150 TL Üzeri Kargo Bedava

Klima Temizleyicisi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Cihazların Temizliğini Kolaylaştıran Klima Temizleyicisi

Klimalar, dört mevsim kullanılan iç mekanların iklimlendirilmesinde önemli bir yere sahip olan ürünler arasında yer alır. Klima temizleyicisi çeşitleri ise cihazların bakımını daha pratik bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Cihazlarınızın temizliğini üst düzeyde yapmanıza yardımcı olacak şekilde üretilen ürünler, klimaların kullanım ömrünü uzatmanıza imkan tanır. Klima temizleyicisi çeşitleri, istenmeyen kokuları nötralize eder ve çalışma sırasında koku kaynaklı herhangi bir problem yaşanmasının önüne geçer. Eski ya da yeni fark etmeksizin bütün klimalarda kullanabileceğiniz klima temizleyicisi, cihazlarınızı istediğiniz gibi temiz ve bakımlı tutmanıza yardımcı olur. Bununla beraber çoğu klima temizleyici uygulamanın ardından suyla durulamaya ihtiyaç duymamasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Pratik kullanımı sayesinde herkes tarafından tercih edilen ürünler, tozu ya da klima ünitesinin içine sıkışan kiri pratik bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. Zararlı maddeleri ortadan kaldıracak şekilde özenle tasarlanan klima temizleyicisi çeşitleri, cihazlarınızı istediğiniz gibi kullanmanıza olanak tanır. Cihazlarınızı daha temiz ve steril tutmak istiyorsanız klima temizleyicisi fiyatlarını inceleyebilir, günlük hayatınızı pratik hale getiren ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Klima Temizleyicisi Kullanmanın Avantajları

Klima temizleyicisi kullanmak birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin avantajları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Klima temizleyici seçenekleri, klima sisteminin hem iç hem de dış yüzeylerini etkili bir şekilde temizlemenize yardımcı olur. Dezenfekte işleminin gerçekleştirilmesini sağladığı için daha steril bir çalışma ortamı elde edilmesini mümkün kılar.
 • Virüslerin, mantarların, bakterilerin ya da diğer patojen mikroorganizmaların ortadan kaldırılmasını mümkün hale getirir. Ayrıca bu tip durumların yaşanmasının önüne geçerek klimalarınızın devamlı olarak temiz kalmasını sağlar.
 • Bazı klima temizleyicisi çeşitleri sürekli olarak kullanıldığında klimanın sağlığınız üzerinde neden olabileceği olumsuz etkileri ortadan kaldırır. Cihazların daha temiz bir hava vermesini sağlayarak istenilen verimin alınmasına imkan tanır.
 • İç hava kalitesini iyileştirmesi, ürünlerin öne çıkan avantajları arasında yer alır. Ayrıca klima ünitelerinin performansını artırarak daha iyi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur. Tüm önemli parçaların iyi bir şekilde temizlenmesi, fazla toz ve birikintilerin giderilmesini sağlar. Temiz bir klima, daha az enerji tüketerek verimli sonuçlar ortaya çıkarır. Klima temizleyicisi kullanarak ünitenizin genel sistemini daha iyi hale getirebilirsiniz.
 • Klima temizleme ilacı çeşitleri, genellikle sert kimyasallar içermez. Her ne kadar eldivenle birlikte uygulanması önerilsede sert kimyasallar içermemesi ürünleri daha güvenli hale getirir.
 • Klima temizleyicisi kullanarak cihazlarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Kir ve birikintileri minimuma indirerek cihazınızın ortamı soğutmak ya da ısıtmak için gereksiz güç kullanmasının önüne geçebilirsiniz. Temizlik işlemi, ünitede daha az aşınma ve yıpranma olmasını sağlar. Bu da cihazınızın daha uzun süre dayanmasını mümkün hale getirir. Ek olarak ünitelerinizin hava deliklerinde toplanabilecek ve iç mekanizmaya ya da parçalara zarar verebilecek birikintileri de minimuma indirebilirsiniz.

Klima temizleyici fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek cihazlarınızın bakımını daha rahat bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz. Cihazlarınızın temizliğini belirli aralıklarla gerçekleştirerek kullanım ömürlerini uzatabilir, daha verimli bir performans elde etmeye başlayabilirsiniz.

Klima Temizleyicisi Kullanımı

Klima temizleyici ürünleri pratik bir kullanıma sahip olmasıyla öne çıkar. Ürünler genel olarak şu şekilde kullanılır:

 • Malzemeleri kullanmaya başlamadan önce klimanızın kapalı olduğundan emin olmanız gerekir. Çalışır durumdaki cihazlarda işlem yaparsanız klimalarınızı bozabilir, istediğiniz verimi almakta zorlanabilirsiniz.
 • Ardından kirli filtreleri yıkamak için cihazınızın içinden çıkarmanız gerekir. Ayrıca soğutma kanatçıklarında biriken tozu ortadan kaldırmak için elektrikli süpürgeden ya da fırçadan yardım alabilirsiniz.
 • Bazı klima temizleyici çeşitleri, konsantre bir yapıya sahip olduğu için su ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Satın aldığınız klima temizleyicisi çeşidinin kullanım kılavuzunu inceleyerek bu konu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.
 • Klimanızın kapağını çıkarttıktan sonra kirli suyun akmasına karşı muşamba ya da kullanmadığınız bir örtüyü cihazınızın altına serebilirsiniz.
 • Klima temizleyicisi çeşitlerini cihazınızın iç aksamına ve peteğine sürmeniz gerekir. Sıvı ile temas ettiğinde cihazınızda köpürmeler meydana gelebilir. Köpürmenin ardından kirli sıvının klimanın içinden aktığını gözlemleyebilirsiniz.
 • Bazı ürünler sadece bez ile silinerek kullanılır. Bununla beraber bazı klima temizleyicisi çeşitleri kullanıldıktan sonra su ile durulanmaya ihtiyaç duyabilir. Aldığınız ürünün özelliklerini inceleyerek son aşamayı nasıl gerçekleştireceğinizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Temizlik işlemi bittikten sonra cihazlarınızı kurumaya bırakmanız gerekir. Klimanın kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar çalıştırabilirsiniz.
 • Klima temizleme sıvısı pratik kullanımı sayesinde cihazlarınızın bakımını kısa süre içinde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Klima temizleme spreyi ya da sıvılarından edinerek cihazlarınızı istediğiniz gibi temiz tutmaya başlayabilirsiniz.

Klima Temizleyicisi Çeşitleri

Klima temizleyici çeşitleri kendi içinde bazı kategorilere ayrılır. Ürünler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Klima temizleme spreyi çeşitleri, isminden de anlaşılabileceği gibi sprey formundadır. Sprey formunda olduğu için oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Spreyleri suyla seyreltmeden direkt cihazınıza sıkarak kullanabilirsiniz. Sprey formunda olan ürünler, lekeli bölümleri daha rahat bir şekilde temizlemenize imkan tanır.
 • Klima temizleme brandası cihazınızı temizlerken ortalığın kirlenmesinin önüne geçer. Klimayı koruma altına almasının yanı sıra temizlik işlemi sırasında etrafa su ya da toz yayılmasını engeller. Su geçirmeme özelliğine sahip olan branda, bakım işleminin daha düzgün ve steril bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün hale getirir.
 • Klima temizleme pompası ise sıvıyı cihazınızın içine daha rahat bir şekilde yaymanıza yardımcı olur. Eğer satın aldığınız ürün sprey formunda değilse pompa yardımıyla daha kolay bir şekilde sürebilir, cihazınızın her yerini kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
 • Klima temizleme makinesi ise temizlik işlemini daha pratik bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur. Temizlik sıvısını döktükten sonra makineyi kullanarak temizlik işlemini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bez yardımıyla cihazınızı silmek yerine klima temizleme makinesi ile bu işlemi kısa sürede yapabilirsiniz.
 • Klima temizleme seti ise kendi içinde birkaç farklı kategoriye ayrılır. Ürünleri incelediğinizde temizleme sıvısı ve brandadan oluşan modeller olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber bazı setlerde branda ve sıvıya ek olarak temizleme makinesi de yer alır.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra Koçtaş’ta bulunan klima temizleyicisi çeşitleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, ürünler sayesinde cihazlarınızın daha steril ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Klima Temizleyicisi Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Klima ne ile temizlenir?

Klimalar genel olarak sıvılar yardımıyla temizlenir. Bununla beraber pompa ya da makine yardımıyla cihazlarınızın temizliğini kolaylaştırabilir, işlemi daha kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir ürün ile klimalarınızı istediğiniz gibi temizleyebilir, daha steril hale gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Ev tipi klima temizliği nasıl yapılır?

Ev tipi klima temizliği oldukça pratik bir şekilde yapılır. Cihazlarınızın filtrelerini içinden çıkarttıktan sonra iç kısmına satın aldığınız temizleme sıvısını sıkmanız gerekir. Ardından makine yardımıyla sıvıyı dağıtabilirsiniz. Makineniz yoksa bezle de temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Temizlik işlemi bittikten sonra cihazlarınızı kurumaya bırakmanız gerekir.

Klima temizleyici ürünler nelerdir?

Klima temizleyicisi çeşitlerini incelediğinizde sprey, temizleme sıvısı, pompa ya da branda gibi farklı ürünler olduğunu görebilirsiniz. Sizin için hangi ürünün daha uygun olduğunu belirledikten sonra alternatifleri inceleyebilir, istediğiniz temizliği kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Klima temizlendikten sonra ne zaman kullanılır?

Klimanızı temizledikten sonra bez yardımıyla kurulasanız bile hemen kullanmamanız önerilir. Temizlik işlemini sonrasında cihazın içinde su kalmış olması ihtimaline karşın ürünleri kurumaya bırakmanız gerekir. Cihazlarınızın kuruduğundan emin olduktan sonra çalıştırabilir, daha temiz havanın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Daha fazla göster
15 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: