150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ahşaplar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yapı Malzemelerinin Temel Taşı: Ahşaplar

Bir inşaat malzemesi olarak nitelendirilse de ahşaplar geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. İnşaatın yanı sıra bakım çalışmaları yaparken de kullanılabilen ahşaplar, hobi amaçlı da sıklıkla tercih edilir. Seçenekleri incelediğinizde farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak şekilde yapılandırılmış birbirinden farklı model olduğunu görebilirsiniz. Çubuk, kontrplak ya da çıta gibi çeşitli formlarda tasarlanan ürünler sayesinde aradığınızı kolaylıkla bulabilir, yapmak istediğiniz projeyi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evlerinize ürünleri kullanarak yeni mobilyalar yapabilir, hayal gücünüz doğrultusunda istediğiniz eşyaları oluşturabilirsiniz. Ahşap, birçok farklı kullanıma uygun bir malzeme olmasıyla dikkat çeker. Doğal yapısı ve uzun ömürlü olması, ahşapların öne çıkan detayları arasında yer alır. Ayrıca geri dönüştürülerek farklı bir eşyanın parçası haline getirilebilen ahşaplar, birçok projenin temel taşı haline gelir.

ahşap fiyatlarıEk olarak ahşaplar, plastik, beton ya da çelik gibi malzemelerle kıyaslandığında düşük karbonlu bir alternatiftir. Çelik gibi malzemelerin üretilebilmesi için çok fazla enerji gerekir ve kullanıma hazır hale getirildiklerinde karbondioksit yayar. Bununla beraber ahşap, üretim aşamasında da enerji tasarrufu elde edilmesini sağladığı için sıklıkla tercih edilir. Ürünler, üretildiği ağacın türüne bağlı olarak yumuşak ya da sert olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Sert ağaçlar, yumuşak olanlarla kıyaslandığında daha yoğun olma eğilimine sahiptir. Yumuşak ağaçlara örnek olarak çam, köknar, ladin ve karaçam verilebilir. Sert olanlar ise meşe, dişbudak ya da kayın gibi ağaçlardan oluşur. Nasıl bir malzemeye ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra ahşap fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınızı bulabilir, ihtiyacınız olan yapı malzemesine kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Ahşabın Bir Yapı Malzemesi Olarak Sunduğu Avantajlar

Bir yapı malzemesi olarak sıklıkla tercih edilen ahşaplar, kullanan kişilere birçok farklı avantaj sunar. Malzemenin sağladığı avantajları merak ediyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, ürünlerin fonksiyonelliğinden faydalanmaya başlayabilirsiniz:

 • Ahşaplar, yapı malzemesi olarak yaygın olarak kullanılır. Ürünler, hafif bir yapı malzemesi olmasına rağmen kırılma uzunluğu söz konusu olduğunda çelikten bile daha iyi bir performans ortaya çıkarabilir. Basitçe söylemek gerekirse malzemeler kendi ağırlığının daha fazlasını rahat bir şekilde destekleyebilir. Böylece binaların yapımında bir destek malzemesi olarak sıklıkla tercih edilir.
 • Malzemeler iyi bir şekilde kurutulduğunda elektrik iletimine karşı doğal bir dirence sahiptir. Mukavemeti ve boyutları ısıdan önemli ölçüde etkilenmediği için hava değişimleri karşısında dayanıklı yapısını korumayı başarır. Bu durum, bitmiş binaya stabilite sağlar.
 • Malzemenin akustik özellikleri, ev ve ofis alanlarında yankıyı en aza indirmek için sıklıkla tercih edilir. Malzeme, genel olarak sesi yansıtmak ya da yükseltmek yerine emer. Ses emilimi özelliği ek konfor için gürültü seviyelerinin önemli ölçüde azaltılmasını mümkün hale getirir.
 • İşlevselliğinin yanı sıra ürünler bir yapı malzemesi olarak kullanıldığında görsel olarak da hoş bir etki sunar. Doğallığı şık detaylarla bir araya getiren malzeme, binalarda estetik bir görünüm elde etmek için sıklıkla tercih edilir. Farklı ağaç türlerinden üretilen ahşaplar, şık detaylarıyla herkesin beğenisini kazanır.
 • Ayrıca malzeme, hem klasik hem de modern tarzdaki mobilyalarla rahat bir şekilde uyum sağlayabilecek bir yapıya sahiptir. Çok yönlü olmasıyla öne çıkan ahşaplar, yaşam alanlarına istediğiniz görünümü kazandırmanıza yardımcı olur.
 • Ahşaplar, beton ya da metallerle karşılaştırıldığında daha rahat bir şekilde yenilenebilmesiyle öne çıkar. Böylece yapının içinde bir değişiklik yapılmak istendiğinde diğer malzemelerle kıyaslandığında bu işlemi daha kolay yapmanızı mümkün hale getirir.
 • Beton, metal ya da plastik gibi birçok yapı malzemesinin en büyük zorluklarından biri atıldıklarında ayrışmalarının çok uzun bir zaman almasıdır. Bununla beraber ahşaplar doğal iklim koşullarına maruz kaldığında odunlar daha çabuk parçalanır ve bu süreçte toprağı yenileyebilir.

Tahta fiyatları ve modellerini inceleyerek ürünlerin avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanıyla Öne Çıkan Ahşaplar

Ahşaplar, geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Ürünlerin kullanım alanları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

ahşap modelleri

 • Bir ağacın her parçası, fabrikada farklı ürünler yapmak için kullanılabilir. Ağacın gövdesi, kirişler, kalaslar ve tahtalar yapmak için parçalara ayrılır. Bunlar, ahşap çerçeveli binalar, çitler ve döşeme tahtaları gibi inşaat işlerinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca mobilyalarda da kullanılan malzemeler, çok yönlülüğüyle dikkatleri üzerinde toplar.
 • Ağaçların dalları ya da tepeleri ise ahşap direkler olarak kullanılabilir. İmal edilmiş tahtalar yapmak için yontularak preslenir. Yapılan işlemlerin sonucunda döşeme, çatı kaplama ya da mobilya parçaları olarak değerlendirilir.
 • Ahşaplar, mobilya ya da bina yapımlarının yanı sıra hobi amaçlı olarak da değerlendirilebilir. Ürünleri boyayarak evlerinizde dekoratif parçalar olarak kullanabilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde verebilirsiniz. Ahşap boyalar sayesinde malzemelere istediğiniz dokuyu kazandırabilir, yatak odalarından salonlara kadar istediğiniz yerde sergileyebilirsiniz.
 • Hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygun olan ahşap ürünler, birçok işlem için tercih edilir. Çatı yapımından kapılara kadar pek çok projede kullanılmasıyla öne çıkan malzeme, çok yönlülüğüyle kullanıcılarına avantajlar sunar.
 • Merdiven yapımında da kullanılan malzeme, iç mekanlara farklı bir hava kazandırmanıza yardımcı olur. Sadece bir cila ile merdivenlere natürel bir doku kazandırılmasını sağlayan ahşap, hem şık hem de işlevsel alanlar yaratmanızı mümkün hale getirir.

Ahşap fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız parçaya kolaylıkla ulaşabilir, istediğiniz işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Dekoratif ürünlerden seperatörlere, çatı malzemelerinden kerestelere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler sayesinde istediğiniz projeyi kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

Ahşap Çeşitleri

Ürünleri incelediğinizde farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayan seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Satın alacağınız ürünü ne için kullanacağınıza karar verdikten sonra alternatifleri incelemeye başlayabilir, gereksinimlerinize uygun olanı bulabilirsiniz.

Ahşap çatı malzemeleri özellikle müstakil evlerde oturan kişilerin göz atması gereken seçeneklere sahiptir. Yukarı doğru açılacak şekilde tasarlanan pencereler içeren malzemeler, çatılarına pencere yerleştirmek isteyen kişiler için iyi bir seçenektir.

Dekoratif ürünler, çıta, ham MDF, kereste ya da kontrplak gibi birçok farklı alternatif içerir. Boyanabilecek şekilde tasarlanan ürünlerle evlerinizde farklı detaylar elde edebilir, istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Dekoratif ürünleri mobilya yapımında kullanarak masa ya da sandalye gibi eşyalar yapabilirsiniz.

Silinmiş keresteler ise makineden geçirilerek kaba pürüzlerinin alındığı ürünlerden oluşur. Bununla beraber satın aldığınız ürünü zımparalamanız gerekebilir. Farklı şekillerde kesilen keresteleri çerçeve olarak kullanabilir, dolaplarınızda raf olarak değerlendirebilir ya da ihtiyaçlarınız doğrultusunda mobilyalarınızda değerlendirebilirsiniz.

Ahşap separatörler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Pencerelere, tezgahların altına, dolaplara ya da yatak odalarına yerleştirilebilir. Seperatörleri çerçevenin içine yerleştirerek yatak odalarında kendi giyinme alanlarınızı elde edebilir, ürünlerin çok yönlülüğünden faydalanabilirsiniz.

Kendi içinde birçok farklı alternatife sahip olan ahşaplar, kullanıcılarının çoğu ihtiyacına yanıt vermeyi başarır. Ahşabı ne amaçla kullanacağınıza karar verdikten sonra seçeneklere göz atabilir, ürünleri dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ahşap Çatı Malzemeleri

Ahşaplar müstakil evlerden apartmanlara kadar birçok farklı yerde kullanılır. Sağlam olmasıyla tercih edilen ürünler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekleri incelediğinizde çatı yapımında kullanılabilecek keresteler olduğunu görebilirsiniz. Köknar gibi yüksek kaliteli malzemelerden üretilen keresteler, çatıların çerçevesinin pratik bir şekilde yapılmasını sağlar. Genellikle inşaatlarda kullanılan malzemeler, sağlam bir çatı yapmak isteyenler için iyi bir seçenek haline gelir. Başarılı bir işçilik sonucunda üretilen keresteler sayesinde dayanıklı bir yapı inşa edebilirsiniz.
 • Tavan lambiri uygulamaları yapmak isteyen kişiler de çatı malzemelerini inceleyebilir. Eşit bir şekilde parçalara ayrılan ürünler, fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Isı yalıtımı için de ek bir katman elde edilmesini sağlayan ürünler, tavanlarınızı sağlamlaştırmanızı mümkün hale getirir. Bununla beraber estetik duruşuyla da öne çıkan ürünler, tavanlarını farklı bir şekilde döşemek isteyen kişilere hitap eder.
 • Pencereler de çatı malzemeleri içinde sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Çatının üzerine monte edilebilecek biçimde özel olarak dizayn edilen pencereler sayesinde çatı katlarında ihtiyaç duyduğunuz havalandırmayı elde edebilirsiniz.

Çatı inşa ediyor ya da çatılarınızı yeniliyorsanız malzemeleri inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza uygun olanı kısa süre içinde bulabilirsiniz. Hem dekorasyon hem de yalıtım amaçlı kullanabileceğiniz ürünler sayesinde evlerinizde istediğiniz görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Ahşap Dekoratif Ürünler

Ahşap dekoratif ürünler sahip olduğu çeşitlilik sayesinde geniş bir kitleye hitap eder. Dekoratif ahşaplar genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

ahşap çeşitleri

 • Evleriniz için el yapımı eşyalar yapmak istiyorsanız dekoratif ahşaplar bu konuda size yardımcı olabilir. Saksı boyamasıyla ilgileniyorsanız kayın çıta çeşitlerini kullanarak saksılarınızın üzerine ek bir parça yapabilir, hem zarif hem de hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Oymacılıkla ilgileniyorsanız kontrplak çeşitleri arasından sizin için uygun ahşap tahta modeline kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Kaliteli tahtalar sayesinde sanatınızı istediğiniz gibi icra edebilir, malzemeye aklınızdaki görünümü kolaylıkla verebilirsiniz. Oyma malzemeleriyle beraber kullanabileceğiniz tahtaları hobi amaçlı değerlendirebilirsiniz.
 • Ayrıca dolap kapaklarınızı yenilemek istiyorsanız kontrplak çeşitleriyle dolaplarınıza istediğiniz havayı katabilirsiniz. Tahtayı boyadıktan ve uygun bir kulp taktıktan sonra evlerinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.
 • İşlenmemiş tahtaları zımparaladıktan sonra boyayarak ev ya da işyerleri için şık parçalar elde edebilirsiniz.
 • Seçenekleri incelediğinizde ham MDF modelleri olduğunu görebilirsiniz. 8 mm ya da 10 mm gibi farklı kalınlıklara sahip olan MDF tahtaları mobilya yapmak için kullanabilirsiniz. 20 x100 cm ya da 70 x100 cm gibi farklı boyutlarda olan ahşap ürünler, herkesin aradığı ölçüyü kolay bir şekilde bulmasını mümkün hale getirir.
 • Boyanabilir ahşap objeler de dekoratif ürünler arasında yer alır. Piyano, kutu ya da bavul gibi birçok seçeneğe sahip olan ürünler, hem işlevsel hem de şık olmasıyla öne çıkar. Genellikle iyi bir şekilde zımparalandığı için üzerinde pürüz bulunmayan objeleri hızlı bir şekilde boyamaya başlayabilirsiniz. Sevdiklerinize el yapımı bir hediye yapmak istiyorsanız objelerden yararlanabilir, orijinal bir hediye hazırlayabilirsinz.
 • Ahşap çubuk çeşitlerini kağıt rölyef ile ilgileniyorsanız satın almayı düşünebilirsiniz. Kağıtlar arasında katman olarak kullanılan çubuklar, tablolarınıza derinlik katmanıza yardımcı olabilir.

Birçok farklı seçeneğe sahip olan dekoratif ürünler arasından aklınızdaki parçayı bulabilir, ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlayabilirsiniz. Ahşap fiyatları ve modelleri arasından kişisel zevklerinize uygun olana vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Ahşap Seperatörler

Ayırıcı anlamına da gelen seperatörler, geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Dekorasyon amaçlı da sıklıkla kullanılan ahşap seperatörler, evlerde ya da işyerlerinde her yerde kullanılabilir. Ürünler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seperatörler ilk olarak ayırıcı olarak kullanılır. Yatak odalarında kendinize giyinme alanları yaratmak için ürünlerden yararlanabilirsiniz. İki kişi aynı odayı paylaşıyorsa seperatörler sayesinde kendi kişisel alanını oluşturabilir.
 • Bazı kullanıcılar separatör modellerini verandalarında pencere yerine tercih edebilir. Ürünler, verandaların etrafına döşenerek hem şık hem de zarif bir alan elde edilebilir. Ayrıca doğru bir şekilde yerleştirildiğinde kış aylarında da verandaları kullanılabilir hale getirir.
 • Çerçeveyle bir araya getirildiğinde seperatörleri dolap kapağı olarak da değerlendirebilirsiniz. Özellikle kitaplıklarda kapak olarak tercih edilen ürünler, iç tarafı gösterdiği için hoş bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Tezgahların altını kapatmak için de tercih edilen ürünler, dolap kullanmak istemeyen kişiler için iyi bir seçenektir. Verandanızda tezgâhınızın altında buzdolabı ya da bulaşık makinesi gibi eşyalar tutuyor ve onları toza karşı korumak istiyorsanız ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Hem işlevsel hem de dekoratif bir parça olmasıyla öne çıkan ürünler, kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına yanıt vermesiyle öne çıkar. Delikli görünümüyle bilinen seperatörler, çok yönlü olması sayesinde birçok farklı amaçla kullanılabilir. Modelleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Silinmiş Keresteler

Ürünleri kullanmadan önce özelliklerini iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Kerestenin genel özellikleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, malzemenin yapısı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Genel olarak ahşap keresteler, üzerindeki kaba pürüzleri alınarak üretilen parçalardan oluşur. Doğal bir malzeme olan kereste, toksik olmaması, işlenmesinin kolay olması ve kesilirken tehlikeli buharlar çıkarmamasıyla öne çıkar.
 • Keresteler temelde sert ve yumuşak olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Sert olanlar genellikle müzik aleti yapımında ya da iç dekorasyonda kullanılır. Ayrıca mobilya yapımında da sağlam yapısından dolayı sert olanlar tercih edilir.
 • Yumuşak olanlar ise sert olanlarla kıyaslandığında daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hem hafif hem de dayanıklı olduğu için de inşaatlarda sıklıkla kullanılır.
 • Estetik bir çekiciliği olan ürünler, çok çeşitli yüzeyler elde etmek için boyanabilir ya da kaplanabilir. Dolaplardan masalara kadar birçok farklı yerde kullanılabilen ürünler, zımparalandıktan sonra istediğiniz işlemi yapabileceğiniz bir malzeme haline gelir.
 • Ahşap keresteler ısı yalıtımı konusunda başarılı bir malzeme olmasıyla öne çıkar. Böylece inşaatlarda kapı ve pencere pervazlarında sıklıkla kullanılır. Dışarıdaki havanın içeri girmesini engelleme yeteneğine sahip olduğu için evlerdeki enerji kullanımını da azaltabilir.
 • Keresteler, demiryolu bağlantısı ya da iskele gibi yüklerin desteklenmesi gereken yerlerde kullanılan bir malzemedir. Kendi ağırlığının üzerinde yükü taşıyabilen malzeme, dayanıklı olmasıyla kullanıcılarına birçok avantaj sunar.
 • İstinat duvarlarında da kerestelerden yararlanılır. Ayrıca ahşap tekne yapımında da malzemeler kullanılabilir.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünleri dekorasyon amaçlı kullanabilir, iç mekanlarınızı dilediğiniz gibi süslemeye başlayabilirsiniz. Bununla beraber inşaat malzemesi olarak da değerlendirilen kereste, çok yönlü bir malzeme olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Ahşap kereste fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, farklı amaçlar için ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Ahşaplar

Ürünleri incelediğinizde farklı ağaçlardan üretilen birçok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Her malzeme, tahtalara ayrı bir özellik kazandırmasıyla öne çıkar. Malzemelerin özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz:

 • Ahşapları incelediğinizde ceviz, dişbudak, ham MDF, ıhlamur, kavak, kiraz, köknar, kavak, sedir, masif ya da çam gibi farklı ağaçlardan üretilen ürünler olduğunu görebilirsiniz.
 • Ham MDF, diğerleriyle kıyaslandığında daha pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasıyla öne çıkar. Homojen yapısından dolayı boyama yapmak için iyi bir seçenek haline gelir. Ayrıca MDF, mutfak dolaplarından mobilyalara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.
 • Ihlamur, neme karşı duyarlı bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı banyo ya da mutfak gibi yerlerde kullanılması önerilmez.
 • Ceviz, kendine has bir görünüme sahip olmasıyla öne çıkar. Damarları belirgin olan malzeme, ahşaplara ayrı bir hava katar. Esnekliği sayesinde şekil verilmesi oldukça kolaydır. Ayrıca kıymıkları diğerleriyle kıyaslandığında daha az olduğu için güvenli bir şekilde kesim yapılabilir.
 • Kiraz, mukavemeti yüksek bir malzeme olmasıyla öne çıkar. Hafifliğinin yanı sıra esnek olmasıyla da kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Ayrıca kirazın temizlenmesi kolay olduğu için dekoratif objelerden kerestelere kadar birçok farklı formda bulunur.
 • Dişbudak da kiraz gibi sağlamlığıyla öne çıkan malzemeler arasında yer alır. Darbelere karşı dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için masa ya da sandalye gibi mobilyaların yapımında sıklıkla tercih edilir. Bununla beraber hava değişimlerinden etkilenebilen bir yapıya sahip olduğu için dişbudaktan yapılan eşyaların balkon ya da verandalarda kullanılması önerilmez.
 • Masif paneller uzun ömürlü olmasıyla dikkat çeker. Çok fazla işlenmediği için ahşabın doğal görünümünü muhafaza etmeyi başarır. Evlerinizde natürel bir görünüm kazandırmak istiyorsanız masiften üretilen modellere göz atabilirsiniz.
 • Kavak, masif ile kıyaslandığında daha sağlam olmasıyla öne çıkar. Kolay bir şekilde işlenebildiği için mobilya yapımında sıklıkla tercih edilir. Çekme ya da şişme benzeri istenmeyen durumların yaşanma olasılığı oldukça düşük olan kavak, vidaları iyi bir şekilde tutabilmesiyle de kullanıcılarının beğenisini kazanır.
 • Çam, işlem yapılması kolay bir malzemedir. Kolay boyanabildiği için dekoratif amaçlı da sıklıkla tercih edilir. Kendiliğinden beyaz, sarı ya da krem gibi farklı renklere sahiptir.

Ahşap fiyatları ve malzeme alternatiflerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, istediğiniz işlemi yapmaya başlayabilirsiniz.

Ahşap Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünler sahip oldukları özelliklere ve kullanım alanlarına göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Bu yüzden seçim yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Ürünler arasından nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz:

 • İlk olarak satın alacağınız malzemeyi ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin, hobi amaçlı tasarımlar yapmak için bir ürün satın almak istiyorsanız dekoratif aksesuarlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla beraber çatılarınızın bakımını yapmak için bir parça alacaksanız çatı malzemelerini incelemeniz önerilir.
 • Malzeme de seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken önemli kriterler arasında yer alır. Örneğin, ahşap merdivenler yapmak istiyorsanız meşe ya da maun gibi malzemelerden üretilen kontrplak çeşitleri arasından seçim yapmanız önerilir.
 • Evlerinize farklı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız dekoratif ahşap duvar çıtaları arasından bir seçim yapabilirsiniz. Salon ya da oturma odalarınızın bir köşesini çıtalarla kaplayarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca ofislerde ya da bekleme salonlarında da sıklıkla kullanılan ürünler, modern görünümüyle çağı yakalamak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.
 • Seçim yaparken ürünlerin rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Seçenekleri incelediğinizde beyaz, naturel, koyu meşe, ham, açık ceviz, antrasit ya da koyu kahve renkli ahşaplar olduğunu görebilirsiniz. Özel olarak aradığınız bir ton varsa doğal renklere sahip olan modeller arasında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Koçtaş fırsatlarını takip ederek ahşap tahta fiyatları ve seçeneklerine bütçenizi zorlamadan ulaşabilir, kaliteye uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ürünleri ne amaçla kullanacağınızı belirledikten sonra birbirinden farklı alternatif arasından aradığınızı kısa sürede bulabilirsiniz.

Ahşaplar Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ahşap kerestelerin kullanım alanları nelerdir?

Ahşap keresteler geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. İnşaattan iç dekorasyona kadar her yerde tercih edilen kereste, esnek bir yapıya sahip olduğu için birçok projede tercih edilir. Çam ya da kayın gibi çeşitli malzemelerden üretilen keresteler, çok yönlü olduğu için kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Müzik aletlerinin yapımından parkelere kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

En çok tercih edilen ahşaplar hangileridir?

Ahşap seçimi yapılacak işleme göre kendi içinde değişiklik gösterir. Örneğin, evleriniz için bir aksesuar yapmak istiyorsanız dekoratif ürünler sizin için daha uygundur. Bununla beraber çatı bakımıyla ilgileniyorsanız çatı keresteleri ya da pencereleri size hitap eder. Mobilya yapımıyla ilgileniyorsanız kontrplak şeklinde satışa sunulan ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı kullanımlar için özel olarak üretilen ürünlerin her biri farklı amaçlar için tercih edilebilir.

Ahşap satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Satın alma işlemine geçmeden önce ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, dolabın içine raf yapacaksanız hangi ölçülere sahip bir malzemenin sizin için daha iyi olacağını belirlemeniz gerekir. Ayrıca ürünlerin malzemeleri de seçim yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler arasında yer alır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra alternatifler içinde sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Daha fazla göster
6055 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: