoranlarda oturma alanlarını görsel olarak ayırmak için de değerlendirilebilir. Masaların arkasında hoş detaylar elde etmek isteyen işletmeler duvar kartonpiyer çeşitlerini dekorasyonlarına dahil edebilir.
 • Perdelik kartonpiyer çeşitleri, her evde olması gereken önemli ürünler arasında yer alır. Perdenin mekanizmasını gizlemek ve iç mekanlarınızın daha şık bir görünüm kazanmasını istiyorsanız ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Perdelerinizin güzelliğini gölgeleyebilecek tavan hasarlarını ortadan kaldırarak şık ve zarif bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, iç mekanlarınızı dilediğiniz gibi dekore etmeye başlayabilirsiniz. Birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler arasından aklınızdaki tasarımı kolaylıkla bulabilir, iç mekanlarınıza çarpıcı bir derinlik kazandırabilirsiniz. Farklı kullanım amaçlarına uygun olacak şekilde dizayn edilen ürünler sayesinde iç mekanlarınızda istediğiniz dekorasyonu daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem modern hem de klasik parçalarla uyum sağlama yeteneğine sahip olan ürünler, geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla dikkat çeker. Herkesin kendisinden bir parça bulabileceği seçenekler içermesi sayesinde iç mekanların vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Kartonpiyer fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için ideal tasarıma erişebilir, hayalinizdeki görünüme küçük dokunuşlarla sahip olabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Kartonpiyer Çeşitleri

Ürünler incelendiğinde farklı malzemelerden üretilen seçenekler olduğu görülebilir. Malzemeler ve özellikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Köpük kartonpiyer çeşitleri, hafif yapısı ve rahat kullanımıyla öne çıkar. Tavanlardan duvarlara kadar her yere rahat bir şekilde yerleştirilebilir. Hafif olması sayesinde yapıya çok fazla ağırlık bindirmeyen ürünler, bu yönüyle birçok kişinin ilgisini çeker. Bununla beraber köpük yumuşak bir malzeme olduğu için ürünlerin de darbelere karşı daha hassas olabileceğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Her ne kadar tavana monte edilen ürünlerin darbe hassasiyeti önemli olmasa da duvar gibi alanlardaki modellerin daha sağlam bir alternatifle değiştirilmesi gerekir.
 • Köpükten üretilen ürünler, hafif olmasıyla beraber montaj kolaylığıyla da birçok kişi tarafından tercih sebebi haline gelir. Özellikle hafif olduğu için tavanlara rahat bir şekilde yerleştirilebilir. Köpük kartonpiyer seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun ürünü bulabilir, iç mekanlarınıza ferahlık katmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca neme karşı dayanıklı olduğu için banyolara rahatlıkla kurulabilir.
 • Alçıdan üretilen ürünler daha ağır bir yapıya sahip olmasına rağmen oldukça sağlamdır. Darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan alçı modeller, duvarlarda güvenle kullanılabilir.
 • Köpük ve alçının yanı sıra ürünleri incelediğinizde strafor kartonpiyer çeşitleri olduğunu görebilirsiniz.
 • Stropiyer olarak da isimlendirilen ürünler, köpük gibi hafif bir yapıya sahiptir. Isıyla temas ettiğinde zarar görme olasılığı yüksek olduğu için dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

Köpük, alçı ya da strafor kartonpiyer fiyatları arasından aradığınızı bulabilir, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Renklerine Göre Kartonpiyerler

Ürünler, renk çeşitliliğiyle de geniş bir kitle tarafından tercih edilir. Seçenekleri incelediğinizde genellikle beyaz renkli olanların çoğunlukta olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber seçenekler arasında siyah, yeşil, mavi, gri ya da krem gibi tonlar da yer alır. Siyah, çok fazla kullanılmasa da yerleştirildiği ortama ayrı bir hava katmasıyla öne çıkar. Gri ve krem tonları, çoğu renkle eşsiz bir şekilde uyum sağladığı için birçok kişi tarafından tercih edilir. Ürünler, boyanabilen bir yapıya sahip olduğu için beyaz çok sık tercih edilen renkler arasında bulunur. Zaman geçtikçe beyaz renginden sıkılırsanız ürünleri farklı renklere boyayabilir, istediğiniz görünümü elde etmeye başlayabilirsiniz. Koçtaş’ın fırsatlar dolu dünyasında birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünleri inceleyebilir, istediğiniz görünümü iç mekanlarınızda yansıtmaya başlayabilirsiniz. LEDli kartonpiyer gibi farklı özelliklere sahip ürünlerle iç mekanlarınızın havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Farklı renklerden üretilen LEDli modeller, iç mekanları hem aydınlatması hem de ayrı bir hava katmasıyla dikkat çeker. Siz de farklı tasarımlardan hoşlanıyorsanız Koçtaş’taki modellere göz atmaya başlayabilirsiniz. Strafor ya da köpük kartonpiyer fiyatları arasından sizin için uygun olana anında erişebilirsiniz.

Kartonpiyer Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kartonpiyer nasıl yapıştırılır?

Ürünleri yapıştırmadan önce edinmeniz gereken bazı malzemeler vardır. İlk olarak kartonpiyer alçısı ile spatulaya sahip olmalısınız. Alçıyı sürdükten sonra ürünleri istediğiniz yere yapıştırabilir, istediğiniz bütün görünüme pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Spatula yardımıyla malzemeyi düzleştirerek yapıştırma işlemini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sararmış kartonpiyer nasıl temizlenir?

Sararma benzeri durumlar meydana geldiği zaman ürünleri pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ilık suya ilgili temizleyicileri karıştırarak temizleme işlemini gerçekleştirebilir, ürünleri eski parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Karbonat gibi malzemelerle de temizlemeyi deneyerek ürünlerin eski canlı görüntüsünü ortaya çıkarabilirsiniz.

Kartonpiyer nasıl kesilir?

Köpükten üretilen modeller, hafif ve yumuşak bir yapıya sahip olduğu için oldukça kolay bir şekilde kesilebilir. Gönye benzeri malzemelerle ürünleri istediğiniz ölçülerde kesebilir, köşe noktalarını dilediğiniz gibi tamamlayabilirsiniz.

Kartonpiyer fiyatları ne kadar?

Köpük ya da strafor kartonpiyer fiyatları incelendiğinde her bütçeye hitap eden seçenekler olduğu görülebilir. Özel olarak aradığınız bir tasarım varsa seçenekleri inceleyebilir, hayalinizdeki görünüme bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz. Farklı tasarım detaylarına sahip olan modeller sayesinde iç mekanlarınızı daha samimi ve davetkar hale getirebilirsiniz.

En Çok Satan Kartonpiyer Hangileri?

Koçtaş Kartonpiyer kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Kartonpiyer
Daha fazla göster
5 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: