150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çocuk Odası Abajuru

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Ortamı Aydınlatan Çocuk Odası Abajurları

Çocuk odası abajuru çocuklarınızın odasını daha iyi bir şekilde aydınlatmanıza yardımcı olur. Ayrıca çocuk odası abajurları gece yatarken loş bir ışık elde etmek için de idealdir. Çocuklarınızın odasının iyi bir şekilde aydınlatılmasını istiyorsanız abajur modelleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, istediğiniz ışığı kolaylıkla elde edebilirsiniz. Genel olarak çocuk odası abajuru modelleri, gözü ampulün parlamasından korumak için özel olarak tasarlanır. Ampulün etrafında bulunan örgülü kumaş ya da özel kağıt, ışığın direkt olarak yansımasının önüne geçer. 

Ürünlerin etrafında bulunan özel bölüm sayesinde çocuklar abajura baktığında direkt olarak ışıkla temas etmez. Ayrıca çocuk odası abajuru gelen ışığın odanın belirli bir bölümüne yönlendirilmesini mümkün hale getirir. Böylece çocuklarınız uyurken ışığı farklı yerlere yönlendirerek ortamda küçük bir ışık kaynağı olmasını sağlayabilirsiniz. İşlevselliğinin yanı sıra ürünler görselliğiyle de dikkatleri üzerinde toplar. Birbirinden farklı desen ve figürlere sahip olan ürünler, odalara ayrı bir hava kazandırmanıza yardımcı olur. Kullanışlı olmasının yanı sıra odalarda dekoratif bir eşya olarak da kullanılan çocuk odası abajuru, çok yönlülüğüyle kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Çocuk odası abajuru fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek size hitap eden modeli kısa sürede bulabilir, çocuklarınızın odalarına ayrı bir hava kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Çocuk Odası Abajuru Kullanmanın Avantajları

Çocuk odası abajuru fonksiyonelliğiyle kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. Ürünlerin avantajları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan listeye göz atabilirsiniz:

 • Çocuk odası abajuru sayesinde geceleri çocuklarınızın odasında küçük bir ışık kaynağı elde edebilirsiniz. Karanlıkta uyumaktan hoşlanmayan çocuklar, abajurların fonksiyonelliğinden yararlanabilir. Loş bir ampul takıldığı takdirde ürünler odada yumuşak bir ışıklandırma elde edilmesini sağlar.
 • Çocuk odası abajuru bir anahtarla kabloya bağlı olduğu için oldukça kolay bir şekilde çalıştırılabilir. Böylece çocuklar da ihtiyaçları olduğunda lambanın ışığını zorlanmadan açabilir.
 • Ürünler, sadece istenen belirli bir alanı aydınlatmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Çocuk odası abajuru modelinin şekline ve tasarımına bağlı olarak ışık odanın sadece belirli bir alanına yansır. Böylece odanın içinde özel olarak aydınlatmak istediğiniz bir yer varsa çocuk odası abajuru sayesinde bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Pratikliğinin yanı sıra çocuk odası abajuru şık bir dekoratif unsur olmasıyla da öne çıkar. Çocuk odası avize modelleriyle kombinlendiğinde bütün bir görünüm yakalamanızı mümkün hale getirir. Ayrıca odada bulunan diğer mobilyalarla kolay bir şekilde uyum sağlayan ürünler, şık detaylardan hoşlanan kişilere hitap eder.

Çocuk odası abajuru hem işlevsel hem de şık bir ürün olmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Geceleri karanlıktan korkan bir çocuğunuz varsa ürünlerden yararlanabilir, odanın belirli bir bölümünde loş bir ışık elde edebilirsiniz.

Çocuk Odası Abajuru Kullanım Şekilleri

Çocuk odası abajuru farklı kullanım amaçlarına uyum sağlamasıyla öne çıkar. Ürünlerin kullanım alanları hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan maddelere göz atabilirsiniz:

 • Çalışma masalarında ek bir aydınlatma elde etmek için çocuk odası abajuru modellerinden faydalanabilirsiniz. Odada bulunan avize çalışma masasına yeteri kadar ışık vermiyorsa abajurlar sayesinde çocuklarınızın doğru ışık koşulları altında ders çalışmasını sağlayabilirsiniz.
 • Okumayı öğrenmiş çocuklarınıza geceleri yatmadan önce kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız çocuk odası abajuru çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Yataklarının yanında komodin varsa ürünleri oraya yerleştirebilir, yatakta rahat bir şekilde kitap okumalarını sağlayabilirsiniz.
 • Geceleri karanlıktan korkan çocuklar için çocuk odası abajuru kullanacaksanız ürünleri yataktan uzak bir köşeye konumlandırarak odalarda küçük bir ışık kaynağı elde edebilirsiniz.
 • Odanın belirli bölümlerinde yetersiz aydınlatma olduğunu düşünüyorsanız ürünleri oraya yerleştirerek çocuklarınıza ihtiyaç duyduğu ışığı sunabilirsiniz.

Fonksiyonelliğiyle öne çıkan çocuk odası abajuru, odaların farklı köşelerinde birçok amaç için kullanılabilir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, anne babaların oda dekorasyonu yaparken sıklıkla tercih ettiği armatür parçaları arasında yer alır. Işığın dağılmasına yardımcı olduğu için çocukların lambalara çıplak gözle bakmasının önüne geçen ürünler, işlevselliğiyle odaların vazgeçilmez parçaları haline gelir. Çocuk odası fiyatları ve modellerine göz atarak odalar için ideal parçalara ulaşabilir, evlerinizi dilediğiniz gibi aydınlatmaya başlayabilirsiniz.

Çocuk Odası Abajuru Modelleri

Çocuk odası abajuru sahip olduğu çeşitlilik sayesinde her çocuğun ilgisini çeken alternatifler içerir. Bununla beraber farklı modellere sahip olduğu için her odayla da eşsiz bir şekilde uyum sağlayabilir. Çocuk odası abajur çeşitleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünler genel olarak klasik, modern ve tripod olarak üç farklı kategoriye ayrılır.
 • Klasik tarzda olanlar, düz renkli modellerden oluşur. Sahip olduğu renk çeşitliliği sayesinde çocuk odalarına başarılı bir şekilde uyum sağlar. Ayrıca çocuklarınızın sevdiği renklerden tercih ederseniz onların da beğenisini kazanır.
 • Modern olanlar ise genellikle çeşitli çizgi film ya da animasyon karakterlerinin kullanıldığı modellerden meydana gelir. Çocuğunuzun izlemekten keyif aldığı bir karakter varsa onun baskısının bulunduğu çocuk odası abajuru çeşitlerinden birini alabilir, onun da keyif alabileceği bir eşya edinebilirsiniz. Çocukların ilgisini çeken karakter baskılı modern abajurlar, hoş detayları sayesinde odalara ayrı bir hava kazandırır.
 • Tripod olanların ayakları farklı şekildedir. Tripodu andıran üç parçalı ayaklar, ürünlerin hoş bir hava kazanmasını sağlar. Bununla beraber sağlam yapısıyla da öne çıkan ürünler, çocuk odaları için ideal parçalar haline gelir.

Çocuk odası abajur modelleri ve seçeneklerini inceleyerek çocuklarınız için ideal parçayı kısa süre içinde bulabilir, odaların ihtiyacı olan aydınlatmayı almasını sağlayabilirsiniz. Farklı şekillere sahip olan modeller sayesinde evlerinizde istediğiniz dekoratif detayları elde edebilirsiniz.

Malzemelerine Göre Çocuk Odası Abajur Modelleri

Çocuk odası abajuru farklı malzemelerden üretildiği için her türlü gereksinimi kolaylıkla karşılar. Ayakları farklı malzemelerden üretilen ürünler, her odayla başarılı bir şekilde uyum sağlar. Ürünlerin malzemeleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz:

 • Ahşap olanlar, genellikle kahverengi tonlara sahip ayaklar içerir. Kahverengi, çoğu renkle uyumlu olduğu için sıklıkla tercih edilir. Bununla beraber odalara natürel bir doku kazandırdığı için de anne babaların beğenisini kazanır. Sağlam yapısıyla da öne çıkan ahşap, çocuk odası abajuru arayışında olanlar için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Metal ayaklı çocuk odası abajuru, minimal tasarımıyla öne çıkar. Genellikle ince bir sapa ve yuvarlak ayaklara sahip olan ürünler, modern görünümüyle birçok kişinin beğenisini kazanır. Abajurun üst bölümünün ortaya çıkmasını sağlayan zarif tasarımı sayesinde pek çok kişinin beğenisini kazanır.
 • Plastik çocuk odası abajuru ise hafif olmasıyla diğerlerinden ayrılır. Böylece odanın içinde ürünlerin yerini kolaylıkla değiştirebilir, istediğiniz yeri aydınlatabilirsiniz. Bununla beraber darbelere karşı da dayanıklı bir yapıda olan ürünler, çocuklar üzerine oyuncak düşürse bile sağlamlığını uzun süre muhafaza etmeyi başarır.
 • Seramik ayaklı modeller, zarif duruşuyla odalara çarpıcı bir hava katar. Plastik olanlarla kıyaslandığında daha ağır olmasına rağmen sağlam yapısıyla dikkat çeker.

Çocuk odası abajuru arayışı içindeyseniz seçenekler arasında kolaylıkla bulabilir, istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Yüksekliklerine Göre Çocuk Odası Abajurları

Çocuk odası abajuru çeşitleri, yüksekliklerine göre de birbirinden ayrılır. Böylece istediğiniz yerde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürünlerin yükseklikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekleri incelediğinizde 33 cm, 35 cm, 40 cm ya da 45 cm gibi birbirinden farklı yüksekliklere sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz.
 • Satın alacağınız ürünü çocuklarınız gece yatarken odada ek bir ışık kaynağı olsun diye alıyorsanız 33 cm ya da 35 cm boyutlarındaki modeller sizin için yeterli olabilir.
 • Çalışma masalarının üzerinde ek bir aydınlatma olsun diye bir ürün arıyorsanız ise 40 cm olanlar iyi bir seçenek olabilir. 40 cm yüksekliğindeki modeller, masanın üzerini iyi bir şekilde aydınlatacağı için çocuklarınızın ihtiyacı olan ışığı elde etmesini mümkün hale getirir.
 • Yatakların yanında komodinin üzerinde kullanmak için bir ürün arıyorsanız da 45 cm ya da üzerindeki modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Abajurlar, etrafını aydınlatacak şekilde tasarlanan ürünler olduğu için sahip oldukları yükseklik de ışıklandırdığı çap üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Yatağın yanında kitap okurken çocukların ihtiyaç duyacağı ışık miktarına ulaşabilmesi için de biraz yüksek bir model kullanmanız gerekir.

Çocuk odası abajur fiyatları ve yükseklik seçeneklerini inceleyerek kullanacağınız yere uygun boyutlardaki modeli bulabilir, çocuk odalarını istediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz.

Çocuk Odası Abajuru Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk odası için abajur satın almayı düşünüyorsanız bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Çocuk odası abajuru seçimini nasıl yapacağınız hakkında fikir edinmek istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz:

 • İlk olarak satın alacağınız ürünü odanın neresinde kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Yatakların yanında kullanacağınız ürünle masanın üzerine yerleştireceğiniz farklı özelliklere sahip olmalıdır.
 • Çocuk abajur modelini yerleştireceğiniz yerin ölçüleri de oldukça önemlidir. Her modelin kapladığı alan birbirinden farklılık gösterdiği için ürün seçiminde bulunmadan önce abajurların yerleştireceği alanın ölçülerinin alınması gerekir. Ardından hangi boyuttaki abajurun oraya uygun olduğu hakkında bir fikir edinebilirsiniz.
 • Malzeme seçimi de çocuk odası abajuru alırken dikkat edilen kriterler arasında bulunur. Çocuğunuzun yaşına ve hareketliliğine bağlı olarak malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzun abajura top benzeri eşyalar atacağını düşünüyorsanız plastik benzeri malzemelerden üretilenleri düşünebilirsiniz.
 • Bebek odası abajur çeşitlerinde ise istediğiniz malzemeyi tercih edebilirsiniz. Seramik hoş bir görünüme sahipken ahşap odaya daha doğal bir hava katmanıza yardımcı olur.
 • Ürünlerin üzerindeki desen ya da renkler de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken parametreler arasında bulunur. Çocuklarınızın sevdiği renkleri ya da karakterleri tercih ederek onların da abajurları beğenmesini sağlayabilirsiniz.

Koçtaş’taki çocuk odası abajuru fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız kriterleri karşılayan modele anında erişebilir, aklınızdaki parçayı anında bulabilirsiniz. Koçtaş’ın avantajları sayesinde kaliteye uygun fiyatlarla erişebilir, bütçenizi zorlamadan ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz.

Çocuk Odası Abajurları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çocuk odasına abajur nasıl seçilir?

Çocuk odası abajuru seçimi yapmadan önce ilk olarak ürünleri yerleştireceğiniz yere karar vermeniz gerekir. Ardından malzeme, renk ve desen seçenekleri arasından seçim yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca yükseklik ve ayak genişliği gibi özellikler de dikkat etmeniz gereken kriterler arasında bulunur. Nasıl bir çocuk odası abajuru istediğinizi belirledikten sonra kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Çocuk abajuru modelleri nelerdir?

Çocuk odası abajuru modelleri renk, desen ve malzeme gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Bazı modeller tek renkliyken bazıları birkaç renkten oluşabilir. Ayrıca ürünlerin bazılarında çocuklar tarafından sevilen karakterlerin baskıları da kullanılır. Çocuk odasındaki mobilyaların rengini ve çocuklarınızın sevdikleri renk seçeneklerini göz önünde bulundurarak pratik bir şekilde aradığınız modeli bulabilirsiniz.

Çocuk odası abajur fiyatları ne kadar?

Çocuk odası abajuru fiyatları ürünlerin boyutuna, malzemesine ve markasına göre değişiklik gösterir. Pek çok farklı seçeneğe sahip olduğu için ürünlerin fiyatları da geniş bir aralıkta dağılır. Böylece her bütçedeki kullanıcı çocuklarının odaları için aradığı abajura kolaylıkla erişebilir. Uygun çocuk odası abajuru fiyatları arasından istediğiniz özelliklere sahip olana kısa sürede erişebilirsiniz.

En Çok Satan Çocuk Odası Abajuru Hangileri?

Koçtaş Çocuk Odası Abajuru kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Mickey Minnie Seramik Abajur
 2. Frozen Seramik Abajur
 3. Cars Seramik Abajur
Daha fazla göster
4 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: