65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler Temizle
Özellikler
  27   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Akülü Matkap ve Vidalamalar

Akülü matkap ve vidalamalar ile çeşitli tamir, vidalama ve kurulum işlemlerini tek başınıza gerçekleştirebilirsiniz. Bu makineler işlevlerine, kullanım amaçlarına ve teknik özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılır. Akülü matkap ve vidalamalar genel olarak iki başlıkta ele alınabilir. Bunlar şarjlı (kablosuz) ve kablolu modellerden oluşur. Kablosuz ürünler uzatma kablosuna duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdığı için daha pratik çözümler sunar. Kablosuz olması her alanda rahatlıkla çalışabilme fırsatı sunar. Ürünlerin kategorize edilmesinde akü tipi, akü sayısı gibi parametreler etkili olur.

Akülü vidalama alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Akülü matkap seçiminde ilk olarak kullanım amacınıza uygun tercihler yapmaya özen göstermelisiniz. Akülü matkap modelleri arasında inceleme yaparken öncelikle voltaj değerini kontrol edebilirsiniz. Akülü vidalamada voltaj değeri, makinenin sağladığı gücü temsil eder. Yapacağınız iş ne kadar büyükse ve ne kadar profesyonel çalışacaksanız o kadar yüksek voltajlı bir akülü vidalama seçmelisiniz. Amatör kullanıcıysanız 10.8 V'lık bir akülü matkap işinizi görecektir. Matkabınızı gerekli durumlarda metal, ahşap delme gibi işlemlerde de kullanabilmek istiyorsanız voltajı daha yüksek olan akülü matkap ve vidalamalar arasından seçim yapmanız gerekir. İkinci en önemli özellik ise akülü darbeli vidalama ürünlerinin amper değeridir. Akülü vidalamalarda amper, performansı ve gücü etkilemez ancak çalışma sürenizi belirlemede önemli bir unsurdur. Akünün amperi yükseldikçe çalışma süresi ters orantılı bir şekilde azalacaktır. Aynı akü ile sunta bir zemin üzerinde çalışmak ve meşe gibi sert bir yüzeyde çalışma arasında da fark vardır. Daha sert zeminlerde çalışma süresinin uzaması kaçınılmazdır. Matkap ve akülü vidalamalar için bir diğer önemli özellik ise akü tipidir.  Akülü matkap ve vidalamalar için kullanılan iki çeşit akü tipi mevcuttur. Bunlar, eski tip olan nikel - kadminyum aküler ve yeni tip Li-ion akülerdir. Daha amatör kullanıcılar, Li-ion akü tipini tercih edebilirler. Eski tip akülerin şarjını doldurduktan sonra kullanmasanız dahi durdukları yerde şarjları bitebilir. Li-ion akülerde ise enerji her zaman muhafaza edilir. Eski tipte akü tam doldurulup tam boşaltılmalıdır. Ayrıca Li-ion akü daha hızlı dolum sağlar. Akülü matkap fiyatları ise seçtiğiniz ürünün özelliklerine ve sağladığı kullanım kolaylığına göre değişiklik gösterir.
Siz de ihtiyacınız olan akülü matkap ve vidalama ürününü Koçtaş güvencesiyle temin etmek için seçtiğiniz ürünü sepete ekleyin!

Daha fazla göster