750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Yapışkanlı Folyolar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
208 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Yapışkanlı Folyolar

Yapışkanlı folyolar , eşyaların dışının kaplanması amacı ile kullanılan, kendiliğinden yapışkanlı özel bir kaplama çeşididir. Çeşitli, renk, desen ve fonksiyona sahip folyolarla eşyalarınızda daha estetik bir görünüm elde ettiğiniz gibi folyoların yapıldığı malzemeye bağlı olarak eşyalarınızın dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını da sağlayabilirsiniz.

Yapışkanlı folyolar, yapıldığı malzeme ve tasarım özelliklerine göre farklı çeşitlere sahiptir. Farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde ahşap, cam ya da plastik malzemelerden üretildiği gibi tasarım zevkiniz düşünülerek hazırlanmış birçok farklı renk ve desene sahiptir. En çok tercih edilen modeller arasında ahşap, mermer ve cam desen seçenekleri bulunmaktadır.

Yapışkanlı Folyo Kullanım Alanları

Yapışkanlı folyolar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu ürünlerin kullanım alanlarından biri de kırtasiye malzemeleridir. Defter, kitap gibi malzemelerin yıpranmaması için folyo kullanmak mümkündür. Cam görüntüsüne sahip olan modelleri, boş olan camların buğulu ya da desenli cam haline getirilmesi için tercih edilmektedir.  Kaplama folyo çeşitleri, ahşap yüzeylerde de kullanılabilmektedir. Ahşap mobilyada eşyaların kaplanması için kullanılan folyolar ile ahşapların üzerinde oluşan çizik ve benzeri yıpranma izlerinin engellenmesi sağlanmaktadır. Ahşap yüzeylerin yanı sıra mermer ya da fayans yüzeyler içinde kullanılabilmektedir.  Folyo seçeneklerini ayrıştıran en önemli özellik folyonun kalınlığıdır. Kalın ve kaliteli folyo çeşitleri araç kaplama ve benzeri alanlarda dahi kullanılabilmektedir.

Püf Noktası: Yapışkanlı Folyo Montajı Nasıl Yapılır?

Yapışkanlı folyo sağlam ve uzun ömürlüdür. Isıya ve darbelere karşı dayanıklı olması ile uzun süre kullanılabilmektedir.  Dolap kaplama folyolarının uygulanması için özel alet ya da malzemeye gerek yoktur. Sadece düz plastik malzeme ile uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Arka kısmında bulunan koruyucu yüzey kaldırılarak folyo yapıştırılmak istenen alana uygulanabilmektedir. Herhangi bir kabarıklık olmadan, düzgün bir yüzey elde edilecek şekilde uygulanan  yapışkanlı folyolar çıkartılabilir olduğu için yapıştırma işlemi esnasında göze hoş gelmeyen bir sonuç alırsanız olmayan kısımlarını çıkartıp tekrar uygulayabilirsiniz.  Dolap kaplama folyosu ile dolaplarınıza yapacağınız uygulama için köşe kısımlarına biraz daha fazla dikkat göstermeniz kusursuz bir sonuç almanız için önemlidir. Cam yüzeyler için uygulama yaparken yüzey temizleme malzemeleri kullanılarak kabarcık oluşmasını engelleyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan tüm  yapışkanlı folyolar  en uygun fiyat avantajlarıyla şimdi Koçtaş’ ta! Hemen sepetinize ekleyin, kolay alışverişin tadını çıkarın.

Daha fazla göster