150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ani Su Isıtıcı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Ani Su Isıtıcılar

 Ani su ısıtıcılar sıcak suya ihtiyaç duyduğunuz noktada imdadınıza yetişerek size zaman kazandırır. Mutfakların ve banyoların vazgeçilmez yardımcısı olan ani su ısıtıcıları ısıtma sistemleri ile birçok model ve fiyat seçeneğiyle sıcak su temininde en pratik çözümü sizlerle buluşturuyor.

Hızlı çözüm Arayanlara: Ani Su Isıtıcılar

Ani su ısıtıcılar, ev ve işyerlerinde hacimsel olarak fazla yer kaplamayan ve su ısıtma işlemi için kullanılan ısıtıcı ürünlerdir. Temel olarak şofben olarak tanıdığımız bu ısıtıcılar su biriktirme özelliğine göre ani su ısıtıcıları ve sıcak su biriktirmeli olarak ikiye ayrılmaktadır. Isıtıcı çalıştığı sürece sıcak su temin edilebilen şofbenler ani su ısıtıcısı olarak isimlendirilmektedir. Bu tip ürünler büyük boyuttaki makinelere oranla kullanıldığı mekanda daha az yer kaplayarak kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda farklı kullanım alanlarına yönelik fonksiyonel çeşitleri de bulunmaktadır. Ani su ısıtıcı mutfak, ani su ısıtıcı banyo ve lavabo tipi ani su ısıtıcı modeli gibi birbirinden ayrılan ürünler arasından kullanıcılar kendi ihtiyacına uygun olanı tercih etmelidir.
 

Ani Su Isıtıcılarının çalışma Prensibi Hakkında Yararlı Bilgiler

Piyasada bulunan şofbenlerin  bir kısmı gazla bir kısmı elektrikle çalışmaktadır. Bu ısıtıcılar eğer gaz ile çalışıyorsa makinede bulunan iki farklı borudan gaz ve soğuk suyu alan ısıtıcı,  ısıtma işlemini gerçekleştirdikten sonra üçüncü borudan sıcak su vermeye başlar. Elektrikli modellerde ise ısıtma işlemi ısıtıcının içinde bulunan elektrikli rezistansta gerçekleştirilir. Ani su ısıtıcılar da bu şekilde elektrikli rezistans aracılığıyla sıcak su üretimini sağlayan şofbenler arasında yer almaktadır.
 

Ani Su Isıtıcılarını Kireçten Arındırmanın Püf Noktaları 

Ani su ısıtıcılarında kullanıma bağlı olarak rezistans üzerinde kireçlenme gözlemlenir. Bu rezistans temizlenmediği takdirde ürünün performansı ciddi anlamda düşer. Rezistans temizliği için ise ilk olarak mutlaka şalterlerin kapatılması ve makineye ulaşan elektriğin kesilmesi gerekmektedir. Ardından şofbenin montaj ilkelerine uygun olarak gerekli sökme işlemleri yapılarak soğuması beklenmiş rezistansa ulaşılmalıdır. Kireç çözücü yardımı ile temizlenen rezistans iyice kuruduktan sonra montaj ilkelerine uygun şekilde tekrar yerine takılmalıdır.
 

Ani Su Isıtıcı Montajı Nasıl Olur?

Ürünlerin montaj detayları birbirinden farklılık göstermektedir. Ayrıca ürünlerin garanti kapsamına dahil olabilmesi için kurulum ve montajın genellikle servis tarafından yapılması gerekmektedir. Bu nedenle ani su ısıtıcı montajı ilk olarak gerekli elektrik tesisatı sağlandıktan sonra mutlaka ürünün montaj ilkelerine uygun bir biçimde gerçekleştirilmelidir.
 

Ani Su Isıtıcı Ne Kadar Elektrik Harcar?

Ürünlerin harcadığı elektrik miktarı ürün fonksiyonlarına bağlı olarak değişmektedir. Bu anlamda ürünün çalışma gücü harcadığı elektrik miktarı ile doğrudan ilişkilidir. 

Ani Su Isıtıcı Fiyatlarını Neler Belirler?

Ani su ısıtıcısı fiyatları üründen ürüne fonksiyonelliğe bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu anlamda en önemli özellik çalışma gücü olmakla beraber bazı ürünlerde alınmış güvenlik önlemleri de fiyat farklılığına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra rezistansın kireçlenmeye karşı dayanıklılığı da kullanıcılar için önem teşkil eden bir unsur olduğundan yine fiyatları etkilemektedir. Ayrıca benzer özelliklere sahip ürünler arasında fiyat farklılığı oluşturan bir diğer etmen ise ürünün markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda ani su ısıtıcı tavsiye araştırması yapılarak kullanıcı yorumlarının incelenmesi doğru ürün seçiminde etkili olacaktır.

Ani su ısıtıcı ihtiyaçlarınız için size tek adres yeter. Şimdi Koçtaş Online alışveriş sitesini ziyaret edin ve dilediğiniz ürünü alışveriş sepetinize ekleyin.

En Çok Satan Ani Su Isıtıcı Hangileri?

Koçtaş Ani Su Isıtıcı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Banyo Tipi Ani Su Isıtıcı
  2. Bt-8000 Banyo Tipi Elektrikli Ani Su Isıtıcısı
  3. Flow S Ani Su Isıtıcı 9000 Watt
  4. Mutfak Tipi Ani Su Isıtıcı
  5. Blue S Ani Su Isıtıcısı
Daha fazla göster
14 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: