750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Daire Testereler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
13 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Daire Testereler

Daire testereler, düz bir çizgi halinde kesim yapılmak istenen malzemeler için idealdirler. Büyük ve daire şeklinde olan testeresi sebebi ile oval ve küçük kesimler için uygun değildir. Kalın malzemelerde dahil olmak üzere düz ve hızlı kesim yapması sebebi ile daire testere pek çok alanda en büyük yardımcınız olabilir. 

Hızlı ve Doğru Kesim İçin Daire Testere Çeşitleri

Daire testereler, özellikleri ve güçlerine göre farklı seçeneklere sahip. Motor gücü testerenin dönüş hızını ve kesme yoğunluğunu belirler. Motor güçleri 1000 W ile 1600 W aralığında değişebilir. Hızlı ve sorunsuz bir kesim için motor gücü yüksek olan modeller tercih edilebilir. Daire testereler ile ilgili önemli seçeneklerden bir tanesi de bıçak çapıdır. Bıçak çapı, makinenin kesim yapabileceği malzeme kalınlığı için etkili olan bir konudur. Bıçak çapları 85 mm ile 190 mm aralığında değişiklik gösterebilir. Kalın malzemelerin kesim işlemi için bıçak çapı yüksek olan elektrikli daire testere seçenekleri kullanılmalıdır. Daire testereler farklı boyutlarda da seçenekler sunar. Mini daire testere seçenekleri, daha küçük ve pratik aletler olarak görülür. Evlerde günlük işlerde ve hobi işlerinde bu küçük modeller tercih edilebilir. Kesme derinliği ayarlanabilenler, kullanım kolaylığı sağladığı için  en çok tercih edilen modeller arasında yerini alır. Kesme derinliği ayarlanması ile istenilen kesim işlemi kolayca gerçekleştirilebilir. Daire testere fiyatları bu özelliklerine ve çeşitlerine göre değişiklik gösterir. 

Püf Noktası: Daire Testereler Nerelerde Kullanılır?

Daire testereler ahşap kesimi için ideal testere çeşitleri arasındadır. Kereste, masif ahşap, mdf ve sunta gibi malzemeler için sorunsuz, hızlı ve düzgün kesim sağlar. Kalın malzemelerin kolay biçimde kesilmesi için idealdir. Bunlara ek olarak değiştirilebilir bıçakları ile başka malzemelerin kesimi de yapılabilir. Alçıpan, ince metal ve plastik malzemeler için özel tasarlanan bıçaklar ile kesim işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlemler için uygun testere bıçağı kullanılmaması hem işlemin gerçekleştirilememesi hem de testere bıçağının körelmesine sebep olabilir.
Daire testereler ve diğer testere çeşitlerini Koçtaş’tan kolayca bulabilirsiniz. Farklı modeller ve çeşitleri karşılaştırarak ihtiyacınız olan modeli seçebilirsiniz.

Daha fazla göster