Peşin Fiyatına  7 Taksit

Çadır Matı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kampların En Önemli Yardımcısı Çadır Matı Modelleri

Kamp ve birçok farklı açık hava aktivitesi için kamp ekipmanlarından yararlanılır. Kamp matı kullanımı; kamp, spor, yürüyüş gibi farklı faaliyetlerde görülür. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen çadır matı türleri bireyler için uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Kamp yapan bireylerin veya açık havada spor yapmak isteyenlerin sıkça kullandığı ürünler arasında çadır matı yer alır. Bireyler bu ürünleri yapılarının izin verdiği ölçüde direkt olarak toprak üstüne veya çadırın içine yerleştirebilir. Farklı alanlarda kullanılabilen bu ürünün birçok farklı çeşidi mevcuttur. Üretiminde kullanılan materyaller, tek kişilik veya çift kişilik tasarlanması, formu, ölçüsü, türü ve diğer özellikler doğrultusunda pek çok modeli bulunur. Farklı vücut tiplerinin kullanmasına uygun yapıda olan ürünler sağladığı avantajlar çerçevesinde kullanılır.

Kamp matı modelleri farklı üretim materyalleri kullanılarak üretilir. Farklı malzemeler ürünlere farklı oranlarda bir dayanıklılık gücü katar. Kaliteli materyallerden üretilen ürünler uzun süreler kullanılmaya devam edilir. Ürünleri problem yaşamadan uzun ömürlü kullanmak isteyen bireylerin çadır matı fiyatlarına da dikkat etmesi gerekir. Gereğinden fazla ödeme yapmadan uygun özelliklere sahip kamp matı türlerini bireyler edinir. Bu sayede yüksek performans almanın mümkün olduğu uygun fiyatlı kamp çadır matı çeşitlerine erişilebilir.

Çadır matı modelleri arasında şişme ve köpük gibi ürünler yer alır. Köpük mat çadırlarda işlevsel olarak kullanılabilen ürünlerdendir. Kamp süresince dinlenmeye ve uyumaya yardım eder. Aynı zamanda hafifliği ve kolay taşınabilirliği ile bireylere pek çok yönünü gösterir. Kamp aktivitesi için edinilecek ürünlerin hafif olması oldukça önemlidir. Böylece yük yapmayacak fonksiyonel ekipmanlar kamp alanında rahatlıkla kullanılır.

Şişme çadır matı modelleri kendi içerisine ikiye ayrılır. Kendiliğinden şişen bir mekanizmaya sahip olan ve hava ile şişirilen türlerine ulaşmak mümkündür. Kendiliğinden şişen modelleri kullanmak için taşıdığı vana açılır ve bir süre şişmesi beklenir. Belli bir süre sonunda şişen ürünler basit kurulumu ile bireylerin tercihi olur. Aynı zamanda az yer kapladığı için kamp ve açık hava faaliyetlerinde sıkça tercih edilir. Kurulum sırasında çaba gösterilmesine gerek kalmadığı için oldukça kullanışlıdır. Hava ile şişirilen modeller ise bireylerin edineceği hava pompası yardımı ile şişirilir. İçerisine yeterince hava doldurulduktan sonra ürünler kullanıma hazır hâle gelir. Şişme modeller sağladığı yüksek konfor doğrultusunda rahat bir deneyim yaratan ekipmanlar arasındadır. Aynı zamanda zeminle insanların arasındaki mesafeyi de arttırır. Çünkü kalınlıkları klasik çadır matı modellerine göre daha fazladır.

Farklı modelleri olan çadır matı fiyatları da birbirinden oldukça farklıdır. Ürünlerin yapısında kullanılan malzemeler çadır matı fiyatlarını doğrudan etkiler. Yüksek kaliteye sahip modelleri edinmek isteyen bireyler mutlaka bütçesini daha geniş tutmalıdır. Uzun süreli ve sorunsuz bir kullanım için dayanıklı materyallerden üretilen türler edinilir. Bu sayede ürünlerden hem fiyat hem de performans açısından iyi bir verim almak mümkün olur.

Ürünler kişi kapasitesine göre türlere sahiptir. Kullanacak kişi sayısına göre uygun tasarımda bir model seçilmelidir. Tek kişilik, iki kişilik, dört kişilik gibi farklı sayılarda bireylere hitap eden modeller ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak seçilir. Tek kişilik bir kamp etkinliği için tek kişilik çadır matı modelleri yeterlidir. Aynı zamanda fazla yük yapılmasına neden olmaz. Gereğinden büyük kamp matı çeşitlerini kullanarak uyku deneyimini daha da konforlu bir hâle getirmek mümkündür. Ancak bu durumda dezavantajlar da ortaya çıkar. Aşırı büyük boyutlarda olan ürünler daha fazla yer kaplar. Bu yüzden kamp çantasının içini gereksiz yere meşgul eder. Bireyler kişisel isteklerini düşünerek farklı modeller arasından seçim yapar.

Kişi kapasiteleri farklı olan çadır matı fiyatlarında da değişimler görülür. Bu noktada kullanıcıların ürünleri kaç kişi kullanacağı gibi konulara dikkat etmesi önemlidir. Aksi hâlde yanlış kamp matı edinilerek işlevsiz bir deneyim meydana gelebilir. Gereksiz harcamaları önlemek ve ürünlerden yüksek verim almak adına özellik ve fiyat gibi tüm hususlara dikkat ederek seçimler yapılmalıdır.

Çadır matı türleri ölçülerine göre farklı değerler taşır. Uzunluk ve genişlik ölçülerine göre ürünler tercih edilir. Genişlik ölçülerine bakıldığında genellikle 51 cm ile 76 cm arasında olduğu görülür. Bireyler farklı genişlik değerlerine sahip ürünleri seçerken dikkat etmelidir. Uzunluk ölçüleri de geniş bir aralığa sahiptir. 120 cm ile 190 cm arasında pek çok uzunluk değerine sahip çadır matı türüne ulaşılabilir. Kısa, standart, uzun gibi boylarda anılan bu modeller kişisel ihtiyaçlara göre seçilir. Bireylerin uzunluk değerlerine bakarken vücudunun dışarıda kalmamasına özen göstermesi gerekir. Bu sayede çok daha konforlu bir kullanım ortaya çıkarmak mümkün olur.

Uzunluk ve genişlik ölçülerinin değişmesi farklı vücut yapısına sahip bireylere hitap etmesini sağlar. Her bireyin vücut yapısı farklıdır ve bu doğrultuda rahat edeceği kamp matı ölçüleri de değişkenlik gösterir. Seçim sırasında kişisel vücut özelliklerini bilmek, ideal türden bir çadır matı almayı mümkün kılar. Bireyler vücut yapılarını ve uyku pozisyonlarını düşünerek uygun bir modeli seçer. Bu sayede ürünlerden oldukça yüksek bir performans almak mümkün olur.

Ürünlerin ölçülerinin değişmesi çadır matı fiyatlarına da etki eden bir faktördür. Bireyler daha geniş olan ürünler için daha fazla ödeme yapar. Yapımında daha fazla materyal kullanılması sonucu boyutları büyük olan modeller için daha geniş bir bütçe ayrılması gerekir. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen kamp matı çeşitleri bütçeye uygun olarak seçilerek yüksek düzeyde bir verim elde etmek mümkün olur.

Kamp matı türlerinde yalıtım değeri olarak da ayrışmalar görülür. Ürünler farklı yalıtım değerleri taşıyacak biçimde tasarlanır. Yalıtım değeri seviyesine bakıldığında minimum 1 olduğu görülür. Maksimum yalıtım değeri düzeyi ise 9,5 oranındadır. Bireylerin seçim sırasın yalıtım düzeylerine de dikkat etmesi önemlidir. Çünkü kampa gidilecek mevsimin hava koşulları, yalıtım düzeyinin değişmesine neden olur. Kullanıcılar sıcak ve ılık havalarda kamp etkinliğine gidecek ise yalıtım değeri az olan modelleri tercih etmelidir. 1 ve 4 arasında yalıtım değerleri taşıyan ürünler, sıcak havalarda kullanmak üzere uygundur. Bireylerin kamp sırasında herhangi bir aksilik yaşamaması adına yalıtım değerlerini gözden geçirmesi önemlidir. Bu sayede hava koşulları değişse de bireyler konforlu bir kamp süreci yaşamaya devam eder.

Çadır matları kalınlıklarına göre de farklı modeller sunar. Taşıdıkları mm değeri değişen türler ihtiyaçlar ışığında tercih edilir. İnce ve kalın tasarımlara sahip modeller, kullanıcıların konforu düşünülerek seçilir. Kalın kamp matı, vücut ile zemin arasında daha fazla mesafe olmasını isteyen kullanıcılar tarafından seçilir. Kalın olması nedeniyle bireylerin zeminden daha uzakta kalmasına yardım eder. Bu özelliği ile özellikle soğuk günlerde topraktan gelecek olan soğuğu önlemiş olur. Bireyler soğuk zemine olabildiğince uzakta durduğu için hastalanma riski de azalmış olur. Ürünler aynı zamanda kalın olduğu için daha rahat bir uzanma deneyimi ortaya çıkarır. Kalın modellerden yararlanarak açık havada kamp aktiviteleri boyunca daha konforlu bir uyku süreci geçirmek mümkündür.

Kamp matı farklı renk ve desenler ile tasarlanan çeşitlere sahiptir. Farklı renk alternatifleri kişisel beğenilere göre tercih edilir. Turuncu, sarı, mor, siyah, gri, mavi, yeşil gibi farklı renk seçenekleri arasından her kullanıcı kendi zevklerine uyan modelleri belirler. Böylece yapılacak herhangi bir etkinlikte keyifle kullanılabilecek ürünleri edinmek mümkün olur. Bireyler teknik özellikleri ihtiyaçlarına uyumlu olan kamp matı türlerini seçerken renk tercihini de beğenisine göre yapar.

Kamp matı, farklı amaçlar ile kullanılabilen çok yönlü ürünlerdir. Ürünler farklı açık hava faaliyetlerinde değişen amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. Kamp, trekking, spor gibi etkinliklerde kamp matı çeşitlerinden yararlanmak mümkündür. Kolay taşınabilen ve kullanışlı ekipmanlar, ihtiyaçlara göre seçilir. Kampta kurulan çadırın zemini direkt olarak toprağa temas eder. Zemine direkt teması önlemek ve vücut ısısını korumak için farklı ürünlerden yararlanılır. Çadır zemin matı, zemini kapatarak bireylerin üzerinde daha rahat bir uyku deneyimi yaşamasına yardım eder. Bazı modeller direkt olarak üzerinde uyumak bazıları ise çadırda yer kaplaması oluşturmak için kullanılabilir. Çadır altı matı, çadırın boyutlarına göre seçilebilir.

Çadır uyku matı, kamp etkinliğinde bireylerin dinlenmesi ve uyuması için tasarlanır. Bireyler uyku ihtiyaçlarını karşılamak adına bedenlerine uygun yapıda olan modelleri edinmelidir. Bu sayede uyku deneyimi çok daha verimli bir hâle getirilir. Bireyler kişisel özelliklerine uygun olduğunu düşündükleri modelleri seçerek kamp süresince iyi performans elde eder.

Kamp matı çeşitlerinin birbirinden ayrılma nedenlerinden bir diğeri de muhafaza edilme şekilleridir. Bazı modeller rulo hâline getirilerek bazıları ise katlanarak taşınır. Her ikisi durumda da taşınması kolay ürünler oldukları söylenebilir. Katlanma özelliklerine sahip oldukları için daha az yer kaplayarak taşımayı kolay bir hâle getirirler. Katlanır kamp matı, kolay bir taşıma durumu yaratması ve fazla yer işgal etmemesi gibi nedenlerden dolayı kampçılar için oldukça kullanışlıdır. Katlanabilen veya rulo olabilen modeller, ihtiyaçlar göz önüne alınarak seçilir.

Tasarımlarına Göre Çadır Matı Türleri

Çadır matı farklı yapılara sahip modelleri ile farklı ihtiyaçlara sahip bireylere hitap eder. Kamp matı çeşitleri arasında köpük, kendinden şişen ve hava ile şişirilen modeller yer alır. Kendinden şişme kamp matı, oldukça pratik bir kullanım sağlar. Herhangi bir efor sarf etmeye gerek kalmadan şişen özelliği ile oldukça kolay kullanılır. Bu tür ürünlerin üzerinde bir vana yer alır. Bireylerin bu vanayı açarak ürünün kendi kendine şişmesi ve ideal boyuta ulaşması için beklemesi gerekir. Belli bir süre sonra ürün şişmesini tamamlar ve kullanıma hazır hâle gelir. Bu ürünler oldukça rahat bir tasarıma sahiptir. Üretiminde kullanılan kumaşlar oldukça sağlam olduğu için uzun ömürlü kullanıma uygundur. Sık kamp yapan veya açık hava faaliyetlerine katılan bireyler için konforlu seçenekler arasına girer. Kurulum kolaylığı ve sunduğu rahatlık ile bireylerin seçimlerindendir.

Köpük kamp matı, hafif olması nedeniyle taşınma ve muhafaza edilme gibi durumlar için oldukça faydalıdır. Açık hava faaliyetleri için ideal tasarımda olan bir üründür. Fazla yer kaplamayan ve ağırlık oluşturmayan bu modeller aynı zamanda ısı yalıtım özellikleri de taşır. Spor aktiviteleri sürecinde oluşabilecek sakatlanmaları önlemek adına yumuşak süngerli bir yapısı bulunur. Aynı zamanda rahat bir uyku deneyimi için kamp ve benzeri aktivitelerde de kullanılır. Kamp gibi faaliyetlerde kullanılmak üzere seçilecek eşyaların kolay taşınması önemli olduğu için köpük çadır matı oldukça kullanışlı bir deneyim yaratır. Sağlam yapıda olmaları ve farklı amaçlar ile kullanılmaları da öne çıkan özelliklerindendir.

Hava ile şişirilen kamp matı, şişirme işlemi için gereken çadır matı malzemelerini de içerir. Bazı modellerde hava pompası ile kamp matı birleşik bir tasarımda olabilir. Bazılarında ise tamamen ayrı olarak tasarlanır. Kullanımı son derece rahat olan bu modeller, hafif yapıları ile açık hava faaliyetlerinde konforlu şekilde kullanılır. Sırt çantası ile çıkılacak seyahatlerde rahatlıkla taşınabilir. Şişme modeller genellikle sıcak havalarda kullanmak için faydalanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin yalıtım değeri farklı olan modelleri bulunur. Dört mevsim boyu kullanılmaya uygun türlere ulaşılabilir. Yalıtım değeri yüksek ve düşük olan farklı modellere erişmek mümkündür. Düşük yalıtım değeri 1 olan modeller olduğu gibi 9,5 gibi yüksek yalıtım değerleri taşıyan türler isteklere göre seçilir.

Şişme mat seçerken kaliteli materyallerden elde edilmiş olmasına dikkat edilmesi gerekir. Şişme bir yapıda oldukları için kesici ve delici cisimler karşısında hassas bir yapıda bulunurlar. Bu nedenle üretiminde kullanılan malzemelerin dayanıklı ve dış etkenlere karşı dirençli olması gerekir. Şişme çadır matı, içerisinde hava bulundukça var olur bu nedenle doğru kullanmak ve doğru türleri seçmek önemlidir. Ayrıca şişme kamp matı, gün içerisinde hava koşullarından etkilenerek hava kaybedebilir ve bunun sonucunda inebilirler. Kullanıcıların inmiş olan şişme kamp matını tekrardan şişirmesi gerekebilir. Havasını kaybetmiş bir şişme kamp matından verimli bir performans elde etmek mümkün değildir. Bu sebeple içindeki havanın yeterince olmasına dikkat etmek önemlidir. Bu sayede yüksek konforlu bir şekilde ürünlerden yararlanmak mümkün olur.

Çadır mat fiyatları modellerin değişmesi ile birlikte farklı değerlere sahiptir. Bireyler kişisel olarak ihtiyaçlarına uyan türleri seçerken mutlaka özelliklerine dikkat etmelidir. Şişme veya köpük formunda olması seçim sırasında önemli nitelikler arasındadır. Kullanım alanına bakarak ideal modeller belirlenmeli ve aynı doğrultuda seçim yapılmalıdır. Örneğin açık havada spor yapmak üzere şişme matlar pek işlevsel olmaz. Bu nedenle kullanım amacına uygun seçimler yapmak oldukça önemlidir. Ürünlerin renkleri, genişlikleri, kalınlıkları, yalıtım değerleri gibi farklı özellikler doğrultusunda her birey kendine uygun bir türü belirler. Seçim sırasında aynı zamanda fiyat değerlerinin de aşırıya kaçmamasına dikkat edilmelidir.

Bütçeyi aşan tercihler bireylerin hesaplamalarında bazı aksamalara neden olur. Hesapların aksaması bireyler için olumsuz durumlar meydana getirir. Bunun gibi negatif durumları engellemek için bütçeye paralel seçimler yapmak gerekir. Bu sayede özellikleri hem ihtiyaçlara hem de bütçeye uygun modellere erişilebilir. Bireylerin seçim yaparken bütün niteliklere dikkat etmesi ve uygun fiyatlı ürünleri tercih etmesi önemlidir.

Kaliteli ve İşlevsel Çadır Matı Çeşitleri

Çadır matı çeşitleri farklı ölçülerde üretilen ürünlerdir. Farklı genişlik ve uzunlukta olan ürünler farklı sayıda bireyin kullanımını mümkün kılar. Tek kişilik, iki kişilik, dört kişilik gibi farklı sayıda kullanıcının yararlanmasına olanak tanıyan modeller mevcuttur. Bu modeller bireylerin isteklerine ve gereksinimlerine göre tercih edilir.

Tek kişilik çadır matı, bir insanın kullanabileceği ölçülerde tasarlanan ürünler arasındadır. Bireyler tek başlarına çıktıkları yolculuklarda, kamp aktivitelerinde veya spor faaliyetlerinde tek kişilik modelleri tercih eder. Şişme veya köpük formunda olan her bir ürünün tek kişilik modellerine erişmek mümkündür. Bireyler tek kişilik modelleri kişisel isteklerine ve ihtiyaçlarına uyumlu olduğu müddetçe edinir. Bu sayede yüksek bir verim alarak ürünlerden yararlanılır. Tek kişilik çeşitler, tek bir kişinin sığabileceği genişlik ve değerlere sahiptir. Bireyler tek kişilik çadır taban matı çeşitlerinin de farklı ölçülere sahip alternatiflerine ulaşır. Seçmeden önce ölçülere mutlaka dikkat edilmelidir. Çünkü uzunluk, genişlik ve kalınlık gibi değerler oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Tercih aşamasında mutlaka boyutlar göz önünde tutulmalıdır.

Çadır matı 2 kişilik olarak tasarlanan türlere sahiptir. Çift kişilik çadır matı, iki bireyin aynı anda kullanımına uygun olarak tasarlanır. Çiftler bu modeli uyumak ve dinlenmek gibi amaçlar ile kullanabilir. Kamp matı 2 kişilik tasarımlara sahip olan köpük ve şişme modellerini bireylere sunar. Her birey ihtiyaçlarını göz önünde tutarak kişi sayısına göre ürünleri belirler. Kampta birlikte uyumayı tercih eden çiftler, iki kişilik kamp uyku matı modelleri arasından seçimlerini yapar. Böylece kamp boyunca rahat bir uyku çekmek mümkün olur.

Tek ve iki kişilik modellerin yanı sıra çok daha geniş ve fazla kişi kapasitesine sahip türler de mevcuttur. Çadır matı 4 kişilik modelleri ile çok sayıda insanın kullanımına uygundur. Bu modellerin çadır içerisinde ve çadırın neredeyse tüm zeminini kaplayacak şekilde tasarlananları vardır. Çadırların da ölçüsü ile uyuştuğunda tüm zemini kaplamaya yetecek büyüklükte kamp matı çeşitlerine ulaşılabilir. Bireyler farklı kişi kapasitesi doğrultusunda üretilen modelleri ihtiyaçlarına bakarak tercih eder.

Farklı kişi kapasitelerine göre tasarlanan çadır mat fiyatlarında da değişimler ile karşılaşılır. Daha büyük ölçülerde olan ürünler için daha fazla miktarda ödeme yapılması gerekir. Daha küçük olanların ise fiyatı daha uygundur. Bireylerin çadır matı ölçülerini kişisel ihtiyaçlarına bakarak belirlemesi önemlidir. Gereksinimler ile örtüşmeyen tercihler bireyler için kullanışsız bir deneyim yaşanmasına sebep olur. Fiyat değişimlerine ürünlerin kalitesi de etki eder. Kalitenin yükselmesi ile bireyler ürünlerden daha uzun süreler boyu yararlanmaya devam eder. Ama kaliteli modelleri edinmek aynı zamanda daha fazla harcama yapılmasına neden olur. Bireylerin hem uzun ömürlü kullanabileceği hem de bütçesine uygun olan kamp matı çeşitlerini belirlemesi gerekir.

İhtiyaçlara uygun ölçü, renk, üretim materyali, form, fiyat gibi özelliklere bakarak her kullanıcı kendisi için ideal ürünleri belirler. Bütün nitelikler doğrultusunda ürünlerden maksimum verim almak mümkün olur. Farklı alanlarda kullanılabilen modeller kişisel isteklere göre tercih edilir.

Koçtaş’ta pek çok farklı form, ölçü, renk gibi özellikler taşıyan çadır matı modellerine kolaylıkla erişebilirsiniz. Birçok çeşit arasından kullanım alanınıza uygun bir kamp matı belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz çadır matını Koçtaş’tan hızlıca sipariş ederek üründen hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Çadır Matı Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çadır matı nedir?

Çadır matı farklı materyallerden üretilen ve zemin ile vücut arasına yerleştirilen bir ekipmandır. Bu ürünlerin hava ile şişirilen, kendiliğinden şişen ve köpük yapılı modelleri bulunur. Ürünler aynı zamanda kalınlık, genişlik, yükseklik gibi değişen ölçü değerlerine sahiptir. Aynı zamanda pek çok farklı renkte türüne ulaşılabilir.

Çadır matı ne işe yarar?

Kamp ve diğer açık hava faaliyetlerinde kullanılan ürünlerdir. Aynı zamanda açık havada yapılacak spor etkinliklerinde de kullanılabilen özelliktedir. Uyumak ve dinlenmek üzere kullanılabilir. Zemine serildiğinde vücudu yerden gelecek soğuktan korur. Özellikle geceleri soğuyan toprak nedeniyle üşütme gibi olumsuzluklar meydana gelebilir. Bireyler ürünlerden çok yönlü olarak faydalanma fırsatı bulur.

Kamp matı nasıl kullanılır?

Üst kısma çevrilmesi gereken kısım iyi belirlenmelidir. Özellikle uyku sürecini rahat geçirmek adına üst yüzeyin doğru çevrilmesi gerekir. Bazı modeller çift taraflı kullanıma uygun olarak tasarlanır. Bireyler ürünleri ihtiyaca göre dikey veya yatay şekilde serilerek kullanılır. Çadır içerisinde veya doğrudan toprak zemine serilerek kullanılmaya uygun modellere erişilebilir.

Kamp matı kaç mm olmalı?

Farklı mm değerlerine sahip modelleri farklı ihtiyaçlar doğrultusunda tercih edilir. Farklı mm değerlerinde olan ürünler kullanım alanlarına göre seçilmelidir. Çünkü her aktivite için gereken kalınlık birbirinden farklıdır. Bu nedenler ile gereksinimlere uygun seçimler yapılmalıdır. Böylece ürünlerden maksimum verim almak mümkündür.

En Çok Satan Çadır Matı Hangileri?

Koçtaş Çadır Matı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Square 12 mm Gri Mat
  2. Pavillo Kolay Şişen Kamp Matı
  3. Square 10 mm Gri Mat
  4. Pinguin Nomad 50 Şişme Mat Gri
  5. Savage Foam Mat 10 Mm Kamuflaj (60*180 Cm)
Daha fazla göster
26 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: