150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çadır Matı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çadır Matı

Outdoor aktivitelere katılacaksanız ya da evde spor yapacaksanız tedarik etmeniz gereken aksesuarların başında matlar gelmektedir. Kamp çadırı kuracak uygun bir yer bulunamadığında ya da zemin üzerinde egzersiz yapabilmek için ihtiyacınıza uygun matlar aktivitelerinizi konforunuzdan ödün vermeden sürdürmenize imkan sunar.

Kullanım Alanları ve Özelliklerine Göre Mat Modelleri Nelerdir?

Kamp, spor ve outdoor ürünleri arasında rahatlıkla bulabileceğiniz matlar, kamp ve spor matları olarak ikiye ayrılmaktadır. Kamp ve spor mat modelleri kendi içlerinde farklı çeşitlere sahiptir. Kamp matları şişirilen kamp matı, kendiliğinden şişen kamp matı ve köpük kamp matı olarak üç modele sahiptir. Şişirilen kamp matı, hava ile şişer. Bazı markaların taşıma çantası hava pompası olarak da kullanılır. Sırt çantaları seyahatlerde kullanmak için oldukça rahat ve hafiftir. İzole dolgu malzemesi sayesinde yılın 12 ayı boyunca kullanılabilir. Bu tür matların delinme riski olduğu için diken ve taşlardan korumak gerekir. Kendiliğinden şişen kamp matlarını şişirmek için ekstra bir güce ihtiyaç yoktur. Açık hücreli izolasyon köpüğü ve havayı birlikte kullanarak kendiliğinden şişer. Matın hava vanasını açtıktan 10-15 dakika içinde yatmaya hazır hale gelir. Bu tip matlar hava geçirmez ve suya karşı korunaklıdır. Şişirilen kamp matlarına göre de daha dayanıklıdır. Köpük kamp matları ise herkes tarafından bilinen klasik kamp matlarıdır. Kapalı hava hücrelerine sahip yoğun köpük malzemesinden üretilmiştir. Köpük kamp mat fiyatları, diğer kamp mat fiyatlarına göre daha uygun fiyatlıdır. Spor matları ise yoga ve pilates yapan kişilerin temel malzemeleridir. Bu matlar kauçuk ya da sıkıştırılmış köpüklerden üretilir. Yoga matları incedir ve kaymamaları için alt zemini ona göre tasarlanmıştır. Pilates matları da daha kalındır.

Spor ve Kamp Matları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Spor matlarının kalınlığı ortalama 1,25 santimetre olmalıdır. Seçeceğiniz matlar vücut ölçülerine uygun uzunlukta ve genişlikte olmalıdır. Matları kullanacağınız yüzeye göre seçiniz. Halı üzerinde kullanacaksanız daha az dolgulu ürünleri seçiniz. Kamp matları seçerken ulaşım seçeneğinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurunuz. Araç ile seyahat edecekseniz şişme mat çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Sırt çantalı bir seyahate çıkacaksanız daha az yer kaplayan, portatif ürünleri değerlendirebilirsiniz. Uzun süreli bir kamp planınız var ise daha dayanıklı ve konforlu olan matları tercih etmelisiniz.

Kullanım alanınıza ve bütçenize en uygun, sağlıklı malzemelerden üretilmiş matlara Koçtaş'tan Online alışveriş kolaylığıyla ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü sepete eklemeyi unutmayın!

En Çok Satan Çadır Matı Hangileri?

Koçtaş Çadır Matı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Pavillo Kolay Şişen Kamp Matı
  2. Square 12 mm Gri Mat
  3. Argeus 2'li Yedek Fiber Çadır Çubuğu(polü) 50*8.5 Mm (642)
Daha fazla göster
15 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: