Peşin Fiyatına 7 Taksit
Reklam

Çocuk Bahçe Oyuncakları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Çocuklarınıza Eğlenceli Oyun Alanları Yaratmanıza Yardımcı Olan Bahçe Oyuncakları

Oyun oynamak çocuklar için önemli ve evrensel bir ihtiyaçtır. Çocuklar her yaş grubunda oyun aracılığı ile gelişirler, büyürler ve öğrenirler. Oyunun her hali çocukların daha sağlıklı gelişmelerine neden olan bir aktivitedir. Fakat açık havada oyun oynama şansına sahip olan çocuklar, doğanın olumlu yanlarından da yararlanma fırsatı bularak kazanımlar elde ederler. Çocuk bahçe oyuncakları sayesinde açık havada oyunlar oynamak çocuklar için daha keyifli bir etkinliğe dönüşür. Doğada neşe ile oyunlar oynayan çocuklar karıncaların evlerine yemek taşımasına, ağaçların büyümesine, çiçeklerin kokusuna ve daha birçok canlının hayatına da tanık olarak hayatı anlamlandırır ve çevre dostu bir kişiliğe sahip olur.

Doğa kendine hayran bıraktıracak çeşitli güzelliklere sahiptir. Dört duvar arasında büyüyen çocuklar ise bu güzelliklerden mahrum kalmaktadır. Çocuk bahçe oyuncakları, çocukların temiz havada oksijen ve D vitamini alarak keyifle vakit geçirmesini sağlar. Bu sayede çocuklar hem fiziksel hem psikolojik açılardan sağlıklı bir zaman dilimine sahip olurlar.

Çocukların açık havada doyasıya enerjilerini atabilecekleri oyun alanları bahçe oyuncakları ile daha işlevsel hale gelir. Bahçe oyuncakları ile çocuklar yaratıcılıklarını geliştirebilir, yeni oyunlar üretebilir. Kendilerine ait bir alana sahip olan çocuklar özgüven duygusu kazanırlar. Aynı zamanda çevresindeki değişen durumları fark ederek uyaranlara açık olurlar. Bahçe oyuncakları her bütçeye uygun birçok farklı modeli ile çocuklarınızı mutlu etmenin seçeneklerini sizlere sunar. Çocuklar için özenle hazırlanmış çocuk bahçesi oyuncaklarını tercih ederek, çocuklarınız neşe ile oyunlar oynarken sizler de kendinize vakit ayırabilir, temiz havanın ve güneşli günlerin keyfine varabilirsiniz.

Bahçe Oyuncakları Üretim Malzemeleri Güvenilir Midir?

Çocuk bahçe malzemeleri çocukların vakitlerini beraber geçirdiği ve sıklıkla temas halinde olduğu oyuncaklardır. Bu yüzden bahçe oyuncaklarının üretim malzemelerinin neler olduğu ve bu üretim malzemelerinin güvenilir olup olmadığı anne babalar için merak edilen bir konudur.

Çocuk bahçe malzemeleri ahşap ve plastik malzemelerden üretilebilmektedir. Ahşap malzemeden üretilen ahşap bahçe oyuncakları son derece sağlıklıdır. Aynı zamanda sağlamlıkları da tercih edilme sebeplerinden biridir. Çocuklar için uygun ahşapların renklendirilerek veya doğal renkleriyle çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucu ahşap malzemeler kullanılarak birçok bahçe oyuncağı modeli ortaya çıkabilmektedir. Doğaya kolaylıkla uyum sağlayan ve bahçenize doğal yaşam tarzını bozmadan kolaylıkla uyum sağlayan bahçe oyuncaklarını tercih ederek çocuklarına özgü bir oyun alanı yaratabilmeniz mümkün.

Ahşap malzemenin yanında plastik de çocuk bahçe oyuncakları için kullanılan bir ana malzemedir. Plastik malzemelerden üretilen çocuk bahçe oyuncakları için bazı temel standartlar belirlenmiştir. Halk sağlığı gözetilerek belirlenen bu standartlara uygun üretilen plastik bahçe oyuncakları güvenilirdir ve gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Bahçe oyuncaklarının tamamlayıcıları olarak ipler ve zincirler gibi farklı malzemeler de kullanılır. Bu malzemelerin üretimlerinde de dayanıklılık ve sağlığa zararsız olmaları hususu ön planda tutulur.. Çocukların sağlığı hepimizin önceliğidir. Bu yüzden çocuk bahçe oyuncakları tercih edilirken üretim malzemelerine dikkat edilmelidir. Oyuncaklar güvenilir yerlerden temin edilmelidir. Koçtaş, hem mağazalarında hem de internet sitesinde temel standartlara uygun güvenilir bahçe oyuncaklarını hizmetinize sunar.

Rengarenk ve İşlevsel Bahçe Oyuncakları

Bahçe oyuncakları çocukların ilgisini çekmeye yönelik farklı model ve renklerde üretilir. Üretimlerinde çocukların yararına tasarımlar yapılır.  Aynı zamanda yağmura, rüzgara, güneşe ve diğer doğa olaylarına karşı dayanıklı olmaları esastır.

Bahçe oyuncakları tercih edilirken oyuncağın konumlandıracağı alan, çocuğun ilgisi, yaş grubu ve severek oynadığı oyunlar kriter alınabilir. Geniş alanlarda park bahçe oyuncakları tercih edilebilir. Park bahçe oyuncakları çocukların enerjilerini atabilecekleri ve uzun süre sıkılmadan vakit geçirebilecekleri oyuncaklardır. Çocuk salıncağı ve kaydırak gibi bileşenlerden oluşan park bahçe oyuncakları, kalabalıklaşan şehirlerde çocuklar için güvenilir bir oyun alanı imkanı sunar. Bu oyuncaklar oluşabilecek tehlike ve riskleri en aza indirebilmek adına çocukların yaşlarına uygun boyutlarda ve modellerde seçilmelidir. Çocukların arkadaşlarıyla paylaşmasına da açık olan park bahçe oyuncaklarıyla, çocuklarınızın sosyalleşmesini evinizin bahçesinde güvenli bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Spora meraklı çocuklar için de çeşitli alternatifler mevcuttur. Golf seti, basketbol potası, futbol kaleleri ve voleybol filesi gibi çocuklara özel üretilmiş bahçe oyun malzemeleri bu alanda sık tercih edilen bahçe oyuncaklarındandır. Tırmanma platformu ve trambolin gibi özel üretilen oyuncaklar ile de çocuklara bahçenizde küçük bir parkur yaratabilirsiniz. Bu parkurlar eğlencenin yanında çocukları fiziksel anlamda geliştiren ve kas gelişimlerini destekleyen aktiviteler sunar.

Park bahçe oyuncakları küçük alanlarda da birçok seçenek ile karşımıza çıkar. Çocuklara yönelik oyuncak mutfak platformları, tahteravalliler, çocuk masaları, çocuk sandalyeleri ve plastik çitler gibi oyuncaklarla küçük bir alanı bile oyun parkına dönüştürebilirsiniz. Yalnızca düz bir zemine ihtiyaç duyan çocuk bankları ve çocuk masa sandalye seti ise uygun fiyatlı bahçe oyuncaklarından biridir.

Bahçe Oyuncakları ile Oyun Oynamanın Çocuklara Faydaları Nelerdir?

Bahçe oyuncakları ile oyun oynamanın çocuklara faydaları oldukça fazladır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Çocuklar oyun ile enerjilerini atarken, temiz havada aldıkları oksijen ve güneşten aldıkları D vitamini ile sağlıklı bir gelişime sahip olur.
 • Açık havada oynanan oyunlarla çocuklar kendilerini daha özgür ve daha mutlu hissederler.
 • Yapılan araştırmalar açık havada vakit geçirmenin çocukların psikolojileri üzerinde olumlu etkisi olduğunu gözlemlemiştir.
 • Doğada oyunlar oynayan çocuklar uyaranlara daha açık bir hale gelir.
 • Fiziksel olarak daha özgür ve daha etkin olunmasını sağlayan bahçe oyuncakları ile vakit geçiren çocukların solunum, dolaşım, sindirim ve boşaltım sistemleri daha düzenli çalışır.
 • Doğayla iç içe olan çocukların gözlemleme, keşfetme ve deneyimleme becerileri artar. Deneyimleyerek öğrenen çocukların ise konsantrasyon sürelerinin uzadığı ve hafıza performanslarının arttığı ise yapılan araştırmalarla elde edilmiş bir bulgudur.
 • Çocukların görme, duyma ve koku alma gibi duyu becerileri gelişir.
 • Doğa olaylarına, canlı yaşamına ve doğal güzelliklere tanıklık eden çocukların hayal gücünün gelişmesine yönelik fayda sağlar.
 • Yetişkinlere göre daha fazla oksijene ihtiyaç duyan çocukların açık havada yeterli vakti geçirmesi, uyku düzensizliği ve yeme bozukluğu gibi pek çok sorunun çözülmesine yardımcı olur.
 • Çocuklara sosyalleşme olanağı tanır ve iletişim becerilerini güçlendirir.
 • Kalabalıklaşan şehirlerde güvenlik nedeniyle endişe duyan ebeveynler için güvenli ve huzurlu bir oyun alanı yaratma imkanı tanır.

Okul Öncesi Bahçe Oyuncakları Nelerdir?

Okul öncesi yaşlarda oyuncaklar çocukların dünyayı keşfetmelerine yardımcı olan bir araç olarak görülür. Bu yüzden çocuğun gelişiminde de oldukça önemlidir. Okul öncesi çocuk oyuncakları her yaş grubuna özel olarak seçilmelidir. Çocuğa zarar verme tehlikesi içeren sivri, keskin, sert veya çok küçük boyutlu oyuncaklar tercih edilmemelidir.

Okul öncesi çocuklar hem fiziksel hem sosyal gelişimleri ailelerine bağlıdır. Bu gelişimi desteklemek için oyunlar ve oyuncaklar yardımcı araç rolünü üstlenirler. Çocuklar doğdukları andan itibaren temiz havaya ve D vitaminine ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçların karşılandığı zamanı hem eğlenceli hem de öğretici bir aktiviteye dönüştürmek için ise bebek bahçe oyuncakları farklı seçenekleriyle ihtiyaçlarınıza cevap verir. Çocukların ihtiyaçları ve tercih edilebilecek bahçe oyuncakları, yaş gruplarına göre şu 3 kategoride incelenebilir:

0-12 Aylık Bebekler: Bebeklerin ciltleri doğdukları ilk aylarda oldukça hassas olur. Bu nedenle bebekleri doğrudan güneş ışığından korumak gereklidir. İlk 6 ay kıyafetler ile, sonraki aylarda da koruyucu kremlerle güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmak mümkündür. Önlemler alınarak gününün 30 dakikasını açık havada geçirmenin bebeklerin kemik gelişimlerine ve bağışıklık sistemlerine etkisi fazladır. Bebekler için yumuşak ve ses çıkaran toplar açık havada keyifle vakit geçirebilmeniz için iyi bir bahçe oyuncağı tercihi olabilir.

1-3 Yaş Çocuklar: Çocuklar bu dönemlerde fark etmeye, yürümeye ve kas becerilerini daha çok kullanmaya başlar. Aynı zamanda nesnelerle ve doğayla etkileşim içinde olmak isterler. Bu nedenle açık havada, ilgilerini çekecek ve motor becerilerini geliştirecek oyuncaklarla oynayacakları oyunlarla en eğlenceli vakitlerini geçirirler. Çeşitli ahşap bloklar, küpler, bahçe salıncakları, kum havuzları veya iç içe geçmeli oyuncaklar bu yaş grupları için uygun bahçe oyuncaklarıdır. Bu oyuncaklar çocukların zihin ve motor becerilerini geliştirmelerinde etkilidir.

3-6 Yaş Çocuklar: Bu yaşlarda çocukların kas becerileri artık daha güçlü ve daha dengelidir.  Çocuklar keşfetmeye ve öğrenmeye daha açık bir hale gelir. Merak duygusu gelişir ve hayal kurmaya başlar. Bu yaş gruplarında çocukların dikkat ve algılarını geliştirmelerine yardım edecek, hayal gücünü destekleyecek ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak oyuncaklar tercih edilmelidir. Üç tekerlekli çocuk bisikleti, oyun hamuru, golf seti, basketbol oyunu, yapbozlar ve eğitici ahşap oyuncaklar bu yaş grubu çocukların algı düzeylerini yükseltecek bahçe oyuncakları olarak tercih edilebilir.

Eğitici Oyuncak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürün seçiminde bulunurken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Aşağıdaki listeyi inceleyerek eğitici oyuncak seçenekleri arasından nasıl seçim yapmanız gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz:

 • Çocuk bahçe oyuncakları çocukların keyifli vakit geçirebilmesi için tasarlanan ürünlerdir. Bu ürünlerin seçiminde güvenlik dikkat edilmesi gereken önemli bir etkendir. Sivri veya keskin kenarlara sahip oyuncaklar çocuklara zarar verebileceğinden tercih edilmemelidir.
 • Bahçe oyuncaklarının üretiminde kullanılan malzemeler de çocukların sağlığını doğrudan etkilemektedir. Oyuncak güvenilir mağazalardan satın alınmalı, gerekli temel standartlara ve sağlık koşullarına uygunluğu kontrol edilmelidir.
 • Her yaş grubunda ilgi alanları ve oynanan oyunlar farklı olduğu gibi, bahçe oyuncakları da yaş grupları dikkate alınarak üretilir. Bahçe oyuncakları tercih edilirken çocuğun yaş grubuna uygun olarak seçilmesi oyuncağa karşı daha ilgili olmasını sağlarken olası tehlikelerden de korumaktadır.
 • Bahçe oyuncakları yağmur, güneş ışığı, toz ve kar gibi çeşitli doğal dış etkenlere sürekli maruz kaldıkları için dayanıklı olmaları önemlidir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş oyuncaklar tercih edilmelidir.
 • Çocuklara keyifli alanlar yaratmaya çalışırken, onların hareketlerini kısıtlamamaya özen gösterilmelidir. Çocuklar bahçe oyuncakları ile oyunlar oynarken özgürce hareket etmeyi severler. Bu yüzden alana en uygun şekilde tercih yapılmalıdır.

Nasıl oyuncaklar alacağınızı belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, çocuklarınız için ideal ürünlere vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Çocuklara Kişisel Alan Özgürlüğü Yaratan Oyun Evleri ve Çadırlar

Oyun evleri ve oyun çadırları son zamanlarda popülerliği artan bahçe oyuncaklarındandır. Çocuklar kocaman dünyada bazen kendilerini savunmasız veya korunmasız hissedebilirler. Bu gibi durumlarda da kendilerini güvende hissedebilecekleri bir alan arayışa girerler. Çocuk oyun evleri ve çocuk çadırları onlara kişisel bir alan tanımanın güzel bir yoludur.

Bu oyuncakların çocuğun gelişimine ve karakterine olumlu etkileri vardır. Çocukların arkadaşları ile daha etkileşimli oyunlar oynayabilecekleri bu alanlar sosyalleşmelerine yardım ederken iletişim becerilerini de güçlendirir. Çocuklar için kendilerine ait hissettikleri bu alanlarda oyun oynamak, kitap okumak, bir şeyler izlemek veya arkadaşlarıyla vakit geçirmek daha keyifli hale gelir.

Çocuk oyun evlerinde çocuklar gerçek ev yaşamlarını örnek alarak kendilerine özgü oyunlar yaratabilirler. Hayal gücüyle oyunlar yaratmayı seven çocuklar için oyun evleri konforlu bir olanak sunar. Kendilerine ait olduğunu hissettikleri bir yerde çocuklar oldukça mutlu hisseder. Aynı zamanda bu sayede sınırları da tanımış olurlar. Çocukların oyun evlerini dilekleri gibi tasarlamalarına ve kişiselleştirmelerine izin vermek yaratıcılık duygularını da geliştirmeye yardımcı olur. Çocuk evlerinin plastik ve ahşap seçenekleri mevcuttur. Özellikle ahşap çocuk evleri, birbirinden farklı tasarımlarıyla çocukların ilgisini çekmektedir.

Çocuk çadırı da oyun evi ,gibi çocukların içinde oldukça huzurlu hissettikleri bahçe oyuncaklarındandır. Çadırların çeşitli oyunlar oynamak, kitap okumak ve aktiviteler yapmak çocukların hoşuna gider. Çadırların içine yerleştirilen minderlerle ve çocuğun yanında olmasını istediği oyuncaklarıyla özelleştirilen çadırlar çocuklarca kolayca benimsenir. Büyüklüklerine göre değişen fiyatlarıyla pek çok farklı desen ve renkte tasarlanabilen çadırlar, sıcak havalarda bahçelerinizde soğuk havalarda ise evlerinizde çocukların içinde bulunmaktan keyif aldıkları bir alana dönüşür.

Eğitici Oyuncaklar

Oyuncaklar çocukların gelişimi için önemli materyallerdir. Eğitici oyuncaklar çocukların birden çok duyusuna hitap eden oyuncaklardır. Çocukların eğlenirken geliştirdikleri becerileri hayat boyu yaşamlarına olumlu etki sağlar. Oyun oynayarak öğrenen çocuklar bu öğretilerde daha anlamlı bir yaşama sahip olur.

Çocuklarda eğitimin en etkili aracı olan oyuncaklar, açık havada oynandığında çocuklar için en verimli noktaya ulaşırlar. Popülerliği ile ön planda olan boncuklu helezon oyuncaklar bebeklerin motor becerilerini geliştirme ve nesneleri tanıma konusunda faydasını gördükleri etkili bir oyuncaktır. Helezon oyuncaklar ve abaküslerle çocuklar renkleri ve sayı saymayı da öğrenebilir.

Ahşap bloklarla üretilmiş eşleştirme, birleştirme, dengeleme ve iç içe geçmeli oyuncaklar da küçük yaş grupları için tercih edilebilir. Kum havuzları içinde kurulmuş oyun alanları da çocukların yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayan, uzun vakitler sıkılmadan oyunlar oynayabilecekleri alanlardır. Eğitici oyuncakların çocuklara faydaları saymakla bitmez fakat temel etkileri özetle şu şekilde sıralanabilir:

 • Kaslarını daha aktif kullanabilmelerine fayda sağladıkları için çocukların motor becerilerini geliştirir.
 • Düşünmeye yönlendirici olmalarıyla çocukların zihinsel gelişimlerini destekler.
 • Problem çözme yeteneklerini ve ileriye yönelik sorunlarla baş etme mekanizmalarını güçlendirir.
 • Hayal güçlerini geliştirir.
 • Yeteneklerini keşfetmelerine fayda sağlar.

Koçtaş, çocuklarınız için hem eğlendirici hem öğretici özellikleri ile çocuk bahçe oyuncaklarını avantajlı fiyatlarla satışa sunar. Çocuğunuzun yaşına ve ilgi alanlarına göre özenle tasarlanmış bahçe oyuncaklarından kendinize en uygun olanını seçerek çocuklarınız için güvenli oyun alanları oluşturabilirsiniz. Bahçelerinizi kolaylıkla renklendirebilir ve çocuklarınızın dünyasını güzelleştirebilirsiniz. Çocukların keyifle vakit geçireceği bahçe oyuncakları modelleri için Koçtaş mağazalarını ziyaret edebilir veya Koçtaş internet sitesinde satışa sunulan ürünlere göz atabilirsiniz.

Bahçe oyuncaklarının fiyatları oyuncağın üretiminde kullanılan ana malzeme, boyut, tasarım farklılıkları ve daha birçok nedene göre farklılık gösterebilmektedir. Bu oyuncakların kalite standartlarına uygun olarak üretildikleri takdirde uzun ömürlü oyuncaklar oldukları bilinmeli ve fiyatları da bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bahçe Oyuncakları Kategorisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bahçe Oyuncakları Nelerdir?

Bahçe oyuncakları, çocukların oyunlar oynarken temiz hava ile oksijen ve güneşten D vitamini alabildikleri oyuncaklardır. Bu oyuncaklar her yaş grubuna hitap edebilen seçenekleriyle, çocuklara güvenli bir oyun alanı sunar. Bu sayede çocuklar doğa ile iç içe, güvenilir alanlarda eğlenceli oyunlar oynayabilir. Bu oyuncaklar, çocukların gelişimlerini de desteklemesiyle anne babalar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Çocuk Bahçe Oyuncakları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk olarak çocuklarınızın nasıl oyuncaklarla oynadığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca çocuğunuzun bulunduğu yaş grubu da satın alacağınız ürünün özelliklerini etkileyebilir. Çocuğunuzun yaşını ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak ürünleri inceleyebilir, uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Her yaş grubuna hitap eden seçenekler sayesinde çocuklarınız için eğlenceli oyuncaklara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Bahçe Oyuncaklarının Fiyatları Ne Kadardır?

Her bütçeye uygun farklı tasarımlarıyla karşımıza çıkan çocuk bahçe oyuncaklarının fiyatları tamamen doğal malzemelerden üretilmiş ahşap evler, ahşap oyun platformları ve setlerinde daha yüksektir. Çocuk bahçe masaları, salıncak ve kaydırak gibi oyuncaklar ise nispeten daha uygun fiyatlı bahçe oyuncakları arasında yer alır. Aradığınız özellikleri belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, bütçenize uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Daha fazla göster
860 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: