150 TL Üzeri Kargo Bedava

Duvar Tipi Klima

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Her Eve Uyum Sağlayan Duvar Tipi Klima Modelleri

Klimalar, ev ya da işyerlerinde hava koşullarında istenilen duruma getirilmesine yardımcı olan önemli ürünler arasında yer alır. Hem yaz hem de kış aylarında kullanılan ürünler, günlük hayatın önemli parçaları arasında yer alır. Split klima olarak da isimlendirilen duvar tipi klima modelleri, isminden de anlaşılabileceği gibi duvara monte edilerek çalışır. Boyut, renk ya da güç gibi özellikler bakımından birbirinden ayrılan ürünler, her yere rahat bir şekilde uyum sağlar. Soğuk ya da sıcak havayı odaya ya da bölgeye iletme konusunda iyi bir performans ortaya çıkaran duvar tipi klima çeşitleri, pratik bir kuruluma sahip olmasıyla da dikkat çeker. Böylece herkes duvar kliması modellerini istediği yere rahatlıkla monte edebilir. 

duvar tipi klima çeşitleriGenellikle yüksek seviyelere yerleştirilerek kullanılan ürünler, her türlü ihtiyaca anında yanıt verir. Odaya eşit hava akışı sağlayabilecek bir noktaya monte edildikten sonra her mevsim istenilen performansın elde edilmesini mümkün kılar. Bununla beraber duvar tipi klimalar genellikle sessiz bir şekilde çalıştığı için yerleştirildiği ortamda kullanıcılarını rahatsız etmez. Böylece klima açıkken rahatlıkla uyuyabilir, geceleri istediğiniz hava akışını pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra duvar tipi klima çeşitleri arasından aradığınızı kısa sürede bulabilir, ev ya da işyeri fark etmeksizin yaşam alanlarını zorlanmadan istediğiniz hale getirebilirsiniz. Duvar tipi klima fiyatları ve modelleri arasından aklınızdaki ürüne vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Duvar Tipi Klima Kullanmanın Avantajları

Duvar tipi klima kullanmak birçok farklı avantajı beraberinde getirir. Ürünlerin sunduğu faydalar hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilir, aklınızdaki soruların cevabını anında bulabilirsiniz;

 • Geniş bir kullanım alanına sahip olan duvar tipi klima modelleri, yatak odaları, oturma odaları, ofisler ya da dükkanlarda istenilen hava akışının elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Duvar tipi klima çeşitleri, çok fazla ses çıkarmadığı için yatak odalarında da rahatlıkla değerlendirilebilir.
 • Duvar tipi klima çeşitleri sahip olduğu seçenekler sayesinde her boyuttaki odayı istediğiniz gibi havalandırmanıza imkan tanır. Seçenekleri incelediğinizde duvar tipi klima 9000 BTU ya da 3600 BTU gibi birçok alternatif olduğunu görebilirsiniz. Yerleştireceğiniz alanın boyutlarını göz önünde bulundurarak sizin için uygun güce kısa süre içinde erişebilirsiniz.
 • Estetik görünümüyle de dikkatleri üzerinde toplayan duvar tipi klima modelleri, her yere rahatlıkla yerleştirilebilir. Ürünler, şık tasarımdan, odadaki ışık miktarından ya da pencereden görünen manzaradan ödün vermeden odada göze çarpmayacak bir şekilde yerleştirilebilir. Böylece her yerde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Yeni nesil tasarımlar, ince yapısıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Odalarına zarafet kazandırmak isteyen kişiler daha kompakt boyutlarda olan modeller arasından seçim yaparak istediği tasarım detayını kolaylıkla elde edebilir.
 • Duvar tipi klima ölçüleri sahip olduğu çeşitlilik sayesinde her yere uyum sağlar.
 • Yazları çok sıcak ve kışları çok soğuk olan bir yerde yaşıyorsanız duvar tipi klima modellerinin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bazı modeller, geleneksel ısıtma ve soğutma ekipmanlarından daha az güçle çalıştığı için çok fazla enerji tüketmeden istediğiniz sıcaklığı elde etmenizi kolaylaştırır.
 • Ürünler, sadece istediğiniz odayı soğutmanıza ya da ısıtmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanır. Örneğin, evde yalnızsanız bütün evi ısıtmak ya da soğutmak yerine sadece günün büyük bir kısmını geçirdiğiniz alanın hava koşullarını yönetebilir, fazla enerji tüketiminin önüne geçebilirsiniz.

Duvar tipi ısıtıcı klima ve soğutucu klima çeşitleri sayesinde istediğiniz performansı elde edebilir, günlük hayatınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz. Duvar tipi klima fiyatları ve modelleri arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, yaşam alanlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Duvar Tipi Klima Çalışma Prensibi ve Bileşenleri

Ürünlerin nasıl çalıştığı hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyerek sorularınızın cevabını bulabilirsiniz:

duvar tipi klima modelleri

 • Ürünlerin nasıl çalıştığı hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak için ilk önce ürünlerin bileşenlerinin ne olduğunu bilmeniz gerekir.
 • Üniteler, soğuk havayı bir odaya ya da alana iletmekten sorumlu olan bölümdür. Ortamdaki sıcak havayı aldıktan sonra nemi ve ısıyı emen ünite, ardından ortama soğuk hava üfler. Soğuk havayı üflerken ünite bir boru aracılığıyla nemi ve ısıyı dağıtır. Böylece ortamdaki sıcak havayı soğutarak daha rahat bir atmosfer elde edilmesini sağlar. Havayı ısıtmak için de benzer şekilde çalışır.
 • Duvar tipi klima modellerinin içerisinde aynı zamanda kanal yer alır. Kanal, soğutucu boru, güç kablosu ve kondens tahliyesi olmak üzere üç farklı bölümden oluşur.
 • Dış ünite ise iç ünitelere giden kanaldan nemi ve sıcak havayı alır. Genel olarak nemi ve sıcak havayı verimli bir şekilde kullanarak dış ortama dağıtılmasından sorumludur. Bununla beraber bazı modeller dış ünite olmadan da çalışabilir.
 • Kompresör, klimanın önemli bileşenleri arasında yer alır. Herhangi bir arıza olduğunda klimanın çalışmasını doğrudan etkiler.
 • Fan, genellikle ürünlerin dış ünitesinde yer alır. Soğuk ya da sıcak havanın odaya daha iyi bir şekilde iletilmesini sağlar.
 • Bütün bu klima parçaları başarılı bir sistem oluşturmak amacıyla birlikte çalışır. Hem sıcak hem de soğuk havanın üretiminde bütün parçalar aktif olarak görev alır.

Sıcak havalarda soğukluk ve soğuk havalarda sıcaklık elde edilmesini sağlayan ürünler, günlük hayatı daha konforlu hale getirmesiyle geniş bir kitle tarafından tercih edilir. Duvar tipi klima fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, ev ya da işyerlerinizi dilediğiniz gibi havalandırabilirsiniz.

Duvar Tipi Klima Kurulumu

Her ne kadar üründen ürüne değişkenlik gösterebilse de duvar tipi klima modelleri genel olarak şu şekilde kurulur:

 • İlk olarak ürünleri nereye kuracağınızı belirlemeniz gerekir. Küçük boyutları ve esneklikleri sayesinde evin herhangi bir yerine yerleştirilebilen ürünler, kullanıcılarına bu konuda avantajlar sunar. Küçük yerlere sığabilecek şekilde üretilen klimalar, kompakt boyutları sayesinde dar alanlara da kurulabilir.
 • Ürünleri yerleştireceğiniz yere karar verdikten sonra iç ve dış üniteler arasındaki bağlantıyı kurmak için duvarda bir delik açmanız gerekir. Klimanın borusunun geçebileceği kadar bir delik açtıktan sonra kurulumu pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Çoğu üretici, farklı uzunluklara sahip bağlantı kabloları ürettiği için dış ünite için ihtiyacınız olan mesafeyi iyi bir şekilde belirlemeniz önemlidir.
 • İç üniteyi ihtiyacınız olan yere ve dış üniteyi ise göze çok fazla çarpmayan bir yere yerleştirerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Her ne kadar dış ünite balkon gibi alanlara da yerleştirilebilsede klima çalışırken balkona sıcak hava üfleyeceği için bu durum çok önerilmez. Bununla beraber balkonunuz açıksa dış üniteyi oraya yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.
 • Duvar tipi klima modelleri genellikle yüksek noktalara yerleştirilir. Yüksek noktalardan odayı daha iyi bir şekilde havalandırabilen ürünleri uygun olan noktalara yerleştirmeniz oldukça önemlidir.
 • Duvara dikkatli bir şekilde monte ettikten ve dış üniteyle iç üniteyi kablo yardımıyla birbirine bağladıktan sonra ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Duvar tipi klima çeşitleri pratik kurulumu sayesinde herkese hitap etmeyi başarır. Ürünlerin kurulumu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız satın aldığınız klimanın kullanım kılavuzunu inceleyebilir, orada yazan yönergeleri takip ederek nasıl bir kurulum yapmanız gerektiği hakkında fikir edinebilirsiniz.

Duvar Tipi Klima Modelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Duvar tipi klima modellerini kullanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler bulunur. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünler hakkında detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz:

 • Ürünler, ilk olarak pratik bir şekilde temizlenecek biçimde tasarlanır. Klimaların uzun süre dayanması için ürünlerde çıkarılabilen filtreler yer alır. Filtreler, pratik bir şekilde temizlenebildiği için daha rahat bir kullanım elde edilmesini sağlar. Bununla beraber klima üzerinde temizlik yapacaksanız işleme başlamadan önce ürünlerin kapalı konumda olduğundan emin olmanız gerekir.
 • Genellikle ürünlerde çok aşamalı bir filtreleme sistemi yer alır. Bu filtreler, büyük toz birikintilerini ya da alerjenleri yakabilecek şekilde dizayn edilir. Kanalsız modeller, temiz hava soluyabilmeniz için polen, kepek ya da mikroplar dahil olmak üzere istenmeyen şeyleri yaşam alanınızdan uzaklaştırmanıza yardımcı olacak filtreleme kartuşları barındırır.
 • Duvar tipi klima modelleri, evde küflenmeyi önlemek için nem kontrolü işlevi görebilir. Nemi azaltma işlevine sahip olan ürünler, iç ortam sıcaklığının korunmasını sağlarken nem birikintilerinin oluşmasının da önüne geçer.
 • Her ne kadar üründen ürüne değişkenlik gösterse de duvar tipi klima modeller yüksek enerji verimliliği sunmasıyla da dikkat çeker. Satın alacağınız ürünün enerji sınıfını inceleyerek sunduğu performans hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.
 • Duvar tipi split klima çeşitleri, farklı programlar içermesiyle de kullanıcılarına avantajlar sunar. Bazı modeller sadece odayı havalandırmanıza yardımcı olacak ek programlar içerir. Böylece rahat bir ortam sağlarken enerji israfının önüne geçilmesine yardımcı olur.

İhtiyaçlarınıza karar verdikten sonra duvar tipi klima fiyatları ve seçenekleri arasından sizin için uygun olana kolaylıkla erişebilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde karşılamaya başlayabilirsiniz.

Duvar Tipi Klima Modelleri

Duvar tipi klima modelleri sahip olduğu özelliklere göre kendi için bazı kategorilere ayrılır. Modeller genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünler genel olarak dış üniteli ve dış ünitesiz duvar tipi klima olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır.
 • Mono split klima modelleri, birer tane iç ve dış üniteye sahip olan ürünlerden oluşur. Evlerde sıklıkla kullanılan ürünler arasında bulunur. İç ünite ile dış ünite tek bir boru yardımıyla birleştirilir. Genellikle dış ünite klimanın konulduğu odanın dış cephesinde bir yere yerleştirilir.
 • Multi split klima modelleri ise bir adet dış üniteye sahip olmasına rağmen birden fazla iç üniteye sahiptir. Genellikle çok büyük alanlarda ya da işyerlerinde tercih edilir. Farklı odalarda birbirine bağımlı olmadan çalışacak farklı klimalar isteyen kişiler için iyi bir seçim olur.
 • Dış ünitesiz modeller ise sadece tek bir parçadan oluşur. Bu ürünleri kullandığınızda evin dışına herhangi bir ünite yerleştirmenize gerek kalmaz. Bununla beraber nem alma benzeri ek özellikler sunmayan ürünler, sadece soğutma ve ısıtma amaçlarıyla kullanılabilir. Dış ünite için yeterli alanınız yoksa ve sadece ortamı ısıtmak ya da soğutmak için bir klima arıyorsanız dış ünitesiz modeller sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Farklı ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde çeşitlendirilen ürünler sayesinde aradığınız ürüne kısa süre içinde ulaşabilir, istediğiniz tipte klima ile ev ya da işyerlerinizi havalandırmaya başlayabilirsiniz.

Çalışma Şekillerine Göre Duvar Tipi Klimalar

Duvar tipi klima modelleri çalışma şekillerine göre birbirinden ayrılır. Ürünler genel olarak şu şekildedir:

uygun duvar tipi klima fiyatları

 • Ürünler temelde inverter olan ve olmayan şeklinde iki farklı tipte üretilir. Her iki model arasındaki temel fark kompresördür.
 • Inverter olmayan bir klimada kompresör evinizde istediğiniz sıcaklığı korumak için yalnızca iki farklı hıza sahiptir. Ürünü açtığınızda yüzde yüz performansla çalışır ya da kapattığınızda hiç çalışmaz. Aralıklı bir şekilde kendiliğinden açıp kapanan ürünler ya açık ya da kapalı konumda olacak şekilde çalışır.
 • Öte yandan diğer tür klimalarda durum biraz daha farklıdır. Bu klimalar, ortamın sıcaklığını ayarlamak ve sürekli olarak motorunu açık tutar. Ayrıca sıcaklığın istenilen noktada olmasını sağlamak için hızı sürekli olarak değiştirir. Bu, kullanılan gücün 0 ile 100 arasında sürekli olarak değişebileceği anlamına gelir.
 • Bu klimalarda motorun hızı, çekici ve itici kuvvetler arasında geçiş yapacak şekilde mıknatısların kutupları değiştirilerek ayarlanır. Mıknatısların kutuplarının değiştirilme hızı, inverter tahrikli olan kompresör tarafından kontrol edilir. Böylece motorun dönüş hızı sürekli olarak değişir.
 • Bu tür duvar tipi klima modelleri, her zaman tam kapasitede çalışmadığı için daha tasarruflu olabilir. Bununla beraber ürünler arasında fiyat farklılıkları da bulunur.

Inverter Olmayan Duvar Tipi Klima Modellerinin Sunduğu Avantajlar

Bu klimaların avantajları şu şekilde özetlenebilir:

 • Bu klimalar, sabit hızla çalışan bir kompresör motoru içerir. Her zaman tam kapasiteyle çalıştığı için odaların kısa sürede istenilen sıcaklığa gelmesini sağlar.
 • Klimanın bulunduğu oda istenilen sıcaklığa geldiğinde motor kendini kapatır. Bununla beraber sıcaklık farklılaşmaya başladığında otomatik olarak tekrardan çalışmaya başlayarak odanın ısısını dengeler.
 • Bu tür duvar tipi klima çeşitleri daha uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkar. Böylece her bütçeden kullanıcının ulaşabileceği fiyat seçenekleri içerir.

Inverter Duvar Tipi Klima Modellerinin Sunduğu Avantajlar

Diğer klima türüne göre daha maliyetli olsa da ürünler kendi içinde birçok avantaj sunar. Bu tür duvar tipi klima modellerinin avantajları şu şekildedir:

 • Ürünler, genellikle enerji tasarrufu sağlayacak şekilde üretilir. Tam kapasiteyle çalışmak yerine gücünü ortamın ısısına göre sürekli olarak ayarlayan ürünler, gereksiz enerji tüketiminin önüne geçer.
 • Diğer modellerle kıyaslandığında daha sessiz bir şekilde çalışır. Termostat, oda sıcaklığını bir kılavuz olarak kullandığı için açılıp kapanma döngüsüne sahip değildir. Aniden açılıp kapanmak yerine ortamın gerekliliklerine göre gücünü ayarladığı için ürünler çalışırken ani gürültü çıkartmaz.
 • Bu modeller, çalışma prensibi sayesinde odanın sıcaklığını iyi bir şekilde muhafaza eder. Bununla beraber motor sürekli çalışırken aynı zamanda evinizin nemini de daha iyi bir şekilde kontrol altına alır.

Sizin için hangisinin daha önemli olduğunu belirledikten sonra duvar tipi klima fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Boyutlarına ve Kapasitesine Göre Duvar Tipi Klima Modelleri

Çalışma şekillerinin yanı sıra ürünler boyut ve güç gibi özellikler bakımından da birbirinden ayrılır. Klimaların boyutları ve güçleri hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz atabilirsiniz:

 • Ürünleri incelediğinizde duvar tipi mini klima modellerinden daha büyük ebatlara sahip alternatifler olduğunu görebilirsiniz.
 • Modellere göz attığınızda 30 cm, 53 cm, 77 cm ya da 112,5 cm gibi farklı genişliklere sahip ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Klimanızı yerleştireceğiniz duvarın ölçülerini dikkate alarak seçenekler arasından aradığınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Benzer şekilde ürünlerin yükseklikleri de birbirinden farklıdır. 21 cm, 25 cm ya da 30 cm gibi farklı seçeneklere sahip olan klimalar sayesinde size hitap edene anında erişebilirsiniz.
 • Kapasite de ürünleri birbirinden ayıran özellikler arasında bulunur. Kapasite, ürünlerin belirli bir ölçüdeki odayı ne kadar sürede ısıtıp soğutabileceğini belirtir.
 • Duvar tipi klima 18000 BTU gibi farklı kapasitelerde çalışır. 1800 BTU ya da duvar tipi klima 24000 BTU modelleri genellikle evler için yeterlidir.
 • Küçük odalarda kullanmak için bir ürün almayı düşünüyorsanız duvar tipi klima 12000 BTU kapasiteli olanlardan birini seçmeyi düşünebilirsiniz.
 • 24000 BTU duvar tipi klima aynı zamanda çok büyük olmayan ofislerde değerlendirilebilir.
 • 36000 BTU duvar tipi klima fiyatları ve boyut seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, ev ya da ofis fark etmeksizin her yerde istediğiniz havalandırmayı elde edebilirsiniz.

Koçtaş’tan duvar kliması fiyatları ve modellerini inceleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Koçtaş fırsatları sayesinde yaşam alanlarınızın ihtiyaçlarını kısa sürede giderebilirsiniz.

Duvar Tipi Klima Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Duvar tipi klima nedir?

Duvar tipi klima, yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alır. Duvarda yüksek bir noktaya monte edilerek kullanılan ürünler, odalarda ihtiyaç duyulan hava akımının elde edilmesini sağlar. Ev için bir ürün arıyorsanız duvar tipi klima modellerini inceleyebilir, pratik kurulumu ve kullanımıyla öne çıkan ürünlere anında ulaşabilirsiniz.

Duvar tipi klima gazı kaç yılda biter?

Duvar tipi klima gazının bitme süresi modelden modele değişkenlik gösterir. Bununla beraber ürünlerin gazları 2 ile 3 yıl arasında bitebilir. Duvar tipi klima modelinizin gazı biterse değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde ürünlerden istediğiniz verimi almakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca duvar tipi klima çeşitlerinin gazını değiştirmezseniz ürünlerin motoruna da zarar verebilirsiniz.

Duvar tipi klima nereye takılır?

Duvar tipi klima, odadaki herhangi bir duvara takılabilir. Bununla beraber eğer split tipte dış üniteye sahip olan ürünlerden satın alacaksanız ürünleri kablo bağlantısını yapabilecek şekilde konumlandırmanız önemlidir. Duvarlarda tavana yakın bir şekilde yerleştirdikten sonra kabloyla iç üniteyi dış üniteye bağlayabilir, ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Duvar kliması ne kadar elektrik yakar?

Duvar tipi klima modellerinin elektrik yakma oranı da modelden modele değişir. Bununla beraber inverter olan modeller diğerlerine göre daha az elektrik tüketir. Satın alacağınız ürünün ne kadar elektrik tükettiğini öğrenmek istiyorsanız enerji sınıfını inceleyebilir, klimanın enerji tüketimi hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Duvar tipi klima temizliği nasıl yapılır?

Duvar tipi klima modellerinin temizliği oldukça pratik bir şekilde yapılır. Ürünlerin filtresini çıkarttıktan sonra ızgara bölümünü nemli bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bununla beraber kullanmaya başlamadan önce kurumasını beklemeniz gerekir. Filtreyi de rahat bir şekilde yıkayabilir, kuruduktan sonra yerine yerleştirerek klimalarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

En Çok Satan Duvar Tipi Klima Hangileri?

Koçtaş Duvar Tipi Klima kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Baymak Elegant Plus Uv 12 A++ (md)
 2. Baymak Elegant Prime Yeni 09 A++  (md)-d
 3. Elegant Prime 12 D (MD) A++ Enerji Sınıfı Split Klima
 4. Akira 9000 BTU Split İnverter Beyaz Klima
 5. Baymak Elegant Plus Uv 24 A++ (md)
Daha fazla göster
225 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: