150 TL Üzeri Kargo Bedava

Yapıştırıcılar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Güçlü Tutucu Özellikleri ile Yapıştırıcılar

Yapıştırıcı farklı ya da aynı özellikteki parçaların bir arada tutulmasını sağlayan işlevsel ürünlerdir. Yapıştırıcı çeşitleri kullanım amaçlarına ve alanlarına göre farklılaşır. Bu çeşitler hızlı yapıştırıcı, japon yapıştırıcı, epoksi yapıştırıcı, stick yapıştırıcı, sprey yapıştırıcı, kuvvetli yapıştırıcı, tutkal yapıştırıcı, sıvı yapıştırıcı gibi farklı özellikleri ile öne çıkar. Farklı alanlar için özel olarak üretilen türler mevcuttur. Plastik yapıştırıcı, mermer yapıştırıcı, fayans yapıştırıcı, cam yapıştırıcı, kumaş yapıştırıcı, seramik yapıştırıcı, ahşap yapıştırıcı gibi çeşitli yüzeylere özel ürünler yüksek performans ve tutuculuk sağlar. Yapıştırıcı fiyatları ürün özelliğine, markasına, tutuculuğuna, içeriğine ve gramajına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Yapıştırıcılar farklı yaş gruplarına ve kullanım alanlarına göre tasarlanır. Ürün çeşitleri kullanım amaçlarının dışında katı ya da sıvı olma durumlarına göre sınıflanır. Ürünün yapıştırma gücü en çok değerlendirilen özelliklerindendir. Tamirat ve sanatsal faaliyetler için ayrı özelliklerde üretilen ürünler yetişkinlere ve çocuklara özel formlarıyla birbirinden ayrılır. Sıvı olan ürünlerle her türlü parça yapıştırılabilirken katı olan ürünler daha çok kâğıt, karton, süsleme gibi nesnelerde kullanılır. Ürün içeriklerine bakıldığında hızlı kurumayı sağlayan solvent içerikli ürünler görülebildiği gibi su bazlı ya da doğal içerikli ürünler de mevcuttur. Sıvı formda olan ürünler daha çok tercih edilmekle birlikte ahşap, karton, metal, kâğıt, kumaş, plastik, keçe, cam, porselen, mantar ve strafor gibi pek çok materyal üzerinde kullanılabilir.

Aynı ya da birbirinden farklı türdeki malzemeleri birbirine ya da başka bir yere yapıştırmaya yarayan yapıştırıcılar çok çeşitlidir. Bu çeşitler kullanım alanlarına göre farklılaşır. En yaygın olarak kullanılan çeşidi tutkaldır. Her yapıştırıcının iyi ve kötü tarafları bulunabilir. Bunlar hızlı ve güçlü yapıştırma gibi olumlu özellikler olabileceği gibi kötü koku ve cilde zararlı olması gibi olumsuz özellikler de olabilir. İyi bir yapıştırma işlemi için yapıştırma yapacağınız malzemeye özel olarak üretilen bir ürün varsa ilk olarak onu tercih etmeniz gerekir. Japon yapıştırıcısı yapıştırma yapılmak istenen yüzeyden farklı yerlere bulaştığı anda sıkıntı oluşturur. Çok kuvvetli olan bu ürün saniyeler içerisinde kuruyup istenmeyen lekeler oluşturabilir. Temizlemek için aseton en etkili yöntemdir.

Her Türlü Alanda Kullanıma Uygun Yapıştırıcı Çeşitleri

Evde, ofis gibi işyerlerinde, okullarda sıklıkla kullanılan yapıştırıcılar kullanım amaçlarına ve alanlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Hızlı kuruyabilen, katı, sıvı, jel, su bazlı, renksiz ve kimyasal gibi farklı özelliklere sahip ürünler her türlü yaş grubu tarafından tercih edilir. Bu ürünleri çocuklar daha çok okulda verilen veya kendi uğraşları için karton, keçe, kâğıt ve süsleme alanları için kullanır. Ancak yetişkinler farklı alanlar için daha güçlü yapıştırma sağlayan ürünlere ihtiyaç duyar. Bu güçlü ürünlerden öne çıkanlar şeffaf ürün çeşitleridir. Şeffaf olmaları güçlü olmaları ile birlikte görünüm anlamında temiz bir işçiliğe yardımcı olur.

Sağlamlığın ön planda olduğu durumlar için süper güçlü olarak isimlendirilen jel ya da sıvı formunda bulunan ürünler tercih edilebilir. Bu ürün çeşidi diğer ürünlere kıyasla daha güçlüdür. Çok kısa bir süre içerisinde yapışma sağladığından hızlı yapıştırıcı olarak da bilinirler. Suya karşı oldukça dayanıklıdır ve UV ışınları ile darbelere karşı korunaklıdır. Solvent içeren çeşitleri ile ahşap, metal, seramik, kauçuk, plastik, porselen ve deri gibi farklı yüzeylerde oldukça etkilidir. Plastik yüzeylerde kullanılması ile bilinen bu ürün çeşidi dış mekân kullanımları için de uygundur.

Katı ürünler sıvı olan modellere kıyasla yaygın bir kullanıma sahip olmamalarına rağmen işlevleri oldukça yüksektir. Stick modeller bu tür içerisinde en popüler olanlardır. Karton, kâğıt, fotoğraf gibi şeyleri yapıştırmak için kullanılır.

Yapıştırıcılar ile Farklı Alanlarda Pratik Çözümler

Tamirat işleri ile farklı sanatsal faaliyetler için ihtiyaç duyulan yapıştırıcı çeşitleri özelliklerine göre birbirinden ayrılır. Güçlü olma özelliği ve çok yönlülüğü ile sıvı ürün çeşitleri daha çok tadilat ve tamirat işlemleri için tercih edilir. Katı olan ürünler ise daha çok çocukların tercih ettiği ve kullanımlarına uygun, karton, fotoğraf gibi şeylerin yapıştırılmasında kullanılır. Kullanıldığı alandan bağımsız olarak bu ürünlerden beklenen özellik dayanıklılıktır. Bununla birlikte kolay kullanıma sahip olması da oldukça önemlidir.

Katı olanlar sıvı olan ürünlere göre daha kolay bir kullanıma sahiptir. Bunun nedeni sıvı olan ürünler gibi damlama, akma riskinin olmamasıdır. Ayrıca katı olanlar içeriğinde solvent gibi kimyasal maddeler içermediğinden çocukların kullanımına uygundur. Bu gibi avantajlarının yanı sıra katı olanların yapıştırma gücü sıvı olanlara göre daha azdır. Bundan dolayı porselen, seramik, cam, ahşap ve benzeri nesnelerde sıvı olan ürünler tercih edilir.

Yapıştırılması diğer materyallere göre zor olan bazı nesneler için özel olarak üretilen çeşitler mevcuttur. Cam bu materyallerden birisidir ve bu nesne için özel olarak üretilen cam yapıştırmaya yarayan modelleri vardır. Cam, seramik ve porselen eşyalar kırılmaya müsaittir. Ancak birleştirilmesi epey zordur. Klasik ürünlerin etkili olmadığı bu durumlar için camlar için özel olarak üretilen modeller kullanılır. Farklı alanlarda pratik çözümler sunan bu ürünler hem kırtasiye hem tamirat kategorileri içerisinde yer alır.

Çeşitli İşlemler İçin Uygun Yapıştırıcı Modelleri

Yapıştırıcıların nitelikleri içerdiği kimyasallara göre değişiklik gösterir. Solvent gibi kimyasal maddeler içeren ürünler bu özellikleri ile uygulama sonrası hızlı bir şekilde kuruma sağlar. Doğal içeriklere ve su bazlı içeriğe sahip farklı çeşitler pek çok açıdan dayanıklıdır. Solventsiz ürünler daha çok stick ve tutkal gibi ürünlerdir. Süper güçlü ürünlerin hem solventli hem de solventsiz çeşitleri mevcuttur. Bu tarz güçlü ürün çeşitleri ahşap, plastik, kauçuk, deri gibi yapıştırılması zor eşyalarda rahatlıkla kullanılabilir.

Çeşitli alanlarda ve işlemlerde çokça tercih edilen bir başka ürün çeşidi ise stick ürünlerdir. Bu ürünler plastik ambalaj içerisinde ve silindir şeklinde üretilir. Stickler daha çok karton, kâğıt gibi ürünlerin yapıştırılmasında kullanılır. Sıvı ürünlerin aksine damlama, akma gibi riskler oluşturmaz. Geri dönüşüme genel olarak uygun olan bu ürünler soğuk su ile rahatça çıkarılabilir.

Kimyasal içeriklere sahip ürünlerin yanı sıra bitkisel içerikli ürün çeşitleri de mevcuttur. Özellikle çocukların kullanımına uygun bu ürünlerin içerisinde solvent ve benzeri kimyasallar bulunmaz. Bazı çeşitleri renkli olarak üretilir ve çocukların yapacakları faaliyetleri daha da eğlenceli hale getirir. Hem yapıştırma özelliği hem de boya olarak kullanılabilen bu çeşitlerin simli olanları da vardır. Japon yapıştırıcılar gerek evlerde gerek ofislerde sıklıkla kullanılır. Solventsiz olmalarına karşın oldukça güçlü bir tutuculuk sağlar.

Her İhtiyaca Uygun Yapıştırıcı Ürünleri

Daha çok sanatsal faaliyetlerde tercih edilen tutkal çeşitleri pek çok marka tarafından farklı gramaj ve özelliklerde üretilir. Tutkallar ile ahşap gibi doğal malzemeler, karton, kâğıt gibi materyaller ve kumaş, deri gibi farklı tekstil ürünleri üzerinde yapıştırma uygulaması yapılabilir. Kullanım açısından çeşitlilik gösteren bu ürünler solvent içermez. İstenildiği takdirde yıkanarak kolaylıkla çıkarılabilen tutkallar arkasında şeffaf bir görünüm bırakır. Genellikle sanatsal faaliyetlerde tercih edilir. Ahşap malzemelerle ilgilenen hobi olarak vakit geçiren kişiler için tutkallar idealdir. Ahşap kesimlerinden sonra istenilen farklı birleşimler için tutkallardan yardım alınabilir.

Sıvı ürün çeşitleri de pek çok kişi tarafından tercih edilen ve farklı markalarca üretimi sağlanan çeşitlerdendir. Sıvı formlu ürünler her çeşit yüzeyde rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek güç isteyen alanlarda da küçük boşlukları doldurmada da bu ürünler tercih edilebilir. Akışkan sıvı formlu olmalarının hem avantajları hem dezavantajları vardır. Bu özellikleri gözle görülmeyen alanlara kolaylıkla yayılmasını ve sağlam bir yapıştırma uygulaması gerçekleştirmeyi sağlar. Bununla birlikte damlama ve istenmeyen yerlere bulaşma gibi durumlar da söz konusu olabilir.

Japon yapıştırıcısı gibi sıvı ürünler ince bir tabaka halinde sürülmelidir ve kullandıktan sonra havayla temas etmemesi için sıkıca kapatılmalıdır. Düzgün kapatılmayan ürünler kuruyarak kullanılamaz hale gelebilir. Sprey ürün çeşitleri katı veya sıvı ürünlerin kullanılamayacağı durumlarda kolaylık sağlar. Yakın veya uzak mesafelerde ahşap, porselen gibi yüzeylerde kullanılabilir.

Okul Öncesi Çocukları İçin Sağlıklı Yapıştırıcılar

Solvent gibi kimyasal içermeyen ürünler çocuklar için özel olarak üretilir. Bu ürünler aynı zamanda geri dönüşebilir özellikleri ile çevreye karşı duyarlıdır. Çocukların sanatsal ve yaratıcı faaliyetlerinde öne çıkan stick formlu ürünler kullanım kolaylığı ile dikkat çeker. Fotoğraf, karton, keçe, kâğıt, kumaş, ponpon gibi nesneleri yapıştırmak için tercih edilen bu ürünler ayarlanabilir asansörlü çalışma prensibi ile istenen miktarda ürünün kullanılmasına izin verir.

El işi ve sanatsal faaliyetlerle uğraşmayı seven çocukların gelişimine katkıda bulunan bu yardımcı ürünler kapaklı tasarımları sayesinde kullanım sonrası kapatılarak kuruması engellenir. Böylelikle uzun süre yapıştırma özelliği korunarak kullanılabilir. Yapıştırılan yüzeylerde dalgalanmaya neden olmaz ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Su bazlı özellikleri, yeterli tutuş gücü ve kokusuz olmaları sayesinde küçük yetişkin her yaştan kişinin kullanımına uygundur. Farklı boyut seçeneklerine sahip ürünler çanta ve kalemlik içerisinde kolaylıkla taşınabilir. Kapaklı ve asansörlü sistemi kullanımını kolaylaştırır.

Bu ürünler pratik kullanımları ile okul öncesi ve ilkokul çağlarındaki çocukların el becerilerini geliştirmelerine olanak tanır. Sık kullanımlar için 43 gramlık ürünler tercih edilebilir. Cam, ahşap, seramik gibi yüzeyler üzerinde çalışma yapmak isteyen çocuklar için su bazlı ürün çeşitleri tercih edilebilir. Su bazlı ürünler kuruduktan sonra şeffaflaşarak yüzeylerde iz bırakmaz. Sıvı formlu su bazlı ürünler fırça yardımıyla istenilen yüzeyler üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. 

Profesyonel Kullanımlar İçin Uygun Yapıştırıcı Seçenekleri

Çeşitli sanatsal faaliyetlerde ve hobi çalışmalarında yüzeylere hızlı ve güçlü tutunan malzemelere ihtiyaç duyulur. Farklı alanlarda kullanılabilmesi için sıvı, katı ve jel formunda yapıştırıcı ürünleri tercih edilir. Kısa sürede tamamlamanız gereken projeleriniz için hızlı kuruyan ve yüzeylere güçlü tutunabilen ürün çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Projelerinizi renklendirmek için kullanacağınız sim ve benzeri malzemeler için uygun ürünlerden birini seçebilirsiniz. Çeşitli kullanım alanlarına uygun çeşitler ile hobilerinizi geliştirebilirsiniz.

Puzzleları birleştirmek için kullanılan sıvı formlu ürünler ile uzun uğraşlar sonucu tamamladığınız puzzleları birbirine tutturabilir ve tablo olarak sergileyebilirsiniz. Çok fonksiyonlu tutkal çeşitleri ile maket gibi çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz.

Sanatsal uygulamalarda yüzeye ve malzemenin formuna uygun ürün çeşidinin seçilmesi gerekir. Detaylı sanatsal çalışmalar için sıvı formlu ürünlerden yardım alınabilir ve bu ürünler fırça yardımıyla kullanılabilir. Büyük alanlardaki çalışmalar için sprey şeklindeki ürün çeşitlerinden yararlanılabilir. Pürüzlü ve sert parçaları birleştirmek için japon olarak isimlendirilen ürün çeşitleri kullanılarak sağlam bir yapıştırma sağlanabilir. Bu ürünler sağlamlıklarının yanı sıra kısa sürede kurumaları ile çalışmalarınızı çabuk bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Rutubet ve neme karşı dayanıklı ürünler her türlü koşulda size kolaylık sunar. Eskiyen eşyalarınıza, mobilyalarınıza farklı renk ve doku kazandırmak adına çeşitli malzemeleri yapıştırabilirsiniz. Doğru ekipman ve malzemelerle sanatsal faaliyetler ve hobi çalışmalarınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Kimyasal içerikli ürünleri kullanırken dikkatli olmayı unutmamalısınız.

En Çok Tercih Edilen Yapıştırıcı Seçenekleri

Yapıştırıcılar farklı kullanım alanlarına göre üretilen ve çokça kullanılan yardımcı araçlardandır. Sıvı formlu uhu seçenekleri karton, kâğıt gibi parçaların birbirine tutturulmasında kullanılır. Bu ürünlerin kullanım amaçlarının yanı sıra kullanıcı yaşına da uygun olması beklenir. İşlevsel olarak başarılı olan bu ürünler dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Sıvı formlu, akışkan ve güçlü ürünler çocukların kullanımına uygun olmayabilir. Gerekli kullanım şartları öğretilerek ve uyarılar yapılarak çocuklarla birlikte kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle üründen beklenilen performans yanında kimin kullanacağı da belirlenmelidir.

Yapıştırıcı hamur çeşitleri ile porselen, cam, plastik, ahşap ve metal gibi pek çok ürün yapıştırılabilir. Tamir, bakım ve onarım gibi işlemler için hamur ürünler kullanışlı olacaktır. Sıvı formlu olmamaları özellikle çocuklar için güvence sağlar. Bu ürünler poster, tablo gibi dekorasyon ürünlerinin asılmasında, elektronik cihazlar ve kabloların tutturulmasında da kullanılabilir. Kullanım ardından iz bırakmaması tekrar tekrar kullanılmasını sağlar.

Çok amaçlı sıvı ürünler cam, kâğıt, porselen gibi değişik dokulara sahip pek çok malzemeyi yapıştırabilir. Geniş kullanım alanı sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Sıvı veya jel formundaki süper güçlü ürünler güçlü ve dayanıklı olmaları sebebiyle zor parçalarda rahatlıkla kullanılabilir. Katı formdaki stick ürünler özellikle çocuklar tarafından çeşitli alanlarda güvenle kullanılabilir. Japon yapıştırıcılar pek çok evde bulunan ve pek çok alanda kullanılabilen dayanıklı ürünlerdir.

Yapıştırıcı Fiyatları

Yapıştırıcılar farklı kullanım amaçlarına ve ihtiyaçlarına göre çeşitli alanlarda kullanılır. Hem sanatsal faaliyetlerde hem de tamir amaçlı kullanılabilen bu ürünler farklı yaş gruplarına göre kullanım imkânı sunar. Kullanıcı seçimlerini marka, model, gramaj gibi faktörler etkilediği gibi fiyatları da etkiler. Her bütçeye uygun fiyatları ile hem kişisel hem de profesyonel kullanımlar için ideal olan bu ürünler ekonomik çözümler sunar.

Set halinde satılan ürünler hem ekonomik olması hem de uzun süreli kullanım sağlaması açısından işlevseldir. İhtiyaçlar doğrultusunda tekli ya da set halindeki ürünler tercih edilebilir. Hızlı çözümler sunan bu ürünlerin fiyatları ürün özelliğine, markasına, tutuculuğuna, içeriğine ve gramajına bağlı olarak değişiklik gösterir. Yüksek performans sağlayan gelişmiş ürün çeşitleri ulaşılabilir fiyatları ile dikkat çeker. Ev, işyeri, okul gibi alanlarda ihtiyaç duyulan bu ürünlere rahatlıkla ulaşılabilir. Yüzeylerde tutuculuğu yüksek olan bu ürünler çocukların güvenle kullanabileceği içeriklere sahip çeşitleri ile ön plana çıkar. Çeşitli süslemeler, sanatsal faaliyetler ve tamirat işleri için tercih edilebilir.

Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, kuvvetli yapıştırma gücü ile birlikte pratik kullanım imkânı sağlayan ürün modellerini satışa sunar. Ürün çeşitlerinin özelliklerine dikkat ederek bu modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Her türlü alan ve yüzeyde pratik bir şekilde yapıştırma uygulaması yapabilmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde avantajlı fiyatlarla sunulan yapıştırıcı modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Yapıştırıcılar Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yapıştırıcı Çeşitleri Nelerdir?

Tutkal kâğıt, ahşap, karton gibi pek çok malzeme üzerinde kullanılabilir. Tutkal da kullanım alanlarına göre hobi tutkalı, deniz tutkalı, ahşap tutkalı olarak çeşitlenir. Bunlarla birlikte yalıtım işlerinde kullanılan strafor yapıştırıcı, metal, ahşap, kumaş gibi ürünlerde kullanılan sprey ürünler, her türlü alanda kullanılabilen ve güçlü olmasıyla bilinen japon yapıştırıcı, hızlı kuruyan yapıştırıcı, sıvı, jel ya da sprey gibi çeşitler mevcuttur.

Hızlı Yapıştırıcı Nasıl Çıkar?

Hızlı yapıştırıcı farklı yüzeylerden farklı yöntemlerle çıkarılabilir. Aseton akla gelen ve etkili olan ilk yöntemdir. İkinci bir yöntem tuz ve sıcak sudur. Leke yerine tuz sürüp ılık su içerisinde bekletilir ve yumuşayan leke kazınır. Mobilyalar için asetonlu bez leke üzerine çok bastırmadan 5 dakika kadar bekletilmeli ve daha sonra kalıntılar temizlenmelidir. Yapıştırıcı çok kurumadıysa temizlik işlemi daha hızlı ve kolay gerçekleştirilecektir.

En Kuvvetli Yapıştırıcı Hangisidir?

Plastik, ahşap, cam, metal gibi farklı yüzeyler için özel olarak üretilmiş çeşitler mevcuttur. Bunun dışında genel olarak her türlü yüzeye uygulanabilen ve en kuvvetli yapıştırma işlevi gören ürün çeşidi hızlı yapıştırıcılardır. Pattex çokça tercih edilen markaların başında gelir. Pek çok farklı çeşidi bulunan bu markanın kısa sürelerde güçlü yapıştırma vadeden modelleri mevcuttur.

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcısının yapıştığı farklı yüzeylerden kolayca çıkmasını sağlayan en kuvvetli ürün asetondur. Ele, mobilyalara, kumaş üzerine yapışan alan aseton yardımıyla hızlı bir şekilde temizlenebilir. Asetonun bulunmadığı durumlarda farklı yöntemlere başvurulabilir. Bu yöntemler kase içerisine tuz, sıcak su ekledikten sonra lekeli yüzeyi içerisine batırmak, cilde damlama durumunda zeytinyağıyla tuzu karıştırıp sürmek, çamaşır deterjanı serpip nemli bezle ovalamak gibi yöntemlerdir.

Daha fazla göster
173 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: