200 TL Üzeri Kargo Bedava

Mısır Patlatma Makinesi

Mısır Patlatma Makineleri

Popcorn makinesi olarak da bilinen mısır patlatma makinesi barlar, restoran ve kafe gibi yeme içme mekanları, oyun salonları ve sinema salonları gibi eğlence merkezlerinde ücretli veya ikram olarak patlamış mısır sunmak için sıklıkla kullanılan araçlardan biridir. Yalnızca dış mekanlarda değil evlerde de kendine yer bulan, küçük ev aletlerinin belki de en eğlencelilerinden olan mısır patlatma makineleri sahip oldukları teknoloji ile tüm mısırı eşit seviyede tuz ve yağ dengesinde sunarak sinema salonlarındaki mısır keyfini evlere de taşır. 

Sinema Keyfinize Keyif Katacak Mısır Patlatma Makinesi Modelleri Nelerdir?

Patlamış mısır makinesi iki temel tipte üretilir: profesyonel mısır patlatma makineleri ve ev tipi mısır patlatma makineleri. Profesyonel mısır patlatma makineleri sinema, tiyatro, konser gibi etkinliklerin fuayelerinde çok sayıda kişinin tüketeceği miktarlarda mısır patlatmak için kullanılır. Bu makineler saatlik 2-4 kg arasında mısır patlatma kapasitesine sahiptir. Mobil kullanım için olan mısır patlatma makineleri tekerlekli üretilirken, sabit kullanım için olanlar set üstü tipindedir. Ev tipi mısır patlatma makinesi modelleri daha az sayıda kişi için daha az miktarda mısır patlatma kapasitesindeki makinelerdir. Tek seferde 4-6 kişilik mısırı birkaç dakika gibi bir sürede patlatabilirler. Mısır patlatma makinelerini cazip kılan özellik, içine konulan yağ ve tuzun makinedeki karıştırıcı sayesinde mısırın her yerine homojen şekilde dağılmasıdır. Bu sayede mısırınız hazır aldıklarınızdan daha lezzetli olur. Bu düşük rezistanslı karıştırıcılar mısırın yanmasını engeller ve mısırınızın keyfine zayiat olmadan varmanızı sağlar. Ayrıca bazı modellerde patlatmaya başlamadan önce bu karıştırıcıya şeker katarak mısırınızın tatlı olmasını sağlayabilirsiniz.  Mısır patlatma makineleri genellikle bu şekilde içine yağ, tuz ve mısırın aynı anda konmasıyla çalıştırılıyor olsa da, teknolojinin gelişmesiyle son dönemde yağsız çalışan makineler de üretilmektedir. Yağsız çalışan mısır patlatma makineleri, mısırın keyfine daha sağlıklı yoldan varmanızı sağlar. Bu türde makineler için Kiwi ve Blyss markalarını Koçtaş garantisi ile inceleyebilirsiniz.
O çok sevdiğiniz patlamış mısır lezzetini evinizde yakalamak ve sevdiklerinizle paylaşmak için siz de hemen Koçtaş’ı ziyaret edin ve online alışveriş keyfinin tadına varın!

Daha fazla göster
1 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: