150 TL Üzeri Kargo Bedava

Taşlamalar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

 

Taşlamalar

Taşlamalar, sert cisimlerin kesilmesi, şekillendirilmesi ve düzeltilmesi gibi amaçlar ile kullanılan makinelerdir. Metal başta olmak üzere mermer ve granit gibi doğal taşlar ve benzeri sert cisimler üzerinde kullanılabilen taşlamalar, taşlama makineleri ve taşlama motorları olmak üzere iki alt gruba ayrılır. Sanayi alanlarında kullanılmalarının yanı sıra hobi amaçlı olarak da taşlamalar değerlendirilir. 

Teknik Donanımlarıyla Birbirinden Özel Taşlama Çeşitleri
Taşlama modelleri arasında önemli bir yere sahip olan taşlama makineleri taşınabilir özellikte olan makinelerdir. Sabit bir yerde durmayıp elde taşınabilecek şekilde tasarlanmıştır. Taşlama makineleri ile ilgili seçenekler arasında motor güçleri yer alır. Motor güçleri taşlama makinelerinin nasıl bir güç ile çevrileceğine göre değişmektedir. Motor gücü dolayısıyla devir hızları da değişiklik gösterir. Motor güçleri bakımından bu makineler 700 W ile 2200 W aralığında seçeneklere sahiptir. Taşlamalar ve taşlama makineleri için önemli özelliklerden bir tanesi de disk çaplarıdır. Diskler taşlama işlemini yerine getirecek olan aksesuarlardır. Kesme, şekillendirme ve düzeltme işlemleri için diskler kullanılır. Disklerin çapları ne kadarlık alanda işlem yapacağına göre belirleyici olur. Disk çapları 25 mm’den başlayarak 230 mm’ye kadar çıkabilir. Bazı makineler sabit çapta disk kullanabilirken bazı taşlamalar için farklı çaplarda diskler kullanılabilir. Taşlama makineleri, tasarım olarak iki el ile kullanım amacı ile üretilir. Ancak daha küçük ve pratik olan taşlama makineleri de bulunur. Bu makinelere avuç taşlama makineleri denilir. Avuç taşlama makineleri kolay taşınır olması ve pratikliği ile avantaj sağlar.
Taşlamalar arasında diğer bir sistem olarak taş motorları yer alır. Taş motorları tezgâh üzerinde ya da buna benzer şekillerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sabit bir makine içerisinde döner şekilde bulunan taşlamalar ile çalışır. Taş motoru, farklı büyüklükteki diskleri ile zımparalama, parlatma, cilalama ve çapak düzeltme gibi işlemleri gerçekleştirir. Bunun yanı sıra bıçak, satır ve balta gibi keskin aletlerin bilenmesi için kullanılır. Taş motorları motor güçlerine göre seçeneklere sahiptir. Motor gücü ile birlikte ıslak ya da kuru çalışma özelliğine sahip çeşitleri de bulunur. Islak çalışma özelliği diskin ve taşlanan malzemenin ısınmasını engelleyerek etkili şekilde işleme sağlar.  Taşlama makineleri ve taş motorlarını Koçtaş’tan bulabilirsiniz.
Taşlama Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Taşlamalar ve taşlama makineleri ile ilgili seçim yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunuyor. Taşlamalar amatör ya da profesyonel amaçlar ile kullanılabilen makinelerdir. Bu ayrım makinelerin güçlerine göre değişiklik gösterir. Güçlü motor sahip makineler profesyonel kullanım amacına daha uygun olarak görülür. Bu makineler ile yapılan taşlama işlemi için makine daha rahat ve zorlanmadan çalışacaktır. Amatör kullanım için motor gücü yüksek olmayan, uygun fiyatlı modeller seçilebilir. Taşlamalar yüksek devirde çalışan makinelerdir. Bu makinelerle işlem yaparken güvenlik ön planda olmalıdır. Makine seçimi yapılırken de güvenlik hususları dikkate alınarak tercih yapılması tavsiye edilir. Taşlamalar ile ilgili önemli konulardan bir diğer aksesuarlarıdır. Taşlama aksesuarları kesilmek istenen malzeme türüne göre değişen diskler ve tel fırçalardan oluşur. Taşlamalar için kullanılacak olan aksesuarlar makine ve malzemeye uygun olmalıdır. Makineye doğru şekilde sabitlenerek kullanılması gereken aksesuarlar bunun sağlanabilmesi için makineye uygun olarak üretilmiş olmalıdır. Taşlama diskleri, metal, taş, mermer, granit ve tuğla gibi malzemeleri kesmek için farklı özelliklerde üretilir. Hobi amaçlı makineler için de uygun olan küçük taşlama diskleri de uygun makineler için sunuluyor.
Taşlamalar, taşlama makineleri ve motorları Koçtaş’ın Online alışveriş sitesinde farklı model ve özelliklerde sunuluyor. Her ihtiyaca uygun makineyi ve aksesuarlarını şimdi kolayca sepetinize atabilirsiniz.

 

Daha fazla göster
402 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: