750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Derin Dondurucular

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
5 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Derin Dondurucular

Sonradan tüketmek üzere muhafaza ettiğimiz bazı gıdalar için mutfak alanlarında buzdolabından fazlasına ihtiyacımız vardır. Meyve, sebze, et, balık gibi gıda ürünlerini besin değerini kaybetmeden dilediğimiz zaman tüketebilmemize olanak tanıyan derin dondurucular ile istersek kış mevsiminde çilek reçeli hazırlayabilir, yaz sıcağında balkabağıyla nefis bir tatlı yapabiliriz.

Yiyecekleri Uzun Süre Taze Kalsın İsteyenlere…

Beyaz eşya kategorisindeki derin dondurucu, meyve, et, sebze, balık gibi gıdaların soğuk ortamda uzun süre saklanmasına yardımcı olan ve ürünleri mevsiminin dışında tüketmenizi sağlayan teknolojik dolaplardır. Derin dondurucuların başlıkça özelliklerinden biri hızlı bir şekilde gıdaları dondurmasıdır. Peki, derin dondurucu kaç dereceye kadar soğutur? Derin dondurucuların -24 dereceye kadar soğutma özelliği vardır. Derin dondurucular gıdaların daha homojen kalmasını sağlar. Çocuk kilidine ve paslanmaya karşı inox gövde yapısına sahip olması size avantaj kazandırır.

Derin dondurucu alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle hacim ve dondurucunun hangi enerji sınıfına ait olduğunu mutlaka kontrol edilmelidir. Hangi aralıklarda ürünlerinizi soğuttuğu da ürün kalitesi açısından önemlidir. Derin dondurucuların fiyatları ne kadar, özellikleri eş değer mi karşılaştırılmalıdır.

Derin Dondurucu ile No Frost Arasındaki Farklar

Derin dondurucuların dondurma bölümleri statik dondurucu statüsündedir. Derin dondurucu ile No Frost buzdolabı arasında karlanma, hava dolaşımı ve nemlenme farkı vardır. İki dolap arasında hız farkı vardır. Derin dondurucuların karlanma yaptığından bahsedebiliriz. No Frost buzdolaplarının da kristalleşme yaptığı bir gerçektir.

Derin Dondurucular Karlanma Yapar mı?

Derin dondurucular havadaki nemden ve dolabın lastiğinden ötürü buzlanmaya sebebiyet verirler. İçine koyacağınız besinlerin ağzını sıkı bir şekilde kapatmazsanız havaya yükselen buhar yine cihaz içerisinde buzlanmayı beraberinde getirir. Derin dondurucu arızaları ve çözümleri için yetkili bayiye başvurmalısınız.

Derin Dondurucu Kokusu Nasıl Giderilir? Püf Noktaları…

Derin dondurucular evde nereye konur sorusunun nemsiz ve rutubetsiz alanlar olarak cevaplanması aşikârdır. Hava alan derin dondurucu soğutmaz. Bu durumda iç kısımda kokuya neden olur. Ayda bir temizlemeli, içindeki buzu eritmelisiniz. En kullanışlı derin dondurucular, temizlenen, hava almayan, nem barındırmayanlardır.

Derin Dondurucu Temizliği mi? Dert Değil…

Derin dondurucular içindeki tüm yiyecekler çıkarılarak ve buzları eritilerek temizlenebilir. Dondurucuya zarar verebilecek herhangi bir temizlik malzemesi kullanmaktan uzak durmalısınız.

En Tasarruflu Derin Dondurucu Nereden Alınır?

En tasarruflu derin dondurucular enerji sınıfına göre seçilenlerdir. Derin donduruculara yazlık ve kışlık yiyeceklerinizi ağzı kapalı olarak yerleştirmelisiniz. Devamlı açılan kapaklar nedeniyle içeride buzlanmaya yol açmanız olası. Uygun fiyatlı derin dondurucular Koçtaş’ın sanal alışveriş mağazasında sizi bekliyor. Derin dondurucu kampanya fırsatlarından yararlanarak, Online alışveriş kolaylığıyla bütçenize uygun derin dondurucular arasından en iyi modeli seçebilirsiniz.

Daha fazla göster