150 TL Üzeri Kargo Bedava

Doğalgaz Tesisat Malzemeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Doğalgaz Tesisat Malzemeleri

Doğalgaz tesisat malzemeleri ile soğuk kış günlerini sıcacık evlerinizde huzurla geçirebilirsiniz. Teknolojiyle birlikte ısınma yöntemleri de değişti. Artık çevreye zarar vermeden ve sağlığımızı tehlikeye atmadan evlerimizi ısıtmak için birçok seçeneğe sahibiz. Bunlardan biri de doğalgaz… Ancak doğalgazın kullanımı için dikkat edilmesi gereken hususlar kesinlikle es geçilmemeli. Doğalgaz kurulumunda mutlaka temin edilmesi gereken doğalgaz tesisat malzemeleri ile güvenli ve sağlıklı ısınmak mümkün.

Doğalgaz Tesisat Malzemeleri Kullanım Alanları Nelerdir?

Renksiz ve kokusuz bir yapıda bulunan doğalgazın içindeki tüm maddeler yanarak atık oluşumunu engeller. Kullanım rahatlığıyla 90&rsquo lı yıllardan itibaren ülkemizde gittikçe yaygınlaşan doğalgazın kullanım alanı ise iş yerlerinden evlere, okullardan tüm sosyal yapılara uzanan geniş bir yelpazeye sahiptir. Doğalgaz tesisat malzemeleri günümüzde doğalgazla ısıtılan her mekanda kullanabilir.

Doğalgaz tesisat malzemeleri güvenli ısınma için oldukça önemlidir. Bu malzemeleri doğalgaz kurulumunda çevre temizliği ve sağlık açısından eksiksiz kullanmak gerekir. Doğalgaz tesisat malzemelerinin kullanımında yanlışlık yapılması önemli sorunlar doğurabilir. Kullanmamızın elzem olduğu bu malzemelerden başlıcalarını doğalgaz borusu, doğalgaz macunu, baca menfezi, doğalgaz kelepçesi, radyatör rakoru olarak sıralayabiliriz.

Kurulumda İhtiyacınız Olan Doğalgaz Tesisat Malzemeleri Nelerdir?

Doğalgaz bulunan evlerde mutfak camında açılan boşluğa yuvarlak menfez yerleştirilir ve menfez kullanımı oldukça önemlidir. Hafif ve uçucu olan gaz bu boşluktan dışarı çıkar, bu nedenle delik camın en üstünde açılır. Bu menfez hem dışarıdan içeriye oksijen girmesini sağlar hem de içeride gaz fazlalığı olması durumunda bu gazı dışarıya gönderir. Doğalgaz flexi gaz yakan cihazlarda kullanılır ve eğilip bükülebilen bir yapıya sahiptir. Uzun ömürlü olan ve emniyetli bir tesisat imkanı sunan bu borular tehlikelerin uzaklaşmasını sağlar. Doğalgaz tesisat malzemeleri arasında sayabileceğimiz bir diğer ürün olan radyatör rakorları doğalgaz tesisatında ısıtıcının gidiş ve dönüş ağızlarına bağlanır ve ısıtıcıdan çıkan akışı kontrol eder. Doğalgaz macunları kullanıma yeni girmiş olsa da tesisatları büyük oranda kolaylaştıran bir ürün. Sızdırmazlık macunu olarak kullanılan bu ürün güvenli ısınmanın anahtarlarından birini oluşturur.

Güvenli Doğalgaz Tesisatı Kurulumu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz kurulumu için öncelikle vana ve borular için geçiş yerleri belirlenir. Duvarların nerelerden delineceği belirlendikten sonra doğalgaz borularının ölçüsü alınır ve doğalgaz kelepçesi ile sabitleme işlemi yapılır. Yakıcı özellikteki cihazların vana ve makaronlu flexleri montajlanır.  Duvarda açılan delikler alçı ile kapatılır ve U manometreleri ile ön test yapılır.

Püf Noktası: Doğalgaz Tesisatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Soğuk günlerde güvenle ısınmak özellikle ülkemizde yaşanan soba facialarından sonra oldukça önemli hale gelmiştir. Peki, kış aylarını sağlıklı şekilde geçirmek için doğalgaz tesisatında nelere dikkat edilmeli? Öncelikle doğalgaz boruları erişilebilir olmalıdır. Borular dışarıdan görülebilecek şekilde döşenmelidir, duvarın içine gizlenen borular olası tehlikeli durumlarda daha büyük sıkıntı doğurabilir. Doğalgaz tesisatında hayati önem taşıyan bir diğer konu sızdırmazlıktır. Doğalgaz borularının bağlantılarına uygun olarak sızdırmazlık malzemeleri kullanılmalıdır. Borular tehlike anında kolayca ulaşabilmek için binaya görünür bir yerden girmelidir. Dışarıda bulunan bu borular olabilecek hasarlara karşı korunmuş olmalıdır. Doğalgaz boruları darbelerden etkilenmeyecek şekilde monte edilmiş ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olmalıdır. Doğalgaz tesisat malzemeleri kurulum aşamasında dikkatlice kullanılmalı ve borular elektrik tesisatlarının bulunduğu noktalara 15 cm uzaklıkta olmalıdır. Doğalgaz tesisatı yangın ihtimaline karşı önlem alınarak tasarlanmış olmalıdır, tesisatta kullanılan malzemelere yanmayan özellikte olmalıdır. Boruların paslanmaya karşı korunması da oldukça önemlidir. Döşenen boruların normal nemlilik değeri üzerindeki nemliliğe maruz kalmamasına dikkat edilmelidir.

Bütçe Dostu Seçim İçin: Doğalgaz Tesisatı Malzemeleri Fiyatları Nelerdir?

Doğalgaz tesisatı deyince akıllarda canlanan ilk düşünce şüphesiz güvenliğin yüzde yüz sağlanabilmesidir. Detaylıca bilgi sahibi olarak doğalgaz tesisatında gerekli olan tüm malzemeleri aldığınız ve bir uzman yardımıyla uygun şekilde kurulumunu yaptığınız takdirde artık yerleşim alanınızda huzurla ısınabilirsiniz.

Yaşamınızı ısıtacak ve cebinizi yakmayacak seçenekler oldukça fazla. Koçtaş&rsquo a gelerek doğalgaz tesisatı malzemeleri seçenekleri arasından ihtiyacınız olan ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. İçinizi ısıtacak malzemeleri hemen sepetinize ekleyin.

Daha fazla göster
35 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama:
Başa Dön