Peşin Fiyatına 7 Taksit

Mutfak Sepeti

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Düzenli Bir Görünüm için Mutfak Sepetleri

Mutfağınızın rahat ve işlevsel olabilmesi için iyi şekilde düzenlenmesi gerekir. Düzenli bir mutfak sağlıklı yemekler hazırlarken konforlu hissetmenizi sağlar. Dolap içinde ve tezgah üstünde kullanılan mutfak sepetleri düzenli bir ortam yaratmanıza yardımcıdır. Fazla besinleri kilerde depolarken, bardak ve tabaklarınızı dolapların içinde dizerken, patates soğan gibi gıdaları saklarken mutfak sepetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Çekmeceli, raflı, sürgülü, tekerlekli, ayaklı tasarımlardan oluşan bu ürünler mutfağınızın dekorasyon stiline uyum sağlar. Her zevke hitap eden tasarımları ile öne çıkmayı başarır.

Büyük ve küçük mutfaklar için farklı ebatlarda sunulan mutfak sepetleri kullanım alışkanlığına göre tercih edilir. Hasır, metal, örgü, ahşap, plastik malzemeden üretilen modeller her kullanıma uygun olur. Mutfağınızın yapısına, kullanım alışkanlığınıza, yaşam alanınızın dekorasyonuna uygun seçim yapabilirsiniz. Mutfak ürünlerinizin daha düzenli ve organize şekilde saklanmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfak Sepeti Modelleri

Mutfak sepetleri farklı tasarımları sayesinde her mutfağa düzen getirir. Buzdolabı ve kiler içinde kullanılan besin sepetleri, tezgah üstünde yer alan bardak askıları, mutfak dolabında tercih edilen tabak rafları ile tamamen organize edilmiş bir alan yaratabilirsiniz.

Patates, soğan, kuru baklagil, makarna gibi farklı gıdaları saklamanızı sağlayan mutfak dolabı sepeti dekorasyon için önemlidir. Farklı malzemeden yapılan mutfak sepeti çekmeceli modeller dolaplarınızla uyum içinde olur. Düzenli bir mutfağa sahip olmak için geniş iç hacmi olan ve çok fazla ürünü aynı anda saklamanızı sağlayan dolap şeklindeki ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Sebzelikler

Mutfak sepeti olarak öne çıkan sebzelikler, her zevke hitap eden tasarımları sayesinde işlevsel bir kullanım sunar. 3 veya 4 katlı olan hasır sebzelik modelleri minimal tasarıma sahip mutfaklar için idealdir. Özellikle patates ve soğan saklamak için açık hasır ürünler kullanmanız gerekir. Havasız kalan ve sıcakta saklanan bu sebzeler çabuk bozulur. Hasır sebzelik modelleri yuvarlak, kare, oval bölmeleri ile hem sebzelerin hava almasını hem de şık bir şekilde saklanmasını sağlar. Mutfak kiler sepeti, yaşam alanlarınızda mutlaka bulunması gereken eşyaların başında gelir. Kuru baklagiller, şeker, un, makarna gibi besin içeriklerini kilerde saklarken bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Düzenli ve organize edilmiş bir dolap içi yaratmak adına bu ürünler doğru bir tercih olur.

Sebzelik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sebzelik seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Uzun süreli kullanım ve şık tasarım sunan sebzelik mutfak selesi modelleri sayesinde yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz:

Sebze ve kuru bakliyat saklamak için gerekli olan çekmeceli dolaplar mutfakların daha düzenli görünmesini sağlar. Sebzelik seçerken kaliteli malzemelerden üretilen dayanıklı yapıya sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz.

 • Delikli ve hava alan sebzelik seçenekleri uygun bir seçim olur. Patates, soğan gibi besinler havasız ortamda kaldığında çabuk bozulabilir. Çürümeleri ve çüçüklenmeleri önlemek için hava sirkülasyonu sağlayan tasarımları kullanabilirsiniz.
 • Hasır çekmeceli mutfak sepeti modelleri sebzelik olarak kullanmak için idealdir. Hava akışı sağlayan ve hafif olan hazır malzeme mutfağınızda minimal bir duruş sergiler. Sade ve doğal dekorasyon parçalarını kullanarak mutfağınızda düzenli bir ortam yaratabilirsiniz.
 • Mutfak erzak ürünleri olarak kullanılan sebzelikleri tekerlekli bir tasarımda tercih edebilirsiniz. Altını silmek, mutfakta yerini değiştirmek istediğinizde kolayca hareket ettirebilirsiniz.
 • Mutfaklarda kullanılan dolaplar yemek buharından dolayı çabuk kirlenir. Kolay temizlenen tasarımları tercih ederek zahmetsiz bir kullanım sağlayabilirsiniz. Yağ ve kir oluşumuna dirençli malzemeden üretilen, basit şekilde silinen sebzelik tasarımları zamandan tasarrut etmenizi sağlar.

Bulaşık Sepeti Modelleri

Elde yıkanan ve bulaşık makinesinde temizlenmek için uygun olmayan tabak, bardak, kaşıklarınızı kısa sürede kurutmak için bulaşıklık modellerini kullanabilirsiniz. Metal, ahşap, plastik malzemeden üretilen modeller her zevke hitap eder. Tezgah üstünde ve lavabo üstünde kullanılabilir. Bu ürünlerin kullanımı mutfağınızın işlevsel ve düzenli bir dekorasyona sahip olması için önemlidir. Yıkanan temiz bulaşıkları tezgah üzerinde bırakmak yerine fonksiyonel tasarıma sahip bu ürünlerde kurutabilirsiniz.

Mutfak Bulaşık Sepeti Kullanımında Önemli Detaylar

Tabak, bardak, kaşık gibi yemek içme faaliyetlerinde kullandığınız araçlarla doğrudan temas eden ürünlerin doğru seçilmesi önemlidir. Kaliteli ve güvenilir malzemeden üretilen modelleri tercih edilmelidir. Metal bulaşıklıklar modern ve şık duruşu ile mutfaklarda sık tercih edilir. Metal modeller paslanmaya karşı dirençli malzemeden üretilse de kullanım sonrasında kurulanmalıdır. Su lekeleri ve paslanmayı önlemek için kurulama işlemi önem taşır.

Suyla sürekli temas eden yüzeylerde ve eşyalarda yosunlaşma problemi meydana gelebilir. Plastik, tahta, metal fark etmeksizin uzun süre ıslak kalan ürünlerde siyah lekeler oluşur. Mikroorganizma oluşumuna elverişli bir ortam yaratan yosunlaşma problemini engellemek için ürünleri sürekli kuru tutmanız gerekir.

Bulaşık makinesinde yer alan modeller darbe aldığında üst kısmında bulunan kaplama boyası aşınır. Özellikle eski tip bir bulaşık makineniz varsa içindeki parçaları kontrol etmeli ve paslanmaları önlemek için gereken tedbirleri almalısınız. Paslanan bulaşık makinesi sepetlerini yedek parça olarak sunulan yenileri ile değiştirmeniz sağlığınız için önemlidir. Metal modelleri kullanırken nazik olmak, tencere ve tava gibi ağır eşyaları kurutmak için kullanmamak gerekir. Darbe alan metal modeller çabuk aşınabilir.

Mutfak Düzenleyici Sepet Modelleri

Buzdolabı ve kiler içinde bulunan besinlerin düzenli şekilde saklanması için bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Farklı malzemelerden üretilen mutfak sepetleri fonksiyonel tasarıma sahiptir. Rafa asılan ve fazla yer kaplamayan metal mutfak sepeti modelleri yemek yaparken konforlu bir deneyim yaşamanızı sağlar. Günlük yaşamda elinizin altında olmasını istediğiniz baharatlık, bez, çeşni, sos çeşitleri gibi parçaları bu ürünlere yerleştirebilirsiniz. Raf altı sepet modelleri özellikle küçük mutfaklarda kurtarıcı olur. Tezgah üstünde yer kaplamadığı için yemek hazırlama ve servis yapma zamanlarında size geniş çalışma alanı bırakır. Mutfakta çalışırken ihtiyaç duyduğunuz tüm araç ve gereçleri bulundurmanızı sağlar.

Buzdolabında sebze ve meyvelerin uzun süre taze kalması için birbiri ile fazla temas etmemesi gerekir. Çabuk çürüyen besinler temas ettiği diğer gıdaları da bozar. Bu nedenle buzdolabınızda kullanacağınız plastik düzenleyici mutfak sepetleri besinlerin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Tüm sebze ve meyveleri ayrı olarak düzenleyebilirsiniz.

Mutfak dolaplarında çok fazla yer kaplayan tava ve tencereleri düzenlemeniz için organizerler etkilidir. Tava rafı, tencere kapağı organizer, tabak standı gibi düzenleyiciler dolap içinde fazladan yer sağlar. Özellikle küçük mutfaklarda depolama alanı kısıtlıdır. Eşyalarınız için daha fazla saklama alanına ihtiyacınıza varsa dolap içi organizer tasarımlarından faydalanmanız gerekir. Bu sayede tüm araç ve gereçlerinizi pratik şekilde kullanabilir, sonrasında hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Şişe Düzenleyicileri

Şarapların yan yatırılması hava geçişinin durdurulmasını sağlar. Evinizde bulunan şarap gibi içeceklerin uzun süre saklanması için şişe düzenleyicilerden faydalanabilirsiniz. Yemek hazırlarken ve servis yaparken kullandığınız içeceklerin etkili şekilde saklanması için şişe düzenleyicileri önemlidir. Yağdanlık, şaraplık, sosluk olarak kullanılan farklı malzemeden yapılan şişe düzenleyici tasarımlar mutfağınızda dekoratif bir görünüm sunar.

Üst üst ve yanyana bir şekilde şişelerin sıralanmasını sağlayan düzenleyiciler farklı renk seçenekleri ile mutfağınıza uyum sağlar. Siyah ve beyaz şekilde tasarlanan bu düzenleyicileri mutfağınıza ekleyerek modern bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Şişe düzenleyicisi kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, dengedir. Şişeler ağır olduğu için dengeli bir pozisyon alması gerekir. Eğer şişe düzenleyici tezgah veya masa üstünde dengede değilse devrilme gibi kazalara neden olabilir. Özellikle bir şişeyi içinde aldığınızda diğerlerinin ağırlığı denge oluşturmadıysa sağlığınız ve güvenliğiniz için risk oluşturabilir.

Lavabo Düzenleyiciler

Mutfaklarda genellikle lavabo altındaki dolapta temizlik malzemeleri bulunur. Yağ çözücü, pas sökücü, bulaşık deterjanı, temizlik bezi, sünger gibi malzemelerin düzenli şekilde saklanması için lavabo altı düzenleyici ürünlerden faydalanabilirsiniz. Plastik yapısı ile dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunan bu mutfak sepetleri yaşam alanlarınızın düzenli olmasını sağlar. Mutfak temizliğinden ihtiyaç duyduğunuz tüm malzemeleri tek bir ürün içinde bulabilirsiniz. Birkaç bölmeden oluşan mutfak sepetleri her ürünü farklı şekilde organize etmenizi sağlar.

Raf şeklinde tasarlanan organizerleri banyoda da kullanabilirsiniz. Kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri, tuvalet kağıdı ve peçeteler için bu raf organizer modelleri idealdir. Banyonuzda yerden tasarruf etmek için büyük dolaplar yerine çoklu rafa sahip organizerleri tercih edebilirsiniz.

Mutfak Sepetleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfağınızı daha konforlu ve işlevsel hale getirmek için bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Farklı malzemelerden elde edilen mutfak sepetleri kullanım amacına göre tasarlanır. Mutfak sepetleri arasından seçim yaparken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir.

 • Yemek pişirilen ve servis edilen ortamda bulunacağı için kaliteli malzemeden üretilmiş olması mutfak sepetleri için önemlidir. İnsan sağlığına zararlı madde içermeyen ve güvenilir markaların sunduğu ürünleri kullanabilirsiniz.
 • Mutfakta kullanılan tüm eşyalar temiz olmalıdır. Mutfak sepetleri seçerken kolay temizlenen ve yağ lekelerine karşı dirençli bir malzemeden üretilen modelleri incelemeniz gerekir.
 • Mutfağınızın alanı ve kullanacağınız yerin genişliği mutfak sepetleri arasında karar verirken belirleyici olur. Ebatları farklı olan ürünler arasından mutfağınızın genişliğine en uygun olanı seçebilirsiniz.
 • İşlevsel kullanım sunan ürünler yemek yaparken ve servis ederken avantaj yaratır. Rahat bir kullanım için çekmeceli, bölmeli, hava akışı sağlayan, tekerlekli, sebzelik olarak kullanılan mutfak sepetlerini tercih edebilirsiniz.
 • Tezgâhınızın yapısı ve büyüklüğü mutfak sepetleri için önemlidir. Küçük tezgahlar için raflara takılan askıları kullanabilirsiniz. Bu sayede size daha fazla çalışma alanı kalır. Üstelik tezgah yemek hazırlıkları sırasında ıslanabilir. Bu ürünlerin dolaplara asılması uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar.
 • Mutfağınızın dekorasyonu için ürün seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurdur. Metal sepetler, modern bir dekorasyon benimseyen mutfaklar için idealdir. Ahşap ve hasır mutfak sepetleri ise minimalist bir duruş sergiler.
 • Mutfak sepetleri ve organizerleri kullanırken dengeli bir şekilde tasarlanan modelleri seçmeniz gerekir. Ayak kısımları dengede olmayan veya yüzeye tam oturmayan organizerler hem eşyalarınızın kırılmasına hem görünmez kazalara neden olabilir.

Mutfak Sepetleri Nasıl Temizlenir?

Mutfak sepetleri besinlerle temas ettiği için doğru şekilde temizlenmelidir. Metal, plastik, hasır, ahşap malzemeden üretilen mutfak sepetlerini temizlerken yoğun kimyasal içeren deterjanlardan uzak durmanız önemlidir. Bulaşık deterjanı ve sünger yardımıyla metal modeller kirlerden arındırabilirsiniz. Paslanmaya karşı dirençli bir yapıya sahip olan metal modeller uzun süre ıslak kaldığında su lekeleri oluşturabilir. Bu nedenle yıkama sonrasında kurulama işlemi yapmanız ürünlerinizin kusursuz görünmesini sağlar. Uzun süre kullanılan metal mutfak sepetleri zamanla aşınabilir. Darbe ve çevresel etkenler nedeniyle bazı noktalarında aşınma oluşabilir. Aşınan kısımlar neme maruz kaldığında paslanır. Metal mutfak sepetlerinizi belli dönemlerde metaller için özel üretilmiş boyalar ile yenileyebilirsiniz.

Hasır mutfak sepetlerini temizlerken özenli olmak ve nazik hareketler yapmak gerekir. Hasır bitki ve köklerden elde edildiği için doğal kaynaklıdır. Minimal tasarım sunan hasır mutfak sepetlerini temizlerken su kullanmak yerine nemli bezi tercih edebilirsiniz. Sirke gibi doğal içeriklerle nemli bir yardımıyla hasır modelleri hijyenik hale getirebilirsiniz.

Plastik mutfak sepetleri sabunlu suyla yıkanabilir. Bulaşık deterjanı ve sünger kullanarak ürünleri temizlemek için yeterlidir. Uzun süre ıslak kalan plastik sepetlerde yosunlaşma sorunu oluşabilir. Siyah lekelenmeler olarak görünen yosunlaşma problemini önlemek için kurulama işlemi yapmanız gerekir.

Ahşap mutfak askı ve sepetleri temizlemek için kimyasal içerikli deterjanları kullanmamanız gerekir. Ahşap emiciliği yüksek bir malzeme olduğu için deterjanları iç yüzeyine emer. Yiyeceklerinizi ahşap sepetlerde saklarken sağlıklı bir kullanım oluşturmanız gerekir. Karbonat, sirke, hafif sabun gibi ürünlerle ahşap sepetleri temizleyebilirsiniz. Çürüme ve kararma sorunları yaşamamak için ahşap mutfak sepetlerini de kurulamanız gerekir.

Mutfak Sepetleri Nerelerde Kullanılır?

Çekmeceli, bölmeli, askılı mutfak sepetleri yaşam alanlarınızın tüm mekanlarında rahatlıkla kullanılır. Özellikle hasır modeller son dönemlerde dekorasyon tasarımlarında öne çıkar. Oturma odası, balkon, bahçe, teras, mutfak, banyo ve yatak odasında hasır sepetleri tercih edebilirsiniz. Mutfak sepetleri modern tasarımı sayesinde tüm dekorasyon stillerine anında uyum sağlar. Mutfağınızda besinleri ve araç gereçleri saklamak için kullandığınız modelleri depolama alanlarınızda da değerlendirebilirsiniz. Kiler ve depo alanlarında fazla eşyalarınızı daha düzenli hale getirmek, organize etmek için sepetler işlevsel bir kullanım sunar.

Hasır modelleri oturma ve yatak odasında tekstil eşyalarını toplamak için tercih edebilirsiniz. Pike, battaniye, yastık, koltuk örtüsü gibi ürünleri büyük hasır modeller de dekorasyona uygun şekilde saklayabilirsiniz

Çalışma odasında, çocuk oyun alanlarında plastik sebzelik modelleri gereksiz dağınıklığı önlemek için kullanılabilir. Küçük oyuncak parçaları, çocukların odasında istenmeyen kazalara neden olabilir. Düzenli ve güvenli bir yaşam alanı oluşturmak için gereksiz dağınıklıkları ortadan kaldırmanız önemlidir.

Metal ve ahşap rafları, sepetleri, düzenleyicileri balkon ve teraslarda rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Saksıda çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız raflar ve düzenleme ürünleri kendinize bir çiçek bahçesi oluşturmanızı sağlar. Metal ürünler içinde balkon çiçeklerinizi sergileyebilirsiniz.

Mutfak dolapları yemek pişirme ve sunum tekniklerinde kullanılan araçlarla dolup taşar. Bu nedenle düzenli bir dolap içi oluşturmak adına düzenleyicilerden faydalanabilirsiniz. Tava rafı, tabaklık, dolap içi organizer gibi tasarımlar sayesinde mutfağınızda tüm dolapları işlevsel hale getirebilirsiniz.

Mutfak Sepeti Fiyatları

Mutfak sepeti fiyatları; malzemesine, yapısına, kullanım amacına, tasarımına göre değişikilik gösterir. Paslanmaya karşı dirençli malzemeden üretilen metal mutfak sepetleri hasır olan seçeneklere göre daha yüksek fiyat aralığına sahiptir. Çok bölmeli, tekerlekli, çekmeceli mutfak sepetleri ve sebzelikler fiyat olarak biraz yüksek seçeneklerle sunulabilir.

Mutfak sepetleri arasından seçim yaparken kendi mutfağınızın yapısını ve kullanım alışkanlığınızı göz önüne almanız gerekir. Plastik malzemeden üretilen mutfak sepetleri dayanıklı ve hafif yapısı sayesinde sık tercih edilir. Uygun fiyat aralığı ile her bütçeye uygun olur. Özellikle dolap içi düzenleyici olarak plastik modellerden faydalanabilirsiniz.

Doğal ve sade bir tasarım oluşturmak için hasır mutfak sepetleri idealdir. Tezgah üstünde, dolap içinde yemek masasında, sunum uygulamalarında hasır mutfak sepetlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle İskandinav tarzı dekorasyon stillerinde ahşap ve hasır parçalar öne çıkar. Mutfağınızda huzurlu ve minimal bir etki yaratmak için ahşap askılardan, hasır modellerden ve dekoratif şişe düzenleyicilerinden destek alabilirsiniz.

Koçtaş, kaliteli malzemelerden elde edilen ve güvenilir markaların sunduğu birbirinden farklı tasarımlara sahip mutfak sepetlerini uygun ödeme koşullarıyla size ulaştırır. Siz de mutfağınızın ihtiyacı olan tüm düzenleyici ürünleri Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Mutfak Sepetleri Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mutfak askısı ve sepeti nasıl takılır?

Mutfak askısı modelleri farklı tasarımlara sahiptir. Duvara monte edilen tasarımlar matkap ve çivi yardımıyla uygun görülen yere sabitlenir. Rafa takılan düzenleyici mutfak sepetleri pratik şekilde takılır. Buzdolabı içinde kullanılan sebze ve meyve sepetlerini cam raflara geçirebilirsiniz. Duvara monte edilen ürünleri takarken mutfağın fayanslarına zarar vermemeye dikkat etmeniz önemlidir.

Mutfak sepetlerinin kullanım alanları nelerdir?

Mutfak sepetleri dolap içinde, tezgah üstünde, mutfak alanlarında kullanılır. Bunun dışında yaşam alanlarınızın farklı noktalarında ürünlerden faydalanabilirsiniz. Özellikle suya ve çevresel etkenlere karşı dirençli olan plastik mutfak sepetleri banyo ve balkon gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Hasır modeller oturma odası, salon ve hol gibi alanlarda dekoratif bir duruş sergiler, gereksiz dağınıklı önler.

Mutfak sepeti kullanmanın avantajları nelerdir?

Mutfak sepetleri, yaşam alanlarınızın daha düzenli görünmesini sağlar. Yemek hazırlarken, sofra kurarken, servis yaparken konforlu bir deneyim yaşamak için mutfak sepetlerinden faydalanabilirsiniz. Dolap içlerinin ve tezgah üstünün organize edilmesini sağlayan mutfak sepetleri aradığınız ürüne hemen ulaşmanız için size yardımcı olur. Yaşam alanlarınızdaki gereksiz dağınıklığı ortadan kaldırır. Sebze ve meyvelerin daha uzun süre saklanmasını sağlar.

En Çok Satan Mutfak Sepeti Hangileri?

Koçtaş Mutfak Sepeti kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Plast Art Buzdalabı Raf Düzenleyici BA-685
 2. Raf Altı Sepeti Babette
 3. Petek Model Kare Pratik Raf
 4. Raf Altı Sepeti Kanguru
 5. Metal Şaraplık Şarap Standi Metal Stand 6007
Daha fazla göster
31 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: