150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çocuk Odası Sandalyeleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Konforlu ve Eğlenceli Tasarımlarıyla Çocuk Sandalyesi Modelleri

Sandalye, tek kişinin oturabileceği ebatlarda ve kullanım amacına göre birbirinden farklı renk ve modellerde üretilebilen bir eşyadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan sandalye modelleri evlerde, ofislerde, bahçelerde ve daha bir çok alanda karşımıza çıkarak günlük hayatı kolaylaştırmada önemli bir yere sahip olur. Binlerce yıllık tarihe sahip olan sandalyeler, çocuk sandalyesi modelleri ile de pek çok alanda kendine yer bularak çocuklara daha konforlu bir yaşam imkanı sunar.

Çocuk sandalyeleri çocukların yaşı ve sandalyenin kullanım alanı gözetilerek farklı tasarımlarla üretilir. Bu tasarımlarda farklı renk, desen ve figürler kullanılabilir. Çocuk sandalyelerinin ana malzemeleri plastik, ahşap ve metal olabilir. Ahşap ürünler sağlıklı olmaları ve doğal görünümleriyle tercih sebebi olurken, ahşap ürünlere göre daha uygun fiyatlı ve çok seçenekli olmasıyla öne çıkan plastik çocuk sandalyesi en yaygın tercih edilen sandalye modellerindendir.

Çocuk sandalye modelleri ihtiyaçlara yönelik olarak çeşitlilik gösterir. Çocuk sandalyesi modelleri; mama sandalyesi, çocuk bahçe sandalyesi, katlanır çocuk sandalyesi, çocuk çalışma sandalyesi modelleri ve daha pek çok model ile mağazalarda yerini alır.

Çocukların ihtiyaçlarını gidermelerini kolaylaştıran, daha keyifli vakit geçirmelerini sağlayan ve hem onların hem ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran çocuk sandalyesi modelleri arasında seçim yapmak için, öncelikle ihtiyaç alanınızı belirlemeniz gerekir. Sonrasında ise ihtiyacınıza yönelik ve çocuğunuzun beğenilerini gözeterek evinize enerji katacak çocuk sandalyesi modellerinden size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Rahatlıkları ile Öne Çıkan Yumuşak Çocuk Koltukları

Çocuk koltuk modelleri, güvenilir ve konforlu tasarımlarıyla sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Bu modeller yumuşak ve rahat bir oturma alanı sağlamalarına karşı, dayanıklı kumaşlarla kaplanarak uzun ömürlü bir kullanım sağlamaya çalışırlar.

Bebek koltuk modelleri, bebeklerin dengelerini sağlayamama durumları gözetilerek, özgün tasarımlarıyla ile bir çok seçenek sunar. Bebek koltukları ile hiç endişelenmeden bebeklerle vakit geçirebilmek ve oyunlar oynamak mümkün hale gelir. Bebeklere güvenli alanlar yaratan çocuk koltuğu modelleri, sırt destekli olarak ve sağlığa zararsız materyallerden üretilir.

Çocuk koltukları estetik görünümleri ile evlere ve çocuk odalarına hava katar. Çocukların fiziksel özelliklerine uygun boy, yükseklik ve derinlikte üretilen çocuk sandalyeleri, çocuklara daha rahat bir oturma alanı yaratır. Çocuklar kitap okurken, oyunlar oynarken veya bir şeyler izlerken çocuk koltukları sayesinde keyifli vakitler geçirir.

Çocuk koltukları pek çok farklı şekilde tasarlanmaya uygun modelleriyle ev dekorasyonunuzun bir parçası haline gelir. Peluş veya tüy kaplama koltuklar, yumuşaklıklarıyla çocukların ilgisini çekerek bulunduğu ortama sıcaklık katar. Puf koltuk modelleri de her odaya kolaylıkla uyum sağlayan ve kolaylıkla taşınabilen ürünlerdir. Çocuk koltuğu modelleri çocukların kendilerine ait alanlarda daha huzurlu ve rahat hissetmelerine yardımcı olur.

Bebek Yemek Sandalyeleri ile Sofralarda Bebeklerinize Yer Açın

Bebekler 6 aylık olduktan sonra kendi başına oturabilir ve katı yiyecekleri tüketebilir bir döneme girerler. Bu dönemde en ihtiyaç duyulan ürünlerden biri mama sandalyeleridir. Mama sandalyeleri önlerinde bir adet tepsi, sırt ve yan destekleri ile, bebeklerin kolaylıkla yemek yiyebilmesi için tasarlanmış uzun ayaklı sandalyelerdir.

Bebek yemek sandalyeleri genellikle kolay kurulabilen ürünlerdir. Bu sayede katlanıp kolaylıkla taşınabilirler. Kolay kuruluma sahip bir mama sandalyesi tercih ederseniz, sandalyenizi gittiğiniz tüm seyahatlere götürebilirsiniz. Böylece bebekler keyifle yemeklerini yerken sizler de mama sandalyeleri ile rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.

Mama sandalyeleri, farklı zevklere yönelik bir çok seçeneğe sahiptir. Daha sağlıklı ve klasik bir model arayanlar için ahşap mama sandalyeleri daha uygundur. Ahşap sandalyeler cilalı veya sade tasarımları ile çocuklara sağlıklı bir yemek alanı oluştururken mutfaklara da doğal bir hava katar.

Tekerlekli mama sandalyeleri son zamanların en ilgi çeken çocuk sandalyesi modellerindendir. Bu sandalyeler oldukça konforlu bir kullanım sağlar. Tekerlekli mama sandalyelerini evde farklı alanlara hatta bahçelerinize veya dış mekanlara rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca geliştirilmiş fren sistemleri ile bu çocuk sandalyeleri yalnızca ebeveyn kontrolü ile hareket edecek şekilde tasarlanmıştır.

Fonksiyonel özellikleri ile mama sandalyeleri çocuklara zahmetsiz bir şekilde yemek yedirebilmek için büyük kolaylıklar sağlar. Boy, genişlik, yükseklik veya koruma alanları gibi işlevsel özellikleri ayarlanabilen yemek sandalyeleri, çocuklar büyürken onlara eşlik eder. Mama sandalyesi fiyatları pek çok etkene göre değişkenlik gösterirken, kaliteli ve kullanışlı bir ürünün hayatı büyük bir oranda kolaylaştıracağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Mama sandalyeleri sayesinde yemekler çocuklar ile birlikte sorunsuz ve daha neşeli bir hale gelir.

Çocuk Bahçe Sandalyeleri ile Açık Havanın Tadını Çıkarın

Çocuk bahçe sandalyeleri genellikle katlanabilir ve ergonomik modelleriyle öne çıkar. Çocuk sandalyesi modelleri kolaylıkla bir yerden başka bir yere tanışabilir. Az yer kaplar ve hafiftir. Doğada çocuklara büyük bir rahatlık sağlar ve böylece açık havada vakit geçirmek hem çocuklar hem aileler için daha keyifli bir hal alır.

Çocuk kamp sandalyeleri, plastik ayaklar ve su geçirmez dayanıklı kumaşlarla üretilen çocuk sandalyeleridir. Bu sandalyeler pratiklikleri ile en çok tercih edilen çocuk bahçe sandalyeleri modelleri arasında yer alır. Rengarenk ve farklı desen tasarımlarına sahip kamp sandalyeleri, bahçeler, kumsal ve piknik alanları dahil olmak üzere her türlü alanda tercih edilebilir.

Çocuk sandalyelerinin kullanımlarında herhangi bir mevsim engeli yoktur. Yaz, kış kullanılabilen bu ürünler çocukların boy ve kilolarına özel olarak üretilir. Çocuk kamp sandalyeleri tercih edilirken taşıyabileceği ağırlık etkenine dikkat edilerek, çocuğun fiziksel özelliklerine en uygun sandalyenin seçilmesi gerekir.

Çocuk bahçe sandalyeleri ile çocuklarla gidilen tüm dış mekanlar konforlu birer alanlara dönüşür. Kendilerine ait sandalyeleri ile çocuklar daha mutlu, aileler daha rahat olur.

Ders Çalışmanın Konforlu Hali: Çocuk Çalışma Sandalyeleri

Çocuklar okula başlamalarından itibaren günlerinin önemli bir kısmını ders çalışarak veya ödev yaparak geçirir. Kendilerine ait, belirli bir çalışma alanına sahip çocukların ders çalışmaya daha olumlu baktığı bilinmektedir. Çalışma sandalyeleri, bu ihtiyaçtan kaynak alarak üretilen çocuk sandalyeleridir.

Çocuklar için doğru tercih edilen çalışma sandalyeleri, gerek fiziksel sağlık gerekse ders başarıları açısından önemli bir etken oluşturur. Çocuk sandalyeleri uzunlukları ayarlanabilir, dönen ayaklı, bel destekli ve daha çeşitli pek çok işlevi ile seçenekler sunar. Bu seçeneklere bağlı olarak çalışma sandalyesi fiyatları da değişkenlik gösterir.

Çocuk sandalyeleri arasından en uygun modeli belirlemek için ihtiyaca yönelik tercihler yapılmalıdır. Öncelikli olan çocuğun rahatlığı gözetilmelidir. Fiyat aralığı, odaya uygunluk, çocuğun zevkleri gibi etkenler de çocuk sandalyesi seçmekte önemli yere sahip konulardır.

Uzunlukları ayarlanabilen modelli çalışma sandalyeleri, uzun kullanım ömrüne sahip ürünler olarak sıklıkla tercih edilir. Çocukların boyu uzadıkça sandalyenin yüksekliği arttırılarak, sağlıklı bir oturuş gerçekleştirmelerine destek olan bu sandalye modelleri oldukça kullanışlıdır.

Çocuk çalışma sandalyeleri uzun sürede masada vakit geçiren veya bilgisayar oyunları oynayan çocuklar için de sağlıklı bir omurga gelişiminin desteklenmesi açısından önemli bir yere sahip ürünlerdir.

Aktivite Sandalyeleri ile Çocuklar Mutlu, Aileler Huzurlu

Gelişimsel dönemleri düşünüldüğünde çocuklar 2 yaşından itibaren öğrenmeye meraklı ve gelişime açık bir döneme başlarlar. Bu dönemlerde çocukların gelişimi bazı oyunlarla, nesnelerle veya kitaplarla desteklenebilir. Özellikle motor becerilerinin geliştirilmesi için çocuk aktiviteleri önemli bir yere sahiptir.

Aktivite sandalyeleri özellikle okul öncesi dönemde, çocukların gelişimleri destekleyen ürünlerdir. Çocuk aktivite sandalyeleri ile keyifli vakitler geçirirken öğrenmek mümkün hale gelir. Çocuklar kalem, kağıt gibi nesnelerle tanışarak kendilerini geliştirebilecekleri bir alana sahip olurlar. Aktivite sandalyelerinin çocuklara faydaları şunlardır:

  • Çocuklara kendilerine özgü bir alan güveni vererek aktivitelere karşı olan ilgilerini destekler.
  • Yaratıcılıklarını geliştirir.
  • Motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.
  • Çocuklar  keyifle oyunlar oynarken omurgalarının sağlıklı gelişimine fayda sağlar.
  • Psikososyal durumlarını ve zihinsel gelişimlerini olumlu etkilemeye yönelik aktiviteler yapılmasına olanak sağlar.                                                                   

Koçtaş, çocukların tüm ihtiyaçlarına yönelik çocuk sandalyesi modellerini satışa sunar. Mutfak, çalışma alanı, bahçe ve diğer alanlarda çocukların konforunu sağlamaya yönelik özel olarak tasarlanmış çocuk sandalyeleri çocuklara rahatlık, ailelere konfor, evlere ise enerji verir. Birbirinden farklı çocuk sandalye modelleri arasından ailenize en uygun olanını rahatlıkla bulabilmeniz için, Koçtaş sizlerin yanınızda. Koçtaş mağazalarında veya internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan çocuk sandalyesi modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Çocuk Sandalyeleri Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Çocuk Sandalyeleri Nasıl Olmalı?

Çocuk sandalyeleri; çocukların fiziksel özelliklerine uygun boyutlarda olmalıdır. Çocuk sandalyeleri üretiminde, çocukların sağlıklarını tehdit etmeyecek ana malzemelerin kullanılmış olmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda çocukların doğru oturma pozisyonlarına uygun olan modeller tercih edilmelidir. Çocuk sandalyelerinin rahat olması ise çocukların konforu açısından önemlidir. Çocuk sandalyeleri dayanıklı, güvenilir ve işlevsel olmalıdır.

Çocuk Sandalyesi Fiyatları Ne Kadar?

Çocuk sandalye fiyatları sandalyenin modeline, boyutuna, işlevsel özelliklerine, üretim malzemelerine ve kullanım amacına göre değişkenlik göstermektedir. Ahşap malzemeden üretilen sandalye modelleri daha sağlıklı olmaları ile birlikte diğer modellere kıyasla daha yüksek fiyata sahip ürünlerdir. Çocuk koltukları fiyatı ise tüm bu etkenlere ek olarak farklı tasarımlarıyla değişkenlik gösterebilmektedir.

En Çok Satan Çocuk Odası Sandalyeleri Hangileri?

Koçtaş Çocuk Odası Sandalyeleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Küçük Şirin Çocuk Koltuğu Latte
  2. Çocuk Koltuğu Prenses Desenli Çocuk Odası Ders Çalışma Sandalyesi
  3. Küçük Şirin Çocuk Koltuğu Turkuaz
  4. Ahşap Çocuk Taburesi
  5. Yomme Çocuk Sandikli Puf - Yeşil
Daha fazla göster
49 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: