750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
3 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Çok Amaçlı Testereler

Çok Amaçlı Testereler

Çok amaçlı testereler kesici uçları vasıtasıyla çeşitli niteliklere sahip malzemelerin kesilmesini ve şekil verilmesini sağlayan aletlerin genel adıdır. Birden fazla farklı malzemenin kesiminde kullanılan çok amaçlı testereler kol testereleri, pala testeresi, kıl testeresi, tilki kuyruğu testere, dekubaj, daire, tezgah üstü gibi farklı tür ve niteliklere sahiptir. Çok amaçlı testereler kategorisinde yer alan elektrikli el aletleri bıçak çapları, güç ve kesme çapına göre çeşitlilik gösterir. Daire testereler bıçak çapına göre 85 mm, 145 mm, 160 mm, 170 mm, 190 mm, 184 mm gibi farklı seçeneklere sahiptir. Tezgah üstü testereler ise bıçak çaplarına göre 210 mm, 250 mm, 254 mm, 255 mm şeklinde çeşitlendirilir. Çok amaçlı testereler kesim yapabilecekleri malzemelere göre de çeşitlik gösterir, başta ahşap olmak üzere alçıpan, mdf, pvc, cilalı plakalar, kompozit malzemeler, sunta, epokside, alüminyum gibi çeşitli malzemelerin kesiminde ve düzeltilmesinde kullanılabilir. Çok amaçlı testere fiyatları, testerenin sahip olduğu özelliklerine ve bıçak türlerine göre değişim göstermektedir. 

Çok Amaçlı Testere Seçerken ve Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çok amaçlı testereler arasında seçim yaparken sıklıkla hangi tür malzeme üzerinde çalışma yapıyorsanız elektrikli ya da el testerenizi buna göre seçmelisiniz. Değiştirilebilen bıçak (lama) özelliğine sahip aletler farklı türden malzemeler üzerinde de çalışma yapmanızı sağlayacaktır. Çok amaçlı testerelerle çalışacağınız alanın dağınık ve karışık olmamasına dikkat etmelisiniz. Makinenizi teknik özelliklerinde yer alan şekilde ve hızda kullanmalısınız. Doğru makineyi seçmeli, küçük makine ve parçaları yüksek performans gerektiren işler için zorlamamalısınız. Çalışma şekliniz toza neden oluyorsa toz maskesi ve çapak, talaş gibi parçaların gözünüze kaçması tehlikesine karşı da koruma gözlükleri kullanmalısınız. Çok amaçlı testere üzerinde yer alan bıçakları (lamalar) özelliklerine uygun şekilde kullanmalısınız.
Çok amaçlı testereler içerisinden ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak modelleri Koçtaş fiyat avantajlarıyla şimdi keşfedin, anında sepetinize atın.

Daha fazla göster