150 TL Üzeri Kargo Bedava

Hortumlar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kullanışlı Hortumlar

Evinizin bahçesinde, sahip olduğunuz tarlada yetiştirdiğiniz bitkiler dış görünümü zenginleştirir. Alana güzel ve hoş görünüm katan bitkiler büyüme sırasında emek ister. Doğru bakım uygulandığında renkli çiçekler büyür ve gelişir. Bahçenizde sağlıklı ve renkli görünüm kazanabilirsiniz. 

Bahçe bakımında en önemli aşamalardan biri sulama olarak yer alır. Alana diktiğiniz bitkilerin sağlıklı ve yeterli gelişmesi için belirli aralıklarla sulama yapmamız gerekir. Sulama esnasında ürün modellerine ihtiyaç duyulur. Kullanılan alana uygun ürüne sahip olarak ektiğiniz tohumları düzenli bir şekilde sulayabilir, tohumların büyüyerek çiçeklere, sebzelere ve meyvelere dönüşmesine olanak sağlayabilirsiniz. 

Hortum seçiminde sulama yapacağınız alan ve alanın sahip olduğu büyüklük önem taşır.  Hortum modelleri kendi aralarında çaplarına göre çeşitlilik gösterir. Alanın özelliğine bağlı olarak uyumlu ürün özelliklerinden yararlanmanız gerekir.

Sulama yapılacak alanın uzunluk olarak belirlenmesi, bu uzunluğa uyumlu modellerin tercih edilmesi gerekir. Farklı uzunlukta yer alan hortum modelleri alanın her noktasına ulaşabilir. Basınçlı su kullanarak sulama işlemi yapılacaksa buna uygun materyal tercihinde bulunmanız tavsiye edilir. 

Plastik materyaller az basınç gerektiren sulama işleminde tercih edilir. Yumuşak modeller arasından tercih yaparak sıcaklık ve basınca karşı dayanıklılık sergileyen ürüne sahip olabilirsiniz. 

Her mevsim kullanıma eşlik eden kauçuk hortum modelleri her ay kullanabilirsiniz. Sıcaklık ve basınca karşı dayanıklı olan bu modelden her mevsim yararlanabilirsiniz. 30 metreden 100 metreye kadar seçenekler sunan ürün modellerine ihtiyacınıza uygun olarak sahip olabilirsiniz.

Bahçe Hortumu Özellikleri

Sulama işlemi sırasında nemin bitkiye tamamen dolması önem taşır. Narin yapıda olan bitkiler zarar görmeden sulanma ihtiyacı duyar. Bahçenizde yer alan çiçeklere zarar vermeden uygun bahçe hortumu modelini kullanarak bitkileri sulayabilirsiniz. Suyun bitkileri homojen olarak dağılmasına olanak sağlayan bahçe sulama modelleri verimli sulama yapmanıza olanak sağlar. 

Kullanım amacınıza ve kullandığınız alana bağlı olarak farklı işlevsel özellik sergileyen modeller suyun verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Bahçe hortum çeşitleri su miktarının hassas bir şekilde akmasını mümkün kılar. Bu ürün bitkilerin en iyi şekilde beslenmesini sağlar. 

Sulama yapacağız miktara bağlı olarak bahçe sulama aparatlarından destek alabilirsiniz. Aparat kullanımı suyun akışını belirlemenizi sağlar. Teknolojik olarak tasarlanan bu ürünler kullananların beğenisini toplar. 

Ürün aparatından yardım alarak suyun toprağa yavaş ve düzgün bir şekilde akışına destek olabilirsiniz. Damlatma bahçe ürünü sayesinde yavaşça suyun bitki köklerine akmasına yardımcı olabilirsiniz. Su kaybını minimum düzeye indiren bu aparat sayesinde ağaç, çalı ve tüm bitki türünü verimli olarak sulayabilirsiniz.

Bahçe sulama modelleri geniş ürün yelpazesinde kullananların beklentilerini karşılamaya yönelik üretilir. Sulama işlerinizi kolaylaştırmak adına üretilen bu ürünler 20 metre, 50 metre ve uzayan hortum modelleri sayesinde kolay bir şekilde sulama yapmanıza imkan sağlar.

Hortum ile Pratik Sulama

Bahçe gibi alanların sulaması yapılırken hortuma ihtiyaç duyulur. Hortumların sahip olduğu aparatları kullanarak sulama işlemini kolaylaştırabilir, zamandan tasarruf elde edebilirsiniz. Plastik, çelik, kauçuk gibi farklı materyalden oluşan ürünler gerekli aparatlarla kullanıldığında su basıncını ayarlar. Su basıncı istenilen alana su damlatmanıza yardımcı olur.

Aparatlar suyun hızlı, kolay bir şekilde akmasına ve suyu gerekli alana doldurmanıza olanak sağlar. Bu aparatları kullanarak suyu açma ve kapatma sırasında sürekli musluğa gitme ihtiyacı duymanıza gerek kalmaz. Rahat kullanım sağlayan aparatlar bahçe hortumuna takılarak ihtiyacınız olan her şeyi sulamada yardımcı olur.

Sulama ekipmanı kullanırken püskürtme ucuna sahip aparatlardan yardım alarak bitkileri zarar vermeden sulayabilirsiniz. Suyun akışını kontrol edebileceğiniz aparatlar ayarlanabilir özellik sergilemesi ile ürünün ucuna bağlanır. Suyu direkt olarak pompalar. Yüksek miktarda su akışını aparatlar ile birlikte ayarlayabilir ve akışı toprağı sunabilirsiniz. 

Büyük alanlar için ideal kullanım sunan bu ürün basit bir şekilde çalıştırılabilir. Bağlantıyı durdurduğunuz anda suyun gelmeside durur. Kolay takılıp kolay çıkarılabilen ürünler musluk ile bağlantı kurarak suyu alır ve bitkilere aktarır.

Basıncı yüksek olan suyun ayarlamasını aparatlarla sağlayabilirsiniz. Ürünü değiştirmek amacıyla suyu kapatabilir, değişimi sağlayabilirsiniz. Bahçe alanında kullanılan ürün modelleri uygun aparatlardan destek alınarak pratik sulama imkanı sunar. Bahçenizin büyüklüğüne uygun olarak hortum başlığı kullanabilir, suyun yüksek basıncından bitkileri koruyabilirsiniz.

Çevre Dostu Hortum

Sulama aracı olarak kullanılan hortumlar dış ve iç mekanlarda tercih edilir. Spiral tarzda olan spiral hortum, silikonlu, kauçuk ve standart olarak tasarlanan modeller hortum çeşitleri arasında yerini alır. Her çeşidinin kendine ait özellikleri bulunur. Spiral tasarıma sahip alan modeller tüm musluk ucu ile uyumu yakalar.

Silikon hortum çeşitleri kullanılarak sulama ve yıkama işlemleri yapılabilir. Çiçek, ağaç, balkon gibi alanları bu ürünü kullanılarak kolay bir şekilde yıkayabilirsiniz. Kullanılan alanın boyut özelliklerine bağlı olarak 30 metre hortum çeşidi tercih edilebilir. Geniş bir alanınız varsa farklı uzunlukta bahçe hortumu çeşidi kullanabilirsiniz. 

Ürün için tasarlanan ekipmanlar arasında bulunan adaptör hızlı ve kolay bir şekilde ekili alanların sulanmasına olanak sağlar. Yaz mevsiminin sıcak günlerinde ektiğiniz bitkilerin sağlıklı ve canlı kalmasını istiyorsanız ipli, çift katlı, sarmal ve uzayan bahçe sulama modellerinden yararlanmanız önerilir.

Ürün modellerine taktığınız başlıklar ve aparatlar sayesinde bahçenizde diktiğiniz tüm ürünleri yeterli miktarda sulayabilirsiniz. Hafif olan sulama aparatlarını yanınızda kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. Ses çıkarmayan ve açı ayarlı olan ürünler sularda bulunan kireçlere karşı direnç gösterir.

Sağlıklı sulama imkanı sağlayan aparatları kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Pratiklik açısından fıskiye başlık tipinden yararlanabilir, sıcak günlerde her türlü sulama işlemini yapabilirsiniz. Aparatları kullanarak az miktarda suyla geniş alanı sulayabilir, su israfının önüne geçebilirsiniz.

Su Tasarrufu Sağlayan Hortum Modelleri

Silikonlu hortum modeli farklı hava ve zemin şartlarına uygun olarak geliştirilir. Dayanıklı yapıya sahip olan, güneş ışınlarından zarar görmeyen ürün yapısı sayesinde aşınma, çatlama sorunları gibi problemlerin önüne geçer. Sahip olduğunuz musluğun çapına uygun olarak model tercihinde bulunabilir, kolay bir şekilde ürünü kullanabilirsiniz.

Musluk ile uyumlu genişlikte olan plastik hortum bitkilerin sulanmasından araba yıkamaya kadar kullanım avantajı sunar. Bu model dayanıklı yapıya sahip olmasıyla kullananlar tarafından sıkça tercih edilir. Farklı renk seçenekleri sunan silikonlu ürün modeli zevkinize yönelik seçim yapmanıza olanak sağlar. 

İnce sulama modeli farklı çap aralıklarında üretilir. Model az yer kaplaması ile öne çıkar. İnce hortum modeli esnek ve ince yapısıyla tasarlanır. Depolama sırasında alandan tasarrufu sağlayan bu model yenilikçi teknolojisi sayesinde ani hava sıcaklığı değişikliğine uyum sağlar. Sıcaklık karşısında zarar görmeden kullanım imkanı sunar. 

Aparat uçları ile uyumlu olan ürün püskürtme kuvvetine sahip olarak yer alır. Yumuşak ve silikon olan bahçe sulama modelleri ergonomik tasarımıyla elde kolayca tutulur. Tutulurken kaymayan yapısı sayesinde bu ürünü uzun süreli kullanabilirsiniz.

Kauçuk hortum modeli kauçuk malzemeden elde edilir. Yangın söndürme alanında dayanıklı ve kullanışlı yapıda yer alır. Farklı ebatlarda geliştirilen ürünler ihtiyaçlara uygun olarak tercih edilebilir. Alan ve ihtiyaçlarınız ile uyumlu olan ürün modelleri su tasarrufu sağlaması ile çevreyi ve doğa sağlığını korur. Hortum başlıklarından yararlanarak uygun ölçüde su kullanımı yapabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı Sunan Hortum Modelleri

Geniş çeşitlilikte yer alan bahçe sulama seçenekleri farklı uzunluk, kalınlık, renk ve şekilleri ile üretilir. Farklı büyüklükte alanlar için özel olarak tasarlanan ürünler katmanlı ve örgülü yapıda üretilir. Bahçe hortum modelleri uzun süre dayanıklı yapıları ile göz doldurur. Esnek olan ürünler kullanım kolaylığı sunar. Tüm hava şartları ve su sıcaklıklarında kullanıma uygun olarak üretilen bahçe sulama modelleri uzun süreli sulama yapmanıza imkan sağlar.

Yüksek performans sağlayan modeller farklı renklere sahip olarak tasarlanır. Her zevke hitap eden çeşitlilik sunar. Şeffaf ürün seçenekleri renksiz olması ile tercih edilen modeller arasında yerini alır. Hortum üretilirken ürünün üst katmanında PVC kaplamaya yer verilir. Bu kaplama sayesinde ürün aldığı darbelere karşı dayanıklılık sergiler. Esnek ve dayanıklı yapısı sayesinde her ortamda bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olarak üretilen hortum modelleri kış mevsiminde soğuk havanın etkisinden ürün içerisindeki suyu korur. Donmaya karşı direnç gösteren ürün çeşitleri tarım ile uğraşan kişilerin beklentilerini karşılar. Geniş tarla ve arazilerde tohumların sulanması için tercih edilen sulama modelleri pratik kullanım sunması sayesinde ihtiyaçlara cevap verir.

Küçük bahçelerde de kullanılan sulama modelleri uzun süreli kullanım sunmasıyla öne çıkar. Damlama sulama modeli geniş tarlalarda yaygın şekilde tercih edilir. Bu model 15 yıla kadar kullanım süresi sunar. Su tasarrufu sağlayan ürün belirli aralıklarla temizlenir. Kolay temizlenebilen ürün ekilen mahsulün çeşidine bağlı olarak belirli aralıklarda tarlaya uygulanır. Arazi alanın büyüklüğüne uygun olarak sulama modeli tercihinde bulunabilirsiniz.

Bahçe Sulama Hortumu Çeşitleri

Yenilenen teknoloji ile birlikte bahçe sulama hortumları çeşitlilik gösterir. Uzayan model dış ve iç mekanlarda kullanıma uygunluk gösterir. İp, örgülü, şık tasarıma sahip olan uzayan bahçe ürünü sahip olduğu UV tasarım özelliği sayesinde hava şartlarından en az düzeyde etkilenir. Bu ürünü kullanmadığınız zaman kolay bir şekilde toplayabilir ve kaldırabilirsiniz.

İşlevsel özellik sergileyen ürün uzun ömür vaad eder. Spiral bahçe ürünü tasarım özellikleri ile kullananların beğenisini toplayan diğer hortum çeşidi olarak yer alır. Tüm musluklarla uyumu yakalayan sulama modeli ev tipi musluklarda da kullanılabilir. 

Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ve ergonomik tasarımı sayesinde kullanan kişinin eline ağırlık hissi yaratmayan silikon sulama ürünü genel olarak 100 metre hortum uzunluğunda üretilir. Sulama ve yıkama işlemini bu model ile yapabilirsiniz. 

Sağlam ve hava koşullarına dayanıklı yapısı sayesinde konforlu sulama deneyimi yaşatan bu model ile aynı amacı taşıyan spiral sulama hortumda kullanılabilir. Genel olarak spiral sulama ürünü açık havalarda tercih edilir. Bahçe sulama ürünü çeşitleri seçilirken zevkinize uygun renk tercihinde bulunabilir, alan ihtiyaçlarına uygun uzunluk seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Hortum Kullanma Avantajları

Bahçe hortumu kullananlara birçok alanda avantaj sağlar. Kullananlarda sunduğu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanır:

 • Uzun süreli kullanımda tercih edilebilecek olan bahçe sulama modelleri işlevsel özellikleri ile göz doldurur. Ürün üzerinde yer alan yüzeyde zayıflayan bölge varsa otomatik ekleme yaparak bu ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Akıllı otomatik bahçe sulama modelleri zamandan tasarruf etmek isteyen kişiler tarafından avantajlı seçenekler olur. Bu ürün otomatik ek sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Uzun süre kullanılabilen sulama modelleri ihtiyaç duyulan ölçülerde alındığında kullanım avantajı sağlar.
 • Sulama ürününü kullanım sonrasında güneş ve açık alanda bırakmamız önerilmez. 
 • Hortumun basınç seviyesini kontrol altında tutmak için sulama aparatlarını kullanabilirsiniz.  Sulama hortumların ömrünü uzatabilir, su tasarrufu edebilirsiniz. Gerekli bakımları yapıldığında modeller uzun ömürlü olur.
 • Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak farklı renklerde sunulan hortum modellerini tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri sulama ürünü üzerinde yansıtabilir, bahçenizi keyifle sulayabilirsiniz.
 • Esnek, şeffaf, geniş, yumuşak, katlanır, kaliteli, kırılmayan bahçe sulama çeşitleri tüm boyutlarda bahçelere bakım için kullanılabilir.

Hortum Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hortum kullanırken ve seçim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar yer alır. Dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanır:

 • Ürünün sahip olduğu ince, kalın ve uzunluk özelliği uygulanan alan için önem taşır. Sulama yapacağınız alanın boyutu sulama modeli boyutundan büyükse sulama sırasında problem yaşayabilirsiniz.
 • Kalın ürünler kısa sürede sulama, ince ürünler detaylı sulama imkanı sağlar. Bahçenizin büyüklüğüne uygun olarak kalın ve ince model seçimi yapmanız önem taşır.
 • Hortumlar farklı materyaller kullanarak üretilir. Sert yapıda olan model esnekliği az olarak yer alır. Sürekli hareket ettirme ve sulama ihtiyacınız varsa yumuşak model seçimi yapmanız tavsiye edilir.
 • Sert ve sivri alanlarda ürün kullanımı yapacaksınız sert model tipi tercih edebilirsiniz. Farklı renklerde üretilen ürün çeşitleri kişisel zevkinizi hortuma yansıtmanıza olanak sağlar. Seçimlerinizi yaparken zevkinize, ihtiyacınıza uygun ürün tercihinde bulunabilirsiniz. 
 • Günlük kullanımda hortuma ihtiyaç duyuyorsanız basit tasarıma sahip olan plastik bahçe modelini tercih edebilirsiniz. Bu model günlük kullanımda uzun ömürlü kullanım sunar.
 • Evinizde bulunan balkon gibi alanları temizlemek için ürün modellerinden yararlanabilirsiniz. Suyun taşınarak başka bir alana aktarılması için kullanılan hortumlar iç ve dış alanların tümünde tercih edilebilir. Bu tarz durumlarda şeffaf, sert, PVC kaplı ürün modellerini tercih etmeniz tavsiye edilir.

Hortum Fiyatları

Gerekli alanlarda sulama yapmanıza olanak sağlayan hortum modelleri sahip olduğu özelliklerle kullanan kişilere konfor yaşatır. Geniş kullanım alanına sahip ve su tasarrufu yapmaya olanak sağlayan sulama modelleri hem bitkilerinizi sulamada hem de alanı yıkamada kullanım sunar. 

Tercihinize uygun olarak farklı malzemelerden üretilen ürün çeşitlerini inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bahçe hortum fiyatları ürünün taşıdığı özelliklere bağlı olarak değişim gösterir. Modelin sahip olduğu renk, üretildiği materyaller ve uzunluğu fiyat değişimlerine neden olabilir. Damlama hortum fiyatları ile plastik hortum arasında fiyat farklılıkları görülebilir. 

İhtiyaçlarınızı karşılayan ürün çeşitlerine uygun fiyatları ile Koçtaş üzerinden sahip olabilirsiniz. Koçtaş, ihtiyaçlarınıza yönelik tercih edebileceğiniz, pratik  özellikleri ile konforlu kullanım imkânı sağlayan hortum modellerini satışa sunar. Hortum  özelliklerine dikkat ederek bu modeller arasından kaliteli seçimler yapabilirsiniz. Ev ya da bahçe alanlarında pratik bir şekilde sulama yapabilmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde her bütçeye uygun fiyatlarla sunulan hortum  modellerini inceleyebilirsiniz.

Hortum Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

En çok tercih edilen bahçe hortumu hangisi?

Hortumlar farklı materyaller kullanarak üretilir.  Materyal özelliklerine bağlı olarak kullanım alanı değişir. Geniş model seçeneği sunan ürün çeşitleri kullanılan alana göre tercih edilir. Kullanılan alana uyumlu olarak bahçe hortumu seçimi yapabilirsiniz. En çok tercih edilen kauçuk bahçe hortumu tüm alanlarda kullanım alanı bulur. En iyi ürün alan özelliklerine uyumlu olan ve alanın beklentilerini karşılayan hortum modeli olur. Kullanılan alanın ölçüleri, toprak özelliği ve ihtiyaç duyduğu su miktarı seçimleri etkiler.

Hortum fiyatları ne kadar?

Hortum fiyatları hortumun kalitesi, malzemesi, uzunluğu ve sahip olduğu özelliklerine bağlı olarak değişim gösterir. Geniş fiyat aralığı bulunan ürün fiyatları sahip olduğu özelliklerine bağlı olarak belirlenir.

En Çok Satan Hortumlar Hangileri?

Koçtaş Hortumlar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Uzayan Hortum
 2. Spıral Hortum Seti 15 Metre
 3. Uzayan Hortum
 4. Hortum PrimoFlex 20 Metre
 5. Ultramax Hortum
Daha fazla göster
73 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: