150 TL Üzeri Kargo Bedava

Sıcak Su Torbası

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Fonksiyonel Sıcak Su Torbası ve Çeşitleri

Sıcak su torbası, içerisine aktarılan yüksek sıcaklıktaki suyun ısısını belli bir süre boyu koruyan yapıdaki bir üründür ve birçok farklı amaç doğrultusunda kullanılabilir. Kan akışının hızlanmasını, vücudun ısınmasını sağlayan etkisi dolayısıyla ağrılı bölgelerin rahatlamasına yardımcı olur. Kadınlar için regl dönemlerinde bel ve kasık ağrılarının dindirilmesi için tercih edilir. Karın ve kas bölgelerinde oluşan ağrılar torbanın taşıdığı sıcaklık sayesinde minimum seviyeye indirilir.

Boyun ağrısı şikayetlerinde de sıcak torbaların yaydığı ısıdan faydalanılır. Soğuk günlerde üşüyen el, ayak gibi vücut parçalarının ısıtılması için kullanılır. Bebeklerin beşiğinin önceden ısıtılması ve rahat bir uyku çekmelerine yardım etmek için sıcak su torbası türlerinden yararlanılır. Ürünlerin üretim malzemesi ve tasarım anlamında birçok farklı modele sahiptir. Bu ürünlerin üretim aşamasında kullanılan materyal genellikle dayanıklı kauçuk maddesidir.

Sıcak su torbası kılıfı, birçok farklı çeşitte imal edilen koruyuculardır. Sıcak su torbası peluş kılıfı, yumuşak yapılı bir kumaştır. Kullanışlılık ve konfor açısından oldukça üst seviyelerde yer alır. Polar ve kadife gibi diğer yumuşak dokulu torba kılıfları, kullanım sırasında kullanışlılığa ve rahatlığa öncelik verenlerin tercihi olur.

Bebek için üretilen çeşitleri ebat olarak daha küçük ve sempatik tasarımları bulunan modellerdir. Bu ürünler elektrikli ve şarjlı modellere sahiptir, içerisine su eklemeye veya suyu değiştirmeye gerek duyulmadan fonksiyonel şekilde kullanılır. Şarjlı sıcak su torbaları, kısa süre içerisinde ısıtma yetisine sahiptir. Aynı zamanda ısıyı yüzeyine eşit dağıtır ve uzun süreler boyu ısının yayılmasını ve korunmasını sağlayan yapıdadır.

Mini sıcak su torbası, el ve ayak gibi yüzey alanı küçük bölgelerin ısıtılması için kullanımına başvurulan ürünlerdir. Küçük sıcak su torbası, ebatının getirisi ile seyahatlerde rahatlıkla taşınan ve ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilen modeller arasındadır. Terlik görünümlü olan ayak sıcak su torbaları ise üşüyen ve ısıtılmak istenen ayaklar için kullanılır. Renk, ebat, desen, materyal, kılıf, su kapasitesi gibi değişen etkenler doğrultusunda kullanıcılar uygun bir ürüne karar verebilir. Sıcak su torbası fiyatları ürünün kalitesine ve diğer etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Pratik Şekilde Kullanılan Şarjlı Sıcak Su Torbası

Vücudunun farklı bölgelerinde ağrı yaşayan insanların kullandığı bu ürünlerin teknolojiyle harmanlanmış versiyonu, şarjlı sıcak su torbasıdır. Sıcaklığını uzun saatler boyunca muhafaza eden yapıları ile oldukça portatif ve ergonomik özellik taşırlar. İçerisine su veya başka bir sıvı konulmasına gerek duyulmadan kullanılır. İçinde kendiliğinden bulunan sıvı, herhangi bir kimyasal madde içermez.

Paket içeriğinde bulunan elektrikli ısıtma aparatından yardım alınarak kısa sürede ısınması sağlanır. Diğer bir avantajı ise ısının tüm bölgelere eşit olarak dağıtılmasıdır. Yapısı gereği aşırı ısınmalara karşı koruma sistemi bulunur. Sisteme göre maksimum ısı değerine ulaşan ürün otomatik olarak kapanır.

Bu ürünlerin sızdırmaz olması da oldukça önemlidir. Çok katmanlı yapısı sayesinde şarjlı modeller, sızdırma durumlarına karşı yüksek güvenlik sistemleri ile gönül rahatlığıyla kullanma imkânı sağlar. Patlama riski bulundurmayan elektrikli sıcak su torbası, iç hava basıncının dengelendiği bir sisteme sahiptir ve sınır aşıldığında cihaz otomatik şekilde gücü keser.

Bazı modellerde LED göstergesi yer alabilir. Gösterge sayesinde ısınmanın sürüyor olduğu veya bittiği anlaşılabilir. Yapısındaki bütün materyaller ısıya karşı dayanıklı maddelerden seçilir. Elektrik ile çalışan modellerin alev geciktirici bir yapıda olması güvenle kullanılabilmesi adına oldukça önemli bir niteliktir.

Şarjlı modellerin renkleri, büyüklükleri, şekilleri oldukça geniş bir çeşitlilik gösterir. Düz renk veya desenli olabilen şarjlı ürünler, oldukça geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Gri, mor, pembe, yeşil gibi çeşitli renklerde elektrikli sıcak su torbası bulmak mümkündür. Puantiyeli, çiçek desenli, hayvan figürlü, ponponlu gibi çeşitli türlerde eğlenceli sıcak su torbalarına da ulaşılabilir.

Dış kısmı peluş ve polarlı gibi kumaşlardan elde edilen kılıflar ile çevrili elektrikli modeller ekstra konfor sağlayan yapıdadır. Aynı zamanda büyük, orta, küçük gibi farklılaşan boyutlarda üretilir. İhtiyaçlarınıza ve kişisel beğenilerinize göre incelediğiniz ürünler arasından sıcak su torbası fiyatlarına da göz gezdirerek uygun bir tercih gerçekleştirebilirsiniz.

Yumuşak Dokusu ile Konforlu Bir Kullanım Sağlayan Peluş Sıcak Su Torbası

Sıcak su torbaları oldukça geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Sıklıkla tercih edilen modeller arasında peluş sıcak su torbası bulunur. Peluş torbaların peluşlu kısmı, termoforun dışına geçirilen bir kılıftan ibarettir. Peluş kılıf, içerisinde yüksek derecede sıcak su bulunan torbanın cilt ile doğrudan temas etmesini önler ve doğrudan temas ile oluşabilecek yanık hissini engeller. Peluş kılıflar ısıyı bir miktar yumuşatarak cilt için ideal sıcaklık sağlar ve istenilen bölgeye zarar vermeden temas eder, ısısını yaymaya başlar.

Koku sorunu oluşturmayan peluş modeller, aynı zamanda sahip oldukları yumuşak doku sayesinde cilt ile oldukça uyumludur. Peluş kılıflı modeller, görsel anlamda estetik duran ürünlerdir. Peluş sıcak su torbası, görünüşü itibariyle de birçok çeşide sahiptir. Peluş modeller üzerinde tek ve düz renk taşıyan modelleri içinde barındırır. Renkler; bej, gri, antrasit, pembe, mor, mavi gibi hemen hemen her tonda olabilir. Üzerinde ponpon, kurdele gibi süslemeler bulunan peluş modellere ulaşılabilir.

Peluş kılıfın kalınlık ve inceliği de modelden modele değişebilen özelliktedir. Peluş kılıflı sıcak su torbası tercihi yapılırken dış katmanın kalınlığı göz önünde bulundurulabilir. Peluş kılıflı modeller birçok rengin bir arada bulunduğu desenli modellere sahiptir. Üzerinde puantiye, yıldız, çiçek, kalp gibi çeşitli desenler bulunduran modeller birden fazla renk kullanılarak tasarlanır. Peluş hayvan figürlü çeşitler de sıkça tercih edilir. Sempatik ve hoş görüntülere sahip peluş kılıflı ürünler, farklı beğenilere sahip kullanıcıların seçimine bırakılır. Tavşan, kurt, tilki, ayı, kedi gibi çeşitli hayvanlardan esinlenerek tasarlanan modelleri bulabilmek mümkündür.

Boyutları değiştiği gibi aynı doğrultuda içerisine eklenen su miktarı da değişir. Kullanım alanına göre su kapasitesi değişebilen modeller arasından uygun bir tercih yapmak, üründen maksimum verimin alınmasını sağlar. Peluş sıcak su torbası fiyatları; ürünün kalitesi, boyutları gibi çeşitli faktörler çerçevesinde değişkenlik gösterir.

Üşüyen Ayaklara Özel Tasarlanan Ayak Sıcak Su Torbası

Soğuk havalarda vücudun çokça üşüyen parçaları, eller ve ayaklardır. Ayak sıcak su torbası, soğuktan çabuk etkilenen ayaklar için oldukça kullanışlı bir üründür. Ayak su torbasının dış tarafında onu kaplayan bir kılıf bulunur. Kılıf, polar ya da peluş gibi yumuşak kumaş türlerinden elde edilebilir.

Ayak sıcak su torbasında kullanılan kılıf türünün yumuşak olma sebebi, bir yandan ayakları ısıtırken bir yandan da konforu iyi şekilde sağlamaktır. Dayanıklı maddeler kullanılarak üretilen ürünlerdir. Sıcak suyun sızmaması adına özel bir sistem bulunduran ürünler, güvenli şekilde kullanılmaya devam edilebilir. Aynı zamanda patlama gibi olumsuzluklarla karşılaşılmaması adına katmanlı ve sağlam yapılarda olmalarına özen gösterilir.

Yapışık terlik benzeri bir görüntüye sahip olan modeller ayağa geçirilir ve bir müddet orada tutularak ayakların ısınması sağlanır. Özellikle kış günleri için son derece kullanışlı olan ayak su torbaları, ayaklarının üşümesini istemeyen ve alternatif bir yol arayan kullanıcılar için uygundur.

Tasarımları değişen ayak sıcak su torbalarının; görünüm, renk ve şekil olarak farklı modelleri mevcuttur. Geniş bir renk yelpazesine sahip ürünler kişisel beğenilere göre tercih edilir. Aynı zamanda su kapasitesi de farklılaşan modeller, ihtiyaçlar ve sıcak su torbası fiyatları göz önünde bulundurularak edinilir.

Bebekler İçin Üretilen Sıcak Su Torbası

Bebekler belli aralıklarla gaz sancısı çekebilir. Ebeveynler bebeklerinin sorunlarını gidermek amacıyla güvenli çözüm yöntemleri arayışına geçerler. Bebek sıcak su torbası, bebeklerin sıklıkla yaşadığı gaz sancısı probleminin ortadan kaldırılması amacıyla kullanılır.

Doğal yapıya sahip oldukları için bebeklerin cildine zarar vermez. Aynı zamanda desenli bir kılıf ile birlikte tasarlanan modelleri mevcuttur. Kılıflı olmaları, sıcak suyun bebeklerin tenine doğrudan temas etmesini ve hassas ciltlerinde rahatsızlık yaratmasını önler.

Bebekler ebeveynlerinin sıcak temaslarına alışkın oldukları için beşiklerinin de sıcak olmasından hoşlanır. Bebek sıcak su torbası, beşiklerin ısısının artırılması için ebeveynlerin bebeklerini yatağına yatırmadan önce yüzeyi ısıtmak amacıyla yararlandığı ürünlerdir. Bebekler sıcak ortamlarda daha rahat uyurlar. Bu ürünler yaydıkları ısı sayesinde bebeklerin uyuduğu beşik ya da yatakları ısıtacak rahat bir şekilde uyumalarına yardımcı olur. Böylece bebekler uykularını kesintisiz ve konforlu şekilde uyuyabilir.

Bebekler için tasarlanan sıcak su torbaları diğer modellere kıyasla daha küçük ebatlarda üretilir. Mini sıcak su torbaları, bebekler için ideal ebatlarda olan modellerdir. Aynı zamanda bebeklerin güvenliği gözetildiği için sızdırma ve patlama gibi olumsuzluklara karşı dayanıklı yapıdadır.

Dış tasarımlarına bakıldığında kılıfları bulunan bebek sıcak su torbaları, sevimli görünümleriyle bebek ve çocukların ilgisini çekecek şekildedir. Kurbağa, fil, tavşan, kedi gibi sıcak su torbası olduğu belli olmayan oyuncak görünümlü modeller edinilebilir. Bebeklerin sıkıntı yaşadığı dönemlerde ebeveynlerin çokça işine yarayacak modeller geniş bir çeşitliliğe sahiptir. İhtiyaçlarınıza uygun bir bebek su torbası modeline; sıcak su torbası fiyatlarını, kalitesini ve renklerini inceleyerek karar verebilirsiniz.

Birbirinden Çeşitli Modelleri ile Sıcak Su Torbası Kılıfları

Sıcak su torbaları içerisine sıcak su doldurulan torbayı çevreleyen kılıf türlerine sahiptir. Kılıflar birçok farklı materyal kullanılarak üretilen ürünlerdir. Peluş kılıf; uzun tüylü, yumuşak ve parlak kumaştan elde edilen ürünlerdir. Bu ürünlerin peluş kılıflı olan modelleri sağladığı rahatlık hissi sayesinde sıklıkla tercih edilir.

Polar kılıf; polyesterden imal edilen yumuşak dokuya sahip kumaştan oluşur. Farklı renk ve desenleri doğrultusunda polar kılıflı torbalar da kullanıcıların sıkça seçtiği bir üründür. Kadife kılıf; saçaklı, tüylü ve oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir. Kadife kılıflı su torbaları, konfor seviyesi yüksek olan modellerdendir. Örgü kumaşlı sıcak su torbası kılıflarına da ulaşılabilir.

Kılıflar renk, desen, tasarım anlamında oldukça geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir böylece farklı zevklere sahip kullanıcıların her birine hitap eder. Krem, gri, pembe, lila, kahverengi, sarı, mavi, yeşil gibi düz renkler taşıyan çok çeşitli canlı renklerde su torbası kılıflarına ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda ekose, kalp, yıldız, çiçek, puantiye gibi desenlere sahip çok renkli kılıflar mevcuttur.

Hayvan figürlerinin resmedildiği peluş kılıf modelleri yaygınca tercih edilen ürünlerdir. Kedi, ayı, fil, tavşan, köpek, kurt, tilki, balık, koyun, fare gibi sevimli figürler genellikle peluş modellerde kullanılır. Ayrıca baskılı ve nakışlı sıcak su torbası kılıflarına erişilebilir. Kişisel beğeniler doğrultusunda sıcak su kılıfları arasından bir tercih yaparak kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Sıcak Su Torbası Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıcak su torbalarının seçiminde önem verilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanmak için uygun bir modeli edinmek gerekir. Öncelikle kullanım alanı doğru şekilde belirlenmelidir. Değişen boyutlara sahip sıcak su torbalarının farklılaşan sıcak su kapasiteleri doğrultusunda bir seçim gerçekleştirilmelidir. Eğer yüzey alanı küçük bölgelerin ısıtılması için kullanılacaksa mini boydaki ürünleri edinmek yeterli olur.

Ürünlerin kılıflı ya da kılıfsız modelleri mevcuttur. Konforlu şekilde kullanmak adına daha çok peluş, polar gibi kılıflı modeller tercih edilir. Kılıfların yıkanabilir özellikte olup olmadığı hijyene önem veren kullanıcıların dikkat etmesi gereken hususlar arasındadır.

Manuel olarak içerisine sıcak su doldurulan çeşitleri olduğu gibi suyun yenilenmesine gerek olmayan elektrikli modeller bulunur. Isıyı uzun süre koruyan şarjlı modeller, gereksinimler doğrultusunda edinilir. Ürünün sızdırmalara karşı dayanıklı olması ve patlama riski barındırmaması oldukça önemlidir. Güvenli kullanım sağlanmasına yardım edecek yapıdaki modeller, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir.

Seçimde teknik özellikler kadar dış tasarımları da oldukça önemlidir. Birçok farklı renk ve desen seçeneklerine sahip sıcak su torbaları arasından tercih yaparken beğeniler mutlaka göz önünde tutulmalıdır. Neredeyse her renkte bulunabilen bu ürünlerin zevklere göre seçilmesi ürünün kullanımını da zevkli bir hâle getirir.

Sıcak Su Torbalarının Sağladığı Yararlar

Sıcak su torbaları yapıları gereği sağladığı faydalı yönleri doğrultusunda tercih edilir. Birçok farklı alanda kendisine kullanım alanı bulan ürün, medikal anlamda ya da yalnızca konfor sağlaması amacıyla tercih edilir;

 • Soğuk günlerde üşüyen vücut bölgelerinde tutularak ısınma için kullanılabilir. El, ayak gibi bölgelerde mini boylardaki torbalardan sıklıkla faydalanılır.
 • Gebelik sürecinde oluşan kasılmaların ağrısı, torba ile kompres yapılarak dindirilmesi sağlanır.
 • İlk yardım çantasında uygun boyda bir sıcak su torbası bulundurulabilir.
 • Bebeklerin beşiklerinin ısıtılması için kullanılır.
 • Yetişkinlerin yataklarının ısıtılması ve uyku kalitesinin yükseltilmesi için yararlanılır.
 • Kamp gibi açık hava etkinliklerinde sıcak su torbaları bulundurularak avantajlı yönlerinden faydalanmak mümkündür.
 • Pilates, yüzme gibi kas kullanımını gerektiren egzersizlerden sonra oluşan kasılma ve ağrı durumlarında yararlanılabilen ürünlerdir.
 • Boyun, bel, kasık gibi bölgelerde oluşan ağrının dindirilmesine yardımcı olur.
 • Vücudun farklı bölgelerinde oluşan kas ağrılarında sıcak su torbalarının kan akışını hızlandırma etkilerinden yararlanılarak ağrılı kısımların rahatlaması için kullanılır.
 • Regl ağrısı çeken kadınlar, sıcak su torbasının uygun modellerini karınlarının alt bölgesine veya ayaklarının altına koyarak rahatlama sağlayabilir.

Birçok farklı yararı olan sıcak su torbaları ihtiyaçlar doğru şekilde belirlenerek edinilebilir. Sıcak su torbası fiyatları ürünün imalatında kullanılan yapım maddesi, kalitesi, sağlamlığı gibi faktörler çerçevesinde değişir. Koçtaş’ta birçok farklı sıcak su torbası modelini bulabilirsiniz. Kişisel olarak estetik algılarınız ile örtüşen aynı zamanda gereksinimlerinizi etkili şekilde karşılayacak olan sıcak su torbası modelini bularak Koçtaş’tan kolayca sipariş oluşturabilirsiniz.

Sıcak Su Torbası Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sıcak su torbası nasıl kullanılır?

Suyun doldurulacağı kapak kısmı açılır. Torba boyun kısmından kavranarak dik pozisyonda tutulur. Sıcak suyun dışarı taşmamasına özen gösterilerek içerisine aktarılır. Doldurulduktan sonra torba düz bir yüzeye konur. İçinde biriken hava özenli şekilde boşaltılır. İşlemler tamamlandıktan sonra dikkatli bir şekilde kapak yerine yerleştirilir. Herhangi bir sızıntının olmaması için kapak sıkıca kapatılır.

Sıcak su torbası ne işe yarar?

Sıcak su torbası içerisinde sıcak su, ısısını bir süre koruduğu için üşüme durumlarında yararlanılan bir üründür. Kış günlerinde vücudun bazı bölgelerini ısıtma amacıyla kullanılır. Aynı zamanda boyun, bel, kasık ağrılarını dindirilmesine yardım eder. Kas ağrılarının azaltılmasında faydalıdır. Bebeklerin gaz sancısının azaltılması için uygun modelleri ebeveynler tarafından tercih edilir.

Sıcak su torbası nereye konur?

Kullanım amacına göre torbanın konulacağı bölge değişir. El ve ayakları üşüyen kişiler torbayı el ve ayaklarının arasında bekletir. Regl ağrısı için kullanılacaksa karın bölgesinin alt kısmına ve ayak altlarında tutulur. Ağrıyan bölgeler varsa bel, boyun, kasık gibi noktalara konabilir. Ayrıca bebeklerin yataklarının ısıtılması için beşik ve yataklarda bekletilir.

Sıcak su torbası kaç saat sıcak kalır?

Ürünlerin yapısına göre ısıyı ne kadar süre koruyacağı değişir. Dayanıklı ve kaliteli materyallerden üretilen torbalar, ısıyı daha uzun süre koruyabilir. Ayrıca elektrikli ve şarjlı modeller özel yapıları sayesinde klasik türlere göre ısıyı daha süreler boyu koruduğu söylenebilir. Kılıflı olan modeller kılıfsız türlere göre ısısını daha uzun muhafaza eder.

Sıcak su torbasına kaç derece su konur?

Güvenlik açısından sıcak suyun kaynama noktasına ulaştığında hemen ürünün içerisine konulması önerilmez. Kaynadıktan sonra yaklaşık 5 dakika kadar bekleterek koymak; sızdırma, patlama gibi olumsuzlukların oluşmasının önüne geçer. Yaklaşık 90 derecede olan sıcak su, doğru adımlar takip edilerek ürüne aktarılır. Sonrasında ise kullanıcının isteği doğrultusunda kullanılır.

En Çok Satan Sıcak Su Torbası Hangileri?

Koçtaş Sıcak Su Torbası kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Sıcak Su Torbası
 2. Sıcak Su Torbası Cepli Kahverengi Peluş Termofor 35x23x2cm 1 Litre
Daha fazla göster
20 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: