150 TL Üzeri Kargo Bedava

Köşe Lavabolar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Birbirinden Kullanışlı Köşe Lavabolar

Suya ulaşmayı kolaylaştıran lavabo türleri arasında köşe lavabolar yer alır. Banyo, tuvalet gibi bölümlerde yaygınca kullanılan bu ürünler, gelişen teknoloji ile ortaya çıkan ürünlerdir. Çeşmeden akan suların gider kısmına düzgünce ulaşması için farklı türlerdeki modellerden yardım alınır. Farklı kullanımlara, tasarımlara ve modellere sahip olanlardan köşeye yerleştirilen lavabolar, alanların küçük ve dar olması durumlarında sıklıkla tercih edilen bir modeldir.

Köşe lavabolar; banyo, tuvalet ve benzer alanlarda geniş olduğu söylenemeyen ortamlarda oldukça kullanışlıdır. Banyo gibi ihtiyaç duyulduğu her alan, geniş ve büyük şekilde tasarlanmış olmayabilir. Böyle durumlarda daha kullanışlı bir dizayna sahip olan çeşitlere gereksinim duyulur. Alanın verimli kullanılmasını sağlayan köşe lavabo modelleri, küçük alanlarda fonksiyonel olma özelliğinden faydalanılarak kullanılır.

Yaşam kalitesini yükseltecek türler aynı zamanda birçok modele sahiptir. Farklı banyo alanlarına uyum sağlayacak çeşitli modeller, kişiselin zevki doğrultusunda tercih edebilen birçok seçenek barındırır. Boyut olarak büyük, orta, küçük gibi çeşitleri olan lavabolar alanın ebatlarına uygun olarak tercih edilir. Büyüklüğün yanı sıra materyal, renk ve tasarım özelliklere de değişkenlik gösteren köşe lavabo modelleri mevcuttur.

Geniş alternatiflere sahip olan köşeye yerleştirilen ürünler arasında seçim yaparken ihtiyaçlarınızı iyi şekilde karşılayacağından emin olduğunuz çeşitlere yönelebilirsiniz ve köşe lavabo fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Montaj Biçimlerine Göre Köşe Lavabo Modelleri

Köşe lavabolar montaj şekillerine göre farklı modellere sahiptir. Bacaklı denen türü, ortalama 70-80 cm bir bacaktan destek alır. Lale bacak oldukça faydalı bir uzantıdır. Sifonun ve boru hattının maskelenmesini sağlar. Ancak ürünün altında kalan bu bacak kısmı, alt kısmın kullanılamaz bir hâle dönüşmesine neden olur. Bacaklı köşe lavaboların oldukça renkli tasarımları olduğu söylenebilir.

Asılı köşe lavabo, alanın daha verimli kullanılmasına yardımcı olan türdedir. Alt kısmı boş olduğu için farklı eşyalar altına koyulabilir. Birçok gerekli malzeme için ufak bir depo görevi üstlenir. Alana uygun bir düz tabanlı köşe lavabo edinerek özel tasarım sifon ile birlikte kurulumu tamamlanabilir. Asılı tip köşe lavabo, dekoratif olarak oldukça şık görünen modellerdendir. Duvar içerisinden geçen yapısı sayesinde kanalizasyon geçişi gizlenir. Ayrıca asılı tezgâh varsa kurulumu çok daha kolay olur.

Ankastre köşe lavabo, alanın daha geniş görünmesine yardımcı olan bir modeldir. Beraberinde asılı dolap ve aynalarla kullanılarak genişlik görünümünün artmasına destek olur. Birbirinden farklı köşe lavabo modelleri, ortamın su tesisatının biçimine göre belirlenerek monte edilebilir. Köşeli lavabo fiyatları; model, materyal, tasarım gibi değişkenlere bağlı olarak farklılaşır. İstekleri doğru şekilde karşılayan ve alana uyumlu bir model bularak kolaylıkla kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Farklı Görünümleri ile Köşe Lavabo Türleri

Köşe lavaboların modelleri üretim materyallerine göre değişiklik gösterir. Üretim maddeleri değişen ürünlerin dayanıklılık seviyesi de farklılaşır. İmal aşamasında kullanılan materyaller ürünün dış görünüşünü etkiler. Taş, seramik, porselen, mermer, bakır, granit, plastik, paslanmaz çelik gibi çeşitli maddelerden banyo ürünleri yapımında yararlanılır. Her bir madde yapısı gereği görünüm olarak farklıdır. Aynı zamanda sağlamlık süresi ve kullanım ömrü maddelerin yapısına göre değişir.

Kalite malzemeler kullanılarak imal edilen köşe lavabolar daha uzun süreler boyu sıkıntı çıkarmadan kullanılmaya devam edilir. Uzun ömürlü kullanılmak istenen ürün türünün kaliteli maddelerden imal edildiğine ve sağlamlık seviyesinin yüksek olduğuna dikkat etmek gerekir. Aynı üretim materyalinden üretilse de türler arasında renk, boyut ve tasarım anlamında çeşitlilik oluşur.

Beyaz renge sahip bir köşe lavabo aranırken seramik, porselen, mermer gibi farklı maddelerden elde edilen modeller incelenebilir. Çeşitli maddelerden imal edilen modellerde renklendirme işlemleri yapılarak tasarımları değiştirilir. Böylece her stildeki alana uyum sağlayacak bir hâle gelir.

Köşe lavabolar aynı zamanda kenar kalınlığına göre de değişkenlik gösterir. Kenar kalınlığı ince veya kalın olacak şekilde tasarlanan lavabo kenarları, görünüm olarak modellere farklı bir hava katar. Kişisel beğenilere göre bir ürün seçimi yaparken ürünün yapım maddesinin yanı sıra kenar kalınlığına da dikkat edebilirsiniz.

Alanlara Dekoratif Olarak Katkı Sağlayan Köşe Lavabolar

Köşe lavabolar geniş bir seçenek yelpazesine sahip olduğu için kullanılacak olan alanda bulunan diğer eşyalara uyumlu bir model bulmak oldukça kolaydır. Ortamın dekorasyonuna uygun biçimlerde üretilen türlere göz gezdirerek tercih yapılabilir. Köşe lavabolar arasından estetik görünümlü modeller seçilebilir. Oval, dikdörtgen, kare, yuvarlak, üçgen gibi farklı modelleri mevcuttur.

Üçgen şekilli modeller köşeye rahatlıkla oturan yapıdadır. Tasarımı ve biçimi doğrultusunda yer tasarrufu etme konusunda oldukça fayda sağlar. Kare ve dikdörtgen biçimli köşe lavabosu, iki duvarın kesiştiği bölgeye yerleştirildiği için tam uyumlu olacak modeller arasındadır. Duvarların sahip olduğu düz yüzeylere muntazam şekilde uyan dört kenarlı modeller alanların verimli kullanılmasına yardım eder.

Farklı boyutlarda üretilebilen kare modeller arasında uygun ölçülerde bir tercih yapmak doğru olur. Kare ve dikdörtgen formunda üretilen ürün türleri modern stilde dekore edilen alanlar için ahenkli bir görünüm oluşturur.

Ürünün bulundurulacağı alan ağırlıklı olarak yuvarlak tasarımlara sahipse oval ve yuvarlak ürün modellerine göz atılabilir. Tam bir yuvarlak forma sahip olan çeşitler olduğu gibi hafif yayvan türler de mevcuttur. Alanın geri kalanına da bakılarak uyumlu ve şık köşe lavabo modelleri arasından uygun bir tercih yapılabilir. Oval, yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi biçimlerine bakılarak uygun bir ürün tercihi gerçekleştirilir. Aynı zamanda kişisel zevkleri de göz önünde tutarak ideal ürün türünü bulabilirsiniz.

Değişen Ölçülerine Göre Köşe Lavabolar

Banyo ve banyo benzeri alanlarda kullanılmak istenen türe karar verilirken ölçüler mutlaka kontrol edilmelidir. Köşe lavabolar genel olarak dar ve küçük ortamlarda kullanılmak üzere tercih edilir. El yıkamak için ayrılan bölüm dar olduğunda daha minimal lavabo türlerine ihtiyaç duyulur. Banyo alanları dolap ve diğer banyo eşyaları ile dolu olduğunda da lavabo bölümüne daha küçük bir model edinilmesi gerekir. Daha küçük ebatlara sahip ürün türleri, alanların daha verimli kullanılmasına yardımcı olur. Geniş ortamlarda ise daha büyük ölçülerde olan köşeye yerleştirilen ürün modellerinden yararlanılabilir.

Tuvalet ve banyonun gerek duyduğu ölçüler doğru şekilde tespit edilerek ortama uygun bir tercih gerçekleştirilmelidir. Köşe lavabo modellerinin bazıları alt kısmında dolap bulunduran modellere sahiptir. Dolaplı modeller hem el yıkama kısmından yararlanılmasını hem de altındaki dolap kısmı ile istenen eşyaların saklanmasını ve depolanmasını sağlar. Böylece fonksiyonelliğini maksimum seviyeye yükseltir.

40 x 40, 30 x 30 köşe lavabo modelleri arasından alanın ihtiyacına uygun olarak tercih yapılır. Köşeye konumlandırılan türler arasında ayaklı olanlar da mevcuttur. Ürünlerin bazı çeşitleri birçok tezgâh ve dolap türü ile de uyumlu şekilde kullanılmaya devam edilebilir. Ürünün yerleştirileceği alanın görünümünün daha düzenli bir hâle getirilmesi ve istenilen yer tasarrufunun sağlanabilmesi için uygun boyutlarda bir köşe lavabo tercihi gerçekleştirebilirsiniz.

Birbirinden Renkli Köşe Lavabo Tasarımları

Köşe lavabolar; el yıkama ihtiyacı duyulan banyo, tuvalet ve benzeri alanlarda sıklıkla kullanılır. Özellikle yer açısından verimlilik sağlaması için yararlanılan ürünler, birçok farklı dizaynda üretilir. Köşe lavabolar her stildeki alana uyumlu olacak renk, materyal ve tasarımlara sahiptir. Açık ve koyu renkli modeller ortamın dekorasyonuna bakarak seçilir. Açık renk tonlarının hakim olduğu bir banyoda açık renkli modeller incelenerek bir bütün olarak uyumlu görünmesi sağlanabilir.

Koyu renklerin kullanıldığı bir alanda el yıkama amacıyla yararlanılacak olan ürünün renk tonlarına dikkat edilir. Dekorasyona olumlu yönde katkı sağlaması açısından köşe lavabo siyah, antrasit gibi renklerde tercih edilebilir. Renkli şekilde dizayn edilen ortamlarda ise çoğu renk tonunda bir köşe lavabo türü bulmak mümkündür. Kırmızı, mor, yeşil gibi canlı ve parlak renklere sahip köşeye yerleştirilen ürün çeşitleri kişisel zevklere ve alan ile uyumuna göre seçilir. Aynı zamanda daha soft ve pastel görünen köşe lavabolar da seçenekler arasında mevcuttur.

Mermer desenli gibi değişik tasarımlar ile imal edilen çeşitli modeller de incelenebilir. Bir bütün olarak görünümü yükseltmek ve alana ayrı bir hava katmak için seçtiğiniz modelin tasarımı oldukça önemlidir. Görüntü olarak zenginleştirmesinin yanı sıra fonksiyonelliğinden de yararlanılan köşe lavabolar arasından gereksinimlerinize ve bireysel beğenilerinize hitap eden çeşitleri tercih edebilir ve hemen uygun yere monte işlemlerine başlayabilirsiniz.

Köşe Lavabo Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köşe lavabo seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç husus mevcuttur. Bazı noktalara dikkat edildiğinde kullanılmak istenen ürünün türünün fonksiyonlarından iyi şekilde yararlanılır. Aynı zamanda dekoratif olarak da ortamın görüntüsüne katkı sağlayan köşe lavabolar için seçim süreci oldukça önemlidir:

 • Model seçiminde ilk olarak montenin gerçekleştirileceği alanın ölçülerinin belirlenmesi gerekir.
 • Alanın büyük veya küçük olmasına bağlı olarak uygun lavabo büyüklüğü belirlenir.
 • Doğru ölçüler tespit edildikten sonra modellerin şekilleri incelenir.
 • Oval, üçgen, kare gibi biçimlere sahip olan türlerden gereksinimlere ve beğenilere uygun bir tercih yapılır.
 • Kenar kalınlıkları farklı olan lavaboların özellikleri incelenerek uygun bir seçim gerçekleştirilir.
 • Seçim esnasında ürünün yapım materyallerinin de incelenmesi gerekir.
 • Beklentiler hangi doğrultudaysa, beklentilerle örtüşen maddelerden elde edilen modeller incelenir.
 • Taş, seramik, bakır, paslanmaz çelik, mermer gibi çok çeşitli materyallerden imal edilen lavabolara bakılarak uygun bir ürün türüne karar verilir.
 • Seçim sırasında aynı zamanda ürünün kalitesinin ve dayanıklılığın ne derece yüksek olduğu incelenir.
 • Kaliteli ve sağlam modeller, uzun ömürlü kullanım sağlar. Uzun süreler boyu kullanabilmek için ürünün dayanıklı bir yapıya sahip olduğundan emin olmak önemlidir.
 • Tercih yaparken alanın dekorasyonuna zarar vermeyecek tasarımda bir model seçimi yapmak aynı zamanda şık bir görünüm oluşturulmasına yardım eder.
 • Ortamın dekorasyon stiline ve renklerine uygun bir köşe lavabo tercihi yapılabilir.

Yer Tasarruf Edilmesine Yardımcı Olan Mini Köşe Lavabolar

Dar ve küçük alanlarda sağladığı avantajlardan faydalanılan mini köşe lavabolar, ciddi ölçüde bir yer tasarrufu yapılmasına yardımcı olur. Çok da geniş olmayan ortamlara yerleştirilmek üzere köşe küçük lavabo modelleri arasından bir tercih yapılabilir. Ebatlarının daha küçük olması sayesinde dar olan alanın daha verimli kullanılmasını sağlar.

Aynı zamanda alt kısmında dolap bulunduran köşeye monte edilen türler de edinilebilir. Alt tarafında dolap bulunan lavabolar, normalde kullanılmayacak ve boş kalacak olan verimsiz alanın değerlendirilmesine yardım eder.

Küçük bir köşe banyo lavabosunun dolap bulunduran modelleri tercih edilirse dolaplı kısma çeşitli banyo malzemeleri yerleştirilebilir. Havlu, şampuan, sabun gibi banyoda ihtiyaç duyulması muhtemel olan türlü eşyalar alandan da tasarruf edilmiş bir şekilde saklanır. Dolaplı modeller aynı zamanda banyo alanında bir düzenin oluşmasını sağlar. Banyoda dağınık şekilde duran ya da alanda yer olmadığı için farklı odaları meşgul eden banyo eşyaları, dolapta güvenli şekilde muhafaza edilir.

Mini köşe lavabo modelleri biçim olarak değişkenlik gösterir. Üçgen, çanak, yuvarlak gibi türleri olan küçük lavabolar alanın dekorasyonunu zenginleştirmek amacı ile de kullanılır. Oldukça geniş bir renk skalasına sahip olan mini modeller; turuncu, mavi gibi renkleri üzerinde taşıyabilir. Aynı zamanda mat ya da parlak olma gibi özelliklere sahiptir. Ortamın renklerine ve dizayn edilme biçimine uygun bir mini köşe lavabo tercihi yaparak hem verimliliği arttırmış olursunuz hem de ortama dekoratif olarak katkı sağlayabilirsiniz.

Fonksiyonel Dolaplı Köşe Lavabo Çeşitleri

Köşe lavaboların verimli bir alan yaratma özelliğinden faydalanılarak seçilen türleri arasında dolaplı modeller bulunur. Dolaplı kısım, suyun aktığı kısmın alt tarafında yer alır. Dolap bölmesi, küçük ve dar olan alanların verimli şekilde kullanılmasına yardım eder. Lavabolar birçok farklı materyalden üretildiği gibi alt taraftaki dolaplar da farklı malzemeler kullanılarak elde edilir. Sunta, ahşap gibi maddeler kullanılarak imal edilen dolaplar, köşe lavaboların işlevselliğini arttırır.

Dolaplara lavabonun bulunduğu alanın ihtiyaçlarına göre çeşitli eşyalar depolanarak saklanabilir. Tasarım ve rengi birbirinden oldukça farklılaşan dolaplı köşe lavaboların seçiminde dekorasyon ve kişisel beğeniler ön planda tutulur. Beyaz, siyah gibi farklı renklerde dolaplara sahip olabilen köşe lavabolar arasından zevklere uygun bir tercih gerçekleştirilir.

Ahşap dolaplı köşe lavaboları tercih ederek ortama doğal bir dokunuş eklemek mümkün olur. Modern dekorasyonlara sahip alanlar için keskin hatlı modeller incelenebilir.

Köşeye yerleştirilen ürün aynı zamanda hâli hazırda dolap bulunan bir yerin üst kısmına da monte edilebilir. Yer tasarrufu sağlama avantajından yararlanılarak elde edilen lavabolar, olabilecek en az yeri kaplamasına yardım etmek için mevcut dolapların üst kısmına yerleştirilebilir. Böylece hem el yıkama ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanır hem de alanın verimli kullanılmasına mümkün olduğunca imkan tanınır. Köşe lavabo fiyatları dolaplı olup olmamasına göre de değişkenlik gösterir.

Köşe Lavaboların Kullanım Alanları

Köşe lavabo çeşitleri akan suya ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır. Sıklıkla banyo ve tuvalet gibi alanlarda el yıkama gereksinimlerinin giderilmesi için yararlanılan köşe lavabodan mutfak alanlarında da faydalanılır.

Banyo, lavaboların çok sık gereksinim duyulduğu alanlar arasındadır. Köşe lavabo banyoda yer tasarrufu yaratmak ve görünümlerin dekorasyonuna katkı sağlamak için kullanılır. Aynı şekilde tuvaletlerde de köşeye konumlandırılan lavaboların avantajlarından sıkça yararlanılır. El hijyeninin sağlanmasının oldukça önemli olduğu tuvalet ve banyo alanlarında hem fonksiyonelliğinden faydalanılır hem de sahip olduğu tasarımlar doğrultusunda dekorasyonun zenginleştirilmesi sağlanır.

Mutfakta alanın tasarruflu kullanılmasının sağlanması için yararlanılan köşe evye ve lavabolar monte edilebilir. Mutfakta tezgâhın üstüne yerleştirilerek kullanılabilen köşe lavabolar, ortamın genel dekorasyonuna uyumlu olacak türler arasından seçilebilir.

Mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlarda yararlanılan köşeye monte edilen lavabolar özellikle küçük ortamlarda sağladığı faydalar sebebiyle öne çıkar. Küçük bir mutfağa sahip olanlar köşeye yerleştirilebilen lavabolardan faydalanarak alanlarını verimli şekilde kullanılır. Tezgâha monte edilebilen yapısı ile hem bütün bir görünüm oluşturur hem de mevcut alanın daha da daralmasına engel olur.

Alanların ölçülerine ve dekor stiline göre tercih edilen lavabolar işlevsel olarak kullanılır. Birbirinden çeşitli köşe lavabo modellerini Koçtaş’ta bulabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı iyi şekilde karşılayacak ve ortamlarınıza uyum sağlayacak olan köşe lavabo siparişinizi Koçtaş’tan kolayca oluşturabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Köşe Lavabolar Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Köşe lavabolar kullanışlı mıdır?

Çok fazla yer kaplamadan kullanışlı özelliği ile öne çıkan lavabolar, büyük veya küçük alanlarda kullanılır. Özellikle dar ve küçük alanlarda önemli ölçüde yer tasarrufu sağlar ve mevcut alanın verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Altında dolap bulunan modellerinde ise el yıkama alanı monte edilirken aynı zamanda çeşitli eşyaların bulundurulabileceği türler arasındadır.

Köşe lavabo ölçüleri nedir?

Kare, dikdörtgen, oval, üçgen gibi şekilleri olan her bir lavabonun ölçüleri değişir. Ölçü anlamında birbirinden farklılaşan ürünler, farklı büyüklüklerdeki alanlara uygun olacak şekilde üretilir. Lavabonun yerleştirileceği alan geniş ise daha geniş olan lavabolardan yardım alınabilir. Eğer küçük ve dar bir ortam ise olabildiğince küçük ölçülere sahip lavabolar kullanılır.

Köşe lavabo alırken nelere dikkat edilmeli?

Seçim esnasında montenin gerçekleştirileceği alanın ölçüleri dikkate alınmalıdır ve buna uygun bir tercih yapılmalıdır. Aynı zamanda ortamda bulunan diğer eşyaların tasarımlarına bakılarak ona uygun bir lavabo seçimi gerçekleştirilir böylece bütün olarak uyumlu bir ortam oluşturulur. Ayrıca lavabonun biçimi de alanın gereksinimlerine ve kişisel zevklere göre seçilebilir.

Köşe lavabo fiyatları ne kadar?

Köşe lavabo fiyatları üretiminde kullanılan materyallere ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Seramik, paslanmaz çelik, bakır, granit, mermer, plastik, taş, porselen gibi değişen materyallerin değeri doğrultusunda köşeli lavabo fiyatları farklılaşır. Aynı zamanda kalitenin artması dayanıklılığın ve ömrün artması anlamına gelir. Sağlamlık düzeyi yüksek lavabo modellerinin fiyatları da doğru oranda artış gösterir.

En Çok Satan Köşe Lavabolar Hangileri?

Koçtaş Köşe Lavabolar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Vt145 Vitroya Köşe Lavabo 45 Cm
 2. 28x35 cm Oval Lavabo
 3. Arda Köşe Lavabo 46x46 Cm
Daha fazla göster
7 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: