150 TL Üzeri Kargo Bedava

Tost Makinesi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Mutfakların Vazgeçilmez Parçaları: Tost Makineleri

Tost makineleri mutfakların önemli parçaları arasında yer alır. Kahvaltıdan öğle yemeklerine kadar farklı öğünlerde hazırlanabilecek tarifler yapılmasına yardımcı olur. Farklı lezzetleri hazırlayabileceğiniz tost makinesi çeşitleri ile tariflerinizi istediğiniz gibi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bununla beraber sabahları evden çıkmadan önce hızlı bir şekilde kahvaltı etmek istiyorsanız tost makinelerinden yararlanabilir, kısa süre içinde doyurucu lezzetler hazırlayabilirsiniz. Modelleri incelediğinizde kapasite, ısı ayarı, ağırlık, güç, marka ya da renk gibi çeşitli özellikler bakımından kendi içinde ayrılan seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Kalabalık ailelerden öğrenci evlerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ürünler sayesinde aradığınız özellikleri karşılayanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bununla beraber tost makineleri sahip olduğu fonksiyonlar bakımından da birbirinden ayrılır. Bazı modellerde ızgara modu bulunduğu için kullanıcılarına fonksiyonellik sunar. Ek özelliklere sahip olan modelleri akşam yemek tariflerinizde de kullanabilir, kullanım alanını dilediğiniz gibi genişletebilirsiniz. Mutfakta geçirdiğiniz süreyi daha iyi bir şekilde değerlendirmek ve tariflerinize farklı lezzetler katmak istiyorsanız bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Sinbo tost makineleri gibi kaliteli markaların ürünlerine göz atarak istediğiniz ürüne kısa sürede erişebilirsiniz. Günün farklı öğünlerinde kullanabileceğiniz işlevlere sahip olan ürünleri inceleyerek aradığınız fonksiyonlara sahip olanı kolaylıkla bulabilir, mutfak aletlerinizin eksik parçasını kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

Tost Makinesi Kullanmanın Avantajları

Tost makinesi kullanmak kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Aşağıda bulunan listeyi inceleyerek ürünlerin avantajları hakkında bilgi edinebilir, mutfaklarınızı daha işlevsel hale getirmeye başlayabilirsiniz.

 • Sabahları hızlı bir şekilde kahvaltı yapmak istiyorsanız tostlarınızı geceden hazırlayarak buzdolabına koyabilir, sabahları tost makinesine koyarak kısa sürede kahvaltınızı hazırlayabilirsiniz.
 • Tost makineleri çok yönlü aletler olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Sadece ekmek kızartmakla sınırlı olmayan ürünler, tavuk, sebze ya da balık gibi ürünleri pişirebileceğiniz yapıya sahiptir.
 • Ürünler genellikle kompakt bir yapıya sahip olduğu için mutfaklarınızda rahat bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Tezgahınızda makineleri sürekli olarak tutabileceğiniz alanınız yoksa mini tost makineleri ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Hızlı bir şekilde ısınan modeller, çoğu tarifi kısa süre içinde yapmanıza imkan tanır.
 • Sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. Yağ sürmeden ekmekleri kızartabilir ya da bazı sebzeleri közleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ürünler, pratik bir kullanıma sahip olmasıyla öne çıkar. Fişi prize taktıktan sonra kısa sürede ısınarak kullanıma hazır hale gelir. Böylece kızartmak istediğiniz yiyecekleri kısa sürede istediğiniz kıvama getirebilirsiniz.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu ürünler, mutfakların vazgeçilmez yardımcıları arasında yer alır. Profesyonel şeflerden ev aşçılarına kadar geniş bir kitleye hitap eden ürünler, sunduğu avantajlarla kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırır. Tost makinesi fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun olanı kısa sürede bulabilirsiniz.

Tost Makinesi Modelleri

İster sağlıklı bir kahvaltı ister hızlı bir akşam atıştırmalığı olsun, tost makinelerinde her amaca uygun tarif yapılabilir. Fonksiyonelliğiyle öne çıkan ürünler, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde herkesin ihtiyaçlarına kolay bir şekilde uyum sağlar. Tost makineleri plakaların malzemesi, boyutu, rengi, özellikleri ve işlevlerine göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Ürünlerin genel özellikleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünler kendi içinde sahip olduğu ısı kademelerine göre çeşitli kategorilere ayrılır. Bazı modellerde ısıyı kademeli olarak yükseltebilir, yüksek sıcaklıklarda farklı tarifler yapabilirsiniz. Bununla beraber tek kademeli tost makineleri de bulunur. Tek kademeli olanlarda ideal tostları hazırlayabilir, sucuk benzeri şarküteri ürünlerini kızartabilirsiniz.
 • Ürünlerin bazılarında kilitleme özelliği yer alır. Tost hazırlarken makinenin üzerine bastırmak istemiyorsanız kilitleme özelliğine sahip olan modeller sizin için uygun olabilir. Makinelerin yan tarafında ya da ortasında yer alan kilitler sayesinde yerleştirdiğiniz malzemeleri istediğiniz gibi sıkıştırabilirsiniz.
 • Bazı modeller ocak üstü tost makineleri olarak nitelendirilir. Nostaljik bir yapıya sahip olan ürünler, farklı tarifleri rahat bir şekilde hazırlamanıza imkan tanır.
 • Elektrikli tost makineleri saklama şekillerine göre de birbirinden ayrılır. Bazı ürünler dik konumda muhafaza edilebilecek şekilde dizayn edildiği için dar alanlarda rahat bir şekilde kullanılabilir. Makineyi kullandıktan ve soğuduğundan emin olduktan sonra dik bir şekilde kaldırabilir, küçük alanları işlevsel hale getirebilirsiniz.

Pişirme Yüzeyine Göre Tost Makineleri

Tost makineleri pişirme yüzeylerine göre birbirinden farklılık gösterir. Plaka malzemeleri, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde herkesin aradığını kolaylıkla bulmasını mümkün hale getirir. Aşağıdaki listeyi inceleyerek pişirme yüzeylerine göre ürünler hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

 • Teflon yüzeye sahip olan modeller, yapışmaz yapılarıyla dikkatleri üzerinde toplar. Yağ eklemeden çeşitli şarküteri ürünlerini rahatlıkla pişirebileceğiniz özel bir yapıya sahiptir. Bununla beraber çizilmelere karşı hassas yapıda olan teflon pişirme yüzeylerini kullanırken dikkatli olmanız gerekir.
 • Granit tost makineleri de teflon olanlar gibi yağsız pişirmeler için idealdir. Bununla beraber ısıyı dengeli bir şekilde dağıttığı için tostlarınızın eşit bir şekilde pişmesine yardımcı olur.
 • Döküm tost makineleri et ya da tavuk benzeri malzemeleri pişirmek için idealdir. Geç ısınmasına rağmen ısıyı uzun süre muhafaza eden döküm plakalar, makinede farklı tarifler yapmak isteyen kişilere hitap eder.
 • Alüminyum plakalara sahip olan modeller diğerleriyle kıyaslandığında daha hızlı bir şekilde ısınır. Kısa sürede tost hazırlamak isteyenler için uygun bir yapıya sahiptir. Bununla beraber alüminyum plakalı olanlarda tost yaparken daha dikkatli olmanız gerekir.

Pişirme malzemesinin yüzeyine karar verdikten sonra Beko tost makineleri gibi farklı markaların seçeneklerini inceleyebilir, istediğiniz nitelikleri karşılayan ürüne vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Kapasitelerine Göre Tost Makineleri

Tost makineleri plaka malzemelerinin yanı sıra kapasitelerine göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Ürünlerin kapasitesi, boyutlarını da doğrudan etkiler. Sahip olduğunuz alanı göz önünde bulundurarak seçenekler arasından seçim yapabilir, kahvaltılarınızı pratik bir şekilde hazırlamaya başlayabilirsiniz.

 • Kalabalık olan ailelerin en az 4 kişilik kapasiteye sahip olan seçeneklerden birini tercih etmesi önerilir. Genellikle sabahları kaç kişilik kahvaltı hazırladığınız göz önünde bulundurarak seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.
 • 2 kişilik tost makineleri, yeni evlenen çiftler ya da öğrenci evleri için idealdir. Kompakt boyutlara sahip olan iki kişilik tost makineleri, çok fazla alan kaplamadan lezzetli kahvaltılıklar hazırlamanıza yardımcı olur. Ayrıca kompakt boyutları sayesinde küçük alanları daha iyi bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olur.
 • 2 kişilik ve 4 kişilik olanların yanı sıra modeller arasında 6 kişilik kapasiteye sahip olanlar da olduğunu görebilirsiniz. 6 kişilik kapasiteye sahip olanlar lavaş gibi büyük malzemelerden tost yapmayı seven kişiler için uygundur. Ayrıca tek seferde kalabalık gruplar için kahvaltı hazırlamanıza imkan tanır.

Kapasitelerine göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılan ürünler sayesinde aradığınızı bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılamaya başlayabilirsiniz. 2, 4 ve 6 kişilik kapasiteli seçenekleri inceleyerek aradığınız boyuttaki ürüne vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Ek Fonksiyonlarına Göre Tost Makineleri

Ürünler, sahip olduğu fonksiyonlar sayesinde tost harici farklı tarifleri daha rahat bir şekilde yapmanıza imkan tanır. Ürünlerin ek fonksiyonları şu şekilde özetlenebilir:

 • Izgara fonksiyonu, kullanıcıların ilk dikkat ettiği özellikler arasında yer alır. Izgara fonksiyonu sayesinde etten balığa kadar çeşitli tarifleri yapabilirsiniz. Ek olarak sebzelerinizi yağsız bir şekilde pişirebilir, sağlıklı tarifler hazırlayabilirsiniz. Özellikle diyet yapan kullanıcılar ızgara fonksiyonuna sahip olan ürünlerden memnun kalabilir.
 • Ürünlerin bazıları çıkarılabilir plakalara sahiptir. Pişirme yüzeyleri çıkarılabilecek biçimde tasarlanan modeller, daha rahat bir şekilde temizlenebilir. Ayrıca çıkarılabilir plakalara sahip olan ürünler genellikle bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur. Kolay bir şekilde temizlenebilecek bir model arıyorsanız çıkarılabilir plakalara sahip olanlardan birini tercih edebilirsiniz.
 • Bazı modeller 360 ºC açılacak şekilde üretilir. Tamamen açılabilecek şekilde tasarlanan modeller, köfte benzeri yiyecekleri ızgara keyfinde pişirmenize yardımcı olur. Daha geniş bir pişirme alanı elde etmenizi sağlayarak tost makinelerine fonksiyonellik kazandırır.
 • Bazı modellerin yan tarafında plakaları istediğiniz aralıkta bırakmanıza yardımcı olan bir parça yer alır. Böylece makinelerin içine yerleştirdiğiniz malzemeleri sıkıştırmadan pişirebilir, ürünlerin ürettiği sıcaklıkla çizgi oluşturmadan kızartma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, ürününüzde sebze tarifleri pişirmek istiyorsanız bu özellikten faydalanabilirsiniz.

Birbirinden farklı fonksiyonlara sahip olan tost makinesi modelleri sayesinde istediğiniz tarifi kolaylıkla hazırlayabilir, tariflerinizi istediğiniz şekilde pişirebilirsiniz. 

Güçlerine ve Boyutlarına Göre Tost Makineleri

Tost makineleri farklı güç ve boyut seçeneklerine sahiptir.

 • 1500 Watt gücünde olanlar, tost yapmak için idealdir. Satın alacağınız ürünle genellikle tost yapmayı düşünüyorsanız 1500 W gücünde olanlar sizin için yeterlidir.
 • 1800 Watt gücünde olan ürünler, hem tost yapmak hem de sebze gibi malzemeleri kızartmak için idealdir. Ayrıca hellim peyniri gibi ürünleri 1800W gücündeki ürünlerde kızartabilir, kahvaltı sofralarınıza farklı lezzetler katabilirsiniz.
 • 2000 Watt gücünde olan modeller, tost yapmanın yanı sıra pek çok farklı tarifi yapmanıza imkan tanır. Yüksek güce sahip olması sayesinde ısıyı uzun süre boyunca muhafaza ederek et ya da tavuk benzeri gıdaların pişirilmesini kolaylaştırır.
 • Kısa sürede ısınacak bir tost makinesi arıyorsanız 1800 W ve 2000 W gücünde olanlardan birini tercih etmeniz gerekir. Yüksek güç kapasitesine sahip olduğu için ısınma süresi kısa olan modeller, kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik kazandırır.
 • Tost makineleri farklı boyut seçenekleri sayesinde herkes için uygun ürünler haline gelir. Ürünleri incelediğinizde bazılarının genişliğinin 11.2 cm, bazılarının ise 31 cm olduğunu görebilirsiniz. Tek seferde çok fazla tost yapmayı planlamıyorsanız daha küçük ebatlı olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca küçük tost makineleri, tezgahınızın üzerinde çok fazla alanınız yoksa sizin için uygun olabilir. 

İstediğiniz boyuta ve güce karar verdikten sonra tost makineleri fiyatları ve alternatiflerine göz atabilir, size hitap edeni bulabilirsiniz.

Tasarımlarına Göre Tost Makineleri

Teknik özelliklerinin yanı sıra ürünler tasarımlarına göre de kendi içinde ayrılır.

 • Bazı modellerin ayak bölümü diğerleriyle kıyaslandığında daha kalındır. Kalın ayaklı olanlar, farklı tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplar. Tezgahınızda yeterli alanınız varsa ürünleri sabit olarak kullanabilir, mutfaklarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.
 • Bazı tost makinelerinin alt bölümü tek bir parçadan oluşur. Isı kademesi ayarına sahip olan modellerin alt bölümü genellikle tek bir parçadır. Bu bölüm sayesinde istediğiniz ayarlamaları daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilir, ürünü istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Ürünler renk seçenekleriyle de birbirinden ayrılır. Genellikle tost makineleri gri renkli olsa da seçenekleri incelediğinizde pembe, kırmızı ya da siyah gibi farklı renk alternatiflerine sahip olanlar olduğunu görebilirsiniz. Tezgahlarınızın ve mutfak dolaplarınızın rengini göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçim yapabilir, mutfağınızın havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
 • Tost makinesi çeşitleri tutma yerleri bakımından da birbirinden ayrılır. Bazı modellerin tutma yeri bütün makineyi kaplayacak şekilde dizayn edilirken bazıları daha kompakt bir yapıya sahiptir. Kişisel zevkleriniz doğrultusunda hoşunuza gideni tercih edebilir, ürünü dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Herkesin beğenisini kazanacak biçimde dizayn edilen tost makineleri, tasarım detaylarıyla kullanıcılarının beğenisini kazanır. Tost makineleri fiyatları ve tasarımlarını inceleyerek sizin için uygun olanı bulabilir, mutfağınızın eksiklerini tamamlamaya başlayabilirsiniz.

Tost Makinesi Kullanımı ve Temizliği

Tost makineleri pratik bir kullanıma sahip olmasıyla öne çıkar. Herhangi bir ön hazırlık işlemine sahip olmadığı için yemek yapmayı çok bilmeyen kişiler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Temel işlevi tost yapmak olsa da bazı modeller farklı işlemler için de kullanılabilir. Et pişirmenin yanı sıra patates rendeleyerek farklı tostlar yapabilir ya da köfte kızartarak ürünlerin kullanım alanını genişletebilirsiniz. Tost makineleri günlük hayatın önemli bir parçası olmasının yanı sıra kafe ve restoranlarda da sıklıkla kullanılır. Profesyonel tost makineleri kısa ısınma süresi ve yüksek gücü sayesinde farklı amaçlarla da kullanılabilir. Tost makineleri elektrikle çalıştığı için güç kablosunu prize takarak çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Modele göre ısınma süresi değişkenlik gösterse de çalıştırdıktan birkaç dakika sonra pişirmek istediğiniz malzemeleri ürünlere yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Tost makinelerinin bazılarının plakaları çıkarılabilir yapıya sahip olduğu için makineden çıkardıktan sonra elde yıkayabilir ya da bulaşık makinesinde temizleyebilirsiniz. Bununla beraber plakaları çıkarılamayan modelleri daha dikkatli bir şekilde temizlemeniz gerekir. Ürünleri fişten çıkardıktan ve soğuduğundan emin olduktan sonra çok dikkatli bir şekilde lavaboda yıkayabilirsiniz. Bununla beraber yıkarken kablosunun ya da önemli parçalarının ıslanmamasına dikkat etmeniz gerekir. Ürünleri sadece tost yapmak için kullanıyorsanız peçete ya da bez yardımıyla da temizleyebilirsiniz. Tost makineleri fiyat opsiyonlarına göz atarak sizin için uygun olan alternatifi bulabilir, mutfaklarınıza pratiklik kazandırabilirsiniz.

Tost Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tost makinesi satın almadan önce bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Aşağıdaki listeye göz atarak ürün seçimini nasıl yapmanız gerektiği hakkında fikir edinebilirsiniz.

 • İlk olarak alacağınız ürünü nerede saklayacağınıza karar vermeniz gerekir. Sürekli olarak tezgah üzerinde muhafaza edeceğiniz bir ürün alacaksanız boyutlarına dikkat etmeniz gerekir. Tezgahınızın ölçülerini aldıktan sonra farklı boyuttaki ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Tezgah üzerinde tutacağınız bir tost makinesi satın alacaksanız ürünlerin tasarımı da oldukça önemlidir. Mutfağınızın genel renkleriyle uyum sağlayan bir model alarak mutfaklarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.
 • Tost makinesinde et ya da balık gibi gıdalar pişirmek istiyorsanız ızgara fonksiyonuna sahip olanlardan birini tercih etmeniz gerekir. Mühürlenmiş etlerden içi sulu kalan tavuklara kadar dilediğiniz tarifi ızgara fonksiyonu sayesinde yapabilirsiniz.
 • Farklı yemek tariflerini yapabileceğiniz bir model arıyorsanız ısı kademesine sahip olan modellerden birini seçebilirsiniz. Isı kademesi sayesinde yüksek ve orta sıcaklıkta pişmesi gereken tarifleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Tost makinelerinin fiyatları ve seçeneklerine Koçtaş avantajlarıyla ulaşabilir, istediğiniz özelliklere sahip olanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Koçtaş fırsatları sayesinde tost makinesi fiyatları ve seçeneklerine bütçe dostu alternatiflerle ulaşabilir, mutfaklarınıza işlevsellik kazandırabilirsiniz. Arzum tost makineleri gibi belirli bir kalitenin üzerindeki markaları içeren Koçtaş fırsatlarını inceleyerek ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden giderebilirsiniz.

Tost Makineleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tost makinesinde neler yapılabilir?

Sahip olduğu fonksiyonlara göre tost makinelerinde pek çok farklı tarif yapılabilir. Waffle gibi tariflerden sigara böreğine, et tariflerinden gözlemeye kadar farklı tarifleri hazırlayabilir, ürünleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kahvaltılık tariflerden atıştırmalıklara, akşam yemeklerinden karnabahar gibi sebzelere çoğu lezzeti tost makinesinde hazırlayabilirsiniz. 

Tost makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Tost makinesi satın alırken genellikle kaç kişilik öğünler hazırladığınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca ürünlerin gücü, boyutları, rengi ve plaka malzemeleri de satın almadan önce dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. Ayrıca gövde yapısı da ürün seçimini etkileyen kriterler içinde bulunur. Çelik gövdeye sahip olan modeller daha uzun süreli kullanım elde edilmesini sağlar.

Tost makinesi ne kadar elektrik harcar?

Tost makinelerinin elektrik harcaması modelden modele değişkenlik gösterir. Her ne kadar yüksek güç kapasitesine sahip olan ürünler daha fazla güç tüketse de bazı modellerde durum farklı olabilir. Ürünün ne kadar güç tükettiğini daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız satın alacağınız ürünün detaylarını inceleyebilir, tüketim bilgileri hakkında daha iyi bir biçimde bilgi edinebilirsiniz.

En Çok Satan Tost Makinesi Hangileri?

Koçtaş Tost Makinesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Tost Makinası Gri TM5206
 2. Tost Makinesi TM5006
 3. Arzum Ar2044 Kantintost Pro Izgara Ve Tost Mak Inox
 4. Arzum Ar2025 Kantintost Izgara Ve Tost Makinesi Inox
 5. Arzum Ar2044 Kantintost Pro 2000 W Izgara Ve Tost Makinesi Okyanus
Daha fazla göster
49 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: