150 TL Üzeri Kargo Bedava

Lazer Ölçüm Cihazları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Lazer Ölçüm Cihazları

Lazer ölçüm cihazları genellikle profesyonel ölçüm işlemlerinde kullanılan elektronik cihazlardır. Mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama, inşaat mühendisliği, harita mühendisliği ve çevre mühendisliği gibi pek çok meslek grubundaki çalışan iş hayatında lazer ölçüm cihazları ve ilgili aksesuarlarından faydalanır. Lazer ölçüm cihazları kategorisinde yer alan ürünler hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılmaya uygundur.

Hatalı Ölçüme Yer Yok: Lazer Ölçüm Cihazı Çeşitleri
Lazer ölçüm cihazları, profesyonel ölçümlerde hata payınızı minimuma indirerek en doğru sonuçları elde etmenizi sağlarken, sizi şerit metre ile ölçüm yapma zahmetinden kurtarır. Lazer metreler en çok kullanılan lazer ölçüm cihazları arasında ilk sırada yerini alır. Lazer metre ölçebileceği maksimum uzaklıklar açısından cihazdan cihaza farklılık gösteren bir ürün grubudur. Bazı ürünlerde 50 metreye kadar uzaklık ölçebileceğiniz gibi bazı ürünlerde ise maksimum ölçüm mesafesi 25 metre ile sınırlandırılır. Doğrusal ölçü alma işlemlerinin yanı sıra bazı lazer ölçüm cihazları ise lazer hizalamalar için kullanılır. Bu cihazlara örnek olarak lazer distomat ve çapraz çizgi lazeri gibi ürünler verilebilir. Lazer distomat, cihazı yerleştirdiğiniz zemin üzerinde birbirini dik olarak kesen iki adet doğrusal lazer ışını gönderir. Bu ışınları takip ederek gerekli hizalama işlemleri yapılabilir. Çapraz çizgi lazeri de benzer fonksiyonlara sahiptir. Zemin üzerinde oluşan çizgilere ek olarak bu ürün, düşey çizgiler elde etmenize de olanak sağlar. Belirtilen lazer ölçüm cihazları haricinde farklı ölçüm ve tespit cihazları da aynı kategori altında satışa sunulur. Bu cihazlar arasında ahşap vb. malzemelerin nem oranını ölçen nem ölçerler, olumsuz şartlarda lazer ışınını iyi görmenizi sağlayabilen lazer gözlükleri, tekerlekli mesafe sayaçları, ölçüm çubuğu adı verilen dijital su terazileri, çalışılacak yüzeyin içinde bulunan elektrik tesisatı, su tesisatı, ahşap konstrüksiyon gibi engelleri tarayan tarama cihazları gibi pek çok fonksiyonel lazer ölçüm cihazı bulunur.

Lazer Ölçüm Cihazları Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?
Lazer ölçüm cihazları farklı kullanım alanlarına sahiptir. İlk olarak lazer metrelerden bahsetmek gerekirse bu ürün, istenilen bir noktanın başka bir noktaya kuş bakışı uzaklığını hesaplamak için kullanılır. Cihazı ilk referans noktasına sabitleyerek zemine paralel bir şekilde konumlandırdığınızda ölçüm işlemini başlatmak için tek bir tuşa basmanız yeterli olur.  Ölçüm tuşuna bastığınızda ikinci referans noktayı belirlemeniz için cihazdan, cihazı tuttuğunuz doğrultuda kırmızı bir lazer ışığı çıkar. Bu ışık karşı yüzeyde noktasal bir hal alır. Bu sayede ikinci referans noktanızı cihaza tanımlayabilirsiniz. Lazer metre sizin için bu iki nokta arası uzaklığı otomatik olarak hesaplar ve ekranında gösterir. Genellikle iç mekan ölçü alma işlemlerinde mimarlar ve iç mimarlar tarafından kullanılır. Lazer hizalama araçları, hem iç mekan hem de dış mekan kullanımına uygundur. Cihaz sabitlendiği noktadan birbirini dik açı ile kesen ışınlar göndererek hizalama işlemleri yapmanıza olanak sağlar. Fayans döşeme, alçıpan döşeme, iç mekan yerleşimi, duvara sabitleme gibi farklı amaçlarla iç mekanlarda kusursuz hizalama işlemleri için sıklıkla kullanılır. Dış mekanlarda da benzer şekilde kaldırım döşenmesi, çevre düzenlenmesi gibi işlemler sırasında maksimum düzeni sağlamak amacıyla sık sık kullanılır. Lazer ölçüm cihazları kategorisinde yer alan bazı ürünler yapacağınız ölçüm ve yerleşim işlemlerinde daha kusursuz bir sonuç elde etmenize olanak sağlar. Bu anlamda en çok tercih edilen ürünler de tripodlardır. Tripodlar sayesinde lazer ölçüm cihazları ve hizalama cihazları zemine oturan bir ayak üzerine yerleştirilerek sabitlenebilir. Böylece aynı doğrultuda ileri geri veya sağa sola yapacağınız hareketlerde tripodun yüksekliği değişmediği için hata payını oldukça azaltma imkanı bulabilirsiniz.

Lazer Ölçüm Cihazları Nereden Alınır?
Lazer ölçüm cihazları profesyonel meslek grupları tarafından yoğun bir talep görüyor olsa da sizler de günlük hayatınızda bu ölçüm cihazlarından faydalanabilirsiniz. Duvara sabitlenecek televizyon, projeksiyon cihazı veya aksesuarlar için hizalama araçlarını kullanmak, mekanlarınızda lazer metreler sayesinde net ölçüler almak, yapacağınız düzenlemelerin en iyi sonucu vermesine yardımcı olur.  
Birbirinden fonksiyonel lazer ölçüm cihazları arasından işinize yarayanları seçerek siz de teknolojinin olanaklarından faydalanabilirsiniz. Bunun için Koçtaş'ın internet sitesini ziyaret edebilir, siparişinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

 

Daha fazla göster
102 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: