150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çatı Merdiveni

Çatı Katlarını İşlevsel Hale Getiren Çatı Merdiveni

Çatı merdiveni çeşitleri, çatı katlarına daha rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayan ürünler arasında yer alır. Ürünler açıldığında yerden tavana kadar uzanacak şekilde özel olarak tasarlanır. Bununla beraber kapandığında herhangi bir yer kaplamayarak çatı katına erişiminizi kolaylaştırır. Kompakt olan ürünler, tavan arasına düzgün bir şekilde yerleştirildiğinde yaşam alanlarının daha işlevsel hale gelmesine yardımcı olur. Ürünlerin tavan kirişlerine güvenli bir şekilde takılması oldukça önemlidir. Doğru bir biçimde monte edildiğinde çatı merdiveni çeşitleri uzun zaman boyunca kullanılabilecek biçimde dizayn edilir. Makaslı çatı merdiveni çeşitleri, açıldığı zaman birkaç kattan oluşacak şekilde tasarlanır. Seçenekleri inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, yaşam alanlarınıza fonksiyonellik kazandırmaya başlayabilirsiniz. 

Çatı arası merdiveni çeşitleri sayesinde ihtiyacınız olduğunda tavan arasındaki depolama alanlarınıza ulaşabilir, eşyalarınızı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ürünler genel olarak doğrudan çatının altında bulunan ve çatı katına ulaşımı kolaylaştıran eşyalar arasında yer alır. Bununla beraber evinizde yarım bir kat varsa katlar arasındaki erişimi de kolaylaştıran çatı merdiveni çeşitleri, işlevselliğiyle birçok farklı ihtiyaca yanıt verir. Çatı arası merdiveni çeşitleri, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde her yere kolay bir şekilde uyum sağlar. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra çatı merdiveni alternatiflerini inceleyebilir, gereksinimlerinize uygun olanı pratik bir şekilde bulabilirsiniz. Katlanabilir ya da makaslı çatı merdiveni fiyatları arasından bütçenize uygun olanı bulabilir, yaşam alanlarınıza fonksiyonellik kazandırabilirsiniz.

Çatı Merdiveni Kullanmanın Sunduğu Faydalar

Başarılı tasarımıyla öne çıkan çatı merdiveni, işlevselliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Ürünlerin sunduğu avantajlar ve fonksiyonelliği hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapmaya başlayabilirsiniz. Modellerin özelliklerini inceleyerek aradığınız ürüne kısa süre içinde ulaşabilirsiniz:

 • Çatı katları her gün ihtiyaç duymadığınız eşyalarınızı saklamak için eşsiz bir depolama alanı sunar. Bununla beraber oradaki eşyalara ihtiyaç duyduğunuzda kolay bir şekilde erişmenizi sağlayacak araçlara da ihtiyaç duyarsınız. Çatıya ulaşımı kolaylaştırmaya yardımcı olan ürünler, güvenli bir şekilde saklanabilmesi ve arkaya katlanabilmesi sayesinde ihtiyaç duyduğunuz pratikliğe erişmenizi kolaylaştırır.
 • Çatınızla eviniz arasında ekstra bir yalıtım yapmanıza yardımcı olan ürünler, enerji tasarrufu da elde etmenize yardımcı olur. Bazı ürünler ekstra yalıtım sunmasıyla hem ses hem de ışığa karşı geçirmeme özelliği sunabilir.
 • Kolaylık ve işlevsellik sunması, ürünlerin önemli avantajları arasında yer alır. Başka bir merdiven de benzer işlevi yerine getirse de çatı merdiveni çeşitleri fonksiyonel tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplar. Çoğu evde çatı katları kullanılamayan geniş alanlar olsa da ürünler sayesinde sahip olduğunuz yeleri daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.
 • Güvenli olması da çatı merdiveni çeşitlerinin önemli faydaları arasında bulunur. Doğru bir şekilde yerleştirildiğinde ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Yüksek kaliteli bir çatı merdiveni kurarak istediğiniz zaman çatıya güvenli bir şekilde çıkabilir, depoladığınız eşyalara herhangi bir sorun yaşamadan erişebilirsiniz.
 • Çatı merdivenleri pratik bir kullanım sunmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Herhangi bir ekstra güce ihtiyaç duymadan herkes çatı katlarına rahat bir şekilde ulaşımını sağlayabilir. Merdiveni açtıktan sonra basamakları çıkabilir, dilediğiniz gibi çatı katlarına anında erişebilirsiniz.
 • Çatı merdivenleri, çatı katlarınızı yaşam alanınızın bir parçası haline getirmenize yardımcı olur. Çatı katlarında genellikle büyük alanlar yer alır ve çatı merdiveni olmadığı durumlarda o alanı değerlendirmeniz zorlaşabilir. Sahip olduğunuz alanın boşa gitmesini istemiyorsanız ürünlerden yararlanmayı düşünebilirsiniz. Merdivenin yanı sıra çatı penceresi de kullanarak sahip olduğunuz alanı yaşanabilir hale getirebilir, daha konforlu bir yer elde edebilirsiniz.
 • Ürünler, standart merdivenlerle kıyaslandığında çok daha güvenlidir. Standart ürünler herhangi bir yere bağlı olmadığı için üzerine çıkarken kendinizi riske atmış olursunuz. Ayrıca siz basamaklardan çıkarken biri değerse sallanabilir ve düşebilirsiniz. Bununla beraber çatı merdiveni çeşitleri çok daha güvenli olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Tavana bağlı bir sisteme sahip olan ürünler, herhangi bir dış etkenden etkilenmeden güvenli bir şekilde çatı katınıza ulaşmanızı mümkün hale getirir. Sallanma benzeri istenmeyen durumların önüne geçecek şekilde özel olarak dizayn edilen ürünler, sahip olduğunuz alanı daha güvenilir bir şekilde değerlendirmenize imkan tanır.
 • Çatı merdivenleri, kullanılmadığı zaman gizlenebilmesiyle birçok kişinin beğenisini kazanır. Özellikle çatı katınızın altında çok fazla alanınız yoksa ürünlerin katlanabilir yapısından faydalanabilirsiniz. Ürünleri katlayıp kapattığınızda tavanın içinde kaybolur. Neredeyse görünmez bir yapıya sahip olan ürünler, günlük yaşantınızda yaşam alanınıza müdahale etmez. Gizlenebilir yapıları, ürünleri geleneksel modellerden daha avantajlı hale getirir. Az yer kaplaması sayesinde sahip olduğunuz alanı daha verimli bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur.
 • Ürünlerden bazıları yangına karşı dayanıklı olmasıyla öne çıkar. Böylece çatıda çıkan bir yangının evin içine yayılma olasılığını azaltır. Böylece daha güvenli bir ortam elde edilmesini mümkün hale getirir.
 • Tavan aranızı daha iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olan ürünler, evinizin içinde ekstra bir oda oluşturmanıza yardımcı olabilir. Çatı katınıza ekstra bir yatak odası ya da çalışma alanı yapabilir, ürünler sayesinde gün içinde yaşam alanlarınıza pratik bir şekilde geçiş sağlayabilirsiniz.
 • Akordiyon çatı merdiveni çeşitleri sayesinde evlerinizin de daha düzenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Çok fazla kullanmasanız da bazen ihtiyacınız olabilecek malzemeleri çatı katına yerleştirerek istediğiniz anda erişmenize yardımcı olan ürünlerle evlerinizdeki ekstra dağınıklığın önüne geçebilirsiniz. Ürünler sayesinde tavan aralarınızı bir depolama yerine dönüştürerek evinizde gereksiz dağınıklığa neden olabilecek eşyaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Makaslı çatı merdiveni seçenekleri sayesinde ürünlerin sunduğu faydalardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz alanı daha etkili bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olan ürünler, evlerinizden daha fazla verim almanıza imkan tanır. Çatı merdiveni modellerini inceleyerek aradığınız özelliklere sahip olan ürüne kısa sürede ulaşabilir, evlerinizi dilediğiniz gibi genişletmeye başlayabilirsiniz.

Çatı Merdiveni Kurulumu

İşlevselliğinin bir sonucu olarak pratik bir kullanım sunan katlanır çatı merdiveni çeşitleri, herkes tarafından rahat bir şekilde kullanılabilir. Ürünlerin nasıl kurulduğu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, aklınızdaki soruların cevabını bulabilirsiniz;

 • İlk olarak ürünleri çatı katınızın hangi noktasına kuracağınıza karar vermeniz gerekir. Açıklığı evin dış duvarına yakın bir noktaya yapmanız önerilmez. Merdiven için dış duvarla en az 1 metrelik bir boşluk bırakırsanız daha rahat bir kullanım elde edebilirsiniz. Bununla beraber açmayı düşündüğünüz yerden girerken sizin için yeterli bir alan oluştuğundan da emin olmanız gerekir.
 • Ürünleri kurmak için ilk olarak uygun bir alanın açılması gerekir. Tavanda bu noktaları kalem yardımıyla belirledikten sonra daha rahat bir şekilde alanı açmaya başlayabilirsiniz. Kirişlerin konumunu kontrol ettikten sonra gerekli boyutta dikdörtgen bir açıklık oluşturmanız gerekir. Kesme işlemini tamamladıktan sonra diğer adımları takip edebilirsiniz.
 • Eğer halihazırda bir çatı katına sahipseniz satın aldığınız ürüne göre bu açıklığın yeniden düzenlenmesi gerekebilir. Açıklığın konumunu ve ihtiyaçlarınızı iyi bir şekilde belirledikten sonra işlemleri gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.
 • Yanları vidalanmış merdiven tertibatını mevcut tavan açıklığına monte ederek işlemi tamamlayabilirsiniz. Tertibatı düz olacak şekilde monte etmeniz oldukça önemlidir. Ürünün üzerine bir su terazisi koyarak düz olup olmadığını kontrol edebilir, ürünleri tam olarak olması gerektiği gibi monte edebilirsiniz. Eğer merdiven düzse açıklığa kalıcı olarak sabitlemeniz gerekir. Çerçevenin yanında açacağınız deliklere vidalama yaparak montaj işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Bakım ve onarım çalışmalarına çok fazla ilginiz yoksa bütün bu işlemleri gerçekleştirmesi için profesyonellerden yardım alabilirsiniz.

Çatı merdiveni modelleri sayesinde yaşam alanlarınızı genişletebilir, sahip olduğunuz alanı daha verimli bir şekilde değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Makaslı çatı merdiveni fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sahip olduğunuz alana uygun olan modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Uygun çatı merdiveni fiyatları arasından istediğiniz niteliklere sahip olan ürünü bulabilir, pratik bir şekilde kurmaya başlayabilirsiniz.

Pratik Kullanımıyla Çatı Merdivenleri

Ürünler, pratik kullanımlarıyla da kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Ürünlerin genel olarak nasıl kullanıldığı hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, ürünlerin fonksiyonelliğine dair fikir edinebilirsiniz;

 • Çatı katı merdiven modelleri pratik kullanımıyla herkese hitap eder. Ürünleri kullanmak için herhangi bir güç sarf etmeye ihtiyaç duyulmadığı için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
 • Eğer ürünler boyunuzdan çok yüksek bir noktada kalıyorsa çatı katı merdiveni çeşitlerini açmak için uzun metal sopalardan yardım alabilirsiniz. Seçenekleri incelediğinizde farklı şekillerde açılabilen modeller olduğunu görebilirsiniz. Bazı modellerin orta bölümünde kenara kaydırarak açmanıza yardımcı olan aparatlar yer alır. Bu aparatı sopa yardımıyla kaydırabilir, ardından ürünlerin kapağını aşağı indirebilirsiniz.
 • Ürünlerin kapağını aşağı indirirken ilk önce yarım olacak şekilde açılır. Açtığınızda basamakları aşağı kadar indirebilir, yukarı çıkmak için ihtiyacınız olan aracı elde edebilirsiniz.
 • Ürünler, iyi bir şekilde monte edildiğinde güvenilir bir kullanım elde edilmesini sağlar. Bazı modellerin üst basamaklarının yan tarafında daha rahat bir şekilde yukarı çıkmanıza yardımcı olan tutma alanları yer alır. Birkaç basamak çıktıktan sonra bu tutma yerleri sayesinde yukarı güvenli bir şekilde çıkabilir, çatı katlarınıza pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Makaslı çatı merdiveni seçeneklerini inceleyerek pratik bir kullanıma sahip olan ürünlere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Uygun çatı merdiveni fiyatları arasından bütçenize uygun olanı bulabilir, yaşam alanlarınıza işlevsellik kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Çatı Merdivenleri

Çatı merdiveni modelleri incelendiğinde birçok farklı seçenek olduğu görülebilir. Ürünler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekleri incelediğinizde birçok farklı model olduğunu görebilirsiniz. Basamakların malzemelerine göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan ürünler, herkesin istediği materyale erişmenizi kolaylaştırır. Her malzeme kendi içinde bazı avantajlar sunar.
 • Ahşap çatı merdiveni çeşitleri, doğal görünümü ve güvenilirliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Güçlü ve güvenilir bir yapıya sahip olmasıyla bilinen ahşap, ağır yükleri çatı katına taşırken kendinizi daha güvende hissetmenize yardımcı olabilir. Çoğunlukla alüminyum ya da metal olanlarla kıyaslandığında daha geniş basamaklara sahip olan ahşap modeller, herkes tarafından rahat bir şekilde taşınabilir. Bununla beraber diğer malzemelerle kıyaslandığında biraz daha ağır bir yapıya sahiptir.
 • Alüminyum olanlar hafifliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Ahşap gibi ağır nesneleri çatıya taşırken pratiklik sunması, ürünlerin öne çıkan tarafları arasında bulunur. Ahşap olanlarla kıyaslandığında daha fazla seçeneğe sahip olan ürünler, herkesin tam olarak istediği tasarıma sahip olmasına olanak tanır. Ayrıca ürünler, korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklılığıyla öne çıkar. Nemli koşullarda bile dayanıklılığını koruması, ürünlerin öne çıkan tarafları arasında bulunur. Bununla beraber alüminyum ve metal olanlar ahşap olanlarla kıyaslandığında biraz daha gürültülü bir şekilde çalışır. Ahşap daha doğal bir görünüm sunarken alüminyum daha endüstriyel bir havaya sahiptir. Doğal bir görünüm sunmasa da alüminyum olanlar modern tasarımlar için idealdir.

Hangi malzemenin sizin için daha iyi olduğunu belirledikten sonra çatı merdiveni seçeneklerini incelemeye başlayabilirsiniz. İstediğiniz özellikleri ve görünümü belirledikten sonra alternatifler arasından pratik bir şekilde tercihinizi yapabilir, çatı katlarına erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Çatı Merdivenleri

Malzemelerinin yanı sıra ürünler sahip olduğu özellikler bakımından da birbirinden ayrılır. Ürünlerin özellikleri genel olarak şu şekildedir:

 • Teleskopik çatı merdiveni çeşitleri, dar alanlarda rahat bir şekilde kullanılabilmesiyle öne çıkar. Genellikle metalden üretilen ürünler, paslanmaz yapısıyla dikkat çeker. Özel bir mekanizmaya sahip olan teleskopik ürünlerin basamakları iç içe geçerek kapatılır. Böylece basamakları küçültmek için herhangi bir katlama işlemi yapmanıza gerek kalmaz. Basamaklar iç içe geçtikten sonra katlanarak kapağı kapatılabilir. Özellikle dükkanlarda yüksek olmayan tavanlı alanlarda ek bir depolama alanı elde etmek için tercih edilir.
 • Katlanır çatı merdiveni çeşitleri ise biraz daha farklı bir kullanıma sahiptir. Birkaç parçadan oluşacak şekilde dizayn edilen ürünleri kapatmak için katlamanız gerekir. Teleskopik olanlar gibi alandan tasarruf elde edilmesini sağlayan ürünler, metal, ahşap ya da alüminyum gibi farklı materyallerden üretilir.
 • Makaslı ya da akordiyon olanlar ise farklı bir tasarıma sahiptir. Genellikle diğerleriyle kıyaslandığında daha küçük basamaklara sahip olan ürünler, teleskopik olanlarla benzer şekilde kapatılır. Basamakları yukarı doğru iterek birbirlerinin içine geçmesini sağlayabilirsiniz. Rahat kullanımı ve hafif yapısıyla öne çıkan ürünler, birçok kişi tarafından tercih edilir. Makaslı çatı merdiveni fiyatları ve modellerini inceleyerek istediğiniz görünüme sahip olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Portatif çatı merdiveni özelliklerini inceleyerek aradığınız niteliklere anında erişebilir, yaşam alanlarınızın fonksiyonelliğini artırabilirsiniz. Teleskopik, katlanır ya da makaslı çatı merdiveni seçenekleri arasından aradığınız özellikleri sunan modele vakit kaybetmeden erişebilirsiniz. Koçtaş’ta bulunan uygun çatı merdiveni fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Çatı Merdiveni Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çatı merdiveni ne işe yarar?

Ürünler, çatı ya da tavan aralarına daha rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak biçimde özel olarak dizayn edilir. Tavana monte edilerek çatı katlarına erişiminizi kolaylaştırır.

Çatı merdiveni çeşitleri nelerdir?

Ürünler hem malzeme hem de özellik bakımından birbirinden ayrılır. Ahşap, metal ve alüminyumdan üretilen ürünler, teleskopik, katlanır, makaslı ya da akordiyon gibi çeşitli modellere sahiptir.

Çatı merdiveni alırken nelere dikkat edilmelidir?

Çatı merdiveni ölçüleri satın alırken ilk dikkat edilmesi gereken kriterler arasında bulunur. Ardından istediğiniz malzemeyi ve özellikleri belirledikten sonra seçiminizi pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

En Çok Satan Çatı Merdiveni Hangileri?

Koçtaş Çatı Merdiveni kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Katlanir Metal Çati Merdi̇veni̇ 60x110
 2. Kayin Katlanir Çati Merdi̇veni̇ 70*120
 3. Katlanir Metal Çati Merdi̇veni̇ 70x130
 4. Kayin Katlanir Çati Merdi̇veni̇ 70*130
 5. Akordi̇yon Çati Merdi̇veni̇ 70x100
Daha fazla göster
11 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: