150 TL Üzeri Kargo Bedava

Elektrikli Testereler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kullanışlı Elektrikli Testereler

Elektrikli testere normal testereler ile yapılabilen işlemlerin daha hızlı ve pratik yapılabilmesi için kullanıcılara sunulur. Başta ağaç ve ahşap olmak üzere normal testereler ile kesilemeyecek belirli materyaller de bu araçlar ile kesilebilir. Son teknoloji ürünü elektrikli testere modelleri kullanıcılara pratik kullanım imkânı sunar. Profesyonel kişilerin dışında amatör kişilerin de kullanabileceği modeller bulunur. İşlemlerin daha kolay yapılabildiği büyük modellerin dışında daha az ses çıkaran modeller de bulunur. Toplu alanlarda kullanıma uygundur. Bu araçların modelleri kablolu ya da kablosuz şekilde kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak adına çeşitlenir. İhtiyacınıza hitap eden modellerden faydalanabilirsiniz.

Her İhtiyacı Karşılayan Elektrikli Testere Modelleri

Elektrikli testere modelleri kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitlenir. Modeller içerisinde ağırlık ve güç doğru orantılıdır. Bu noktada benzinli motorlu testerelerin daha ağır oldukları bilinir. Ancak modeller arasında da sert malzemeleri kesebilmek için üretilen büyük ve ağır modeller vardır. Bu araçlar sessiz ve kolay kesim avantajı sunar. Ancak bu tür testerelerin küçük boyutları amatörler tarafından tercih edilmesi gereklidir.

Büyük boyutlarda sunulan modeller daha ağır ve daha güçlüdür. Bu nedenle kesim sırasında kazalar oluşabilir. Kablolu ya da akülü olarak değişebilen testere modelleri arasında kesim işlemleri için farklı pala uzunlukları bulunur. Kesim yapılacak maddenin boyunun daha ısa olması için 40 santimetreye kadar uzunlukları bulunur. Ağırlık olarak da beş kilo civarında değişebilirler. Ağırlıkları ve pala uzunlukları dışında kullandıkları watt değeri de seçilecek olan modeli etkileyebilir.

Güçlü Performans Sunan Modeller

Elektrikli testere çeşitleri farklı kullanım alanlarına göre güçlere sahiptir. Yüksek watt değerlerinde sunulan testere modelleri ile odun kesmek mümkündür. Pala uzunluklarının altındaki odun ve ağaçları rahatlıkla kesebilirler. Ancak ev tipi elektrikli testere modelleri daha düşük kapasiteye sahiptir. Ahşap kesmek için rahatlıkla kullanılabilir. Ancak kablolu olan modellerinde elektriğe bağlı olması ve devamlı enerji alıyor olmasından dolayı ihtiyaçları karşılayabilecek güç bulunur.

Modellerine göre daha yüksek güce sahip olan benzinli testere modelleri kadar başarılı performans gösterebilirler. Ayrıca profesyonel ve amatör kullanım için uygundur. Sabit ve kesintisiz güç kaynağına bağlı olarak tüm kesim işlemleri gerçekleştirilebilir. Yapısına göre ürünlerde farklı zincir diş sayısı bulunur. Zincir sayısına oranla daha hızlı kesim işlemi yapılabilir. İşlerinizi kolay şekilde yapabilmeniz için modeller uzun kablolara sahiptir. Bu şekilde güçlü yapıları geniş alanlarda da kullanılabilir.

Farklı Alanlar İçin Elektrikli Testere Modelleri

Elektrikli el testere modelleri pek çok farklı alanda kullanılabilmesi için çeşitlenir. Elektrikli el aletleri olarak sınıflandırılan testereler dekupaj testere, tilkikuyruğu testere, daire testere ve çok amaçlı testere gibi çeşitlenir. Elektrikli testereler küçük ve orta büyüklükteki işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirir. Küçük elektrikli testere modelleri ile düşük watt değerlerinde başarılı işlemler yapılabilir. Kesintisiz bir şekilde elektrik enerjisine bağlı olmaları dolayısıyla küçük olsalar da başarılı işlemler gerçekleştirilir. Bosch markasının sunduğu elektrikli testere Bosch kalitesi ile kullanıcılar tarafından tam puan alan testereler arasındadır. Fiyat performans ürünü olarak farklı alanlarda kullanılır. Bu modellerin farklı malzemeleri kesebiliyor olmaları ve uzun kabloları ile dikkatleri üzerine çeker. Kullanıcılar tarafından farklı alanlarda kullanılan testere modelleri arasında Einhell elektrikli testere modeli de bulunur. Kesim sırasında dikkatli olunduğu takdirde başarılı kesim işlemleri gerçekleştirilebilir.

En İyi Elektrikli Testere Çeşitleri

En iyi elektrikli testere kullanım amacına göre seçilen testeredir. İş güvenliğine uygun ve güvenliğe önem verilen doğru testere seçimi ile en iyi model bulunabilir. Güvenlik donanımları incelendiğinde uygun testere ortaya çıkar. Motorun ağırlığı da dikkat edilen noktalar arasında yer alır. Daha güçlü olması adına daha ağır bir testere alınması durumunda kullanmak oldukça zor olabilir. Bu nedenle kullanımı rahat bir modelin seçilmesi gereklidir. Ayrıca bu araçların düzenli olarak bakımlarının yapılması gereklidir. Bakımları yapıldığında uzun süre kullanıma uygundurlar. Hava filtresi, yağ deposu ve zincirlerin değiştirilebilmesi gerekir. Değişim ve bakım işlemlerinin kolayca yapılabildiği modeller kullanıcı için en iyi modellerdir.

Elektrikli Testere Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrikli testere kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Dikkat edilmediği takdirde bazı problemler ve kazalar oluşabilir. Dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir:

 • Güvenli ayakkabı tercihi özellikle testerenin ayağa doğru kayması gibi problemleri engelleyebilir.
 • Koruyucu eldiven, iş güvenlik gözlükleri ve koruyucu kıyafetler oldukça önemlidir. Kesim sırasında oluşabilecek talaş gibi maddelerin kullanıcıların vücuduna zarar vermesi engellenebilir.
 • Yorgunken, ilaç kullanımında ya da uykusuzken kullanılmaması tavsiye edilir.
 • Elektrikli testere taşınırken kablosundan çıkarılmış ve çalışmıyor durumda olmasına özen gösterilmelidir.
 • Kullanım öncesinde kesinlikle güvenlik talimatları ve kullanma kılavuzu okunmalıdır.
 • Kullanım esnasında testereye çok yakın kesim yapılmamalı vücut testereden olabildiğinde uzak tutulmalıdır.
 • Kesim sırasında çok fazla talaş çıkıyor ise dişlilerin değiştirilmesi tavsiye edilir.

Her Bütçeye Uygun Bulunabilen Elektrikli Testere Modelleri

Elektrikli testere modelleri son teknoloji ürünleri arasında yer alır. Zincirlerinden mekanizmalarına kadar pek çok parçanın bir araya getirilmesi ile kullanıcılara sunulur. Bu nedenle elektrikli testere fiyatları diğer elektrikli ürünler gibi düşük fiyatlarda sunulmayan ürünlerdir. Ancak her bütçeye uygun fiyatlarda elektrikli testere bulunabilir. Elektrikli testere fiyatları watt değerlerine ya da pala uzunluklar gibi farklı özelliklere göre değişebilir. Daha hafif ve düşük değerde çalışan modeller daha uygun fiyatlarda bulunabilir. Ancak ağırlık ve kesim performansı aynı oranda arttığı için ağır ve daha güçlü olan modeller daha yüksek fiyatlarda kullanıcılara sunulur. Bazı modeller ise yedek zincir desteği gibi farklı avantajlar sunar. Bu gibi pek çok özellik ile fiyat değişimleri görülebilir.

Koçtaş güçlü ve son teknoloji elektrikli testere modelleri sunar. Sizler de başarılı kesim işlemleri için Koçtaş mağazalarımızı ya da internet sitesini inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Testere Kategorisinde Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli Testere Nasıl Çalışır?

Elektrikli testere elektriğe bağlanmalıdır. Kablosu bağlandıktan sonra çalışması için bir pim ya da buton bulunur. O pimin çekilmesi ya da butona basılması ile testere çalışmaya başlar. Çalıştırılmadan önce uygun bir zeminde olmasına ve herhangi bir kaza riskine dikkat edilmelidir.

Elektrikli Testere Nasıl Kullanılır?

Üstte bulunan yağ deposunda yağ olduğundan emin olunduktan sonra kablosu prize takılmalıdır. Daha sonrasında çalıştırma butonuna basıldığında zincirler dönmeye başlayacaktır. Testerenin iki el ile kullanılması gereklidir. Elciklerin tam kavranacak şekilde tutulması önemdir. Ayrıca omuz hizasından yukarıda kesim yapılmamalıdır. Kesimi yapılacak maddenin altında bir destek olmalı ve testerenin dip kısmı ile kesim yapılabilir. Uç kısım ile yapıldığında testere kayabilir ve kaza riskli olabilir. Ancak her koşulda kullanma talimatı okunmalıdır.

Elektrikli Testere Kaç Watt Olmalı?

Elektrikli testere watt değeri kesilecek malzemeye göre değişir. Ortalama 2000 watt birçok işlem için uygundur. Kesme, budama ve yıkım gibi ahşap malzemelerin rahatlıkla kesilmesi sağlanır.

Elektrikli Testere Ne Kadar Elektrik Harcar?

Ortalama 2000 watt olan bir elektrikli testere bir saatte 2000/1000*1= 2 kWh elektrik harcar.

En Çok Satan Elektrikli Testereler Hangileri?

Koçtaş Elektrikli Testereler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Elektrikli Testere YT4334-01 1800 W
 2. Hyundai Hyc220 Elektrikli Testere 2200w 41cm Kılavuz
 3. Energy Elektrikli Testere 40cm/2200w/Zincir
 4. Extra Güçlendirilmiş Elektrikli Odun Kesme Hızar Testeresi Hızar Elektrikli Testere 2400w Sf7j139
 5. Keo Yedek Testere Seti 5'li
Daha fazla göster
37 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: