Peşin Fiyatına 7 Taksit

Cam Tuğla

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Cam Tuğla

Geçmişten günümüze kadar uzanan cam tuğla modelleri, doğal ışıktan daha fazla faydalanmak için üretilmiştir. Yaşam alanlarında dekoratif bir duruş sergilerken aynı zamanda ortamın aydınlık görünmesini sağlar. Farklı model ve renklerde hazırlanan cam tuğla tasarımları her ortamın dekorasyon stiline uyumlu olur. Renkli cam tuğla modelleri her zevke hitap eder.

Bu ürünler, kireç soda ve kilisten elde edilir. İki yönü camdan yapıldığı için şık bir duruş sergiler. Prizma, mozaik ve piramit gibi farklı şekillerden oluşur. Beyaz renkte ve esnek bir yapıya sahip olan yapıştırıcı cam, seramik, fayans gibi malzemelerin kolay yapışmasını sağlar. İç ve dış mekanlarda kullanılan dayanıklı yapısı ile dekoratif bir görünüm sunar. Banyolarda sık tercih edilen yarı saydam cam tuğla modelleri ile ortamın atmosferini değiştirir.

Cam Tuğla Çeşitleri

Ürünler farklı kullanım alanlarına sahiptir. Ev, ofis, bahçe, teras, balkon gibi farklı alanlarda sıklıkla tercih edilir. Kullanım özelliklerine, yapısına, tasarımına ve modeline göre çeşitlilik gösterir. Balçık tuğlalara göre cam tuğla modelleri daha estetik bir duruş sergiler. Pratik şekilde uygulanması ve şık tasarımı ile yaşam alanlarında dikkat çeker.

Saydam Cam Tuğla

Tamamen saydam camdan oluşan cam tuğla, ışığın geçirgenliği için idealdir. İki tarafı düz camdan oluştuğu için karanlık ve penceresiz alanları aydınlatmak için uygun bir seçim olur. İş merkezlerinde toplantı salonlarını, yönetici odalarını, ekip çalışma sahalarını ayırmak için bu tarz dekoratif ürünler rahatlıkla kullanılabilir. İki tarafı da düz olmasına rağmen arada bulunan farklı maddeler ve dolgu malzemesi sayesinde dışarından bakıldığında içerisinin net olarak görünmesini önler. Yüksek ışık geçirgenliği sayesinde karanlık ve dar alanları ferah bir atmosfere kavuşturmak için cam tuğla tercih edilebilir.

Yarı Saydam Cam Tuğla

Buzlu görüntü veren bu model özellikle banyo ve duş alanlarında tercih edilir. Işığı yansıtmanın yanında içerinin görünmesini önler. Özellikle duş alanlarını ayırmak için küçük banyolarda cam tuğla seçenekleri kullanılabilir. Buzlu cam tuğla ışığı farklı şekilde kırar. Bu sayede loş ortamlarda romantik bir ışık yansıması oluşturur. Yaşam alanlarınızda estetik bir dekorasyon stili oluşturmak için bu modeli tercih edebilirsiniz.

Mutfak ve oturma odasının birlikte olduğu yaşam alanlarında bölümlendirme yapmak için rahatlıkla cam tuğla kullanılabilir. Estetik görüntüsü sayesinde salonun dekorasyonunu tamamlar. Farklı ışık yansımaları ile cam tuğla tasarımları etkileyici bir görünüm sunar. Salonunuzda mutfağı ayırmak için gerekli gördüğünüz alana kolay bir şekilde cam duvar örebilirsiniz. Pratik uygulaması ve estetik görünümü ile her ortamda zarif bir duruş sergiler.

Renkli Cam Tuğla Modelleri

Bu ürünler dekorasyon için önem taşıyan bir malzemedir. Renkli modeller her zevke hitap ederken farklı dekorasyon stillerine de kolayca uyum sağlar. Yaşam alanlarında enerjik bir görünüm oluşturmak için farklı renklerdeki cam tuğla modellerini kullanabilirsiniz. Özellikle genç çalışanlara sahip olan ofis ortamlarında renkli tuğla seçenekleri etkili bir sinerji oluşturur. Bohem dekorasyon stilinde renklerin enerjisini yansıtmak için bu tarz duvar tasarımları kullanılabilir.

Şeffaf Duvarlar için Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Ev ve ofis gibi alanlarda sık tercih edilen saydam duvarlar farklı renklerdeki tuğlalar ile etkileyici hale getirilir. Banyo, duş alanı, havuz kenarı, sauna gibi mekanlar için turkuaz rengindeki cam duvarları tercih edebilirsiniz. Suyun temizliğini ve saflığını yansıtan turkuaz renkleri banyo dekorasyonuna anında uyum sağlar.

Ofis ortamlarında ekip çalışma alanlarını ve yönetici odalarını bölmek için saydam duvarlar kullanılabilir. Bu duvarları markanın renklerine uygun şekilde çeşitlendirebilirsiniz. Enerjik bir ortam yaratmak için turuncu, sarı, kırmızı gibi canlı renkleri değerlendirebilmeniz mümkün. Özellikle yaratıcılık gerektiren sektörlerde çalışma ortamlarını renklendirmek ekibin sinerjisini yükseltebilir.

Standart beyaz ve şeffaf olan cam tuğla minimal bir duruş sergiler. Yaşam alanlarında sadelikten yana olanlar için klasik saydam duvarlar uygun bir seçim olur. Minimal dekorasyon anlayışını benimsiyorsanız yarı saydam olan cam duvar modellerini tercih edebilirsiniz.

Koçtaş, her zevke ve dekorasyona uyum sağlayan saydam duvar malzemeleri ile kullanıcılarından tam not almayı başarır. Yaşadığınız ortamı onarırken ve yenilerken herhangi bir malzemeye ihtiyaç duyarsanız Koçtaş’ın sunduğu kaliteli seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Cam Tuğla Avantajları ve Dezavantajları

Yapı onarım ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin bazı avantajları bulunur. Seçim yaparken malzemelerin olumlu ve olumsuz yönlerini iyi değerlendirmek gerekir. Yaşam alanlarında ve dış mekanlarda cam tuğla kullanmak istiyorsanız öncelikle avantajlarını ve dezavantajlarını bilmeniz önemlidir;

 • Cam tuğla modelleri küçük ve karanlık alanları aydınlatmak için etkilidir. Yaşam alanlarında bazı bölümleri ayırmak için saydam seçenekler kullanmak ışığın daha optimal şekilde dağıtılmasını sağlar.
 • Isı ve ses yalıtımı için yüksek performans gösteren modeller çalışma ortamlarında tercih edilebilir. Yangın durumlarında belli bir sıcaklığa ve süreye kadar dayanabilir. Akustik ve termal olarak iyi bir yalıtım malzemesidir.
 • Kolay uygulanan yapısı ve kaliteli malzemesi ile cam tuğla modelleri işlevsel bir tasarım sunar. Açık ve kapalı alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. İç mekan bölümlendirme, peyzaj çalışmaları, balkon ve teras dekorasyonları için önemli bir tasarım oluşturur.
 • Zahmetsiz temizlenen pürüzsüz yüzeyi ile cam tuğlalar şık görünür. Açık alanlarda, bahçe ve teraslarda kullanılan saydam duvarlar hortumla kolayca yıkanabilir. İç mekanlarda ise saydam bölmeleri silmek için nemli bir bez yeterlidir.
 • Kırılgan bir yapıya sahip olduğu için cam tuğlaların taşınması ve yerleştirilmesi biraz zahmetli olabilir. Taşıma ve uygulama sırasında dikkatli olmak, özenli bir çalışma gerçekleştirmek gerekir.

Saydam Duvar ile Dekorasyon Önerileri

Saydam duvarlar farklı alanlarda rahatlıkla uygulanabilir. Salon ve oturma odasında bile pencere yerine saydam duvar uygulaması tercih edebilirsiniz. Özellikle yazlık bölgelerde ve dağ evlerinde farklı bir dekorasyon oluşturmak için cam tuğla tasarımları iyi bir alternatif olur.

Karanlık uzun koridorları aydınlatmak için cam tuğla tercih edilir. Ofis ve çalışma alanlarında yöneticilerin odalarını genel ortamdan ayırmak için bu modeller iyi bir seçenektir.

Merdiven basamaklarında ve girişlerde saydam duvar kullanılabilir. Merdivenlerin daha aydınlık görünmesini sağlayan saydam duvarlar ışığın etkileyici şekilde yansımasını sağlar. Birden fazla katı olan evlerde şık bir dekorasyon oluşturmak için tercih edilebilir.

Amerikan tarzı mutfaklarda oturma odasını ve yemek alanını ayırmak için cam tuğla tasarımları idealdir. Isıya ve neme karşı dayanıklı olan duvarlar aydınlık bir ortam yaratır. Mutfak ve salonun bir arada sıcak bir yuva atmosferi oluşturmasını sağlar.

Banyo ve tuvaletin bir arada olduğu küçük evlerde cam tuğla duşakabin olarak kullanılabilir. Duş alanını tuvaletten ayırmak için kullanılan cam tuğla şık bir tasarım sunar. Farklı renk seçenekleri ve desen alternatifleri bulunan şeffaf duvarlar her yaşam alanında rahatlıkla uygulanabilir.

Cam Tuğla Ölçüleri Nedir?

Cam tuğla ebatları genellikle 190 x 190 x 80 mm şeklindedir. Şeffaf duvar uygulamalarında ihtiyaç duyduğunuz ebatları ve miktarları belirlemeniz önemlidir. Adet halinde satılan cam tuğlalardan ihtiyaç duyduğunuz kadarını satın alabilirsiniz.

Şeffaf duvar örme işleminde kullanılan malzemeler önem taşır. Tuğlaları yapıştırmak için özel bir harç kullanmanız gerekir. Kaliteli ve güvenilir markaların malzemelerini tercih ederek daha sağlam bir duvar örme işlemi yapabilirsiniz.

Cam Tuğla Nasıl Örülür?

İki duvar arasında cam tuğla örmek daha faydalı olur. Pratik bir uygulama için hazır olarak sunulan harçları kullanabilirsiniz. Paslanmaz C profil ile çerçevelediğiniz alana işlem yaparken farklı genleşme katsayılarını hesaba katmanız gerekir. Lastik çekiçler ve tuğla terazisi işlem sırasında yardımcı olur. Üç sırada bir yatay veya dikey olarak donatı demiri konulmalıdır. Bu demir duvarın sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar. Şeffaf duvar yapılacak yüzey düzgün olmalıdır. Eğer zemin düzgün değilse kendi kendine yayılan şapları kullanabilirsiniz. Beyaz harç şeklinde sunulan saydam duvar yapıştırıcılar su ile karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Önce zemine harç sürülür ve üzerine cam tuğlalar yerleştirilir. Su terazisi ile duvarın düzgün olması için ölçüm yapılabilir. Derz dolgu ve yapıştırıcı ile cam tuğlaların birbirine sağlam şekilde yapışması sağlanır. Kenarlardan taşan dolgu malzemeleri hemen temizlenmelidir. Aksi halde kuruduktan sonra temizlenmesi daha zahmetli olur.

Cam Tuğla Yapıştırıcısı Nasıl Olmalı?

Çimento esaslı polimer katkılı özel harçlar cam tuğlaları yapıştırmak için kullanılır. Suya ve dona karşı dayanıklı olan bu malzeme duvarın sağlam olması için önemlidir. Sarkma yapmadığı için uzun ömürlü bir kullanım sunar. Isı farklılıklarından etkilenmediği için açık ve kapalı mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Duvar örme işleminde uygulama yapılacak alanın temiz olması, cam tuğlaların tozdan ve kirden arındırılması önemlidir. Plastik çekiçlerle tuğlaların yerine tam oturtulması gerekir.

Harcın yapısı ve kalitesi duvarın sağlamlığı için çok önemlidir. Duvar için yapıştırıcı harç yaparken kullanılan toz ürün miktarını ve suyu iyi ayarlamanız gerekir. Gereğinden fazla katı ve sıvı olan harçlar duvarın sağlam olmasını engeller. Güvenilir markaların sunduğu yapıştırıcı harç malzemeleri ile onarım ve yapım işlemini eksiksiz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Cam tuğlaların etkili şekilde örülebilmesi için zeminin düz ve temiz olması gerekir. Birkaç sırada bir kullanılan demir detaylar duvarın sağlam olması için önem taşır. Harcın içine yerleştirilen demir çubuklar sayesinde duvar uzun süre dayanıklılığını korur. Eğer zemin düz değilse önce zemini düzgün hale getirmeniz gerekir. Yapım ve onarım işlemlerinde yeterli bilgiye sahip değilseniz bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Cam Tuğla Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cam tuğla fiyatları ve ürünleri arasında seçim yaparken bazı önemli detaylara dikkat etmeniz gerekir. Kullanım alanına, amacına, özelliklerine ve uygulama kolaylığına göre seçim yapılmalıdır.

● Kullanım alanına göre tuğla ebatları ve miktarı iyi belirlenmelidir. Seçim yaparken doğru ölçüleri almak gerekir. Önce işlem yapacağınız alanı ölçerek işe başlayabilirsiniz. Standart ölçüler alana uygun değilse özel sipariş ile kendi istediğiniz ölçülerde tuğla hazırlanmasını isteyebilirsiniz.

● Farklı cam tuğla seçenekleri arasından amaca uygun seçim yapmanız önem taşır. Banyo ve oda alanlarında mahremiyete önem vermek için yarı saydam tuğla modellerini tercih edebilirsiniz. Işıklandırma sağlamak ve karanlık alanları aydınlatmak için ise tam saydam olan seçenekler idealdir.

● Şeffaf malzemeler kırılgan bir yapıya sahip olduğu için iyi muhafaza edilmesi gerekir. Seçim yaparken tuğlaları incelemeli ve herhangi bir hasar alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Kırılmış, çatlamış ve çizilmiş tuğlalar duvarda estetik olmayan görüntülere neden olabilir.

● Kaliteli ve güvenilir markaların sunduğu tuğla modelleri uzun ömürlü bir kullanım sunar. Malzemenin yapısı üretiminde kullanılan hammaddelerin kalitesine bağlıdır. Özellikle iç mekanlarda ses ve ısı yalıtımı sağlamak için dayanıklı malzemeden üretilen modeller seçilmelidir.

● Renkli ve saydam seçenekler sunan tuğlalar arasından yaşam alanlarının dekorasyonuna uygun olanı tercih edebilirsiniz. Renkli duvarlar özellikle bohem dekorasyon stillerinde öne çıkar. Enerjisi yüksek ve genç çalışanları olan ekiplerde ofis dekorasyonu için renkli seçenekler kullanılabilir.

● Banyo ve duş alanlarında buzlu görüntü veren yarı saydam tuğlalar seçilmelidir. İçerisinin görünmesini önleyen bu tasarımlar ışığın farklı açılardan kırılmasını sağladığı için romantik bir atmosfer yaratır.

Şeffaf Malzeme ile Yapılan Duvarlar Nasıl Temizlenir?

Yaşam alanlarında modern ve estetik bir duruş sergileyen şeffaf duvarlar pratik şekilde temizlenebilir. Bahçe, balkon, teras, havuz kenarı gibi alanlarda bulunan cam duvarları bahçe hortumu yardımıyla kolayca yıkayabilirsiniz. Suya ve neme karşı dayanıklı olan yapısı ile uzun süreli kullanım sunar. İç mekanlarda olan şeffaf duvarları temizlemek için yumuşak bir nemli bez yeterli olur.

Temizleme işleminde sert kıllı fırçalardan ve yüksek kimyasal içeren deterjanlardan uzak durmanız gerekir. Derz dolguların aşınmaması ve yüzeylerin çizilmemesi için kullanılan temizlik malzemeleri hassas bir yapıda olmalıdır. Yumuşak mikrofiber bezler, sünger ve hafif formlu doğal deterjanlar temizleme işlemi için uygundur. Duvarların ilk günkü parlaklığını koruması için silme işleminden sonra kurulanması önemlidir. Kuru bir bez yardımıyla cam duvarları parlatabilirsiniz. Hafif sirkeli su yüzeylerin parlak görünmesi için idealdir.

Duvarları örerken ve temizlerken plastik koruyucu eldiven giymek gerekir. Cam duvarların sağlam şekilde örülmesi için kullanılan özel harç cildinizle doğrudan temas ettiğinde sağlığınız için risk oluşturabilir. İnşaat ve yapı onarım işlemlerinde cildinizle malzemelerin doğrudan temas etmesini önlemeniz gerekir. Yüksek kimyasal içeren

malzemelerle çalışırken koruyucu kıyafet giymek ve maske takmak önemlidir. Yeterli bilgi ve donanıma sahip değilseniz yapı onarım işlerinde uzman olan kişilerden destek alabilirsiniz.

Banyolarda Cam Duvar Kullanımı

Banyolarda cam duvar seçenekleri sık tercih edilir. Modern ve estetik bir görünüm sunan şeffaf duvarlar banyonun dekorasyonuna anında uyum sağlar. Duşakabin kenarında, banyo girişinde, duş alanını bölümlendirmede cam tuğla duvar tasarımlarını değerlendirebilirsiniz. Banyoda cam duvar kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli nokta, yarı saydam fiyatların tercih edilmesidir. Gerekli mahremiyetin sağlanması için yarı saydam modeller uygun olur. Dışarıdan bakıldığında içeriyi göstermeyen, buzlu görüntü sunan yarı saydam duvarlar banyoların daha aydınlık olmasını sağlar. Özellikle küçük banyolarda ışığın etkili şekilde yansıması ve ferah bir atmosfer oluşması için cam duvar tasarımlarını uygulayabilirsiniz.

Banyolarda bulunan cam duvarlar su ve buhardan dolayı çabuk kirlenebilir. Su lekelerinin oluşmasını önlemek için banyo kullanımından sonra cam duvarın kuru bir bezle silinmesi her zaman parlak kalmasını sağlar. Yoğun kimyasal içeren temizlik deterjanları camın yapısını ve aradaki derz dolguları aşındırabilir. Bu nedenle banyo temizliğinde kullandığınız aşındırıcı ürünler yerine cam duvarları temizlerken doğal malzemeleri tercih edebilirsiniz. Yumuşak bir bez yardımıyla cam duvarı silmeniz kalıcı lekelerin oluşmasını önler. Fırçalardan ve kimyasal ürünlerden uzak durmanız camın çizilmesini önlemek için gereklidir. Beyaz dolgu harcı banyodaki nemden dolayı zamanla kararabilir. Özel temizleme ürünleri ile cam duvarın her zaman temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Cam Tuğla Fiyatları

İnşaat ve yapı onarım malzemelerinden cam tuğla fiyatları; kalitesine, ebatlarına, sayısına, tasarım özelliklerine, kolay uygulanmasına göre değişiklik gösterir. Yarı saydam ve ısıya karşı dayanıklı olan cam tuğla fiyatları standart seçeneklere göre daha yüksek olabilir. Renkli camlar dekoratif bir görünüm sunduğu için yüksek cam tuğla fiyatları görülebilir.

Güvenilir markaların sunduğu ve kaliteli hammaddelerden üretilen cam tuğla fiyatları erişilebilir seçenekler ile Koçtaş’ta bulunur. Yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirmek için Koçtaş’ın sunduğu inşaat malzemelerini inceleyebilir, ihtiyacınız olanları bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz.

Cam Tuğla ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Cam tuğla ne ile yapıştırılır?

Cam duvar örerken özel bir harç malzeme kullanılır. Beyaz flex fayans yapıştırıcısı ile cam duvarlar kolaylıkla yapılabilir. Uygulama sırasında kenarlara taşan harç malzemesi hemen temizlenmelidir. Aksi halde kuruduktan sonra temizleme işlemi daha zorlayıcı olur, üstelik cam duvarın çizilmesine yol açabilir.

Cam tuğla nerelerde kullanılır?

Havuz kenarı, merdiven başı, balkon ve teras alanları, ofis bölümleri, yönetici odaları, banyo ve duş için cam duvar tasarımları tercih edilebilir. Yarı saydam ve tam saydam yapısı ile bu tuğla modelleri karanlıkta kalan alanların aydınlatılması için idealdir. Renkli seçenekleri ile dikkat çeken bir dekorasyon sunar.

Cam tuğla kırılır mı?

Sağlam bir karkas içinde montajı yapılan duvarlar oldukça sağlamdır. Ancak cam kırılgan bir malzeme olduğu için kırılabilir. Taşımasında, montajında ve uygulamasında özenli davranmak gerekir. Darbelere maruz kalan cam duvarlar hasar alabilir. Yaşam alanlarınızda kullanırken dikkatli olmanız önemlidir. Erişilebilir fiyatlarda sunulan duvar malzemeleri yaşadığınız ortamı daha şık hale getirmeniz için idealdir.

Cam tuğla ölçüleri nedir?

190 x 190 x 80 mm ölçülerine sahip olan cam tuğlalar genel olarak bu şekilde satılır. Yaşam alanlarında farklı bir dekorasyon oluşturmak isteyen kişiler özel bir siparişle değişik ölçülerde tuğla modelleri isteyebilir. Farklı şekillerde sunulan cam tuğla modelleri ebatlarında da değişiklik sunar. Ebatlarına göre fiyat aralıkları da farklı olabilir.

En Çok Satan Cam Tuğla Hangileri?

Koçtaş Cam Tuğla kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. CAM TUĞLA SPACER APARATI
 2. Cam Tuğla Şeffaf Piramit Desenli 191908
 3. Cam Tuğla Şeffaf Dalga Desenli 191908
 4. Cam Tuğla Şeffaf Damla Desenli 191908
 5. Cam Tuğla Şeffaf Dalga Desenli Mavi Renkli 191908
Daha fazla göster
13 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: