150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çok Amaçlı Testereler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çok Amaçlı Testere Modelleri ve Fiyatları

Basit onarım işlerinden büyük çaplı tadilatlara kadar pek çok alanda kullanılabilecek çok amaçlı testereler metal, ahşap, plastik gibi birçok farklı malzeme kullanılarak farklı beklentileri karşılayabilir. İster evlerinizde kişisel olarak isterseniz de iş yerlerinizde profesyonel olarak kullanabileceğiniz ürünlerin farklı özellik ve fonksiyonlara sahip modelleri bulunur.

Ev ve bahçelerde özellikle fazla güç ve çaba gerektirmeyen kesim işlerinde elektriksiz yani manuel modeller tercih edilebilir. Ancak kesilmesi ya da şekil verilmesi güç malzemeler için elektrikli testereler kullanılması, kullanım kolaylığı açısından daha idealdir. Çok amaçlı testereler malzemeleri kesmek ve onlara şekil vermek için kullanıldığından uzunluk açısından birçok farklı çeşidini bulmak mümkündür. Ürünlerin kesme disklerinin uzunluklarına bakarak ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.

İnsan gücünün gerekli olduğu durumlarda kullanışlı ve ergonomik tasarımları ile size kullanım kolaylığı sağlayan ürünler tasarım ayrıntıları sayesinde bileğinize ve elinize kuvvet binmesini engelleyerek bileğinizi yormaz. Ayrıca hafif oldukları için rahatlıkla taşınabilir ve kullanılabilirler. Ancak kullanım sırasında oldukça dikkatli olunmalı, profesyonel işlemlerde mutlaka iş güvenliğini sağlayıcı önlemler alınmalıdır. Kesilen parçaların göze sıçrayarak zarar vermesini engellemek için koruyucu gözlük kullanılmalıdır.

Çok amaçlı testerelerde kesilecek malzemenin niteliğine göre ürüne takılacak olan kesme diskleri boyut ve şekil açısından farklılık gösterebilir. Kesici uçları sayesinde çeşitli malzemelerin kesilmesinde veya malzemelere şekil verilmesinde kullanılan çok amaçlı testerelerin çok amaçlı daire testere ve çok amaçlı elektrikli testere gibi farklı niteliklere sahip çeşitleri bulunur. Çok amaçlı testere fiyatları markalara ve niteliklerine göre farklılık gösterebilir.

Birden Çok Alanda Kullanım Avantajı Sağlayan Çok Amaçlı Testereler

Çok amaçlı testerelerin birbirinden farklı kullanım alanları mevcuttur. Derinlik aparatı takarak hassas parçaların kesimini bu alet ile yapabilirken opsiyonel aksesuarlarla mermer gibi yüzeyleri cilalamak mümkündür. Plastik de kesebilen testere ile boru gibi özel parçalar da kesilebilir. Sadece kesme değil zımparalama işlemi için de çok amaçlı aletler kullanılır. Bahçenizdeki bank veya sandalyeleri, evinizdeki sehpa veya dolapları zımparalama başlığını takarak zımparalayabilirsiniz. Ayrıca genellikle ürünlerde toz emme adaptörü bulunur. Bu sayede zımparalama işlemi yapılırken etraf tozlanmaz ve direkt alet tarafından toplanır.

Çok amaçlı testere kullanım kolaylığı ile de avantaj sağlar. Genellikle ürün içerisinde bazı başlıklar ve parçalar yer alır. Daire testere bıçakları da bu parçalardan biridir. Yuvarlanmış kenarları olması sebebiyle kesim aşamasında hassaslık ve yumuşak daldırma kolaylığı sağlanır. Yüksek performans değerleri yük altında bile korunur. Böylece kesme işlemlerini yapmak çok daha rahat hale gelir. Ayrıca ayarlanabilir kademe özelliği uygulama yapılacak alana göre seçilebilir ve bu da işleri daha pratik hale getirir.

Çok Amaçlı Testere Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çok amaçlı testerelerin kullanım alanları çok geniş olsa da birbirinden farklı tasarlanmış modeller arasından size uygun olan modeli satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır.

Çok amaçlı testere seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk husus ürünü en çok hangi malzemelerde kullanacağınızdır. Ahşap ya da metal malzemeler üzerinde işlem yapmak için birbirinden farklı aletler ya da kesme diskleri kullanmanız gerekebilir. Üründen maksimum yarar sağlayabilmeniz için ihtiyacınıza uygun ürün seçmeniz oldukça önemlidir.

Çok amaçlı testere seçiminde bir diğer önemli husus ürünü kullanacağınız alandır. Örneğin bahçede ya da elektriğin olmadığı ortamlarda elektrikli testere kullanamazsınız. Bu ortamlardaki küçük işler için el testeresi, daha büyük çaplı işler için ise benzinli modelleri seçebilirsiniz. Benzinli model seçiyorsanız motor gücüne ve kullanım süresine de dikkat etmeniz gerekir.

Ürününüzü evinizdeki basit onarım ya da şekil verme işlerinde kullanacaksanız daha pratik ve kullanışlı modeller tercih edebilirsiniz. Ancak profesyonel olarak iş yerinizde kullanacağız çok amaçlı testerelerin daha çok fonksiyonlu ve çeşitli kesme disklerine sahip bir model olması gerekebilir.

Uzunluk, genişlik, kalınlık ve kasnak çapı açısından farklılaşan çok amaçlı testere modelleri vardır. Profesyonel kullanım için 40’lık, 50’lik, 60’lık ve 180’lik modeller kullanılır ve buradaki sayılar ürünün kasnak çapının ölçüsüdür. Kullanacağınız işin niteliğine göre farklı kasnak ölçülerinde testereler tercih edebilirsiniz.

Çok amaçlı testere fiyatları marka ve modele göre farklılık gösterir. Birbirinden farklı seçenekler arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun ürünü seçebilmek için Koçtaş mağazalarını ziyaret edebilir, online Koçtaş üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Çok amaçlı daire testere fiyatları ve diğer aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını inceleyebilir, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun ürüne Koçtaş güvencesiyle kavuşabilirsiniz.

Çok Amaçlı Testereler Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çok amaçlı testereler nerelerde kullanılır?

Çok amaçlı testereler evlerde basit onarım ya da kesme işlerinde, iş yerlerinde profesyonel şekil verme işlerinde ya da bahçelerde budama, yıkım gibi işlerde kullanırlar. Çeşitli kesme diskleri ile ahşap, metal gibi farklı malzemelere sahip yüzeylerde rahatlıkla iş görür. Çok amaçlı testerelerin kesme diskleri ihtiyaca göre değişebilir durumda olduğu için kullanımı oldukça kolaydır ve bu sebeple birden fazla mekânda çok çeşitli işler için tercih edilir ürün haline gelir.

Çok amaçlı testere fiyatları ne kadar?

Çok amaçlı testereleri üreten birden fazla marka vardır ve her markanın ürettiği farklı modeller mevcuttur. Çok amaçlı testere fiyatları da testereyi üreten markaya, modeline ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Ayrıca ürünün sahip olduğu farklı kesme disklerinin sayısı, boyutları, kasnak çapları ve benzeri özellikleri de çok amaçlı testerelerin fiyatını etkileyebilir. Farklı fiyatlara sahip modeller arasından bütçenize uygun çok amaçlı testereyi tercih edebilirsiniz.

En Çok Satan Çok Amaçlı Testereler Hangileri?

Koçtaş Çok Amaçlı Testereler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Germany Style Dal Budama Makinesi Şarjlı El Testeresi Çift Zincir Çift Batarya Premium Seri 58 Vf
  2. Akülü Ve Elektrikli Matkabı Odun Kesme Makinesine Dönüştüren Aparat - Odun Kesme Aparatı
  3. Germany Style 21v Çift Akülü Budama Testeresi En Uzun Palalı 24 Cm Eldiven Gözlük Hediyeli
  4. MSMT300QC Çok Amaçlı Alet 300 W
  5. Hcs Kesme Bıçağı
Daha fazla göster
30 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: