150 TL Üzeri Kargo Bedava

Yapışkanlı Folyolar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Evinize Bambaşka Bir Hava Katacak Yapışkanlı Folyolar

Yapışkanlı folyolar, içerisinde bulunan plastik sayesinde kaplanacağı yüzeyin şeklini alan, esneyebilen ve hayatın neredeyse her alanında kullanılabilen, koruyucu ürünlerdir.

Bulundukları zemini yeniden dekore etmesinin yanı sıra dış etkenlere karşı korunmasını,  estetik durmasını ve kolayca temizlenmesini de sağlarlar. Temizlik konusunda bu ürünleri kullanışlı kılan bir başka özellik ise su, nem ve hava şartlarından etkilenmemeleri ve bu sebeplerle yapıştırıldıkları yerden çıkmamalarıdır. Kavlama dediğimiz bu olay duvar kağıtları yahut kağıt kaplamalarda karşılaşılan bir sorun olmasına karşın yapışkanlı folyolarda böyle bir durum yaşanmaz.

Yapışkanlı folyo, desen silinmesi ya da renk değiştirme durumlarını yaşatmadığı için en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerinin başında gelmektedir. Yapışkanlı folyo kullanmanın çok büyük bir başka artısı ise bu ürünleri dilediğiniz zaman yapıştırıldığı kısımdan kolayca sökebilme şansınızın olmasıdır.

Ürünlerin daha esnek ve yapışkan bir hale gelmesi için ısıya maruz bırakabilir ve böylece bulunduğu alanı daha sağlam bir şekilde kaplamasını da sağlayabilirsiniz. Ürünler ısıya maruz kaldığı zaman esnerler ve bu özelliği kolayca yapışmasını sağlayan etkenlerdendir. Ayrıca uygulamadan önce yüzeyi ıslatmanız hava kabarcığı kalmamasını ve yanlış yapıştırmanız durumunda tekrar tekrar söküp yapıştırabilme imkanını da sağlayacaktır. Yapışkanlı folyo fiyatları arasından istediğiniz özellikleri karşılayanı bulabilirsiniz.

Yapışkanlı Folyonun Kullanım Alanları ve Avantajları

Yapışkanlı folyolar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.  Neredeyse her zemin ve yüzeyde uygulanabilirdir:

 • Fayans yapışkanlı folyosu banyonuzun yenilenmesini sağlar. Kolay ve pratik şekilde banyo fayans folyo kaplamasını kullanabilirsiniz. Alan ölçülerinize uygun bir şekilde banyo fayans folyosu edinebilirsiniz. Banyo zeminlerinin kaplanması için özel olarak tasarlanan modeller ile zemini şık, ferah ve avangart bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Geniş desen ve renk seçenekleri bulunan seçenekler arasından kendinize ve evinize uygun seçimler yapabilirsiniz.
 • Yerlerde de yapışkanlı folyo kullanabilirsiniz. Bu size kolay temizlenme avantajı ve yıllarca yeni gibi kalacak bir zemin sunar.
 • Kırtasiye malzemelerinde de ürünlerden faydalanabilirsiniz. Defter, kitap, sözlük gibi malzemelerin yıpranmaması için ürünler rahatlıkla kullanılabilir.
 • Camlar ürünlerin en sık kullanıldığı bir başka alandır. Onlarca çeşidiyle cam görüntüsüne sahip olan modeller, boş camların buğulu ya da desenli hale getirilmesi için tercih edilir. Vitray diye de bilinen dünyanın en zor ve gösterişli sanatlarından birini, evinizde yahut ofisinizde sergileme imkanı sunar.
 • Ahşap eşyaların kaplanması için de bu ürünler kullanılabilir. Ahşapların üzerindeki çizik ya da benzeri yıpranma izlerinin oluşmasını engelleyen ürünler, mobilyalarınızın kullanım ömrünü uzatmanıza yardımcı olur. Bu özelliğiyle kapı, masa gibi eşyalar en sık kaplanan ürünler arasındadır.
 • En yaygın kullanıldıkları alan ise elbette mutfaklardır. Yemek pişirme esnasında ısıya maruz kalan yanmaz yapışkanlı folyolar mutfakta bir kıvılcım çıkmasını önleyebilir. Isıya dayanıklı yapışkanlı folyolar bu sayede yangın çıkma ihtimalini en aza indirir. Bu yüzden ürünlerde ısıya dayanıklı alüminyum malzemeler kullanılarak yaşam alanınızdaki güvenlik sağlanabilir. Ayrıca mutfak dolaplarının ve tezgahın yenilenmesi için kullanılabilecek en ekonomik yöntem olmasıyla da bilinir. Mutfak dolapları ve tezgahlar ürünler ile kaplanarak hem ekonomik bir şekilde yeni ve ferah bir ortam sağlar hem de kolay temizlik imkanı sunar.

Kullanım Alanlarında Yapıştırılabilecekleri Yüzeyler

Yapışkanlı folyolar, malzemeleri ve tasarım amaçlarına göre birbirlerinden farklı çeşitlere sahiptir. Farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde ahşap, plastik ya da lateks malzemelerden üretildiği gibi her zevke ve tarza uygun birçok farklı renk ve desene sahiptirler. Kendinden yapışkanlı folyo her türlü yüzeye yapışabilmektedir.

Mermer, ahşap, fayans, cam, mobilya, dolap, kapı, pencere, parke, beyaz eşya ve metal ürünler sıkça kaplanan yüzeylerin başında gelir. Kalın ve kaliteli ürünler ile duvar kaplama ve benzeri alanlarda dahi kullanılabilmektedir.

Sudan, nemden, hava şartlarından etkilenmemeleri sebebiyle her türden zemin için kaplanma ve korunma şansı yaratır. Örneğin kiracı olan insanlar kiraladıkları evde değişiklikler yapmak isteseler dahi çoğu kişi, değişim yöntemlerinin geri dönüşümü olmayan, delme, kırma, kazıma gibi işlemler gerektiren yöntemler olmalarından ötürü buna cesaret edememektedir. Folyolar ise her yüzeye kolayca yapışabilen ve aynı kolaylıkla sökülebilen ürünler olarak ev sahipleri kadar kiracılara da bu imkanı tanımaktadır.

Yapışkanlı Folyo Çeşitleri

Ürünler genel olarak 10 farklı kategoriye ayrılabilir. Kategorilerin ne olduğunu merak ediyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilirsiniz.

Desenli ve Düz Yapışkanlı Folyo Modelleri

Bu ürünler Avrupa'dan ve Uzakdoğu ülkelerinden temin edilen kalite ve standartları üst düzey kaplama ürünleridir. Düz ve desenli yapışkanlı folyo; en, boy çeşitleri, kalınlıkları, desenleri gibi birçok açıdan çeşitliliğe sahiptir. Mermer, ağaç, tuğla, kalp, yıldız, çiçek, ahşap desenli yapışkanlı folyo gibi onlarca farklı desen bulunur.

Genellikle fayans kaplama folyosu ya da tezgah arası yapışkanlı folyosu olarak bilinse de, ahşap, metal, mermer, beyaz eşya gibi her türlü yüzey bu ürünlerle kusursuz bir şekilde kaplanabilir.

Cam Vitray Folyoları

Bu ürünler Avrupa'dan ve Uzakdoğu ülkelerinden temin edilen kalite ve standartları üst düzey kaplama ürünleridir. Cam vitray yapışkanlı folyo; en, boy çeşitleri, kalınlıkları, desenleri gibi birçok açıdan çeşitliliğe sahiptir.

Bu ürünler yarı şeffaf olmasıyla öne çıkar. Camlara uygulanır ve uygulandığı ortam ürünlerin özel yapısı ve camlara has tasarımı sayesinde kolaylıkla ışık alır.

Fayans ve Tezgâh Arası Folyolar

Deterjana dayanıklı bir yapıya sahip olan ürünlerle mutfak tezgâhlarının üst ve aralarını pratik bir şekilde yenileyebilirsiniz. Eskiyen tezgah, kaplama işlemleri için özel olarak tasarlanan ürünler yardımıyla dekoratif bir hale getirilebilir. Tezgâh üstü folyo kaplama yapılan alanlardan birisidir. Isı, nem ve sudan etkilenmeyen mutfak tezgâh üstü folyo kaplaması uzun ömürlüdür.  En, boy çeşitleri, kalınlıkları, desenleri gibi birçok açıdan çeşitliliğe sahiptir

Statik Folyolar

Statik olanlar; en, boy çeşitleri, kalınlıkları, desenleri gibi birçok açıdan çeşitliliğe sahiptir. Parlaklığı ile ön plana çıkar ve genellikle gümüş renktedir. Onlarca desen bulunur.  Ahşap, metal, mermer, beyaz eşya gibi her türlü yüzey bu ürünlerle kusursuz bir şekilde kaplanabilir.

Yazı Tahtası Folyolar

Yazı tahtası yapışkanlı folyolar, uygun kalemle yazılabilecek şekilde tasarlanan farklı en ve boyutlarda folyolardır. Yapıştırıldıkları alanda yazı yazma fırsatı sağlarlar ve gerek olmadığı zamanlarda kaldırılıp farklı yer ve mekanlarda kullanılabilirler.

Kabartmalı Folyolar

Bu ürünler Avrupa'dan ve Uzakdoğu ülkelerinden temin edilen kalite ve standartları üst düzey kaplama ürünleridir. Düz ve desenli şekillerde olabilen kabartmalı yapışkanlı folyo; en, boy çeşitleri, kalınlıkları, desenleri gibi birçok açıdan çeşitliliğe sahiptir. Mermer, ağaç, tuğla, kalp, yıldız, çiçek, ahşap desenli yapışkanlı folyo gibi onlarca kabartmalı folyo bulunur.

Genellikle fayans kaplama folyosu ya da tezgah arası yapışkanlı folyosu olarak bilinse de, ahşap, metal, mermer, beyaz eşya gibi her türlü yüzey bu ürünlerle kusursuz bir şekilde kaplanabilir.

Ayna Folyolar

Bu ürünler ayna görüntüsü veren ve arkalarındaki yapışkanları sayesinde her alana kolayca yapışabilen ürünler arasında bulunur. Onlarca desen ve boyutta bulunan bu aynalar, ev dekorasyonunda, çocuk odası süslemelerinde, dolap üzeri ayna olarak ya da lavabo aynası olarak kolayca kullanılabilir. Genelde çoklu parçalı olarak satılsa da tekli ve büyük boyutlarda ayna folyo bulmak da mümkündür.

Beyaz Yapışkanlı Folyolar

Beyaz yapışkanlı folyolar Avrupa'dan ithal edilmektedir. Diğer modellere göre daha geniş boyutlardadır. Çin'den ithal edilen ürünlere göre çok daha kalın ve dayanıklıdır. Banyo, mutfak gibi suyun sıklıkla kullanıldığı zeminlerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Bu ürünler her türlü yüzeyde (mermer, metal, fayans, ahşap, plastik ve benzeri) rahatlıkla kullanılabilir. Desenleri uzun yıllar kaybolmaz. Arka kısmındaki yapışkan beyaz ve kuvvetli olup yapıştığı yerden siz kaldırmaya çalışmadıkça kalkmaz. Suya, neme, ısıya maruz kaldığında kavlama yapmaz, dayanıklıdır. Farklı desen, renk ve ölçülerde çeşitlilik bulunmaktadır.

Siyah Yapışkanlı Folyolar

Siyah yapışkanlı folyolar tıpkı beyaz yapışkanlı folyolar gibi Avrupa'dan ithal edilmektedir.

Mermer, ahşap, plastik, fayans ve metal yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. %100 silinebilir. Üzerindeki renk, desen ve kabartmalar uzun yıllar kalır. Arka kısmındaki folyo yapışkanı kuvvetli ve siyahtır. Bu ürünler yapıştığı yerden kolaylıkla kalkmaz. Suya, hava şartlarına, sıcaklığa, neme maruz kaldığında kalkma ve kavlama yapmaz, dayanıklıdır. Onlarca renk, ölçü ve desenlerde çeşitlilik vardır.

Şeffaf Yapışkanlı Folyolar

Şeffaf yapışkanlı folyolar diğer ürünlere göre daha geniş boyutlardadır. İstenilen boyutta kesilip ayarlanabilirler. Avrupa'dan getirilen bu ürünler Çin'den ithal edilen ürünlere göre çok daha kalın ve dayanıklıdır. Mermer, metal, fayans, ahşap, plastik zeminlerde çok rahatça kullanılabilir. Kullanılmak istenirse taban döşemede de kullanılabilir.

Temizliği kolaydır. Desenleri uzun yıllar kendini muhafaza eder. Arka kısmındaki yapışkan şeffaf ve kuvvetli olup yapıştığı yerden kalkmaz. Suya, neme, ısıya maruz kaldığında kalkma ve kavlama yapmaz, dayanıklıdır. Farklı desen, renk ve ölçülerde çok çeşitlilik bulunmaktadır.

Yapışkanlı Folyo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapışkanlı folyolar birbirinden çok başka alanlarda estetik ve koruma sağlamak amacıyla kullanılabilir:

 • Banyo, ürünlerin en sık kullanıldığı alanlar arasında bulunur. Banyo fayanslarınızda veya duşakabininizde folyo kullanarak banyonuzda yeniliği ve şıklığı yakalayabilirsiniz. Banyolar için seçim yapılırken dikkat edilmesi gerekenler, kir ve su tutmayan yapışkanlı fayans kaplama folyosu olmalarıdır.
 • Tuvalet ve banyo girişlerinde kullanılabilecek en uygun folyolar ayna folyolardır. Temizliği çok kolaydır ve su tutmazlar.
 • Masa kaplama uygulaması yaparak masaların ömrünü uzatmak isterseniz de en doğru seçim düz ve desenli olanlardır. Çizilme, soyulma gibi deformelerin oluşmasını önleyen masa için yapışkanlı folyo seçimi yapabilirsiniz. Birbirinden farklı desen ve renkleri bulunan yapışkanlı folyo masa kaplamalarının estetiğini artırır. Mobilya yapışkanlı folyo çeşitleriyle kanepe ve sandalye ayaklarını da kaplayabilirsiniz.
 • Mutfakta fayans üzerine kaplama yapmak için tezgah arası yapışkanlı folyo veya düz / desenli olan modeller kullanılabilir. Bu uygulamayı yaptığınızda yağ ve kiri kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Yapışkanlı tezgah folyosu da tezgahı daha kullanışlı bir hale getirir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan yapışkanlı folyo ile mutfak dolabı kaplamasını da yapabilirsiniz. Bu sayede dolap kaplama yaptığınızda dolaplarınızın kullanım ömrünü artırabilirsiniz. Mutfak tezgahı için tezgah arası yapışkanlı folyo kullanarak yenileme yapabilirsiniz. Tezgah üstü, sıkça kullanılan ve kaplama yapılan alanlar arasında yer alır. Isı, nem ve sudan etkilenmeyen mutfak tezgah üstü folyo kaplaması uzun ömürlüdür.

Yapışkanlı Folyo Montajı

Yapışkanlı folyo, ısıya ve darbelere karşı dayanıklı olması ile uzun süre kullanılabilmektedir. Dolap kaplama folyosunu uygulamak için özel alet ya da malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Sadece düz plastik malzeme ile uygulama yapılması yeterlidir. Arka kısmında bulunan koruyucu yüzey kaldırılarak ürünler yapıştırılmak istenen alana uygulanabilir. Herhangi bir kabarıklık olmadan, düzgün bir yüzey elde edilecek şekilde uygulanan yapışkanlı folyolar, çıkarılabilir olduğu için yapıştırma işlemi esnasında göze hoş gelmeyen bir sonuç alındığında beğenilmeyen kısımları çıkarılıp tekrar uygulanabilir.  Dolap kaplama folyosu ile dolaplarınıza yapacağınız uygulama için köşe kısımlarına biraz daha fazla dikkat göstermeniz mükemmel sonuçlar almanız için önemlidir. Cam yüzeylerde uygulama yapılırken yüzey temizleme malzemeleri kullanılması kabarcık oluşmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Montaj sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise herkes tarafından sıkça yapılan hataları bilmek ve bu hatalara düşmemektir.

Yapışkanlı Folyo Uygulanırken Sıkça Yapılan Hatalar

Uygulama esnasında sıkça yapılan bazı hatalar vardır. Bu hataları uygulamadan önce biliyor olmak sizi bu hatalardan uzak tutar ve daha kusursuz bir uygulama yapmanıza olanak sağlar.

Tezgâh Kaplaması Sırasında Yapılan Hatalar

Tezgah üzeri folyo uygulamalarında en sık yapılan hata evyenin etrafında bulunan silikonları temizlemeden işleme başlanılmasıdır. Tezgahı kaplamaya başlamadan önce tezgah üzerinde bulunan silikonları bir falçata yardımıyla temizlemiş olmanız gerekir. Süpürgelik kısmında bulunan silikonları temizlememek ve tezgahı, folyo uygulamasından önce kirlerinden temizlememiş olmak da yapılan diğer hatalardandır. Tezgah, üzeri kaplanmadan temizlenmeli ve tüm silikonlardan arındırılmalıdır.

Tezgah kaplanırken sulu uygulama yapmak da hata sayılabilir. Aslında su sıkarak yapıştırmak çok daha kolaymış gibi görünse de sulu uygulamalar folyoların yapışmasını geciktirdiği için evinizdeki mevcut tezgahınızı kullanmanızı da geciktirecektir. Yani tezgahın altında su  bulunduğu için su kuruyana kadar tezgahınızı kullanamazsınız. Bu da 1 - 2 gün sürebilir. Yaşanılan bir evde mutfak tezgahının 2 gün kullanılmaması çok istenilen bir durum olmadığı için yapılması gereken doğru kaplama şekli; kuru, yapışkanlı kısım ıslatılmadan yapılan uygulamadır.

Fayans Kaplaması Sırasında Yapılan Hatalar

Fayanslarda folyo kaplama yapılırken de hatalarla çok sık karşılaşılır. Aslında uygulama esnasında yapılması gereken tek şey kullanacağınız kadar malzemeyi kesmeniz ve arkasındaki yağlı kağıdı komple açarak ıslatmanızdır. Sulu kaplama amatör uygulayıcılar için çok daha pratiktir ve sıkça tercih edilir. Hata yapma oranı daha azdır. Yapışma geciktiği için gereken düzeltmeler hızlıca yapılabilir.

Bu uygulamada açtığınız malzemenin homojen bir halde geldiğine dikkat etmeniz gerekir. Malzemenin arkasındaki yağlı kağıdı açarken herhangi bir şekilde tırtık yaparsanız bu ön taraftaki parçaya da zarar verebilir. Yapışkanlı folyoyu açarken malzemenin arkasındaki yağlı kağıdı komple açıp yapışkanlı yüzeyini tamamen ıslatarak daha kolay bir uygulama yapabilirsiniz.

Dolap Kaplaması Sırasında Yapılan Hatalar

Mutfak ve banyo dolabı kaplamalarında sıkça yapılan hatalardan biri malzemenin yapışkanının yalnızca suyla aktive olduğunu düşünerek bu şekilde uygulama yapmak zorunda kalmaktır. Gerçek ise öyle değildir. Malzemenin yapışkan kısmı yüzeyine su sıktığınız zaman aktif hale gelmez. Su yalnızca hareket kabiliyeti sağlaması sebebiyle kullanılır. Fakat sulu işlemin de bir eksisi vardır. Köşe ve kenarları yapmak için örneğin bir dolap kapağını ters çevirdiğinizde kenarlarının yapışması için suyun tamamen kurumasını beklemeniz gerekir.

Yapılan bir diğer hata ise yapıştırma sırasında hava kabarcıkları bırakmaktır. Bu kabarcıklar ürünü kusurlu gösterir ve bulunduğu zeminden atma ihtimali yaratır. Altında hava kabarcığı kalmaması için düz bir plastik yardımıyla ileri geri hareketler yaparak folyoyu zemine kabarcıksız bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Sık karşılaşılan bir başka hata ise ürünleri geniş tarafından açmaya çalışmak ve yapıştırmaktır. Halbuki yapılması gereken ürünü dar tarafından açmak ve bu şekilde yavaş yavaş açarak dolap yüzeyini kavramasını sağlamaktır.  Dolap yüzeyini kaplarken eğer folyo sert ve gergin bir biçimde tutularak hareket edilmezse ya kabarcık oluşacak ya da yapıştırma işleminde hatalar olacaktır. Malzeme ne kadar gerilirse yapıştırılan zemin o kadar kusursuz görünecektir.

Diğer  sık yapılan hata ise uygulamalar esnasında yapışkanın doğru ve yeteri kadar açılmamasıdır. Kuru uygulama yaparken malzemenin arkasındaki yağlı kağıdı bir 10 santim kadar açar, geri kıvırır ve bu alanı sabitlersiniz. Islak uygulama yaparken ise malzemenin arkasındaki yağlı kağıdı tamamen açar, malzemenin yapışkanlı yüzeyini tamamen su ile ıslatır ve uygulayacağınız alana direkt bırakırsınız. Bu basamaktan sonra yapmanız gereken tek şey, ürünün altındaki suyu bir plastik yardımıyla kenarlarından tahliye etmektir.

Yapışkanlı Folyo Sökme İşlemi

Yapışkanlı folyolar uzun yıllar kullanılabilen ürünler olduğundan 3 - 4 yılın sonunda desen ya da tür olarak farklı bir folyoya geçmek istenebilir. Bulundukları yerlerden sökülmek istendiğinde uç kısmının saç kurutma makinesi ile bir miktar ısıya maruz bırakılarak kaldırılması yeterli olacaktır.

Uç kısmı tuttuktan sonra yapmanız gereken tek şey ürünleri güçlü bir şekilde çekerek çıkarmaya dikkat etmektir. Folyolar yapıştırıldıkları zeminlere hiçbir şekilde zarar vermeden kolayca çıkarılabilen ürünlerdir. Fayans ve tezgahlarda genelde yapışkan izleri dahi kalmaz fakat masa gibi ahşap ürünlerde minik yapışkan izleri oluşabilir. Bu yapışkan izleri şu yöntemlerle kolayca çıkarılabilir;

 • Alkol ile temizleme: Alkol sıvısı lekenin üzerine dökülür ve bir bulaşık süngeri yardımıyla ovalanır.
 • Krem temizleyici ile temizleme: Ocak, fırın temizliğinde kullanılan herhangi bir krem temizleyici yapışkanın üzerine dökülür ve bir bulaşık süngeri yardımıyla ovalanır.
 • Temizlik solüsyonu kullanarak temizleme: Ürünler için özel olarak üretilen temizlik solüsyonlarını kullanarak da kolay bir şekilde yüzeyinizi temizleyebilirsiniz.

Yapışkanlı Folyo Fiyatları

Yapışkanlı folyo fiyatları; ürünlerin boyutları, kaliteleri, kalınlıkları, kullanım alanları ve benzeri sebeplerle farklı şekildedirler. Yapışkanlı folyo fiyatlarına bakıldığında, metre başına, zevkinize ve ihtiyacınıza uygun bir yapışkanlı folyo bulabilirsiniz. Koçtaş’ın her bütçeye uygun kataloğundan her fiyat aralığında farklı kullanımlar için uygun ürünler bulabilirsiniz.

İçinde bulunduğunuz odanın havasını tamamen değiştirmenizi sağlayacak, ama aynı zamanda bütçenizi aşmanıza gerek bırakmayacak bir dekorasyon ürünü olan bu ürünler, her türlü iç mekan tasarımı türüne uygun olarak üretilir. Her renk, materyal, şekil ve desende bulabileceğiniz ürünleri Koçtaş ile kolayca satın alabilir, odalarınızın duvarlarına yepyeni bir görünüm verebilirsiniz.

Her bütçeden kullanıcısı ve uygulayıcısı olan bu ürünler kolayca ulaşılabilen ev ve dekorasyon ürünleri arasında çok uzun zamanlardan beri yerini almıştır. Siz de hemen Koçtaş’ın online kataloğuna girerek her zevk ve tarza hitap eden ürünleri keşfedebilir ve evinizi uygun fiyatlarla bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Koçtaş, ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, ergonomik özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan uygun yapışkan folyo fiyatları ve modellerini satışa sunar. Daha yeni ve daha estetik dizayn edilmiş bir ev Koçtaş sayesinde bir tık kadar uzağınızda. Koçtaş’ın avantajlı dünyasını takip ederek aradığınız ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilir, bütçenizi zorlamadan kaliteye anında erişebilirsiniz.

Yapışkanlı Folyolar Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yapışkanlı folyoların kullanım alanları nelerdir?

Yapışkanlı folyoların kullanım alanlarına; ahşap, metal, fayans, mermer, cam, duvar örnek verilebilir. Genellikle ahşap mobilya yüzeyi değiştirme ve mutfak ve banyo fayansları değişimlerinde kullanılır. Yapışkanlı folyoları yeniden dizayn etmek istediğiniz tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Genel olarak masa kaplama, duvar kaplama, mutfak dolabı kaplama, fayans kaplama, tezgâh kaplama, banyo kaplama, yer kaplama, beyaz eşya kaplama, kapı kaplama ve benzeri işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yapışkanlı folyolar suya dayanıklı mıdır?

Yapışkanlı folyolar suya dayanıklı olup, nemden ve hava şartlarından etkilenmemektedir. Suya dayanıklı yapısı sayesinde banyo, mutfak gibi alanlarda sıkça ve kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Ürünlerin üzerinin ıslak bezle silinmesinde veya deterjan kullanılarak temizlenmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu alanlar için uygun olan folyolar düz ve desenli yapışkan olan modeller olabilir.

Yapışkanlı folyo seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Yapışkanlı folyo seçerken dikkat edilmesi gerekenler uygulama yapılacak alana göre belirlenir. Banyo için kullanılacak ürünlerin daha kalın ve suya daha dayanıklı olan seçeneklerden seçilmesi gerekir. Söz konusu mutfak olduğunda ise önemli olan, kolayca temizlenebilen ve silinebilen ürünler seçmektir.  Örneğin mutfak, tezgâh arası veya tezgah üstü uygulamalarda en az tercih edilen ürün türü statik ve kabartmalı olanlardır.

 

En Çok Satan Yapışkanlı Folyolar Hangileri?

Koçtaş Yapışkanlı Folyolar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Yapışkanlı Folyo Siyah 81 Bp691-81
 2. Yapışkanlı Folyo Petek 9 Bp691-09
 3. Yapışkanlı Folyo Beyaz 80 Bp691-80
 4. Yapışkanlı Folyo Mermer 44 Bp691-44
 5. Yapışkanlı Folyo Çiçek 57 Bp691-57
Daha fazla göster
4080 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: