150 TL Üzeri Kargo Bedava

Strafor

Filtreler
Fırsatlar
Fırsatlar

Çeşitli Yapılarda Yalıtım ve Dekorasyon Görevi Üstlenen Straforların Özellikleri

Strafor, çeşitli yapıların duvar ve çatılarında yalıtım özelliğinden faydalanmak için kullanılır. Petrolden üretilir ve ilk imalat aşamasında ufak sert boncuk formundadır. Son hâline gelebilmesi adına içine gaz doldurularak şişirilir. Verilen gaz sonucu yapısı genişler ve amacına uygun hizmet eder. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip strafor köpük, binalarda yalıtım sistemlerine yardımcı olmak için kullanılır.

İç ve dış cephelerde dekoratif özellik gösteren modellerinden yardım alınır. Kalitesi son derece yüksek ve dayanıklı olan ürünler, buhar geçirgenliği taşıyan malzemelerdir. Nem emilimi özelliği gösterdiği için suya dayanıklılığı ile öne çıkar. Dış mekânlara uygulandığında yapısının bozulmamasının asıl sebebi; farklı koşullarda gösterdiği dirençli duruşudur. Yapısı olumsuz koşullarda bile bozulmadığı için üst düzey bir koruma görevi üstlenir.

Yüksek basınç karşısında yapısından ödün vermeyen ve sağlam kalan köpük strafor, kırılgan bir yapı sergilemez. Uzun süreler boyu kullanımda bile yapısında deformasyonlar oluşmaz. Isı olduğu gibi ses yalıtımı için de tercih edilen bir malzemedir. Hava koşulları değişkenlik gösterse de işlevlerini iyi biçimde yerine getirmeye devam eder.

Gürültü ve aşırı ses durumlarında ses yalıtımı sağlaması ile tercih edilir. Sahip olduğu belli orandaki kalınlık sayesinde yalıtım özelliğini iyi şekilde sürdürür. Ayrıca doğru yöntemler kullanılarak monte edilen strafor duvar paneli, havadan kaynaklı olarak ortaya çıkan istenmeyen sesleri yok eder. İlk üretildiğinde hangi kalınlıkta ise kullanım ömrü boyunca aynı ölçülerde kalmaya devam eder, süreç içerisinde kalınlığında bir değişim gözlenmez.

Gün ışığı, darbe, su, nem gibi dış etkenlere karşı yüksek direnç gösterir. Binaların korunması için son derece uygun bir malzemedir. Yalıtım özelliklerinin dışında dekoratif olması sebebiyle dekorasyonları zenginleştirmek için kullanılır. Bütçeyi fazla yormayan strafor köpük fiyatları ekonomik olması ile öne çıkar ve işlevsel olması doğrultusunda birçok alanda tercih edilen malzemelerdir.

Kullanım alanınızı belirleyerek yapacağınız doğru seçimler sayesinde bina ve yapılarda hem koruma sağlayabilir hem de özgün dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanları İçin Tercih Edilen Strafor Çeşitleri

Alanları dekore ederken birçok farklı aksesuar, boya, kaplama ve malzemeden yararlanılır. Strafor, ortamlarda yalıtım oluşturmak için kullanılan kaplama malzemeleri arasında yer alır. Dekoratif ve fonksiyonel duvar kaplamaları arasında bulunan köpük, iç ve dış cephelerin her ikisi için de kullanılabilir. Duvar strafor, panel formunda imal edilir ve farklı dekorasyon stillerine hitap eden çeşitleri bulunur.

Bina ve yapıların iç ve dış cephelerinde belli bir bölgeye veya yüzeyin tamamına uygulanabilir. Türleri dekoratif açıdan farklı beğenilere uygun modelleri barındırır. Tasarım, renk, desen, ölçü gibi faktörler doğrultusunda birçok türe sahiptir. Doğal taş, tuğla, ahşap gibi desenlere sahip çeşitleri; bireylerin beğenileri ve alan dekorasyonuna göre seçilir.

Kabartmalı ve dokulu bir yapıya sahip olan strafor köpük, oluşturduğu üç boyutlu etki ile estetik duruşlar sergiler. Kullanım alanına uygun bir model edinerek doğru şekilde monte işlemlerini halletmek mümkün olur. Strafor duvar paneli, binalarda ses ve ısı yalıtımı yapılması adına oldukça önemlidir.

Dış cephelere uygulanan paneller binaları rüzgâr, yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarında koruma görevi üstlenir. İç cephelere yerleştirilen ürünlerin de enerji tasarrufu sağlaması ve dekoratif görüntü taşıması oldukça mühimdir. Ölçüleri doğru belirlenerek edinilen ürünler, iç mekânların ambiyansının değişmesine yardımcı olur.

Dış cephe strafor duvar paneli modellerinin iç cephe için kullanılanlardan farklı olmasının sebebi; dış etkenlere karşı yüksek koruma sağlamasıdır. Güneş ışığı, su gibi etkenler dış cephelere yerleştirilen özel yapılı köpükler sayesinde yüzeylere zarar veremez. Özelliklerine bakıldığında yanmaya karşı dirençli oldukları görülür. Yaşam alanları için oldukça önemli olan yanmaz nitelik taşıdıkları için ihtiyaç duyulan tüm ortamlarda yararlanılır.

Yüksek kaliteli, rutubete dayanıklı, dekoratif strafor köpük çeşitlerini inceleyerek alanlarınız için uygun bir modele karar verebilirsiniz. Strafor fiyatları kalite, nitelik, desen, renk, ölçü, kalınlık gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kullanım amacınıza uygun bir model bularak alanlarınızda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yalıtım Özelliğinin Yanı Sıra Dekorasyonları Zenginleştirme Niteliğine Sahip Desenli Strafor Modelleri

Ev, ofis, otel, kafe, pansiyon, restoran ve daha birçok alanda dekoratif yönü yüksek olan desenli straforlar kullanılır. Dekorasyonların değiştirilmesi istenen ortamlarda pratik şekilde dönüşümleri gerçekleştirmek için desenli köpük kullanmak ekonomik bir tercih olur. Ahşap, taş, tuğla gibi desenleri üzerinde taşıyan modellere ulaşılır. Ahşap, tuğla, taş desenler; strafor duvar paneli üzerinde son derece gerçekçi bir şekilde yansıtılır. Dokulu ve kabartmalı olarak imal edilen çeşitlerde gerçekçi bir görüntü yaratılır.

Gerçek ham maddeden yapılmayan yalnızca desenlerini üç boyutlu olarak üzerinde barındıran ürünler, bireylerin fazladan masraf yapmasını önler. Yüzeylerde oluşturmak istenen ahşap veya taş doku için ayrılacak olan bütçe, köpük yapılı ürünlere göre daha yüksek olur. Ayrıca malzemelerin monte edilmesi için gereken efor ve zaman da oldukça fazladır. Pratik, ekonomik ve hızlı bir uygulama süreci için desenli modellere yönelmek oldukça uygun bir seçimdir.

Renk tonu alternatiflerine bakıldığında geniş bir seçenek yelpazesi ile karşılaşılır. Desenin ne olduğuna bağlı olarak renk tonları da farklılık içerebilir. Ahşap desenli olanlara bakıldığında ağaç gövdesi renkleri ile daha çok karşılaşılır. Açık renklerden koyu renklere her türlü renk tonuna ulaşmak mümkündür. Mekânların dekorasyon stillerine göre uygun bir renk bulmak, birçok alternatif sunulduğu için oldukça kolaydır.

Desenli strafor köpük çeşitleri iç ve dış alanlarda tekli ya da çoklu olarak kullanılabilir. Evlerde; salon, mutfak, çocuk odası, yatak odası, banyo, balkon gibi kısımlara dekoratif ve yalıtım özellikleri dolayısıyla monte edilir. Salonlarda televizyon arkası bölüme farklı desenlerde strafor duvar paneli modelleri yerleştirilerek yaşam alanlarını estetik hâle dönüştürmek mümkün olur.

Banyolar için tercih edilen çeşitlerin su geçirmez özelliği taşıması ve neme karşı dayanıklı olması oldukça önemlidir. Sık sık su ile karşılaşılan banyolarda herhangi bir sıkıntının ortaya çıkmaması adına sudan etkilenmeyen türleri edinmek önemlidir. Mutfaklarda da genel dekorasyon özelliklerine bakılarak bir seçim gerçekleştirmek mümkündür. Ahşap yapılı yemek masası, sandalye, dolap gibi eşyaların bulunduğu mutfakta bütünlük sağlamak için ahşap desenli straforlardan yardım alınabilir. Mutfakta beyaz renk tonları hakimse alanı daha fazla ferahlatabilmek için açık renk tonlarında taş veya tuğla desenlerine sahip modeller seçilebilir.

Desenli modeller duvarlarda olduğu gibi tavanlarda da kullanılan malzemelerdir. Tavan strafor ortamlarda yaratılmak istenen stile bağlı olarak yerleştirilir. Desenli modeller, iç ya da dış cephede hem estetik duran hem de yalıtım yapan ürünlerdir. Strafor fiyatları, modelleri, desenleri ve ölçüleri incelenerek mekânlar için uygun bir seçim gerçekleştirilebilir.

Alanlarda Estetik Görüntüler Oluşmasına Yardım Eden Taş Desenli Strafor

Büyük bir kısmı havadan oluşan strafor, farklı çeşitleri sayesinde değişik alanlarda kullanılır. Taş desenli strafor köpük, gerçekçi taş görüntüsü taşıması ile ortamlarda havayı değiştirmek için tercih edilir. Aynı efekti yaratmak için taş gibi ağır bir madde yerine daha hafif bir materyal olan köpük yaygınca kullanılır. Üç boyutlu baskı yapılarak üretilen taş desenli modeller, duvarda taş döşeme varmış görüntüsü yaratır.

Geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Alanlara hâkim olan renk tonlarına bakılarak bir seçim gerçekleştirilebilir. Doğal taş desenlerinin yansıtılması istenen ortamlarda kullanılır. Kabartmalı ve dokulu taş desenlerine sahip köpük modelleri arasından krem, gri, antrasit, sarı gibi çeşitler dekore edilen ortamlar düşünülerek seçilir. Duvar yüzeylerine monte edilen taş desenli malzemeler, alanların estetik görünümlere kavuşmasına yardım eder.

Zararlı kimyasallar içermeyen yapıları sayesinde yaşam alanlarında rahatça kullanılır. Dış alanlar için daha kalın modelleri tercih edilir. İç mekânlarda ise daha ince modelleri beklenen işlevleri yerine getirmede yeterli olur. Taş desenli modeller, evin çeşitli bölümlerinde sıkça kullanılan ürünlerdir. Salon, oturma odası gibi dekorasyonuna önem verilen ve sık vakit geçirilen bölümlerin yanı sıra diğer odalarda da monte edilerek kullanılır.

Mutfak, banyo gibi alanlara modern ve şık bir dokunuş katan taş desenli strafor duvar paneli; farklı stil ve renk tonlarında olan modellerini kullanıcılara sunar. Suya dayanıklı yapıya sahip taş desenli ürünler, genellikle ıslak ve nemli olan ortamlar için estetik bir seçim olur. Banyolarda yer alan yüzeyleri söküp yeniden yapmakla uğraşmak yerine strafor panellerin pratikliği ile görünümler kolayca yenilenir.

Strafor köpük fiyatları her bir kullanıcının bütçesine hitap edecek seçenekler sunar. Hem estetik ve şık duran hem de yalıtım özelliklerini sağlayan ürünler arasından kullanım amacınız ile örtüşen bir tercih yapabilirsiniz.

Dekoratifliği ile Öne Çıkan Tuğla Görünümlü Strafor Türleri

Desenli strafor modelleri arasında öne çıkan tuğla desenli çeşitler, sahip olduğu farklı tarz ile türlü alanlarda kullanılır. Tuğla deseni bulunan modeller; evlerde olduğu gibi restoran, ofis, kafe, otel gibi mekânlarda da yararlanılan ürünlerdir. Tuğla görüntüsü kırmızı, beyaz, turuncu, kahverengi gibi farklı renk tonları ile tasarlanır. Kırmızı olarak dizayn edilen tuğla desenli strafor, gerçek tuğla görünümünü iyi yansıtan türlerdendir.

İç ve dış cepheler için kullanılabilen modeller duvarlara ya da tavanlara yerleştirilebilir. Tuğla deseni taşıyan gerçekçi strafor duvar paneli çeşitleri, gerçek tuğlanın görünümünü alanlara taşımak için kullanılır. Strafor köpük yapısı ile ısı ve yalıtım konularında da fayda sağlayan tuğla görünümlü modeller, estetik duruşu ile kullanıcıların sık tercihleri arasındadır.

Gerçek tuğla ile döşenmeye kalkan bir alan için çok daha fazla bütçe ayırmak gerekir. Ayrıca tuğlayı yüzeylere monte etmek için fazladan insan gücüne gereksinim duyulur. Strafor tuğla çeşitleri sayesinde bireyler bütçelerini daha akıllıca kullanmış olur. Sadece dekoratif bir görünüm oluşturmaz artı olarak dekoratifliğinin yanında yalıtım oluşturma ve yüzeyleri koruma gibi görevleri üstlenir.

Isı ve ses yalıtımı sağlayan yapısı ile dekorasyon değişikliğine gidilmek istenen alanlar için uygun bir tercihtir. Kırmızı tuğla görüntüsü sık kullanıldığı gibi diğer renkleri de farklı ortamlarda kullanılabilir. Tuğla görünümlü bir ortam oluşturmak isteyenler genel dekorasyon stiline bakarak renk ve desen kararını verebilir. Yaşam alanlarının istenen bölümünde kullanabilir. Tuğla görünümlü modeller, şömine gibi eşyaların arkası için hoş bir görünüm sunar. Farklı renk tonlarındaki tuğla görünümlü modellerini kullanarak yüzeylerin ister tamamını ister bir kısmını kaplamak mümkündür.

Tuğla görünümlü strafor fiyatlarını inceleyerek bütçeye uygun bir ürün seçimi yapmak mümkündür. Renk, desen ve ölçü gibi diğer değişkenlere bakarak mekânlarınızın iç ve dış cepheleri için tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ortamlara Doğal ve Estetik Dokunuşlar Eklemek İçin Başvurulan Ahşap Görünümlü Straforlar

Strafor modelleri arasında bir diğer öne çıkan görünüm ahşaptır. Ahşap, dekorasyon oluşturulurken sıkça başvurulan hoş görünümlü bir materyaldir. Ahşap yapılı aksesuarlar, mobilyalar, objeler, dolaplar farklı alanlarda kullanılır. Farklı ağaçlardan elde edilen ahşap eşyaların taşıdıkları renk tonları da değişkenlik gösterir. Ahşap, yüzeylerin kaplanması için de kullanılan doğal bir görünüme sahip maddedir. Ancak doğal ahşap kullanarak duvarları veya tavanları kaplamak oldukça maliyetli bir iştir. Gerçek ahşap kullanmak yerine ahşap görünümlü strafor köpük ile de kaplama işlemlerini yapmak mümkündür.

Ahşap strafor duvar paneli hem işlevsel hem de dekoratif olarak yararlanılan bir üründür. Farklı renk tonları ve desen seçenekleri sayesinde farklı stillerdeki alanlara hitap eder. Böylece beğenileri değişen bireyler için bir model bulmak oldukça kolaydır. Kullanım alanını ve amacını belirleyerek uygun bir seçim gerçekleştirmek önemlidir. Mekânların stiline uymayan ahşap strafor köpük çeşitlerini edinmek bütçenin yanlış kullanımına bir örnektir. Ancak desenleri ve renk tonları alanlara uygun olan modeller, sağladığı avantajlardan tam anlamıyla faydalanılmasına imkân verir.

Darbelere dayanıklı sert yapısı sayesinde uzun ömürlü olarak kullanılabilen özellik taşır. Ahşap görünümlü strafor duvar paneli kullanarak iç ve dış cephelerde doğal ve estetik görünümler oluşturmak mümkün olur. Evde salon içerisinde televizyon arkasında yaygınca kullanılır.

Ahşap strafor duvar kaplama için kullanılabileceği gibi yüzeylerin yalnızca bir bölümüne de uygulanabilir. Bireyler kişisel beğenilerine göre ölçümler yaparak yeterli miktarda ahşap görünümlü köpüklerden yararlanır. Uygulaması oldukça kolaydır ve uygun yapıştırıcılardan yardım alınarak yüzeylere uygulanır. Kendinden yapışkanlı modeller içine ekstra yapıştırıcı edinmeye gerek kalmaz. Silikon ve benzer yapıştırıcılar ile alanlar ahşap görünümlü ürünlerle dekore edilmeye başlanır.

Özgün Dekorasyonlar Yaratmak İsteyenler İçin Strafor Çıtalar

Dekorasyonları zenginleştirmek adına kullanılan strafor çıtalar, birçok alanda kullanılır. Ev, kafe, restoran, otel gibi ortamlarda dekorasyon görünümüne katkı sağlamak adına başvurulan kolay uygulanabilir ve ekonomik seçeneklerdendir. Yapısı sayesinde rutubet oluşumunu engelleyen özelliğe sahiptir.

Çıtalar kullanılarak farklı dizaynlar oluşturulabilir. Çıtaların kare veya dikdörtgen gibi çerçeveler oluşturmak için sıkça kullanıldığı görülür. Duvar yüzeylerine doku ve üç boyutlu görünüm eklemeyi amaçlar. Çıtaların renk aralığı oldukça geniştir. Soft renk tonlarından canlı renklere birçok renk seçeneği kullanıcıya sunulur. Pembe, yeşil, mor gibi kendinden renkli olan türlere ulaşmak mümkündür.

Strafor çıtalarda çok kullanılan model, boyanabilir beyaz renkte olanlardır. Beyaz renkte olan çıtalar uygulandığı yüzey ile aynı renge boyanarak bir bütünlük oluşturur. Duvarlara uygulanabildiği gibi tavan, zemin ve köşeler için de tercih edilebilir. Uygulaması oldukça kolay olan strafor çıtalar, pratik bir şekilde istenen yerlere yerleştirilebilir. Doğru yöntemlerle uygulanan çıtalar alanların havasını değiştirir.

Doğru boyutlarda seçilen çıtalar ambiyansı değiştirir ve dekorasyona olumlu bir dokunuş katar. Uygun ölçü ve renklerde olan çıtalardan faydalanarak hayallerdeki dekorasyon fikirleri gerçeğe aktarılabilir. Nem ve sudan etkilenmeyen yapıları sayesinde tuvalet ve banyo gibi ıslak ortamlarda da kullanılabilen özelliktedir.

Avantajları arasında yüzeylerin cinsi farklı olsa dahi pratik şekilde monte edilebilir olması bulunur. Duvar, seramik, fayans gibi yüzeylere doğru yapıştırıcılardan yardım alarak uygulamak mümkündür. Bazı çıta modelleri kendiliğinden yapışkanlı olarak kullanıcıya sunulur. Yapıştırıcı bulmak ile vakit kaybetmek istemeyen bireyler için kendinden yapışkanlı modellere yönelmek oldukça mantıklı olur.

Sağlığa zarar veren kimyasallar içermemesi sayesinde her alanda güvenle kullanılır. Doğa dostu yapısı ile çocuk ve bebek odalarını süslemesi için ebeveynlerin güvenli seçimleri arasına girer. Strafor fiyatları incelendiğinde çıta halinde olanların daha ekonomik olduğu görülür. Panel şeklinde tüm yüzeyi kaplamadığı için küçük dokunuşlar ile dekorasyonları etkiler.

Koçtaş’ta her tarzdan alana uyum sağlayacak strafor modellerine ulaşmak mümkündür. Hem ısı ve ses yalıtımı sağlayan hem de dekoratif çeşitleri ile ortamların ambiyansını değiştiren strafor modellerine Koçtaş’tan erişebilir ve kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.

Strafor Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Strafor nedir?

Kapalı gözenekli, büyük çoğunluğu hareketsiz kuru havadan oluşan yalıtım malzemesidir. Yüksek düzeyde ısı yalıtımı sağlar. Polistiren taneciklerin şişirilmesi ile imal edilir. Kırılgan değildir ve basınca dayanıklı yapıdadır. Kalınlığı üretim zamanındaki gibi kalır ve incelmez. Isı iletkenliği zaman içerisinde değişim göstermez. Su geçirmeyen nitelik taşır.

Strafor ne işe yarar?

Yapısı gereği buhar geçirgenliği taşıyan özelliktedir. Nem emilimi niteliği sayesinde suya karşı dayanıklıdır. Dış cephelere uygulandığında olumsuz hava koşullarından etkilenmez ve koruma sağlamaya devam eder. Ses ve ısı yalıtımı için tercih edilir. İç cephelerde farklı modellerinin dekoratifliğinden yararlanılır. Darbe, ışık gibi olumsuzluklara karşı dayanıklı olmasıyla istenilen alanda güvenli şekilde kullanılabilir. 

Strafor köpük nasıl temizlenir?

Köpük uygulanan alanlarda temizlik uğraş gerektirmeyen bir işlemdir. İç ve dış cephe fark etmeksizin kolay yöntemler kullanılarak toz ve kir toplamış ürünün hijyenini gerçekleştirmek oldukça basittir. Temizlik için yalnızca nemli bir bez kullanılarak gereken bakım sağlanabilir. Farklı kimyasal temizleyicilere gerek duyulmadan pratik bir şekilde temizliğini tamamlayabilirsiniz.

Strafor nasıl kesilir?

Kullanım alanına göre kesmek için doğru kesim aracını belirlemek gerekir. Pürüzsüz bitişlere sahip olmak için elektrikli bıçak ya da tel kesici kullanılabilir. Kavisli bir kesim yapılmayacaksa hassas bıçak, kutu kesici, demir testeresi gibi aletlerden yararlanılabilir. Pürüzsüzlük düzeyi yüksek bir kesim için işleme başlamadan önce bıçak üstünde mum gezdirilebilir.

En Çok Satan Strafor Hangileri?

Koçtaş Strafor kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Foamboard Levhası
  2. Foamboard Levhası
Daha fazla göster
2 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: