750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Boya Tabancası ve Karıştırıcılar

Filtreler
Özellikler
10 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

 

Boya Tabancası ve Karıştırıcılar

İnşaat, tamir ve tadilat işlemlerinde işleri kolaylaştırmak için pek çok yardımcı malzeme kullanılır. Boya tabancası ve karıştırıcılar bu malzemeler arasında yer alır. Boya uygulamalarında kullanılan malzemeler ağırlıklı olarak sıvı özelliktedir. Sıvı haldeki boyaların fırça ve rulo ile uygulanmasında yaşanan sorunlar nedeni ile boya tabancası makineleri kullanılır. Bu makineler otomatik bir sistem ile boyanın az miktarı kullanılarak geniş bir alanın boyanması sağlanmak üzere tasarlanan makinelerdir. Boyanın uygulama sırasında yerlere dökülmesi veya fırça ve rulo üzerinde kalmasının önüne geçilerek daha etkili şekilde boya kullanımı sağlanır. Boya tabancası ve karıştırıcılar boyaların ve diğer malzemelerin iyi şekilde karıştırılması ve homojen bir hal alması, boyanın iyi şekilde uygulanması için önemlidir. Aynı şekilde renklendirici ile renginin değiştirilmesi istenen boya için de boya karıştırıcılar kullanılır. Karıştırıcılar sadece boyalarda değil alçı ve benzeri malzemeleri iyi şekilde karıştırmak amacı için de kullanılır.

Boya İşlerinizin Pratik Yardımcıları: Boya Tabancası ve Karıştırıcılar
Temiz, estetik görünümlü boya uygulamaları için boya tabancası ve karıştırıcılar hızlı çözümler sunar. Boya tabancası modelleri boyanın içine konulduğu hazne boyutuna göre farklı çeşitlere sahiptir. 1000 ml litre hacim genel olarak makinelerin standart haznesidir. Kullanım amaçlarına göre daha küçük ve büyük hacimlere sahip modelleri de bulunur. Ayrıca  doğrudan boya kovasından boyayı çekebilen modeller ile kullanılacak olan boyanın türüne göre ahşap ve metal için özel hazne seçenekleri sunan modeller de alternatifler arasındadır. Model seçenekleri arasında püskürtme iğnesi büyüklüklerine göre farklı modeller de mevcuttur. Küçük alanların etkili şekilde boyanması için küçük uçlar tercih edilebilir. Diğer bir seçenek ise hortum uzunluklarıyla ilgilidir. Kullanılacak olan alanların yüksekliklerine göre kolaylık sağlayan farklı hortum seçenekleri arasından tercih yapılabilir. Boya karıştırıcıları, devir hızları ve motor güçlerine göre de farklı modellere sahiptir. Karıştırıcının ne kadar hızda döneceği yaptığı işlemin ne kadar zamanda biteceği ile doğru orantılı olarak değerlendirilir. Aynı şekilde motor gücü de makinenin zorlanmadan çalışabileceği gücü gösterir. Vitesli karıştırıcılar ise farklı hızlarda dönüş sağlayan makinelerdir. Bu makineler ile istenilen seviyede karıştırma hızı sağlanarak etkili karıştırma yapılabilir. Boya karıştırıcıları aparatları ve özelliklerine göre de farklı seçeneklere sahiptir. Uç kısmında bulunan spiral şeklindeki karışım alanı, makineye göre değişik modellerle sunuluyor. 

Boya Tabancası ve Karıştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Boya tabancası ve karıştırıcılar ile ilgili seçim yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunuyor. Boya tabancaları, profesyonel ve amatör amaçlı olarak kullanıma göre farklı modellere sahiptir. Boya işlerinde kullanmak amaçlı olan modeller ile ev işlerinde kullanılacak modeller arasında ihtiyaca göre seçim yapılabilir. Özellikle profesyonel modellerde çok daha fazla özellik ve aparat bulunduğu görülür. Bu özellik ve aparatlar boyanın etkili şekilde uygulanması ve farklı alanlarda boyama işlemi yapılabilmesine olanak sağlar. Boya karıştırıcıları için ise dikkat edilmesi gereken konulardan birisi hava kabarcığı oluşturmamasıdır. Özellikle alçı ve boya karıştırma işlemlerinde oluşan hava kabarcığı uygulamanın etkili sonuç vermesini engeller. Bunun için hava kabarcığını engelleme özelliğine dikkat edilmelidir. Profesyonel amaçlı olarak kullanılacak olan karıştırıcılar için vitesli modeller tercih edilebilir. Bu modellerde hız ayarı bulunduğu için istenilen seviyede karıştırma sağlanabilir. Ayrıca yumuşak başlangıç özelliği ile de karışımın ilk işleminde dağılması engellenir. Güçlü motora sahip modeller ile yoğun karışımların yapılması mümkün olabilir. 
Boya tabancası ve karıştırıcılar ile ilgili her ihtiyacınız için en doğru adres Koçtaş! Online alışveriş kolaylığıyla aradığınız ürünü hemen bulabilir ve sepetinize ekleyebilirsiniz.  

 

Daha fazla göster
Başa Dön