150 TL Üzeri Kargo Bedava

Parke Profil ve Aksesuarları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Alanların Döşenmesine Yardım Eden Parke Profili ve Aksesuarları

Parkeler, çeşitli yaşam alanlarında zemine döşemek amacıyla kullanılır ve elde edildiği materyaller çeşitlilik gösterir. Ahşap yapıdaki doğal malzemeden imal edilen döşemeler gibi laminant ve lamine türlerindeki modellerden yararlanılır. Bu ürünlerin taşıdığı geniş renk skalası sayesinde, ev dekoruna uyum sağlayacak modellerin seçimini yapmak kolaylaşır.

Evin zeminini kaplayan bu ürün aynı zamanda görsel açıdan ortamı zenginleştirebilen ürünler arasındadır. Döşeme esnasında bu ürünlerin kendileri dışında ihtiyaç duyulacak birçok malzeme bulunur. İhtiyaç duyulan aksesuarların arasında, parke profilleri yerini alır. Bunlar, döşeme sonucu açık kalan bölgelerin kapanmasına yardım eder ve kötü görünümleri engeller ve bu ürünler farklı çeşitlere sahiptir. Parke profili ve aksesuarları içerisinde; süpürgelikler, parke altı şilteler, geçiş profilleri, parke takozu gibi fonksiyonel ürünler vardır.

Parke profili ve aksesuarları, yerleştirileceği alana uyum sağlayan farklı yapılara ve özelliklere sahiptir. Geniş opsiyonlar sunan parke profili ve aksesuarları arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygun bir seçim yapabilirsiniz. Doğru ölçülerde ve uygun niteliklerde bulunan parke profili ve aksesuarları, zemin kaplamalarının kolayca halledilmesine yardım eder.

Ev dekorasyonuna uyumlu olacak şekilde seçilen ürünlere, ahenkli görünüm sergileyecek tonlardaki aksesuarlar kullanılması ile estetik olarak hoş bir görünüm yaratılmasına yardımcı olur. Farklı renk ve tonlarda geniş bir yelpaze seçeneği barındıran parke profili ve aksesuarları arasından seçimlerinizi kişisel beğeniler doğrultusunda gerçekleştirebilir seçiminizi farklı parke çıtası fiyatlarını değerlendirerek yapabilirsiniz.

Geniş Seçenek Yelpazesi Sunan Parke Profili ve Aksesuarları

Parke profili ve aksesuarları, içerisinde birçok yardımcı ürünü barındırır. Geçiş profilleri; kot farkını yok etmek, zeminler arasındaki yükseklik farklarını ortadan kaldırmak, farklı döşeme türlerinin geçişini sağlamak amaçlarıyla kullanılabilir. Bitiş noktalarındaki hoş olmayan görüntüleri engeller. Parke profili ve aksesuarları, çeşitli yapışkanlara sahip modellerde veya vidalama işlemi gerektiren türlerde olabilir.

Parke altı şilteler önemli parke profili ve aksesuarlarından biridir. Ürünleri zemine döşemeye başlamadan önce uygun yapıda bir model seçimi yapabilirsiniz. Bu ürün yerleştirilerek uygulanan yer döşemeleri yalıtım sağlar ve aynı zamanda yüzeyin kullanım ömrünü uzatır. Zemine esneklik kazandırma işlevi bulunduran bu ürünler, ses yalıtımı sağlayarak yürürken oluşabilen sesleri minimum seviyeye indirir. Mantar şilte, normal şilte, strafor gibi seçenekler sunan ürün altı malzemelerinden ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz.

Parke profili ve aksesuarları arasında önemli parçalardan biri süpürgeliklerdir. Ev dekorasyonuna ve zemine uyum sağlayacak tonda süpürgelikler tercih ederek görünüme pozitif anlamda katkı sağlayabilirsiniz. Doğru ölçülerde seçilen süpürgelikler, döşeme esnasında doğru yerlere yerleştirilerek oluşabilecek kötü görünümleri engeller.

Zemin döşeme sırasında çokça yardımına başvuracağınız parke takozu seçimi, önemli bir nitelik taşır. Ürünleri uzunlamasına hareket ettirip boşlukları kapatan bu ürün, malzemenin yapısına zarar vermeden işlemi kolayca halletmenize olanak tanır. Farklı zemin ürünleri için farklı yapıdaki takozları kullanmak gerekir. Döşeme yapacağınız ürünün türünü ve gerektirdiği fonksiyonları düşünerek uygun bir ürün seçimi yapabilirsiniz. 

Farklı Çeşitleri Bulunan İşlevsel Parke Süpürgelikleri

Parke profili ve aksesuarları arasında yer bulan parke süpürgelikleri, işlevsel yapıları sayesinde zeminle duvar arasında bir koruma görevi görür. Parke süpürgelik modelleri, duvar ile çeşitli cisimlerin birbirine temasını önleyerek olası hasarları engeller. Duvara uygulanan boya ve sıva işlemlerinin bitiş noktalarında konumlandırıldığı için kötü görüntüleri gizler.

Parke profili ve aksesuarlarının önemli parçası olan süpürgelik çeşitleri, farklı form ve kalınlıkta üretilir. Zemin döşemesine uygun renkler arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bu ürünün çeşitleri arasında; PVC, lamine, laminant, MDF gibi materyallerin kullanıldığı türler bulunur. PVC modelleri, kolay kullanım sunmasıyla öne çıkar. Düz olmayan duvarlara kolaylıkla uyum sağlayabilen ve zımparalama gerektirmeyen türler arasındadır. Böceklenmeye, suya ve toza karşı dayanıklı yapıya sahip olan PVC modeller arasından dilediğiniz rengi satın alabilir ya da aldıktan sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Lamine süpürgelikler; yapay reçineden elde edilen yapıdadır, cilasız masif ve lamine ürünler döşenmiş zeminlere doğrudan yerleştirilebilir. Laminant süpürgelik modelleri, laminant modellerle döşenmiş yüzeylerde tamamıyla uyumlu olacak şekilde uygulanabilir.

Masif süpürgelik çeşitleri, rustik tarzda dekorasyon oluşturmak adına seçilebilen çeşitli ağaçlardan üretilen yapıdadır. Farklı çeşitteki süpürgelik modelleri arasından ev döşemenize ve dekorasyonunuza uyum sağlayacak türdeki ürünleri edinerek, uygun bölgelere yerleştirebilirsiniz. Döşeme gerçekleştirilecek ortamın ölçülerini doğru alarak gereken uzunlukta ürün çeşitlerini pratik şekilde uygulayabilirsiniz.

Çok Amaçlı Kullanım Alanı Yaratan Parke Profilleri

Parke profili, kapı eşiklerinde zemin döşeme işlemleri sonrası oluşabilen boşlukları kapatmak için uygun bölgelere yerleştirilen nesnedir. Kaplamaların arasında oluşan boşlukların kapanması, ev dekorasyonunun daha düzenli görünmesine katkı sağlar. Parke profili; parke geçiş profili, eşik çıtası, parke geçiş çıtası, parke çıtası olarak da bilinen döşeme işleri esnasında sıkça kullanılan türden parke profili ve aksesuarları arasındadır.

Parke eşik çıtası, farklı materyallerden üretilebilen yapıdadır. Bu ürünün yapımında alüminyum, paslanmaz çelik gibi maddeler kullanılabilir. Bu ürünler sunduğu geniş renk skalası sayesinde evdeki zeminin rengine uyum sağlayacak bir renk bulunması kolaylaşır. Yer döşemelerine uyum sağlayıp sağlamadığını gözetebilmeniz gibi aynı zamanda evin genel dekorasyonuna uyumlu bir renk tercih edebilirsiniz.

Alüminyum yapıda eşik çıtaları; gümüş, bronz, siyah, gold renk tonlarında çeşitler barındırır. Paslanmaz çelik modellerde krom, bronz, gümüş, siyah, gold gibi çoğu ev dekorasyonuna uyum sağlayacak tonlarda opsiyonlar bulunur. Kaliteli malzemelerden üretilen bu ürünler, dış etkenlerin oluşturabileceği olumsuz sonuçlara karşı dayanıklı yapıdadır. Yaşanabilecek bükülme, ezilme gibi durumlarda hasar almayacak yapıda türlerin ortama yerleştirilmesi uzun ömürlü kullanım sağlar.

Eşik çıtası; uygulama yapacağınız alana uygun kalınlıklarda, formlarda ve ölçülerde olmalıdır. Doğru ölçümler yaparak ve alana uyum sağlayacak yapım materyalini belirleyerek döşeme görüntüsünü uyumlu biçimde tamamlayabilirsiniz. Bu ürünü çift taraflı bant yardımıyla ya da silikon kullanarak sabitleyebilirsiniz.

Döşemeleri Sabitlemenizi Kolaylaştıran Parke Takozları

Bu ürünler farklı yapılarda, uzunluklarda, renklerde ve biçimlerde bulunabilen döşeme aksesuarlarıdır. Zemin ürünleri döşenirken alabileceği hasarlara karşı bazı araçlardan yararlanılabilir. Bunlar, parke profili ve aksesuarları arasında mutlaka yararlanması gereken ürünlerden biri olma niteliği taşır. Uygulama esnasında bu ürünü kullanılarak daha düzgün bir yerleşim sağlanır. Bu ürünler, ürüne zarar vermeden işlemi halledebilmenize fırsat verir. Çift yönlü kullanım sağlayan bu takoz, zemin döşemesinin yer değiştirerek her bir parçanın arasındaki boşluğun kapanmasına yardım eder.

Ürünlerin yere sabitlendiği esnada parke çakma takozunun kullanılması, parçaların zarar görmesini engeller ve boşluksuz yerleştirilen zemin malzemesinin eşit şekilde durmasını sağlayarak düzgün bir görüntü yaratır. Bu ürünler, farklı ürünlerin kullanımına özel biçimde imal edilir. Her bir materyal ayrı özellik gösterdiği için döşeme sırasında farklı nitelikler içeren ürünlerden uygun olanı seçerek kullanmak önemlidir.

Zeminde kullanılacak ürünlerin eni, boyu, kalınlığı gibi özellikleri doğru biçimde ölçülerek doğru çeşit edinilebilir. Bu ürün, uygun ölçülerde ve yapıda tercih edildiğinde döşeme işlemini daha kolay bir hale getirir. Laminant, lamine gibi farklı çeşitleri bulunan modellerin her biri için ayrı nitelikte ürünlerden yararlanılabilir. Laminant parke takozu, zemin malzemesinin türü doğrultusunda edinilen ve pratik şekilde ele oturan bir fonksiyondadır. Döşeme ürünlerinin türüne uyacak bir ürün seçerek kolayca döşeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Parke profili ve Aksesuarları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parke profili ve aksesuarları, yaşam alanlarının zeminlerinin görüntüsünü zenginleştirmeye yarayan ürünlerdir. Döşeme sırasında çokça faydalanacağınız parke profili ve aksesuarlarını seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Zemin döşemelerini yerleştirmeden önce altına sereceğiniz parke altı şilteleri farklı çeşitlerde üretilir. Mantar şilte, normal şilte ya da strafor kullanılabilen türlerden zemin döşemesine uyum sağlayacak çeşitte bir alt şiltesi seçimi yapabilirsiniz.

Doğru boyutlarda ve ölçülerde edinilen bu ürünlerin düzgün bir biçimde zemine yerleştirilmesi gerekir. Düzgün yerleşmeyen ürün, zeminin bozuk görünmesine yol açabilir. Profiller seçiminde de zemine döşenen ürünün yapısının ve renginin göz önünde bulundurulması gerekir. Bunlar; plastik, paslanmaz çelik, alüminyum, PVC gibi yapılarda bulunabilir.

Zemine ve duvarlara uyum sağlayacak parke profili ve aksesuarları çeşitlerini tercih etmeniz önemlidir. Kullanacağınız alana uygun bir çıta seçimi yapabilirsiniz. Süpürgelik seçiminde, renk uyumu ve doğru ölçülerin alınması önemli bir nitelik taşır. Duvara ve zemine uyum sağlayan, farklı maddelerden üretilen ve çeşitli renklerde bulunan süpürgeliklerden ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz.

Zemin malzemesini zarar görmeden sabitlemenize yarayan takoz seçiminde, kullandığınız ürünün malzemesine dikkat edebilirsiniz. Zemin döşemesinin türüne uygun takoz seçimi, işi kolaylıkla halletmenize olanak sağlar. Döşeme yapılacak alanın ölçülerinin düzgün alınması ve kaplama malzemelerinin ölçülere uygun olacak şekilde edinilmesi gerekir.

Parke Profili ve Aksesuarlarının Farklı Kullanım Alanları

Parke profili ve aksesuarları, döşeme sırasında farklı amaçlarla kullanılabilen çeşitlere sahiptir. Alanda zemin ile duvarın kesiştiği bölgelerde kullanılan parke profili ve aksesuarlarının önemli bir parçası süpürgeliktir.

Süpürgelikler ortamlarda bu ürünlerin duvara kadar uzanan kısmında birleşim yerlerinde oluşan kötü görünümü engellemek amacıyla kullanılan parke profili ve aksesuarlarındandır. Duvar bitimlerinde duvar boyaları ya da sıvalar zeminde iz bırakmış olabilir. Süpürgelikler aynı zamanda izleri gizler ve ev dekorasyonuna katkı sağlar. Birçok renk seçeneği sunan süpürgeliklerden dilediğiniz rengini edinerek parke süpürgelik bandı yardımıyla kolayca yerleştirebilirsiniz.

Parke kapı eşiği çıtası, kaplamaların bitiş yerlerinde kullanılan parke profili ve aksesuarları arasındadır. Yaşam alanlarının belirginleşmesini sağlar ve görünümü zenginleştirir. Çeşitli materyallerden üretilmiş olan bu ürünlerden dilediğinizi edinerek kullanabilirsiniz. Laminant için olan ürünler, laminant ürünlere ve uyum sağlayacak diğer yapıdaki döşemelerle beraber kullanılabilir.

Döşeme yapılan zemindeki kot farkını gidermek için geçiş profillerinden yararlanılabilir. Geçiş profilleri, aynı zamanda görüntüyü düzelterek tehlike oluşturabilecek kenarların kapanmasına da yardımcı olur. Kullandığınız döşeme materyaline bağlı olarak uygun bir takoz edinerek sabitleme işlemini yapabilirsiniz. Parke çıtası fiyatları yapımında kullanılan materyallere, kalitesine ve rengine göre değişiklik gösterebilir.

Parke profili ve aksesuarları arasından ihtiyaç duyduklarınızı çeşitli seçenekler sunan Koçtaş’tan inceleyebilir ve parke çıtası fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Gereksinimleriniz doğrultusunda dilediğiniz modeldeki parke profili ve aksesuarlarını Koçtaş’tan kolayca sipariş edebilirsiniz.

Parke Profili ve Aksesuarları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Parke çıtası ne işe yarar?

Parke çıtası ya da parke profili, yer döşemesi sonucunda zemin malzemesinin bittiği bölgelere yerleştirilebilir. Islak zemin ve döşemenin kapı önlerinde birleştiği yerlerde eşik çıtasından yararlanılabilir. Parke ve fayansların birleşim noktalarında da bu çıta çeşitlerinden faydalanılabilir. Farklı materyallerde bulunabilen bu ürünler, değişik zeminlerde geçişin düzgün görüntü sağlanması adına kullanılır.

Parke profili alırken nelere dikkat edilmelidir?

Parke profili seçerken ürünün, zemin döşemesinin sahip olduğu renk tonlarına uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz. Birbirine uyumlu renkler kullanıldığında ev dekorasyonuna katkı sağlar. Görünüm olarak güzel bir izlenim bırakması için duvarlara ve evin genel dekoruna uyumlu bir tercih yapılabilir. Uygulama yapılacak alanın ölçülerinin doğru alınması ve çıtaların uygun seçilmesine dikkat edilmelidir. Parke çıtası fiyatları da satın alırken göz önünde bulundurulabilir.

Parke çıtası nasıl takılır?

Bu ürünler takılırken farklı yollar izlenebilir. Profillerin altında bulunan büküm bölgelerine çift taraflı bant yapıştırılarak uygulama yapılabilir. Düzgün hizalama sağlandıktan sonra ürün yerleştirilebilir. Silikon maddesi kullanılarak yapıştırma işlemi gerçekleştirilebilir. Profilin alt bölgesine yeterli miktarda silikon sürülerek doğru nokta hedeflenir. Uygun bölge bulunarak uygulandığında yapıştırma işi tamamlanmış olur.

En Çok Satan Parke Profil ve Aksesuarları Hangileri?

Koçtaş Parke Profil ve Aksesuarları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Zebra Parke Altı Levhası 5 mm
  2. Terra Parke Altı Levhası 3 mm
  3. Kapı Eşik Profili Parke Kapı Altı Çıtası Yapışkanlı Alüminyum Gri 90cm
  4. Kapı Eşik Profili Parke Kapı Altı Çıtası Silikonlu Alüminyum Gri 90cm
  5. Parke Alti Şi̇lte (50 M2)
Daha fazla göster
57 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: