150 TL Üzeri Kargo Bedava

Abajur Şapkaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Aydınlatma ve Dekorasyonun Doğru Birleşimi İçin Abajur Şapkaları

Abajur bir aydınlatma ürünüdür. İçinde ışık kaynağı olarak lamba bulunur. Lambalar abajur şapkaları ile kapatılır. Işığın önü kesilerek belli bir bölgede odaklanması sağlanır. Abajur şapkası sayesinde toplanan ışık daha yumuşak bir şekilde yansıtılır. Lambadan çıkan ışığın doğrudan göz ile temasını önler. Kullanımı, göz sağlığının korunmasına destek olur. Abajurun kelime anlamı da işlevini net bir şekilde yansıtır. Fransızca'dan Türkçe'ye geçen kelime "gün-kısan" olarak çevrilebilir.

Tarihsel olarak, abajurların kullanımı 17. yüzyılda yaygınlaşır. En çok kullanıldığı bölge Avrupa'dır. Fonksiyonel kullanımının yanında kısa sürede dekoratif özellikleri de ön plana çıkar. Abajurların modelleri bir statü göstergesi haline gelir. Örneğin, taşlı sarkıt modeller zenginliğin simgesidir. Kimi evlerde hala kullanılır. Abajur şapka kullanımı farklı şekillerde yapılabilir. Ayaklı abajurlar geniş alanların yukardan aydınlatılması için tercih edilebilir. Salonda kullanılan abajur çeşitlerinden biridir. Masa abajurları ise daha kısadır. Dar bir alanın ışıklandırılması ya da genel alana loş bir hava katılmasında uygundur.

Abajurun tarzını yansıtan asıl parça abajur şapkasıdır. Hasır, kumaş gibi çok farklı malzemelerden üretilebilir. Tasarımı, rengi ve üzerinde bulunan desenleri farklı tarz ve stiller için uygun hale getirilebilir. Aynı abajur ayağı ve ışıklandırma, farklı abajur başlığı kullanılarak bambaşka bir dekorasyonun tamamlayıcısı bile olabilir. Kısacası, abajur şapkası dekoratif amaçlarla da kullanılan bir abajurun en önemli parçasıdır.

Abajur Şapkası Kullanım Avantajları

Abajurlar çok farklı alanlarda kullanılabilir. Özellikle yatak odası ve salon başta olmak üzere evin birçok bölümü için uygun aydınlatma ürünleridir. Ofislerde yönetici odalarında ve çalışma masalarının üzerinde kullanılır. Abajurların temel parçası olan abajur şapkası kullanmanın çeşitli avantajları vardır. Avantajlar şu şekilde sayılabilir:

şık abajur şapkası modelleri

 • Işığın doğrudan gözle temasını engeller. Göz sağlığı için yararlıdır.
 • Üretim malzemesine bağlı olarak yansıma yoğunluğunu etkiler. Aynı lamba ve aydınlatma kapasitesi ile farklı ışık yoğunlukları ya da odak bölgeleri yaratılabilir.
 • Opak ya da şeffaf olmasına bağlı olarak ortamın aydınlık ya da loş olmasını sağlar.
 • Şapkanın geniş ya da dar olması ışığın odak bölgesini tanımlar.
 • Abajur şapkası değişebilir. Farklı bir tarz ihtiyacına uygun bir dönüşüm ile bambaşka bir ürün elde edilebilir. Bu sayede oldukça kullanışlı dekoratif malzemeler elde edilir.
 • Yatak odalarında çiftlerin ayrı tercihlerine hitap eder. Bir tarafta uyku moduna geçilebilirken diğer tarafta kitap okunmasına sağlar.
 • Şarjlı ya da pille çalışan modelleri sayesinde elektrik priz ihtiyacı olmadan aydınlanmayı sağlar.
 • Okuma köşesi, hobi bölümü gibi spesifik alanların tanımlanmasını sağlar.
 • Tüm bu avantajları sayesinde abajur şapkaları yaşam alanlarının vazgeçilmezi haline gelir. İlgi arttıkça farklı zevklere hitap eden birbirinden şık modelleri de tasarlanır.

Abajur Şapka Modelleri

Abajur şapkası abajurların görünümünü belirleyen, onlara dekoratif özellik veren temel parçalardır. Abajurların kullanım alanı arttıkça farklı ihtiyaçlara ve zevklere hitap eden abajur şapka modelleri de tasarlanır. En çok kullanılan abajur şapka modelleri silindir ve konik şeklinde olanlardır. Abajur başlıklarını en iyi kategorize etme yöntemi ise üretildikleri malzemelerdir.

Hasır Abajur Başlığı

Hasırdan üretilen eşyaları dekorasyonun farklı alanlarında görmek mümkündür. Dokulu ve geçirgen yapısı aydınlatma için uygun bir malzeme olmasını sağlar. Kuruyan bitki köklerinden elde edilmesi sayesinde doğal bir ürünüdür. Çevre dostudur. Günümüzde popüler olan doğaya dönüş konsepti ile uyumludur. Kısacası hasır abajur şapkası doğallığın ve şıklığın sembolüdür.

Hasır abajur şapkaları ayaklı ya da sarkıt olarak kullanılabilir. Ayaklı modelleri salonlarda ya da ofislerde köşe aydınlatması olarak uygundur. Genellikle ahşap dekorasyonların tamamlayıcısı niteliğindedir. Hafifliği sayesinde farklı alanlara da taşınabilir. Çalışma masalarının, sehpaların ve komodinlerin üzerinde de kullanılır. Bu tür modeller genellikle ahşap ayaklıdır ve ortalama 30 cm yüksekliğindedir. Hasırın hafifliği hasır abajur şapkasını tavana da taşır. Sarkıt modeller son dönemde popülerdir. Yukardan sağladığı ışık sayesinde genel aydınlatma amacıyla kullanılır. Salonlarda ve çalışma alanlarında kullanılır.  

Hasır ısı, nem gibi birçok koşula uyum sağlar. Temizliği kolaydır. Temizlikte dikkat edilmesi gereken nokta su temasından kaçınılmasıdır. Kurumuş bitki saplarından üretilmesi sebebiyle yoğun su malzemeye zarar verebilir. Temizlerken nemli bez kullanılır. Mümkün olduğunda kimyasal içerikli temizlik malzemesi kullanılmaması önerilir. Herhangi bir yerinde leke oluştuğunda bölgesel temizlik tercih edilmelidir. Güvenlik önlemi olarak temizlik süresince elektriğin kesilmesi gerekir. 

Kumaş Abajur Başlığı

kumaş abajur şapkası çeşitleriKumaş malzeme alternatiflerin çokluğu sayesinde dekorasyonun vazgeçilmez parçasıdır. Kaplama malzemesi olarak kullanılabilir. Özellikle mobilyaların kaplanmasında zaruri bir ihtiyaçtır. Kaplama kumaşın kullanıldığı tek alan değildir. Aydınlatma için de kumaştan faydalanılır. Kumaş abajur şapkası farklı tasarımları ile tercih edilen bir üründür. Kumaşın aydınlatma alanındaki en büyük avantajı kullanılabilecek malzemelerin çeşitliliğidir. Maliyetli bir malzeme değildir. Kolay şekilde verilebilir.

Kumaş abajurler düz, büzgülü, fırfırlı pek çok ayrı şekilde tasarlanabilir. Abajur monte edilirken kullanılan iç çemberlerin şekline göre bir çok farklı model yaratılabilir. Düz ve gergin bir biçimde olabileceği gibi daha gevşek ve salaş şekilde üretilenleri de vardır. Genellikle koni şeklinde tercih edilir. Geniş renk skalası içerisinde alanda kullanılan renklerle uyumlu modeller bulmak mümkündür.

Kumaş abajurlar evin her alanında kullanılabilir. İthal kumaştan üretilen geleneksel modeller klasik dekorasyon tarzı ile uyumludur. Daha renkli kumaşlar dinamik salonlarda ve genç odalarında kullanılabilir. Dar bir dikdörtgen biçiminde tasarlanan silindir modeller ise modern tasarımları tamamlayıcı niteliktedir.

Kumaş abajur şapkaları için ayak seçiminde de daha fazla seçenek bulunur. Keten başta olmak üzere birçok kumaş çeşidi ahşap ayaklık ile uyumludur. Modern başlıkların ahşap uyumu da son derece kaliteli sonuçlar verir. File kumaş şapkalar metal ya da krom ayaklıklarla çok şık kombineler oluşturur.

Jüt Abajur Başlığı

Jüt iplik, liflerden elde edilen bir ipliktir. Maliyeti düşük olması sayesinde kullanımı yaygındır. Doğal ve ekolojik bir malzemedir. Nefes alan bir yapıdadır. Isı geçirmez. Bej altın rengi karışımı bir görünümü vardır. Pürüzlü bir yapısı vardır. Paketlemede sıklıkla tercih edilir. Perde, masa örtüsü gibi ürünlerin yapımında da kullanılır.

Isı geçirmemesi ve boşluklu yapısı sayesinde jüt kumaş ve iplikler aydınlatmada da tercih edilir. Jüt abajur başlığı jüt kumaşlardan üretilebileceği gibi jüt iplikler kullanılarak örülebilir. Jüt kumaşı ile üretilen modeller standart tasarımlara sahiptir. Kafes, koni ya da silindir şeklinde tasarlanan modeller en çok tercih edilenler arasındadır. Açık ya da koyu renk tercihi alanın genel dekorasyonuna göre yapılabilir. Koyu renkli modeller ahşap ağırlıklı tasarımlarla uyumludur. İnce ve açık renk olanlar ise odaya daha modern bir hava katar.

Jüt iplik kullanılarak örülen tasarımlar ise özgünleştirilebilir. Dekorasyona uygun ve şık modeller ortaya çıkarılabilir. Genellikle ahşap ya da alçı ayaklıklarla kullanılır. Kullanılan alana nostaljik bir hava katar. Bohem tarzı sevenler için uygundur. Püsküllü abajur şapkası yapımında da jüt iplik kullanılabilir.

Doğal malzemelerden yapılan bu ürünlerde dökülme yaşanması normaldir. Dökülen parçalar süpürge ile temizlenebilir. Abajur şapkası temizliğinde nemli bez kullanılır. Fazla su teması ile zarar görebilir.

Bambu Abajur Başlığı

Bambu son derece sağlıklı, çevre dostu ve ekolojik bir ürünüdür. Bambu kumaş, bambu bitkisinin işlenmesiyle üretilir. Doğaldır ve antibakteriyal özelliği vardır. Parlak bir görünüme sahiptir. Hava geçirgenliği yüksektir. Dayanıklı olması sayesinde çok farklı alanlarda karşımıza çıkar. Mobilyalardan giysilere çok farklı alanlarda kullanılabilir. Bambular diğer malzemelere göre daha maliyetlidir. Sağlıklı yapısı ise abajur başlığı fiyatları ile karşılaştırıldığında hala avantajlıdır. Avantajları sayesinde gün geçtikçe kullanımı da yaygınlaşır.

Bambu havayı geçirdiği gibi ışığı da geçirir. Aydınlatma için kullanıma uygundur. Bambu boyanabilen bir ürün olmasına rağmen aydınlatmada genellikle doğal renkleri ile kullanılır. Bambular ışıklandırmada farkı tasarımlarla kullanılır. Bambu abajur başlığı daha çok sarkıt modellerde karşımıza çıkar. Yemek masalarını aydınlatmak için son derece şık bir seçenektir. Lüks mekanlarda dış mekan aydınlatmalarında da tercih edilebilir. Bambu farklı kalınlıklarda kullanılabilen bir üründür. Dekorasyon ile uyumlu olacak şekilde kalın ya da ince avizeler tasarlamak mümkündür. Bambu çubukları da abajur başlığı yapımında kullanılabilir. Rattan tarzı abajurlar bambu çubuklarla yapılabilecek tasarımlara örnektir. Bambunun kullanımı ile kişiye özel tasarımlar da mümkündür.

Bambu avizelerin daha uzun ömürlü olabilmesi için doğrudan güneş ile temasından kaçınılmalıdır. Gündelik temizlik için toz fırçaları yeterlidir. Periyodik olarak nemli bezlerle temizlenebilir. Kimyasal temizlik malzemeleri yerine tuzlu su kullanılabilir. Ürününün ıslak bırakılmaması, gerekiyorsa kuru bez ile silinmesi önerilir.

Abajur Şapkası Kullanım Alanları

Abajur şapkası kendi başına kullanım alanına sahip olan bir ürün değildir. Öte yandan abajurun işlevini yerine getirebilmesi için en önemli parçadır. Abajurun stili de ancak başlığın tarzı ile ortaya çıkar. Abajurun hem fonksiyonel hem dekoratif işlevini yerine getirebilmesi için kullanım alanlarına göre doğru tercihler yapılmalıdır. Abajurun çok farklı kullanım alanı vardır. En yaygın kullanıldığı alan evlerin salon ve yatak odası bölümleridir.

Yatak Odası ve Salonda Abajur Başlığı Kullanımı

Evlerde salon ve yatak odası başta olmak üzere çok farklı alanda farklı detaylara sahip abajur şapkası çeşitleri kullanılır. Yatak odalarında uyku öncesi yoğun bir ışık tercih edilmez. Uykudan önce kitap okumak ya da dinlenmek amacıyla abajur kullanılır. Yatak odasından kullanılan abajur şapkası tercihlerinde loş bir ortam sağlanması ön planda tutulur. Opak kumaş ya da hasır modeller uygundur. Siyah abajur şapkası hem loş bir ambiyans hem de farklı alanlarla uyum kapasitesi sayesinde tercih edilir. Yatak başlarına yerleştirilen abajur başlıkları da mevcuttur. Bu tür kullanımda güvenlik açısında  hafif malzemelerin tercih edilmesi uygundur. Benzer bir şekilde abajurlar yatağa yakın komodinler üzerinde kullanılıyorsa denge en önemli unsurlardan biridir. İnce ayaklı modeller yerine kalın tabanlı taşıyıcılar kullanılabilir.

Salonda kullanılan abajurlar köşe aydınlatması ya da genel aydınlatma olarak tercih edilebilir. Genel bir aydınlatma için şeffaf başlığa sahip sarkıt modeller uygundur. Köşe aydınlatması ise ana ışık kaynağına destek olarak ve dekoratif özelliği öncelenerek kullanılır. Bu modeller aynı zamanda belli bir amaca özgülenebilir. Okuma ya da çalışma alanı oluşturmak buna bir örnektir. Köşe aydınlatmaları ayaklı abajur başlığı modellerinden seçilebilir. Sehpalar üzerine konumlandırılan abajurlar da şık bir görünüm sağlar. Salonda model ve renk tercihi genel dekorasyon ile bütünleşik şekilde düşünülmelidir.

Diğer Alanlarda Abajur Başlığı Kullanımı

Abajurlar salon ve yatak odaları dışında evin farklı bölümlerinde ve ev dışında kullanılabilir. Antre bölümlerinin aydınlatılması için uygun bir seçenektir. Özellikle dreseduarların üzerinde bulunan abajurların başlık seçimi evin stili hakkında ilk bilgiyi yansıtır. Yemek masalarının üzerinde sarkıt abajur başlıkları yemek zamanlarının daha kaliteli geçmesine yardımcı olur. Gözü yormadan dinlenme halinde bir yemek keyfi yaşanmasını sağlar. Oturma odalarında okuma alanı oluşturmak için kullanılabilir. Eğer odada televizyon mevcutsa çok fazla ışığa maruz kalmayı engeller.  

Abajurlar banyo aydınlatılmasında da tercih edilebilen ürünlerdir. Bu alanlarda nem ve suya karşı ahşap, hasır, bambu gibi ürünler iyi birer seçenek değildir. Suya daha dayanıklı kumaşlar kullanılabilir. Çocuk ve genç odalarında odanın hareketliliğini arttırıcı daha pastel tonlu olanları tercih edilebilir.

Abajurlar ev dışında da kullanılır. Veranda, balkon gibi evin eklentilerinde hasır, keten gibi malzemelerden üretilen abajur başlığı modelleri uygundur. Dışarıdan dikkat çekmeyecek kadar ama içeriden yeterli düzeyde bir aydınlanmayı sağlar. Ofislerde özellikle yönetici odalarının vazgeçilmezleri arasındadır. Ayaklı abajur modelleri ayarlanabilir ışığa sahip lambalar ile genel aydınlatıcı olarak tercih edilebilir. Benzer şekilde toplantı odalarında da abajur kullanımı yaygındır. Abajurlara otellerin hol ve danışma bölümlerinde rastlanabilir. Ayrıca kafe, restoran gibi mekanlarda da göz yormadan keyifli zaman geçirmek için loş bir ambiyans yaratılmasına yardımcı olur.

Abajur Şapkası Seçimi

Doğru bir abajur kullanımında ilk nokta doğru bir abajur şapkası seçmektir. Abajur şapkası ürünün görünen yüzüdür. Dekoratif parçasıdır. Taşıyıcı bölümü ne kadar şık ve kaliteli olursa olsun uygun bir başlık ile buluşmayan ürün rahatsız edici bir görüntüye sebep olur.

Abajur Şapkası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Her alan için başlık seçimi alana, ihtiyaca ve zevke özgüdür. Buna rağmen abajur şapkası ve abajur seçiminde genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu hususlar aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

 • Abajur şapkası seçerken öncelikle bakılacak nokta taşıyıcı bölümle uyumdur. Bu uyum öncelikle fiziksel olarak sağlanmalıdır. Abajur şapkası ölçülerinin taşıyıcı bölüme uygun olması gerekir. Başlık ayrıca dekoratif anlamda da uyumlu olmalıdır.
 • Tavan abajur modelleri hariç, ayaklı modellerin neredeyse tümü taşınabilir. Bunu hesaba katarak alandaki farklı bölümlerle de uyum sağlayabilecek bir alan tercih edilebilir.
 • Taşıyıcı birimin yanı sıra abajur şapkası alanın genel özellikleri ile de uyumlu olmalıdır. Başlık tasarımı mobilyaları tamamlarsa şık bir kombin ortaya çıkar. Aksi halde var olan uyumu bile bozan bir ürünle karşılaşılabilir.
 • Lambalar ışığın yanında ısı da yayar. Isıyı geçirmeyen malzemelerin kullanımı önemlidir. Ayrıca, abajurun hızlı bir şekilde ısınıp zarar görmemesi adına başlık ile lamba arasında belli bir mesafenin korunması gerekir. Bu mesafenin en az 5 cm olması gerekir.
 • Abajurun dengesi göz önünde bulundurulmalıdır. Bunu sağlamak üzere taşıyıcı bölümün gücü ve abajurun ağırlığı düşünülerek bir tercih yapılmalıdır.
 • Piyasada çok farklı modelde ve fiyatta abajur başlığı bulunur. Tercihlerin bütçe ile uyumlu olması gerekir. Dekoratif özelliklerine aldanarak dekorasyonun geneli ile uyumsuz ve yüksek fiyatlı ürünler tercih edilmemelidir.

Abajur Şapkası Temizliği

Abajur şapkaları farklı malzemelerden oluşur. Ürün bu malzemelerin genel özelliklerini taşır. Örneğin, bambu abajur şapkasının doğru şekilde temizlenmesi tamamen bambunun fiziksel özellikleri ile bağlantılıdır. Bunun yanında abajur şapkasının temizliği noktasında tüm ürünlerde ortak kimi noktalar vardır.

Temizliğe başlamadan önce abajurun fişten çıkarılması gerekir. Elektriğin kapatılması güvenlik açısından yeterli bir önlem değildir. Elektrik kaçağı, yanlışlıkla elektrik düğmesinin açılması gibi durumlarda riskli bir an yaşanabilir. Fişi prizden çektikten sonra temizlik işlemine başlanır. Gündelik temizlik için toz bezi ya da toz fırçası yeterli olabilir. Tozlanma yüksek ise nemli bir bez yardımı ile abajur şapkası silinir. Islak bir bezin iyi bir şekilde sıkılmış olmasından emin olunmalıdır. Islaklık bir çok modele zarar verir. Kırılma, çatlama ya da leke yapabilir. Kimyasal temizlik ürünleri de üretim malzemeleri için zararlı olabilir.

Daha detaylı bir temizlik için abajur  başlığı taşıyıcı bölümden ayrılır. Tavanda asılı abajur şapkalarının sökülmesi sırasında sağlam bir merdiven kullanılmalıdır. Başlıklar tuzlu su ile nemlendirilmiş bir bez yardımı ile güzelce silinir. Hem iç hem dış temizliğinin ardından kurumaya bırakılır. Bambu gibi doğal malzemelerin kurutma sırasında güneşle doğrudan teması istenmez. Evde güneş alan bir bölümde kurutma işlemi yapılabilir. Yerine yeniden monte etmeden önce  toz bezi ile yeniden silinir.

Abajur Şapkası Fiyatları

Abajur şapkası fiyatları kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir. Malzeme ne kadar kaliteli ve maliyetli ise fiyat da yükselir. Örneğin, bambu malzemelerden yapılan bir ahşap şapkası fiyatı standardın üzerinde olabilir. Bunun yanında fiyatı belirleyen diğer faktör ise tasarımdır. El emeği ve özgün tasarımların fiyatları fabrikasyon ürünlere göre daha yüksektir. Bu fiyat karşılaştırmasında ürünün kişiye özgünlüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Klasik tasarımlar modern eş değerlerine göre daha uygun olabilir.

Abajur şapkası fiyatları ürünün markasına ve öngörülen kullanım ömrüne göre de değişir. Aydınlatma konusunda uzmanlaşmış markaların ürünleri ortalamanın üzerinde olabilir. Tüm malzemeler aynı gibi gözükse de işçilik ve üretim deneyimi markalı ürünleri bir adım öne çıkarır. Birçok ürün belli bir süre garanti kapsamındadır. Böyle bir durumda garanti kapsamı ve bozulmaması için gereken hususlara dikkat etmek gerekir.

Doğru ürünün doğru bir fiyatlandırma ile alınması önemlidir. Bunu sağlamak için diğer aydınlatma ürünleri gibi abajur başlığı da kurumsal firmalardan alınmalıdır. Aksi halde kısa sürede kullanım ömrü sona eren bir ürünle karşılaşılabilir. Aydınlatma ve elektrik kategorisinde en güvenilir firmalardan birisi Koçtaş'tır. Müşterisine en güvenilir firmaların şık ve kaliteli ürünlerini sunar. Üretim be işçilik hatalarına karşı garantili ürünler bulunabilir. En çok tercih edilen abajur şapkaları Koçtaş internet sitesi ve mağazalarından incelenebilir. 

Abajur Şapkaları Kategorisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Abajur şapkası nasıl takılır?

Abajur şapkası demonte şekilde ise öncelikle yapıştırılarak şapka haline getirilir. Kullanılan alana göre abajurun taşıyıcı alanına farklı şekillerde monte edilir. Sarkıt modeller için tavanda bulunan duya yerleştirilmesi gerekir. Ayaklı modellerde alt tabakasındaki çember bölümü abajur ayağının tepesine yerleştirilir. Hareket etmemesi için üst bölümü halka yardımı ile sabitlenir. Masa tipi olanları benzer şekilde abajurun taşıyıcı bölümüne monte edilir.

 Abajur şapkası nasıl temizlenir?

Abajur şapkası kullanılan malzemeye göre farklı biçimlerde temizlenebilse de ortak bazı noktaları bulunur. Temizliğe başlamadan önce abajurun fişten çıkarılması ve elektrik bağlantısının kesilmesi gerekir. Temizlikte genellikle nemli bez kullanılır. Su ile yoğun temas zarar vereceği için bezin iyice sıkılması önerilir. Mümkün olduğunca kimyasal temizlik malzemesi kullanılmaz. Gerekli durumlarda bölgesel temizlik uygulanabilir. Tuzlu su da temizlikte iyi bir alternatif olabilir. 

Abajur şapkası yenilerken nelere dikkat edilmeli?

Abajur şapkalarının avantajlarından biri yenilenebilir olmalarıdır. Taşıyıcı bölüme farklı tarz şapkalar yerleştirilerek değişik modeller elde edilebilir. Abajur şapkası yenilenirken, ölçülerine dikkat edilmelidir. Taşıyıcı bölüme uygun ölçülerde modeller kullanılır. Şekli ve ağırlığının kullanılacak alana uyumlu olması beklenir. Çok ince bir altlık ağır bir başlığı taşıyamayabilir. Eski başlığı çıkarırken taşıyıcı bölümün zarar görmemesine dikkat edilmelidir.

En Çok Satan Abajur Şapkaları Hangileri?

Koçtaş Abajur Şapkaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Abajur Başlığı Hazır Şapka Pudra Renk Kumaş
 2. Tripod Ve Tek Ayaklı Abajur Için Başlık Krem Kumaş
 3. Chic Abajur Şapkası Konik
 4. Chic Abajur Şapkası Silindir
 5. Tripod Ve Tek Ayaklı Abajur Için Başlık Kumbeji Kumaş
Daha fazla göster
27 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: