150 TL Üzeri Kargo Bedava

Sıvı Conta

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yalıtımın Önemli Bir Parçası: Sıvı Conta

Sıvı conta yalıtım söz konusu olduğunda dikkat çeken ürünler arasında yer alır. Genellikle oda sıcaklığında akışkan bir formda olan malzeme, uygulama sonrasında belirli bir süre geçtikten sonra kurur. Kuruduktan sonra katılaşarak elastik bir zar haline gelir. Yapışkan bir tabaka oluşturan malzeme, birçok farklı işlemin daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Sürüldükten sonra yağ, su ya da hava karşısında yüksek derecede geçirmezlik sunan malzeme, sızıntıları önleyerek istenilen yalıtımın elde edilmesini sağlar. Bununla beraber basınca karşı da dayanıklı bir yapıya sahip olan malzeme, işlevselliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Aynı zamanda yüksek derecede sıcaklığa karşı dayanıklı olduğu için farklı yerlerde de kullanılabilir. Bazı yerlerde sıvı yapıştırıcılar olarak da geçen malzeme, çeşitli tipteki flanşları ve boruları kapatma amacıyla da kullanılır. 

Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayabilmesi, malzemenin öne çıkan detayları arasında bulunur. Az miktarda kullanıldığında bile sızdırmazlık işlevini yerine getiren ürünler, malzeme maliyetini düşürebilir ve bir flanş yüzeyine kolay bir şekilde uyum sağladığı için işlemlerinizin adımlarını azaltmanıza yardımcı olur. Ürünleri incelediğinizde bazı özellikler bakımından birbirinden ayrılan seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Nasıl bir malzemeye ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Sıvı Conta Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Sıvı contalar kullanıcılarına bazı avantajlar sunar. Ürünlerin olumlu yönleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Kendi başına sızdırmazlık etkisi gösteren ürünler, az miktarda bir alan kaplanacağı zaman işlevsel hale gelir. Herhangi bir malzeme kullanmadan sadece sıvı conta ile sızdırmazlık çalışmaları yapabilir, istediğiniz performansı pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.
 • Farklı flanş yüzeyleriyle uyum sağlayabilen malzeme, her yere kolaylıkla uyum sağlar. Yekpare conta çeşitleriyle kıyaslandığında seçimi daha kolaydır. Kalınlığı hesaba katmanız gerekmediği için malzemeleri her flanşla beraber kullanabilirsiniz.
 • Ürünler, sıvı formda olduğu için farklı yerlere rahat bir şekilde uyum sağlar. Böylece farklı işlemleri gerçekleştirmek için değerlendirilebilir. Derzleri yapıştırmaktan sızdırmazlık sunmaya kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, yapıların daha sağlam hale gelmesine yardımcı olur.
 • Farklı renklerden üretilen ürünler, bu sayede sistemlere iyi bir şekilde uyum sağlar. Şeffaf ya da kırmızı sıvı conta çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, aklınızdaki görünümü pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

Sıvı conta fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza yanıt verecek olan ürüne kısa süre içinde erişebilir, istediğiniz performansı elde etmeye başlayabilirsiniz.

Sıkıştırma ve Sıvı Conta Arasındaki Farklılıklar

Sıkıştırma ve sıvı conta çeşitleri bazı özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Ürünlerin özellikleri ve detayları hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, aklınızdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz;

 • Katı halde olan modeller, belirli bir boyuta, şekle ve kalınlığa göre önceden şekillendirilir. Bununla beraber akışkan olanlar parçalar monte edildikten sonra kendiliğinden sertleşerek sürülen yerin şeklini alabilir. Her ikisinin de kendine has kullanım alanları vardır ve uygulamaya bağlı olarak diğerini seçmek daha mantıklı olabilir.
 • Sıkıştırma olarak nitelendirilen katı haldeki modeller, mantar, kauçuk ya da sentetik karışımlar olmak üzere çeşitli malzemelerden üretilir.
 • Katı haldeki modeller daha yaygın bir şekilde kullanılır ve normalde anlık bir basınç contası arayan kişilerin ilk aklına gelen seçenekler arasında bulunur. Bununla beraber sıvı modeller, doğru bir şekilde kullanıldığında istenilen işlemin gerçekleştirilmesini kolaylaştırır.
 • Her ne kadar katı haldeki ürünlerin uygulanması daha kolay olsada sıvı formda olanlarda gevşeme benzeri istenmeyen durumların yaşanma olasılığı oldukça düşüktür.
 • Sıkıştırma modellerinin uygulanması için metal yüzeylerin parlak olması gerekir. Bununla beraber sıvı formda olan malzemeleri uygulamak için yüzey kaplamasının önceden iyileştirilmesine gerek yoktur. Ayrıca sıvı malzeme sayesinde metal yüzeyin üzerindeki kusurlar ve çizikler de rahat bir şekilde giderilebilir.
 • Bununla beraber büyük boşlukların kapatılması için katı haldeki modeller daha iyi bir performans ortaya çıkarabilir. Her ne kadar sıvı modellerin uygulanması daha kolay olsa da özel olarak amaca uygun şekillendirilmiş sıkıştırma contaları bu işlemi daha iyi bir şekilde yerine getirebilir.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra sızdırmazlık sıvı ya da sıkıştırma conta çeşitleri arasından seçim yapabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz. Katı ya da sıvı conta fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Sıvı Conta Çeşitleri

Ürünler genel olarak silikon ve doğalgaz sızdırmazlık olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Her tür, kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar:

 • Silikon sıvı conta çeşitleri, sıcaklığa dayanıklı olmasıyla birçok amaç için kullanılabilir. Her ne kadar silikon olan modeller genellikle yapıştırıcı olarak değerlendirilsede silikon olanlar sıcaklığın yoğun olduğu noktalarda sızdırmazlık görevi de görebilir. Isıya dayanıklı sıvı conta olarak da nitelendirilen silikon modeller, farklı renk seçeneklerine sahiptir.
 • Doğalgaz sıvı conta çeşitleri de fonksiyonelliğiyle öne çıkar. Tamirat işlemlerinde sıklıkla tercih edilir. Bununla beraber silikon olanlar gibi yüksek sıcaklıklara çok fazla dayanıklı değildir.

Ürünleri inceleyerek aradığınıza kısa süre içinde ulaşabilir, ihtiyaçlarınıza uygun malzemeye anında sahip olabilirsiniz. Sızdırmazlık ya da yapıştırma çalışmalarında değerlendirebileceğiniz ürünlerle ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde giderebilirsiniz.

Özelliklerine Göre Sıvı Contalar

Ürünler, sahip olduğu özelliklere göre kullanıcılarına bazı avantajlar sunar. Ürünlerin özellikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Yanmaz sıvı conta çeşitleri, motorlu araç sanayisinde sıklıkla kullanılır. Bununla beraber yanmaz bir yapıya sahip olduğu için elektronik aletlerde ve makinelerde de kendine kullanım alanı bulur.
 • Su geçirmez sıvı conta çeşitleri, sızdırmazlık çalışmalarında sıklıkla kullanılır. Özellikle çatıların daha yalıtımlı hale gelmesi amacıyla kullanılan ürünler, istenilen performansın elde edilmesini kolaylaştırır.
 • Sıvı conta kuruma süresi üründen ürüne değişiklik gösterse de genellikle 15 dakika içinde kurudukları söylenebilir. Bununla beraber herhangi bir malzemenin kullanıldıktan sonra bir süre suyla temas etmemesi gerekir. Her ne kadar kısa süre içinde katılaşsa ve kurusa da suyla temas ettiğinde birtakım yapısal bozukluklar ortaya çıkabilir. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçmek içinse malzemeleri kullandıktan sonra suyla temas etmesinin önüne geçmeniz gerekir.

Farklı özelliklere sahip olan ürünler arasından aradığınızı bulabilir, sistemlerinizi dilediğiniz gibi sağlamlaştırmaya başlayabilirsiniz.

Renklerine Göre Sıvı Conta Çeşitleri

Ürünler, farklı renklerde üretildiği için her yere rahat bir şekilde uyum sağlar. Renk seçenekleri genel olarak şu şekildedir:

 • Seçenekleri incelediğinizde genellikle şeffaf modeller olduğunu görebilirsiniz. Şeffaf malzeme, her yerde uygulanabilmesiyle birçok kişi tarafından tercih sebebi haline gelir.
 • Kırmızı sıvı conta çeşitleri, özellikle hidrofor gibi malzemelerde kullanılır. Tesisatlarda bakım ve tamirat işlemleri yaparken uyumlu renkler kullanmak isterseniz kırmızı tonlarında olanlar arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Şeffaf olanlar gibi siyah sıvı conta çeşitleri de çoğu renkle başarılı bir şekilde uyum sağlar. Elektrikli ve elektronik aletlerin bakımında sıklıkla tercih edilen ürünler, görsel olarak birçok kişinin beğenisini kazanır.

Siyah, kırmızı, şeffaf ya da gri sıvı conta çeşitleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, istediğiniz renge Koçtaş avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Koçtaş’taki uygun sıvı conta fiyatları arasından istediğiniz malzemeye kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Sıvı Conta Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sıvı conta ne işe yarar?

Ürünler, oda sıcaklığında akışkan bir yapıya sahip olsa da kuruduktan sonra katılaşır. Katılaştıktan sonra elastik yapısını kaybetmemesiyle birçok farklı amaç için kullanılabilir. Hem yapıştırıcı hem de yalıtım malzemesi olarak değerlendirilebilen ürünler, fonksiyonelliğiyle birçok farklı alanda kullanılır.

Sıvı conta nerelerde kullanılır?

Ürünler, her türlü yalıtım işleminde kullanılabilir. Flanşlar arasına sıkılabildiği gibi çeşitli malzemelerin yapıştırılmasında da değerlendirilebilir. Bununla beraber motor parçalarının ya da tesisat sistemlerinin bakım ve tamirat işlemlerinde de ürünlerden yararlanılabilir.

Sıvı conta kaç saatte kurur?

Ürünlerin kuruma süresi birbirinden değişiklik gösterebilsede genellikle 15 dakika içinde tamamen kurur. Bununla beraber kuruma süresi hakkında daha iyi bir şekilde bilgi almak için satın aldığınız ürünün arkasını okumanız tavsiye edilir.

Sıvı conta nerede kullanılır?

Motorlu araç sanayisinden su tesisatlarının bakımına, elektrikli aletlerden yalıtım işlemlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, işlevselliğiyle öne çıkar. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra seçenekler arasından aradığınızı bulabilir, bakım ve tamirat işlemlerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sıvı conta kaç dereceye dayanır?

Hem sıcak hem de soğuk ortamlarda dayanımı yüksek olan ürünler, bu yönüyle birçok farklı alanda kullanılabilir. -60 ºC, 350 ºC ya da 400 ºC gibi farklı sıcaklıklara karşı dayanıklı kalabilen malzeme, dayanma gücüyle öne çıkar. Satın aldığınız ürünün arkasını okuyarak hangi sıcaklıklara karşı dayanabildiğini daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

En Çok Satan Sıvı Conta Hangileri?

Koçtaş Sıvı Conta kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Brio Sıvı Conta 85 Gr Rtv Siyah
 2. Brio Sıvı Conta 200 Ml Rtv Gri
 3. Brio Civata Sabitleyici Orta Kuvvet 50 Ml
 4. Brio Civata Sabitleyici Yüksek Kuvvet 15 Ml
Daha fazla göster
12 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: