150 TL Üzeri Kargo Bedava

Duvara Sıfır Klozetler

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

İşlevsel Özellikleri ile Alanlarda Kullanılan Duvara Sıfır Klozetler

Tuvalet alanlarında ihtiyaç duyulan önemli eşyalar arasında duvara sıfır klozetler bulunur. Duvara sıfır klozetler, insanın temel gereksinimleri arasında olan boşaltımın gerçekleştirilmesi için kullanılır. Günlük bir ihtiyaç olan boşaltım, çeşitli özelliklere sahip klozetler kullanılarak giderilir. Duvara sıfır klozetler, oturularak kullanılan bir tuvalet çeşididir.

Asıl adı alafranga tuvalet olarak bilinen klozetler, sağlıklı bir metabolizmaya sahip insanların günlük olarak kullandığı aksesuarlardandır. Alaturka olarak bilinen diğer tuvalet çeşidini modele alışkanlık duyanların tercih ettiği söylenebilir.

Duvara sıfır klozetler, birçok farklı tasarım ve modelde üretilen tuvalet aksesuarları arasındadır. Duvara yaslanmış bir şekilde duran arada boşluk bulundurmayan duvara sıfır modeller aynı zamanda zemine temas eder. Evlerde çokça tercih edilen duvara sıfır klozet, farklı mekânların tuvalet alanlarında da tercih edilen bir modeldir.

Farklı malzemelerden elde edilen duvara sıfır modeller, ihtiyaçlar doğrultusunda uygun türleri kullanılır. Renkleri ve tasarımları farklı olan ürünler arasından tuvalet dekorasyonu göz önünde bulundurularak bir seçim gerçekleştirilir. Duvara sıfır klozet çeşitleri, genellikle 300 kiloya kadar ağırlık taşıyabilme kapasitesine sahip olacak şekilde üretilir.

Farklı cinsiyet ve yaş gruplarında olan insanlar, duvara sıfır modellerden yararlanarak ihtiyaçlarını giderir. Ölçüleri de değişkenlik gösteren duvara sıfır modeller, alanın genişliğine göre seçilerek monte edilir. Monte edilme adımları takip edilerek son derece kolay şekilde kurulumu tamamlanabilen duvara sıfır klozetlerin sistemine bakıldığında kullanımının kolay olduğu söylenebilir.

Farklı Üretim Materyallerinden Elde Edilen Duvara Sıfır Klozetler

Duvara sıfır klozetler genellikle seramik, paslanmaz çelik, mermer ve granit gibi üretim malzemeleri kullanılarak imal edilir. Klozetlerde sıkça rastlanan maddeler arasında bulunan seramik, beyaz parlak bir renge sahiptir. Seramik dayanıklı bir madde olması doğrultusunda modellerin daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlayan yapıdadır.

Seramik klozetler, modern döşenen tuvalet alanlarına şık bir dokunuş katmasından dolayı tercih edilen ürünlerdir. Mermer yapılı duvara sıfır modeller, farklı bir tuvalet görünümü yaratmak isteyen kullanıcılar tarafından edinilebilir. Aynı zamanda mermer görünümlü olarak da tasarlanan seramik yapılı klozetler mevcuttur.

Kullanım kolaylığı açısından seramik klozetler oldukça fonksiyoneldir. Seramik klozetlerin temizliğinin pratik bir biçimde yapılabildiği söylenebilir. Seramik duvara sıfır klozetler, darbelerden kolayca etkilenmeyen yapıdadır. Taşıyabildiği ağırlık kapasitesi hayli yüksek olan seramik modeller çabuk deforme olmazlar. Yapısı kolay bozulmadığı için sürekli değişim ihtiyacı duyulmaz. Böylelikle bütçeyi zorlayan bir kullanım gerektirmez.

Alacağınız kaliteli ve dayanıklı bir model, uzun süreli kullanımlarınız için idealdir. Seramik modeller evlerde sıkça kullanıldığı gibi kafe, restoran, ofis gibi alanların tuvalet bölümlerinde de yararlanılan ürünlerdir. Şık ve sade görünümü ile birçok tuvalet alanında kullanılan seramik yapılı duvara sıfır türlerin hem işlevselliğinden hem de dekoratif duruşundan faydalanılır.

Monte aşamaları düzgün tamamlanan çeşitli malzemelerden elde edilmiş duvara sıfır modeller, uzun yıllar boyu sorun çıkarmadan kullanılmaya devam edilir. Duvara sıfır klozet fiyatları üretim materyalinin kalitesine göre değişebildiği gibi tasarım, ölçü gibi etkenlere bağlı olarak da farklılaşır.

Gider Çıkış Noktalarına Göre Çeşitleri Değişen Duvara Sıfır Klozetler

Duvara sıfır klozetler, monte edilme biçimlerine göre farklı türlerde olabilir. Duvara sıfır modeller; alttan çıkışlı ya da arkadan çıkışlı bir sistem taşıyabilir. Alttan çıkışlı duvara sıfır klozet, pis su giderinin yerden olduğunu ifade eder. Su giderlerinin ve boruların bağlanma işlemleri zeminden yapılır. Alttan çıkışlı modeller aynı zamanda giderin gizlenmesini sağlayan bir tasarıma sahiptir.

Arkadan çıkışlı duvara sıfır klozet ise pis su gider bağlantısının duvardan yapılmış olduğu gösterir. Klozete bağlanan boru ve su giderlerinin kaynağı duvarda ise klozet arkadan çıkışlı bir sisteme sahip demektir. Klozet ve duvar arasında hiçbir boşluk kalmayan modellere dışarıdan bakıldığında atık su gideri boruları klozetin arkasından görünüyorsa arkadan çıkışlı bir klozet sistemine baktığınız anlamına gelir.

Arkadan çıkışlı sistemlerde gider boruları dışardan görünebildiği için bazı kullanıcılar alttan çıkışlı modellere yönelir. Ancak farklı yönlerden çıkışı bulunan klozetleri tercih etmeden önce alanınızın gereksinim duyduğu modelin doğru şekilde tespit edilmesi gerekir. Su tesisatı hangi modeli gerektiriyorsa aynı doğrultuda bir duvara sıfır klozet seçimi gerçekleştirilmelidir.

Yanlış seçilen klozetler alana uymayabilir ve monte işlemi sırasında aksaklıklar yaşanabilir. Aynı zamanda yanlış alınan klozetler bütçenin de zarara uğramasına neden olur. Tuvaletin ihtiyaç duyduğu model doğru tespit edilerek bir duvara sıfır klozet seçimi yapılmalı ve monte aşamaları düzgün takip edilerek klozet alana yerleştirilmelidir.

Alanlara Dekoratif Bir Dokunuş Ekleyen Geniş Renk Skalasına Sahip Duvara Sıfır Klozetler

Duvara sıfır klozetler, işlevsel özelliklerinin yanı sıra geniş renk çeşitliliği ile alanların görünümünü zenginleştiren ürünlerdir. Birçok farklı renkte üretimi yapılan duvara sıfır modeller, değişik dekorasyonlara uyum sağlayacak şekilde seçilir.

Beyaz renk, tuvalet alanlarında sıklıkla karşılaşılan renkler arasındadır. Beyaz tonların hâkim olduğu bir tuvalet alanı için duvara sıfır modeller arasından beyaz renk taşıyan türleri inceleyebilirsiniz. Siyah duvara sıfır klozet, tuvaletlerde oldukça şık duran modeller arasında yer alır. Modern dekore edilen alanlar için siyah oldukça kullanışlı ve uyumlu bir renk olur. Ancak genel dekorasyonun açık renk olması hâlinde siyah bir model seçimi yapmak oldukça manasız olacaktır.

Tuvalet alanında bulunan dolap, havluluk, raf gibi diğer aksesuarların da renk tonlarına bakılarak klozetin renk seçimi gerçekleştirilebilir. Tuvaletlerdeki lavabo bataryalarının renk tonu da klozet seçiminde dikkat edilebilen faktörlerdendir. Gümüş detaylara sahip bataryalar için aynı şekilde gümüş ayrıntılarla desteklenen bir klozet seçimi gerçekleştirilebilir.

Bütün nedenlerden dolayı alanın içerisine yerleştirildiğinde bütünlüğü bozmayacak modeller seçmek önemlidir. Aynı zamanda kişisel beğenilerinize uygun olması tuvalet alanını daha rahat ve keyifli biçimde kullanmanızı sağlar. Kırmızı, yeşil, mor gibi duvara sıfır klozet çeşitleri de bulunabilir. Renkli tuvalet bölümleri oluşturmak isteyenler geniş renk skalasında beğendiği bir rengi tercih edebilir.

Duvara sıfır modeller parlak ya da mat görünümlerde olabilir. Parlak renklerle döşenen bir alana parlak bir klozet modeli seçilerek bütünlüğün yakalanması daha kolay olur. Parlak renkler yerine mat tonlar, bazı kullanıcılara daha çok hitap eder. Özellikle mat siyah renk taşıyan duvara sıfır klozet modellerinin alanlarda şık bir görünüm yarattığı söylenebilir.

Kanalsız Duvara Sıfır Klozetler

Kanalsız duvara sıfır klozetler kullanışlı olması nedeniyle kullanılan tuvalet aksesuarlarıdır. Kanal bulundurmayan klozetlerin çalışma sistemi, kanallı modellere göre farklıdır. Kanalsız modellerin öne çıkan birçok özelliği mevcuttur;

 • Kanalsız klozetler rezervuardan gelen suyu kanallardan atmaz onun yerine su basıncının yardımı ile klozet içerisinde dolaştırır. 
 • Klozetin içerisinde dolanan su aynı zamanda klozetin iç kısmını da temizler. 
 • Dolaştırma özelliği sayesinde kanalsız duvara sıfır klozetlerin su tasarrufu etme konusunda önemli bir rolü olduğu söylenebilir. 
 • Kanal bulunmayan klozet türünde; kıvrım, oyuntu, kenar gibi bölümler bulunmadığı için mikroorganizmalar kendilerine yerleşecek bir yer bulamaz.
 • Oyuntu bulundurmayan, kenarsız ve kıvrımsız klozetlerin temizliğinin çok daha rahat olduğu söylenebilir.
 • Kirler yerleşmeye yer bulamadığı için kanalsız klozetlerin kirlenme oranı da daha azdır.
 • Temizlik yapılmasına daha az ve daha uzun aralıklarla ihtiyaç duyulan kanalsız modeller hem su hem de temizlik ürününden tasarruf yapılmasını sağlar.
 • Standart kanallı klozetlere oranla çok daha hijyenik yapıda olan kanalsız duvara sıfır klozetler, temizliği ön planda tutan kullanıcılar için ideal bir tercih olur.
 • Kanalsız klozetler öne çıkan hijyenik olma özelliklerinin yanı sıra tasarım olarak da oldukça şıktır.
 • Sade ve zarif dizaynlarda bulunan kanalsız modeller, tuvalet alanlarına uyumu doğrultusunda rahatlıkla kullanılabilir.

Gereksinim Duyulacak Birçok Parçayı İçerisinde Barındıran Duvara Sıfır Klozet Takımları

Duvara sıfır klozetler takım hâlinde satın alınabilen işlevsel ürünlerdir. Yalnızca klozet almaktansa montaj işlemleri sırasında sistemin doğru şekilde çalışabilmesi adına tüm takımı birlikte edinmek işlemlerin daha kolay halledilmesini sağlar.

Duvara sıfır klozet takımı içerisinde birçok farklı parçayı içerir. Setlerin içerisinde bulunan önemli parçalardan biri rezervuardır. Rezervuar, klozetin içerisini temizleyen suyu depolayan haznedir. Su biriktirme ve biriktirdiği suyu gerektiğinde boşaltma işlevlerine sahiptir. Klozetler için oldukça gerekli olan rezervuar adı verilen küçük su depoları, takım hâlinde alınabilir.

Klozet takımlarına dahil olan bir diğer parça iç takımdır. Basmalı ya da çekmeli olarak çalışan sifon türleri mevcuttur. Rezervuarın içerdiği sifon işlemi için kullanılan parçalar bütünü, iç takım ya da rezervuar takımı olarak adlandırılır. Duvara sıfır klozet takımları taharet borusu, klozet kapağı gibi fonksiyonel parçaları da içerir.

Klozet kapakları değişen renk ve tasarımlarıyla klozetlerle uyumlu şekilde seçilebilir. Biçimleri oval, yuvarlak gibi değişebilen klozet kapakları, klozete vidalanarak kullanılan menteşeli ürünlerdir. Aynı şekilde ortamdaki diğer banyo aksesuarları ile uyumlu olacak modelleri tercih edilir. Takım hâlinde edinilen duvara sıfır klozet montajı esnasında büyük ölçüde kolaylık sağlar. Doğru türde ve ölçülerde alınan duvara sıfır modeller, alanın verimli kullanılmasına yardım eder.

Duvara Sıfır Klozet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvara sıfır klozet tercihi yaparken hem işlevlerini doğru bir şekilde yerine getirmesi hem de dekoratif olarak ortama uyum sağlaması aynı anda gözetilmelidir. Seçim yapmadan önce belli başlı hususlara uymak, üründen maksimum verimin alınmasını sağlar. Öncelikle duvara sıfır klozetin üretim materyaline karar vermek gerekir.

Kullanım alanına göre uyumluluğu değişen modeller; mermer, seramik, paslanmaz çelik gibi çeşitlere sahiptir. Paslanmaz çelik modeller, ev ortamı için pek uygun bir tercih olmayabilir. Seçim sırasında kullanılacak alanın ne olduğunu ve iyi uyumu hangi modelin sağlayacağına önem gösterilmelidir.

Birçok farklı renk seçeneğine sahip duvara sıfır modeller arasından dekorasyona uyumlu bir renk tonu seçilmelidir. Yeşil, mor, siyah gibi geniş renk seçenekleri tuvaletteki diğer aksesuarlara uyumlu olacak şekilde seçilebilir. Klasik, modern, vintage dekorasyonlara sahip tuvalet bölümlerine uygun bir duvara sıfır model bulunarak doğru şekilde monte işlemlerini gerçekleştirilir.

Seçim esnasında diğer bir önemli husus ürünün ölçüleridir. Geniş ya da dar olan tuvalet alanına uygun boyutlarda bir klozet seçimi yapmak alanın verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

Birbirinden çeşitli duvara sıfır klozetler arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak modelleri Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Renk, tasarım, ölçü, materyal, form gibi değişen çok çeşitli özellikleri ile kişisel beğenilerinize uygun duvara sıfır klozetleri Koçtaş’tan kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Duvara Sıfır Klozetler Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Duvara sıfır klozet nedir?

Duvara sıfır klozet, duvar ile arasında hiçbir boşluk bulunmayan klozet türlerine verilen addır. Başka bir deyişle duvara yaslanmış gibi duran ve zemine temas eden alafranga tuvalettir. Duvara sıfır modeller, alttan çıkışlı veya arkadan çıkışlı olabilir. Aynı zamanda malzeme, renk, desen, biçim, ölçü gibi çeşitli değişkenler doğrultusunda farklı görünümlere sahip olabilir.

Duvara sıfır klozet ölçüleri nedir?

Duvara sıfır klozetin yerden yüksekliği yetişkinler için ortalama olarak 40 cm’dir. Çocukların kullanımına sunulacak klozetlerin yüksekliği ise ortalama 32 cm olarak belirlenir. Klozetin ebatları standart olabildiği gibi normalden daha küçük olarak da üretilir. Daha küçük ölçülerdeki duvara sıfır klozetler, dar tuvalet alanlarında verimli bir yer kullanımı sağlamak adına tercih edilir.

Duvara sıfır klozet fiyatları ne kadar?

Duvara sıfır klozet fiyatları üretim malzemesinin türüne göre değişiklik gösterir. Malzeme ne kadar dayanıklı, kaliteli ve uzun ömürlü ise fiyat etiketinin taşıdığı değer de artar. Aynı şekilde ölçüler büyüdükçe duvara sıfır klozet fiyatlarının da arttığı söylenebilir. Takım şeklinde satılan klozetler de ekstra parça barındırdığı için daha yüksek fiyatlara sahip olur.

En Çok Satan Duvara Sıfır Klozetler Hangileri?

Koçtaş Duvara Sıfır Klozetler kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Diana Klozet + Rezervuar + Kapak + İç Takım
 2. Alize Alttan Çıkışlı Kanallı Klozet+ Nkp Yavaş Kapanır Kapak
 3. Serel Mio Alttan Çıkışlı Klozet + Mio Rezervuar Mn02+my04
 4. Turkuaz Bella Duvara Sıfır Klozet,rezervuar,i̇ç Takım,gala Pp Kapak
 5. Sevilla Duvara Sıfır Klozet Seti
Daha fazla göster
115 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: