150 TL Üzeri Kargo Bedava

Katlanır Sandalyeler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel ve Kaliteli Katlanır Sandalyeler

Günlük yaşamda konforlu ve pratik bir çözüm sunan katlanır sandalye modelleri, işlevsel tasarımı ile öne çıkar. Özellikle açık hava etkinliklerinde, balkon ve bahçe organizasyonlarında kurtarıcı rol oynar. Ev ve ofis alanlarında yer kaplamayan kompakt tasarımı ile kalabalık etkinliklerde rahat bir deneyim sunar. Farklı malzemelerden ve fonksiyonel tasarımlardan oluşan yapısı ile ürün modelleri her dekorasyona uyumludur.

Rejisör sandalyesi olarak da bilinen katlanır sandalye modelleri kamp ve piknik etkinliklerinde sık kullanılır. Hafif yapısı ile kolay taşınabilir. Katlanabilir özellikte olduğu için araba bagajında fazla yer kaplamaz. Yaz ve bahar aylarında açık alanlarda vakit geçirirken konforlu şekilde dinlenmek için ürün modellerini tercih edebilirsiniz.

Sırt yaslama alanı, bardak tutacağı, kol desteği ve file detayları ile rahat bir duruş sergiler. Sıcak havalarda file detayları ile hava sirkülasyonu yaratır. Sahil, kumsal ve deniz kenarı gibi alanlarda güneşlenirken içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Bardak tutacağı, içeceğinizin kumsalda ve çimende devrilmeden kalmasını sağlar. Şemsiye özelliği olan gölgelikli katlanır sandalyeler yaz aylarında sıcaktan korunmanızı ve temiz havanın tadını çıkarmanızı sağlar.

Katlanır Sandalye Modelleri Nelerdir?

Ürün modelleri, her ihtiyaca ve kullanım alışkanlığına göre değişiklik gösterir. Ev ve dış mekân için farklı şekilde tasarlanan ürün modelleri işlevsel bir kullanıma sahiptir. Set hâlinde veya tek parça olarak satılır. Set hâlinde sunulan ürün modellerinde küçük bir tabure, masa ve gölgelik gibi parçalar yer alır. Farklı malzemelerden üretilen ürün modelleri her türlü amaç için kullanılabilir.

Yetişkinler ve çocuklar için farklı ebatlarda satılan ürün modelleri aile üyelerinin konforlu bir deneyim yaşamasını sağlar. Ev içinde veya dış mekânlarda rahat bir şekilde oturmak, güneşin tadını çıkarmak, dinlenmek için ideal bir tasarıma sahiptir.

Ahşap Katlanır Sandalye

Ahşap malzemeden üretilen katlanır sandalye modelleri bahçeli evler ve balkonlar için idealdir. Teras, balkon, bahçe, mutfak gibi alanlarda sık tercih edilir. Kaliteli ahşaptan üretilen ve katlanabilir yapısı ile işlevsel bir kullanım sunan modeller oldukça dayanıklıdır. Ahşap malzeme yapısı gereği ağır yükleri taşıyabilir. Kilolu kişiler için ahşap katlanır sandalye modelleri iyi bir seçim olur.

Set hâlinde sunulan ahşap katlanır sandalye modelleri tek kişilik, çift kişilik olarak ve masa takımları ile birlikte satılır. Bahçe mobilyası olarak bilinen ürün setleri açık alanların dekorasyonu için önemlidir. Bahçeli evlerde, teraslarda, balkonlarda açık havanın tadını çıkarırken rahat şekilde oturmak için kullanılabilir. Yastık, minder ve şilte ile desteklenerek daha konforlu hâle getirilir.

Ahşap Katlanır Sandalye Kullanırken Önemli Noktalar

Yaşam alanlarında mobilya olarak kullanılan ahşap katlanır sandalye modelleri uzun ömürlü bir kullanım sunar. Dayanıklı yapısını korumak için ürün modellerini kullanırken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir;

 • Ahşap, suya ve çevresel koşullara karşı hassas bir yapıya sahiptir. Uzun süre ıslak kalan ahşap ürünler zamanla sağlamlığını kaybedebilir. Ahşap yüzeylerde nemden dolayı kararma ve çürüme oluşabilir. Bu nedenle ahşap ürün alırken kaliteli ağaçtan üretilmesine dikkat etmeniz önem taşır.
 • Boyanan ve verniklenen ahşap çevresel etkenlere karşı daha dayanıklı olur. Balkon, bahçe ve teras alanlarında ahşap ürün kullanıyorsanız kuru kalmasına özen göstermeli ve belli aralıklarla vernikleme işlemi yapmalısınız.
 • Ahşap mobilyalar kullanım sırasında deforme olabilir. Sert hareketler sonucunda oluşan vurulma izleri, çukurlar ve pürüzler zımparalama işlemi ile yok edilebilir. Ahşap bahçe mobilyalarınızı sezon sonrasında zımparalayıp, ahşap boyası ile boyayabilirsiniz.
 • Ahşap katlanabilir sandalye ve masa takımlarınızı yağmurdan korumanız önemlidir. Koruma brandaları ve şeffaf örtüler bahçe mobilyalarını iklim koşullarına korumak için satılır. Siz de açık alanlarda kullandığınız ahşap ürün setlerinizi koruma örtüsü ile muhafaza edebilirsiniz.

Plastik Katlanır Sandalye Modelleri

Ürün modelleri arasında öne çıkan plastik modeller özellikle yaz aylarında tercih edilir. Kumsal ve sahil kenarında şezlong görevi gören plastik katlanır sandalyeler hafif yapısı ile kolay taşınır. Islak mayo ve bikini ile oturduğunuzda zarar görmez. Kolay temizlenen plastik malzeme açık alanlarda kullanmak için idealdir. Yazlıkçıların en çok tercih ettiği ürünler arasında bulunan plastik ürün modelleri kompakt tasarımı ile her bagaja sığar ve farklı şekilde tasarlanır. Dik şekilde konumlanan tasarımların yanı sıra uzun oturuş şeklini alan modeller de vardır. Özellikle kumsal ve sahil kenarında kullanmak için ayarlanabilir sırt yaslama tasarımı olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Çevresel etkenlere karşı oldukça dayanıklı olan plastik ürün modelleri bahçe mobilyaları arasında da yer alır. Bahçe, teras ve balkon gibi açık yaşam alanlarınızda yağmura karşı dayanıklı olan plastik mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Metal Katlanır Sandalye Çeşitleri

Metal malzemelerden yapılan ürün modelleri minimalist tasarımı ve şık yapısı ile modern dekorasyon stiline iyi bir şekilde uyum sağlar. Mutfak, salon ve çalışma alanlarında modern bir görünüm oluşturmak için metal katlanır sandalye tasarımlarını seçebilirsiniz. Küçük katlanır sandalye olarak da bilinen tabureler genellikle metal malzemeden yapılır. Yüksek ağırlık taşıyan yapısı ve dayanıklı tasarımı ile uzun süreli kullanım imkânı sağlar.

Bar taburesi olarak sunulan yüksek ayak tasarımına sahip metal ürünler özellikle Amerikan mutfak olan evlerde şık bir görünüm sunar. Oturma odasını mutfaktan ayıran tezgâh etrafına metal ürün modellerini yerleştirebilirsiniz.

Beyaz katlanır sandalye modelleri özellikle mutfak alanlarında ferah bir etki yaratır. Yaşam alanlarınızda şık ve zarif bir görünüm için açık renk metal ayaklı ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Kumaş Katlanır Sandalye Modelleri

Çevresel etkenlere karşı dayanıklı kumaşlardan üretilen ürünler özellikle kamp ve piknik eşyaları arasında öne çıkar. Doğaseverlerin sık tercih ettiği kumaş katlanır sandalye modelleri taşıma askısı ve çantası ile pratik bir kullanım sunar. Açık alanlarda zaman geçirmeyi seven, ormanlık alanlarda kamp yapanlar için ideal bir seçenek olur. Kumaş kısımları çıkarılabildiği için hijyenik bir kullanım sağlar. Çevresel etkenlerden dolayı zarar gören ve kirlenen kumaş kısımları yıkanabilir, yenisi ile değiştirilebilir.

Kumaş katlanır sandalye modellerini kullanırken tam açıldığından emin olmak önemlidir. Fazla ağırlık yüklemek kumaşın zarar görmesine neden olabilir. Kullanılmadığı zamanlarda çantasına koyup kaldırmak gerekir. Kumaş yapısı dayanıklı olan bu ürün modelleri hem yetişkinler hem çocuklar için üretilir. Farklı renk ve desenlerde sunulan kumaş ürün tasarımları balıkçılık için de idealdir. Hafif yapısı ve kompakt tasarımı ile her ortama rahatlıkla taşınabilir.

Kamp Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Doğa içinde vakit geçirmeyi sevenler uygun kamp malzemeleri ile rahat bir tatil geçirebilir. Boş zamanlarınızda ve tatil günlerinizde kamp yapmayı seviyorsanız uygun ürün seçimi yaparak konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kamp sandalyesi seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir;

 • Fiziksel özelliklerinize uygun olan kumaş ürün seçmeniz önemlidir. Genellikle 100 kiloya kadar taşıyabilen ürünler dayanıklı kumaştan üretildiğinde 150 kiloya kadar kaldırabilir.
 • Uzun süreli oturumlarda bedenin rahat olması için kamp sandalyesinin bazı özellikler taşıması gerekir. Sırt kısmı ayarlanabilir olan, dönme özelliği gösteren, gölgelik ve içecek tutma aparatı sunan ürün modelleri işlevsel bir kullanım sağlar.
 • Ürünün derinliği önemlidir. Oturduğunuzda ne içine tam gömülmeli ne de yüksekte kalmalısınız. Orta derinlikte olan ürün modelleri konforlu bir oturma deneyimi sunar. Ayaklarınızı uzatmanız için ekstra bir detay sunan modelleri daha rahat olmanız için idealdir.
 • Kamp için ürün seçerken en önemli nokta kolay taşınması ve çok yer kaplamamasıdır. Taşıma askısı ve çantası olan, kompakt şekilde toplanabilen sandalyeler hafif yapısı ile her yere götürülebilir.
 • Kumaş ürün modellerinde kumaşın özelliği önemlidir. Yıkanabilir, kolay yıpranmayan, yanmaz ve hızlı kuruyan kumaştan üretilmiş olması gerekir. Kamp alanlarında temiz kalması için pratik şekilde silinen ürünleri tercih edebilirsiniz.
 • Sahil ve kumsalda kullandığınız kumaş katlanabilir sandalyeler deniz suyunun tuzundan dolayı zarar görebilir. Kullanım sonrasından normal çeşme suyu ile silmeniz ve kuruduktan sonra çantasına koyup kaldırmanız önemlidir. Bu sayede ürününüz daha uzun süre dayanıklılığını korur.
 • Güneş ışınlarına karşı dayanıklı kumaşlardan üretilen kamp malzemeleri seçilmelidir. Özellikle bahar ve yaz aylarında kullanılan ürünün kumaşı çabuk renk atmamalıdır.

Katlanır Sandalye Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Katlanır sandalye modelleri arasından seçim yaparken bazı detayları göz önünde bulundurmanız gerekir. Kullanım alışkanlığınıza, fiziksel özelliklerinize, yaşam alanlarınızın dekorasyonuna ve çevresel etkenlere göre seçim yapabilirsiniz:

 • Açık alanlarda kullanılan ürünler için dayanıklı malzemeden üretilen seçenekleri tercih etmeniz önemlidir. Havuz kenarı, sahil ve kumsal etkinlikleri için plastik katlanır sandalye modelleri iyi bir seçim olur.
 • Bahçe, balkon ve teras dekorasyonuna uyum sağlayan ahşap katlanır sandalye modelleri dayanıklı yapısı ile öne çıkar. Bahçe mobilyaları olarak sayılan bu tasarımları renkli ve çiçekli desenli şiltelerle süsleyebilirsiniz.
 • Katlanır sandalye seçerken fiziksel özellikleriniz önemlidir. Kilo olarak ağır bir yapınıza varsa metal ve ahşap olan sandalye tasarımlarını incelemeniz gerekir. Uzun boylu kişiler bar taburesi olarak bilinen ürün modellerini seçmelidir.
 • Ürün seçerken kaliteli ve dengeli tasarımları değerlendirmeniz önem taşır. Açılır kapanır yapıda olan bu tasarımlar dengede durmadığı zaman kazalara ve düşmelere neden olabilir.
 • Uzun süreli kullanım için ürünlerin sağlam olması gerekir. Kaliteli ahşaptan ve paslanmaz çelikten yapılan ürün modelleri plastik modellere göre daha dayanıklıdır.
 • Seçim aşamasında ürünlerin ebatlarına önem vermelisiniz. Katlanmış hâldeyken küçük görünen modeller açıldığında fazla yer kaplayabilir. Dar balkonlar ve küçük alanlar için sandalyenin ebatları önem taşır.
 • Seyahat anları, kamp etkinlikleri, piknik zamanları için ürün seçerken kumaş malzemeden üretilen tasarımları değerlendirmeniz önemlidir. Kumaş ürün modelleri yıkanabilir yapısı ile açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik kolay bir şekilde taşınır.

Katlanabilir Sandalye Modelleri Nasıl Temizlenir?

Açık alanlarda kullanılan ürün modelleri çevresel etkenlerden dolayı çabuk kirlenir. Ürünlerin yapısına zarar vermeden temizlenmesi önemlidir. Kumaş katlanır sandalye modelleri çıkarılabilir malzemesi sayesinde pratik şekilde temizlenir. Yağmur geçirmeyen plastik kumaştan üretilen sandalyelerde kumaşın elde yıkanması gerekir. Çamaşır makinesinde yıkanabilen kumaşlardan üretilen ürün modelleri daha kolay bir kullanım sunar. Yanma, lekelenme, yırtılma gibi durumlarda iskeleti sağlam olan ürününüzün sadece kumaş kısmını değiştirebilirsiniz. Ayrı olarak katlanır sandalye kumaşı satılır.

Ahşap katlanır sandalye modelleri yaşam alanlarında diğer mobilyalarla birlikte kullanılır. Ahşap yağmur, rüzgâr ve kar gibi iklim koşullarından kolay etkilenir. Bu nedenle sezon sonunda açık alanlarda olan ahşap bahçe mobilyalarınızı koruyucu örtü ile korumanız gerekir. Kullanmadığınız katlanabilir ahşap sandalyeleri kapalı alanlara kaldırabilirsiniz. Rutubetli ve nemli ortamlar ahşabın çürümesine neden olabilir. Bu nedenle ahşap sandalyeleri saklarken hava alan bir alana yerleştirmeniz önem taşır. Ahşap ürünleri hafif nemli bir bez yardımıyla silebilirsiniz. Yoğun kimyasallar ahşabın yapısına zarar verir. Doğal temizlik ürünleri arasında yer alan sirkeli su karışımı ahşap bahçe mobilyalarını temizlemek için idealdir.

Ahşap modeller zamanla yıpranır. Zımparalama işlemi ahşabın yüzeyinde oluşan pürüzleri yok etmek için önemlidir. Ahşap boyası ile belli aralıklarla ürünleri boyamanız gerekir. Bu sayede dış etkenlere karşı daha dayanıklı hâle gelen ahşap ürün modelleri şık görünür.

Metal katlanır sandalye modelleri çizilmelere karşı duyarlıdır. Parlak metal yüzeyinde oluşan çizikler estetik olmayan bir görüntüye sebep olabilir. Metal katlanır sandalyeleri sert fırçalarla temizlemek yerine sünger veya bez yardımıyla silebilirsiniz. Metal yüzeyler için sunulan boyalarla zaman içinde metal kısımları yenilemeniz gerekebilir. Uzun süre ıslak kalan ürün modelleri metal malzemelerden üretildiği için zamanla paslanabilir. Paslanmaya karşı etkili temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz.

Katlanabilir Sandalye Modelleri ile Dekorasyon Önerileri

Yaşadığınız ortamı daha konforlu ve sıcak bir hâle getirmek için ahşap katlanır sandalye modellerini kullanabilirsiniz. Ahşabın romantik etkisini balkon, teras ve bahçe dekorasyonlarında değerlendirebilirsiniz. Çiçekli, renkli, dantelli süslemelerle hazırlanan şilteler, kırlentler ve yastıklar katlanır sandalyeleri tamamlar. Balkon ve teras dekorasyonunda renkli canlı çiçekleri, hasır saksıları, boyanmış vazoları tercih edebilirsiniz. Otantik görünüm sunan kilimler katlanır sandalye ve masa takımları ile iyi bir uyum yakalar. Özellikle şehir içinde apartman yaşamında yer alan küçük balkonları bahçe görünümüne kavuşturmak için canlı çiçekleri, hasır sepetleri, kilimleri ve katlanır sandalyeleri kullanabilirsiniz.

Havuz kenarında, kumsalda ve sahil etkinliklerinde taşınabilir yapısı ile öne çıkan plastik katlanır sandalye modellerini tercih edebilirsiniz. Plastik ürünleri masa ve taburelerle tamamlayarak aile etkinliğinizi daha konforlu hâle getirebilmeniz mümkün. Renkli şemsiyeler, çocuklar için top havuzları, plaj havluları ve hasır gölgelikler ile katlanır sandalyeleri tamamlayabilirsiniz.

Bar taburesi olarak öne çıkan uzun bacaklı metal katlanır sandalye modelleri şık dekorasyon parçaları ile bir arada yer alır. Özellikle modern dekorasyon stilinde önem taşır. Uzun mutfak tezgâhlarında, şık vazo ve yemek tabakları eşliğinde metal modelleri konumlandırabilirsiniz. Antre ve hol alanlarında portmanto yanında metal katlanır sandalye bulunması dışarı çıkarken hazırlanma aşamasında size pratik bir kullanım sunar.

Katlanabilir Sandalye Fiyatları

Katlanabilir sandalye fiyatları; tasarımına, malzemesine, kullanım amacına, ebatlarına ve set içinde olup olmamasına göre değişebilir. Koltuk, masa, tabure gibi diğer parçalarla set hâlinde sunulan katlanır sandalye fiyatları ve modellerine bakabilirsiniz. Ahşap ve metal ürünler plastik seçeneklere göre daha farklı fiyat segmentine sahiptir.

Kumaş ürün modelleri çok sık tercih edilen çeşitlerdendir. Uygun katlanır sandalye fiyatları ve pratik kullanımı ile aile etkinliklerinde önem taşır. Yıkanabilir ve değişebilir kumaşı sayesinde çocuklu ailelerin kullanımı için ideal bir seçenek olur.

Kaliteli ahşaptan üretilen ve modern tasarıma sahip olan bahçe mobilyaları ile tam bir uyum yakalayan ürün modelleri öne çıkar. Geniş balkon ve bahçe dekorasyonlarından ahşap katlanır sandalye modelleri tercih edilir. Yüksek konfor sunan geniş tasarımı ve göz alıcı detayları ile bahçenizin şık görünmesine yardımcı olur.

Koçtaş, her zevke ve dekorasyona hitap eden bahçe mobilyaları ile size geniş seçenek sunar. Farklı malzemelerden üretilen katlanır sandalye fiyatları ve güvenli ödeme avantajları ile bütçenizi zorlamadan yaşam alanlarınızı yenilemenizi sağlar. Hemen siz de yaşam alanlarınızın dekorasyonuna ve bütçenize en uygun olan ürün modelini seçebilirsiniz. Uygun katlanır sandalye fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.

Katlanır Sandalye Modelleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Katlanır sandalye kaç kilo taşır?

100-150 kg arasında ağırlığı taşıyabilen ürün modelleri kamp ve piknik etkinliklerinizde konfor sağlar. Özellikle kumaş malzemeden yapılan ürün modelleri tercih edilir. Yüksek ağırlıkları taşıyabilen metal ve ahşap ürün modelleri kilolu kişiler için daha iyi bir seçim olur. Seçim yaparken fiziksel özelliklerinizi göz önüne almanız gerekir.

Katlanır sandalye modelleri nelerdir?

Ürün modelleri farklı malzemelerden üretilir ve değişik özelliklere sahiptir. Kumaş ürün, yetişkin ve çocuk kullanımı için ayrı şekilde üretilir. İçecek koyma yeri, ayarlanabilir sırt kısmı ve gölgeliği olan modeller ile değişik seçenekler sunar. Ahşap ve metal ürün modelleri genellikle açık alanlarda bahçe mobilyası olarak kullanılır.

Katlanır sandalye alırken nelere dikkat edilmeli?

Ürünler arasında seçim yaparken malzemenin kalitesine, tasarımına, ebatlarına önem vermek gerekir. Plastik malzemelerden üretilen ürün modelleri nemli ortamlar için uygundur. Mutfak, balkon ve teras alanları için ahşap ürün modelleri tercih edilir. Kumaş ürün kamp alanlarında, piknik etkinliklerinde ve kumsalda pratik bir kullanım sunar.

En Çok Satan Katlanır Sandalyeler Hangileri?

Koçtaş Katlanır Sandalyeler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Mattıs Katlanır Sandalye Jm-J0178
 2. Nulla Katlanr Puflu Sandalye J0091
 3. Mattıs Katlanır Sandalye Jm-J0178
 4. Nulla Katlanır Puflu Sandalye J0091
 5. Nulla Katlanır Puflu Yeşil Sandalye
Daha fazla göster
9 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: