150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çim Tohumu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çim Tohumları

Bahçenizin mis gibi çim kokusuna ve yemyeşil bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız çim tohumu ekimi yaparak en kısa zamanda istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.  Çim tohumu fiyatları kalitesi, çeşidi ve miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Çim Tohumları Ekimi Nasıl Yapılmalıdır?

Çim tohumu ekiminde yapacağınız toprağınız killi ise toprağınızı seyreltiniz. Toprağın üzerinde bulunan atık ve yabancı maddeleri çim tohumları ekimini yapmadan önce tırmık yardımıyla temizleyiniz. Daha sonra toprağı bir kürekle düzleyip toprağı ekime hazırlanmış hale getiriniz. Elinizle ya da makinayla metrekareye 40 – 50 gram civarında çim tohumları ekilir. Eşit bir ekim gerçekleştirebilmek için alanın yarısını enlemesine, yarısını da boylamasına olacak şekilde tohum ekimi yapılmalıdır.  En az bir yıl yanmış, elenmiş hayvansal gübre ve tuzsuz torf ile üzeri 2 cm kalınlığında kapatılmalıdır. Ardından silindir ile toprağın yüzeyini sıkıştırıp sulama yapınız.

Çim Tohumu Ekimi İçin Hangi Aylar Uygundur?

Çim tohumu ekiminde toprağın ısısı önemlidir. İlkbahar aylarında toprak ısısının artmasıyla beraber çim tohumu ekim zamanı da gelir. Yaz aylarında aşırı sıcaklar yaşanması nedeniyle çim tohumları ekimi sonucunda istenilen verim alınamaz. Bir de sonbahar aylarında özellikle Ekim ayında çim ekimi yapılabilir. Ekim ayında çim tohumları ekmek istiyorsanız mutlaka rüzgarsız bir günde işlemi gerçekleştiriniz.

Çim tohumları bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da sulamayla ilgilidir. Kışın çim tohumlarını sulamaya gerek yoktur. Fakat yaz aylarında yağmur yağmaması durumunda akşam serinlikte sulamanız gerekmektedir.

Püf Noktası: Çim Onarım Tohumu

Çim onarım tohumu çim ile kaplı alanınızın hasar görmüş kısmını onarmak amacıyla uygulanan üründür. Zarar görmüş alanınıza yama çimi uygulaması yapılır. Tırmıklanmış toprağın üzerine tohumlar serpilir ve silindir ile yüzeyi düzleştirilerek sabah akşam sulama yapılır. Hasar gören çim alanlarına ara ara çim tohumları ekimi yapmayı unutmayınız.

Bahçenizi güzelleştirecek kaliteli ve bol seçeneğe sahip çim tohumu çeşitleri için Koçtaş’ı şimdi ziyaret edin ve dilediğiniz ürünü sepete ekleyin.

En Çok Satan Çim Tohumu Hangileri?

Koçtaş Çim Tohumu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. 6'lı Karışım İthal Çim Tohumu - 10 Kg
  2. Onarım Çim Tohumu 1 kg
  3. Kurak Çorak Alan Çimi 1 kg
  4. Güzel Görünüm Çim Tohumu 1 kg
  5. 4'lü Star Karışım İthal Çim Tohumu - 4'lü Mix - 10 Kg
Daha fazla göster
19 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: