750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Regülatörler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
6 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Regülatörler

Dünyada enerji kullanımını daha verimli hale getirebilmek için üretilmiş pek çok cihaz bulunur. Bunların arasında regülatörler önemli bir yer tutar. Çeşitli sebeplerle şebeke geriliminde meydana gelen ve verim kaybına yol açan yükselme ve düşme gibi dengesizlikleri önleyen regülatörler, şebeke gerilimindeki dengesizliği giderir. Elektrikli cihazların sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlar. Güç ve basınç, hız ve akım gibi fiziksel hareketleri sabit bir değerde tutar. 

Regülatörlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Regülatörler, elektrikle çalışan ve gerilim dengesizliklerinden olumsuz etkilenebilecek her çeşit makine için kullanılabilir. Bilgisayar, faks ve fotokopi makinesi gibi ofis cihazları için uygun regülatörler bulunabilir. Bu cihazlar, hastane ve laboratuvar ekipmanları, imalathanelerde ve atölyelerde kullanılan makineler için güvenle tercih edilebilir. Özellikle gıda imalatı yapılan yerlerde, üretimin sağlıklı olabilmesi için bazı makine değerlerinin sürekli olarak sabit kalması gerekir. Gerilimin aniden yükselmesi veya düşmesi gibi durumlarda regülatörler devreye girip makinelerin doğru şekilde çalışmasını sağlayarak üretimin aksamadan yapılabilmesine yardımcı olurlar. Regülatörlerin işyerleri için olan modellerinin yanında, ev içi kullanmaya uygun olanları da bulunur. Elektrik regülatörlerinin yanı sıra, su basıncını dengelemek için üretilmiş su regülatörlerine rastlamak da mümkün. Duş regülatörü, su tasarrufu sağlamak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Kesintisiz güç kaynağı ise enerji ile makineler arasında denge sağlayan bir diğer cihazdır. Bu cihazın öne çıkan yanı, şebekede birden ortaya çıkan değişikliklerde bile standart bir enerji üretmeye devam edebilmesi ve enerjinin kesintiye uğraması halinde veri kaydı yapan ya da veri stoklayan bilgisayar gibi cihazları korumasıdır. Kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi çalışmadığından dolayı yalnızca aküsünde biriktirdiği enerji, tükenene kadar enerji sağlayabilir. Asıl görevi, ortaya çıkan ani elektrik kesintisinden dolayı otomatik olarak devreye girerek yaşanabilecek kayıpları önlemektir. Sektörün lideri ECA ve Tunçmatik markalarının bu konuda ürettiği, farklı özelliklere sahip regülatörler farklı ihtiyaçlara yanıt verebilir.

Siz de evinizde ya da işyerinizde regülatör ihtiyacı duyuyorsanız hemen Koçtaş’a uğrayın ve bütçenizi yormayacak regülatör fiyatları ile tanışın. Dilediğiniz bir ürünü sepetinize ekleyin!

Daha fazla göster