150 TL Üzeri Kargo Bedava

Bulaşıklık

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Mutfakta İşlevsel Kullanım Sunan Bulaşıklıklar

Mutfaklarda pratik ve işlevsel bir kullanıma sahip olan bulaşıklıklar, makinede yıkamayı tercih etmediğiniz tabak ve bardakları kurutmanız için idealdir. Bazı tabak ve bardaklar makinede yıkamak için uygun değildir. Hassas bir malzemeden üretilen servis tabakları, taş ve boyama ile süslenen bardaklar bulaşık makinesinde çizilebilir. Bu tarz bulaşıkları elde yıkamak gerekir. Tek yaşayan kişiler fazla bulaşık çıkarmadığı için makinenin dolmasını beklemek yerine elde yıkayabilir. Bulaşıklık çeşitleri mutfağınızda düzenli ve konforlu bir görünüm yaratır. Yıkanan bulaşıkların çabuk kurumasını sağlar.

Bulaşık kurutmalığı, tezgah ve lavaboda dağınıklık oluşmasını önler. Yemek sonrasında az olan bulaşık tabak ve bardakları hemen yıkayarak bulaşık kurutmalık üstüne yerleştirebilirsiniz. Bulaşık sepetleri suyun tabak ve bardaklar üzerinde rahatlıkla süzülmesini sağlar. Bu sayede ıslak bulaşıklarınız kısa sürede kurur ve dolaplara kaldırılmak için uygun hale gelir.

Yaşam alanların dekorasyonuna ve kullanım alışkanlığına göre farklı bulaşık kurutmalığı modelleri bulunur. Tabaklık ve bulaşık kurutmalığı seçerken mutfağınızın yapısını ve yemek alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekir.

Bulaşıklık Modelleri Nelerdir?

Bulaşıklık çeşitleri; malzemesine, tasarımına, kalitesine ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Mutfakta konumlandığı yere göre bulaşıklık modellerini tercih edebilirsiniz. Lavabo üstü bulaşıklıklar, modern ve işlevsel tasarımı ile öne çıkar. Tezgah alanı kısıtlı olan kişiler için lavabo üstü modeller idealdir. Üstelik ürün lavabo üzerinde olursa tezgah kuru ve temiz kalabilir. Geniş lavaboların kenar kısmına konumlandırılan bu ürünler bardak ve tabak kurutmak için uygundur. Tencere ve tava gibi büyük ebatlı mutfak malzemelerinizi tezgah üstünde olan bulaşıklarda kurutmanız daha doğru olur. Lavabo üstünde yer alan bulaşıklar, asma tarzında olduğu için çok ağır malzemeler için uygun değildir.

Tezgah üstü bulaşıklık, iki katlı ve katlanır özellikli olan çeşitleri sayesinde farklı alanlara göre kullanılabilir. Geniş tezgahlar için bu ürünleri büyük ebatlarda tercih edebilirsiniz. Tek seferde daha fazla tabak ve bardak olan bu modelleri ağır tencereler için de elverişli bir kullanım sunar. Dar tezgahlar ve küçük mutfaklar için iki katlı veya katlanır bulaşıklıklar uygundur. Dar alanlarda yerden tasarruf etmenizi sağlar.

Metal Bulaşıklık

Modern ve minimal bir duruş sergileyen metal bulaşıklar yaşam alanlarında sık tercih edilir. Şık tasarımı sayesinde mutfağınıza etkileyici bir stil katar. Tezgah üstünde metal ürünler kullanarak hem bulaşıklarınızı hızlı kurutabilir hem de şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Paslanmaz bulaşıklıklar ergonomik tasarımı ile mutfağınızda fazla yer kaplamadan işlevsel kullanım sunar.

Kaliteli malzemeden üretilen metal bulaşıklıklar her zevke hitap eder. Dayanıklı yapısı ile uzun süreli kullanım ömrü sağlar. Paslanmaz malzemeden üretildiği için sepet ve tabaklık yüzeylerinde suya karşı dayanıklı bir tasarım oluşturur.

Metal Bulaşıklıkları Temizlerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bulaşıklıklar yiyecek ve içeceklerinizi tüketirken kullandığınız mutfak eşyalarınızla doğrudan temas eder. Bu nedenle hijyenik bir kullanım olması için bulaşıklıkların belli aralıklarla temizlenmesi ve yenilenmesi önemlidir. Temiz bulaşıklarınızın kuruması için kullanılan tabaklıklar hijyenik olmalıdır. Metal bulaşık kurutmalığını temizlerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir:

 • Tezgah ve lavabo üstünde konumlandırılan bulaşık kurutma araçları yemek pişirme, bulaşık yıkama, servis yapma işlemleri sırasında kirlenebilir. Bulaşıkları dizmeden önce bulaşıklıkların temiz suyla durulanması önemlidir.
 • Metal bulaşıklar uzun süre ıslak kalmamalıdır. Kullanım sonrasında bulaşık sepetinde oluşan suyu dökerek kurulama yapmanız gerekir. Tabak ve bardak dizme kısımlarını, sepeti güzel bir şekilde kurulamanız su lekeleri oluşmasını önler.
 • Bulaşık deterjanı ve sünger yardımıyla metal bulaşık kurutmalığı modellerini yıkayabilirsiniz. Sonrasında iyi bir şekilde durulamak, temiz bir pamuklu bezle kurulamak metal bulaşıklığın dayanıklılığını koruması için önemlidir.
 • Uzun süre kullanılan ve darbelere maruz kalan metal bulaşık kurutmalığı modellerinin bazı noktalarında paslanmalar olabilir. Belli aralıklara karbonat, limon tuzu gibi doğal ürünlerle bu paslanmaları temizleyebilirsiniz. Metal mutfak eşyaları için özel üretilen temizlik ürünlerini de kullanabilirsiniz.
 • Metal bulaşıklık modellerini dikkatli kullanmak gerekir. Düşürme, vurma, çarpma gibi durumlar tellerin eğilip bükülmesine neden olabilir. Darbe alan kısımlar kaplamasında zarar oluştuğunda paslanmaya meyilli olur.

Plastik Bulaşıklık

Dayanıklılığı ve hafif yapısı ile genelde tercih edilen plastik bulaşıklıklar mutfaklarda pratik bir kullanım sunar. Plastik bulaşık sepeti aşınmalara karşı dirençlidir. Günlük yaşamda elde bulaşık yıkama işlemini sık yapıyorsanız kullanım kolaylığı sunan plastik bulaşıklık modellerini  tercih edebilirsiniz. Hafif bir malzemeden yapılan bu modeller rahatlıkla yıkanabilir. Paslanma, eğilip bükülme gibi sorunlar yaşamanızı önler.

Çift katlı bulaşıklıklar plastik malzemeden yapıldığında işlevsel bir kullanım sunar. Tezgahınızda yeterli olan yoksa iki katlı bulaşıklık modellerinden faydalanabilir, tek seferde daha fazla bulaşık kurutabilirsiniz. Özellikle çocuklu aileler yemek saatlerinde daha fazla bardak ve tabağa ihtiyaç duyar. Yemek sonrasında kirli bulaşıkları yıkamak ve kurutmak zahmetli olabilir. Plastik bulaşık kurutmalığı modelleri çift katlı seçenekleri ile size avantaj sağlar.

Plastik Bulaşıklıklar Nasıl Temizlenir?

Plastik malzemeden yapılan hafif ve dayanıklı olan bulaşıklıklar kolayca temizlenir. Bulaşık kurutmalığını temizlerken bazı noktalara dikkat etmeniz daha etkili sonuç almanıza yardımcıdır:

 • Plastik modellerde kuruyan bulaşıklar zamanla su küfü oluşturabilir. Uzun süre ıslak kalan ürünlerin genellikle köşelerinde ve kıvrımlı alanlarda siyahlıklar görebilirsiniz. Mikroorganizmaların oluşması için elverişli olan nemli ortamlar küflenmeye neden olur. Bulaşık sepetlerinin hijyenik olması için her kullanımdan sonra kurulanması gerekir.
 • Plastik bulaşıklıkları sünger ve bulaşık deterjanı ile yıkayabilir, temiz suyla durulayabilir, pamuklu mutfak bezleri ile kurulayabilirsiniz. Bu sayede sürekli temiz ve kuru bir yüzey yaratabilirsiniz. Mikrop ve bakteri oluşumunu engellemek için kurulama işlemi çok önemlidir.
 • Plastik malzemeden üretilen modeller sıcaklığa karşı dayanıksız olabilir. Kaynar su, yemek, kahve ve çay gibi sıcak maddeler bulaşıklığın erimesine neden olabilir. Aşınma, delinme, yamulma gibi sorunlar yaşamamak adına sıcak maddeleri plastik modellerden uzak tutmanız gerekir.
 • Bulaşıklık kullanırken tezgah yüzeyinin kuru olmasına önem vermelisiniz. Elde bulaşık yıkamak çevreye su sıçramasına neden olabilir. Tezgahta biriken sular bakteri ve küf oluşumuna sebeptir. Tezgahınızın ve mutfak yüzeylerinizin her zaman kuru kalması gerekir.

Katlanır Bulaşıklıklar

Tezgah ve lavabo üstünde eşya olmasından hoşlanmayan kişiler için katlanır bulaşıklıklar idealdir. Kullanım sonrasında bulaşıklığı katlayarak ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle küçük ve Amerikan tarzı salonda yer alan mutfaklar için katlanır bulaşıklıklar iyi bir seçim olur. Yerden tasarruf etmenizi sağlayan katlanır bulaşık sepetleri ergonomik bir tasarıma sahiptir. Kullanımdan sonra temizleme ve kurulama işlemi yaparak mutfak dolaplarınızdan birine kaldırabilirsiniz.

Tahta Bulaşıklık Modelleri

Bambu kullanımının yaygınlaştığı modern dekorasyon stillerinde tahta bulaşıklıklar sık tercih edilir. Özellikle İskandinav tarzı yaşam alanlarında ahşabın doğal görüntüsü estetik bir duruş sergiler. Siz de yaşadığınız ortamında doğadan ilham almasını istiyorsanız tahta bulaşıklıkları değerlendirebilirsiniz. Tahta bulaşık rafları modellerinin genellikle altında bir tepsi bulunması önemlidir. Bu sayede yıkanan tabak ve bardaklardan süzülen sular bu tepsiye birikir. Rahat bir şekilde kullanım sonrasında tepsini boşaltabilir, temiz bir bez yardımıyla kurulayabilirsiniz.

Makine Bulaşıklığı

Bulaşık makinelerinde kullanılan alt ve üst sepetler, kaşıklıklar ayrı olarak satılır. Bulaşık makinesi yedek parçaları olarak sunulan bu ürünler uzun süreli kullanım için önemlidir. Bulaşık makinesi sepetlerinde zamanla paslanma, kırılma, eğilme ve bükülme gibi sorunlar oluşabilir. Makine düzgün çalıştığı için sadece sepeti değiştirmek gerekebilir. Bu gibi durumlarda makinesinde modeline uygun olan sepetleri tercih etmeniz uyum açısından önemlidir.

Makine içinde bulunan bulaşıklıkların paslanmasını önlemek için dikkatli kullanmanız gerekir. Tabak ve bardak dizerken telleri aşındırmamaya özen gösterebilirsiniz. Özellikle eski model bulaşık makineleri içinde boyama kaplı sepetler yer alır. Bu sepetlerin tava ve tencereleri dizerken oluşan sert temasları bazı noktaların soyulmasına yol açar. Boyası dökülen kısımlar zamanla suyun teması nedeniyle paslanır. Paslı sepet kullanımı sağlığınız açısında risk oluşturur. Aynı zamanda bardak ve tabaklarınızda lekelenmelere neden olabilir.

Bulaşık makinesinin sepetlerinde bulunan paslı alanları temizlemek için doğal ürünlerden faydalanabilirsiniz. Uğraşlarınıza rağmen istenilen sonucu alamadığınız takdirde paslanan sepeti yenisi ile değiştirmeniz gerekir. Yeni sepetinizi paslanmaz çelikten üretilen seçenekler arasından tercih etmeniz daha doğru olur. Kullanım sırasında nazik olmak, büyük ve ağır tencereleri, tavaları makineye koymamak, yavaş hareketler makineyi doldurup boşaltmak önemlidir.

Bulaşık makinesinde bulunan plastik kaşıklık sepetleri zamanla yosunlaşma problemi oluşturabilir. Böyle durumları engellemek için kullanım sonrasında kontrol etmek, aralıklı olarak bu kaşıklığı elde yıkamak, kurumasını sağlamak gerekir. Suyla temas eden her malzemede yosunlaşma olabilir. Tek çözümü sürekli kuru kalması için çaba göstermektir.

Tahta Bulaşıklık Modelleri Nasıl Temizlenir?

Tahta bulaşıklıklar doğal ağaçlardan elde edilen ahşap malzemeden yapılır. Bu nedenle temizleme ve kullanım aşamasında dikkatli olmanız önemlidir. Ahşap malzemeleri kullanırken uzun süre ıslak kalmasını önlemeniz çürümeleri engellemek için gereklidir. Cilalanmış ahşap malzemeler suya dayanıklı olur. Yine de tahta bulaşık kurutma tasarımları modellerini kullanım sonrasında temiz bir bezle kurulamanız uzun süreli kullanım için avantaj yaratır.

Tahta, emiciliği yüksek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle mutfakta kullandığınız tahta malzemeleri doğal ürünlerle temizlemeniz gerekir. Kesme tahtası, masa, bulaşıklık, salata kasesi gibi ahşap malzemeden üretilen eşyaları karbonat, sirke, limon tuzu gibi doğal ürünlerle temizleyebilirsiniz. Tahta eşyaları kimyasal deterjanlarla temizlemek sağlığınız açısından risk oluşturabilir.

Bulaşıklık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bulaşıklık fiyatları ve modelleri seçim yaparken göz önünde bulundurmanız detaylardandır. Pratik ve uzun ömürlü bir kullanım için doğru bulaşık kurutmalığı modelini tercih etmeniz önem taşır. Geniş tasarım seçeneği sunan bulaşıklar arasından seçim yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız:

 • Bulaşıklıklar mutfaklarda kullanıldığı için sağlıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olmalıdır. İnsan sağlığına zararlı maddeler içermeyen malzemelerden üretilen tasarımları tercih edebilirsiniz.
 • Dayanıklı ve güvenilir markaların sunduğu modelleri mutfağınızda konumlandırabilirsiniz. Kırılmalara, vurulmalara, eğilme ve bükülmelere karşı dayanıklı olan modeller özellikle tencere ve tava kuruturken avantaj yaratır.
 • Mutfağınızın yapısına ve tezgâhınızın büyüklüğüne göre seçim yapabilirsiniz. Küçük ve dar tezgahlar için katlanır bulaşıklıklar, çift katlı modeller uygun olur. yerden tasarruf etmenizi sağlarken aynı zamanda tezgâhınızda düzenli bir görünüm yaratır.
 • Kalabalık ve çocuklu aileler için geniş ebatlara sahip, farklı bölmeleri olan bulaşıklıklar tercih edilmelidir. Tabak, bardak, kaşık ve çatal takımı gibi eşyaların kurutulması için ayrı bölmeler sunan bulaşık kurutmalık modelleri kalabalık ortamlar için idealdir.
 • Kolay temizlenen bulaşık kurutmalığı zahmetsiz bir kullanım sunar. Paslanmaz bulaşık sepeti, modern ve şık duruşu sayesinde etkileyici bir görünüm sağlar. Aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenir. Bulaşıklık modellerini temizleme ve kullanım sonrasında mutlaka kurulamanız gerekir.
 • Metal bulaşıklar arasından seçim yaparken güvenilir markaları değerlendirmeniz önemlidir. Sürekli suya maruz kalan bulaşık tepsi ve sepetleri zamanla paslanabilir. Güvenilir markaların sunduğu metal bulaşık sepetleri seçenekleri özel kaplaması sayesinde paslanmalara karşı dirençlidir.

Bulaşıklıklar Nasıl Temizlenir?

Mutfak ve sofra ürünleri ile birebir temas eden bulaşıklar hijyenik olmalıdır. Sağlıklı bir beslenme rutini oluşturmak için evde yemek yapmaya özen göstermeniz gerekir. Yaşam alanlarınızda yemekten sonra çıkan bulaşıkları makinede yıkamayabilirsiniz. Elde yıkadığınız tabak, bardak, çatal ve kaşıkları tezgah üstünde veya lavaboda kullanılan bulaşıklıklarda kurutabilirsiniz.

Bulaşık kurutma tasarımlarının temiz olması sağlığınız açısından önemlidir. Sürekli ıslak tabak ve bardaklarla temas eden bulaşık kurutma araçları zaman içinde küflenebilir, su lekesi oluşturabilir, siyahlaşmış bir görüntü yaratabilir. Bu olumsuz durumları önlemek için doğru temizlik uygulaması yapmanız gerekir. Metal bulaşık rafları paslanmaya karşı dayanıklı malzemeden yapılsa bile doğru şekilde kullanılmadığında pas oluşumuna yol açar.

Plastik bulaşık kurutma tepsileri uzun süre ıslak kaldığında siyahlaşma sorunu yaşamanıza neden olabilir. Islaklıktan kaynanan ve bakteri oluşumuna müsait bir ortam yaratan nemli yüzeyler bulaşıklarınızın temiz kalmasına engel olur. Bu nedenle her kullanımdan sonra bulaşıklıklığı kurulamanız gerekir.

Plastik bulaşık kurutma örtüleri, sepetler, tabaklık ve bardaklık rafları mutfağınızda işlevsel bir tasarım yaratır. Tezgah üstünde kullandığınız bu bulaşık kurutma araçlarının altına pamuklu bezleri yayabilirsiniz. Suyu emmesi için bu bezler idealdir. Ama burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bezlerin ıslak kalmasını önlemektir. Bulaşık kurutma işleminden sonra bezlerin emdiği suyu sıkmalı ve güneş alan bir yerde kurumasını sağlamalısınız.

Bulaşıklıkta Oluşan Yosunlaşma Nasıl Önlenir?

Bulaşıklıkta sürekli ıslak tabak ve bardakların bulundurulması suların süzülmesine, köşelerde birikmesine neden olur. Uzun süre ıslak kalan modellerde yosunlaşma denilen siyah lekeler meydana gelir. Plastik, metal, tahta gibi farklı malzemelerden üretilen bulaşık kurutmalıklarında bu sorun görülür. Yosunlaşma problemini önlemek için tek yapmanız gereken, bulaşıklığın kuru kalmasını sağlamaktır. Kuruyan bulaşıkları dolaplara yerleştirdikten sonra bulaşıklık rafını ve sepetini kurulamanız gerekir. Özellikle sepette biriken suları boşaltmanız ve temiz bir bez yardımıyla tüm kenar ve köşeleri kurulamanız önemlidir.

Yosunlaşma, sağlığınızı olumsuz etkiler. Tezgah, mutfak, banyo, bulaşıklık gibi sürekli suyla temas eden noktalarda yosunlaşma sık rastlanan bir sorundur. Bakteri, mantar, virüs, haşere oluşumuna elverişli bir ortam yaratan nemli yüzeyler, yaşam alanlarınızı sağlıksız hale getirir. Nemli alanların en kısa sürede kurumasını sağlamak, ıslak bezleri ve süngerleri yıkayıp asmak önem taşır.

Mutfağın Olmazsa Olmazı Bulaşıklıklar

Evin kalbi olarak da bilinen mutfak odası, evdeki en önemli yaşam alanıdır. Yemek pişirilen ve çoğunlukla yemek yenen oda olduğu için temiz ve hijyenik olması elzemdir. Mutfakta bulunan bütün ürünlerin ve beyaz eşyaların temizliği ve bakımı mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır. Özellikle yemek artıklarının yok edildiği ve tabak çanakların temizlendiği bulaşık makineleri, musluklar ve bulaşıklıklar kullanıcılar için büyük öneme sahiptir.

Mutfağınızda kullandığınız ürünlerin temiz ve dayanıklı olması önemlidir. Çatal, bıçak, kaşık, tabak ve çanak gibi ürünlerde yemek artıkları tamamen yok edilmediğinde birçok problem oluşabilir. Düzgün temizlenmeyen ve kurulanmayan ürünler, bir sonraki yemeğin tadını kalitesini etkileyebilir. Bulaşıkların sık sık yıkanmadığı ve düzgün kurumadığı evlerde sağlık sorunları oluşması muhtemeldir.

Her kullanıcıya uygun bulaşıklık modelleri mevcuttur. Her türlü materyal, renk ve şekilde ürün bulunabilir. Fazla bulaşık ile uğraşmayan kullanıcılar, bulaşık makinesi kullanmak yerine bu ürünleri kullanabilir, yıkadıkları bulaşıkları bu ürünlerde kuruması için bırakabilirler. Kalabalık ailelerde ise tam tersi durum olabilir. Bulaşık makinesine sığmayacak kadar fazla bulaşık olduğu durumlarda kullanıcılar fazladan ürünleri elde yıkayıp bulaşıklığa bırakabilir.

Bulaşıklık modellerini sık kullanacak olan kişiler için çift katlı modeller mevcuttur. Bu ürünler tek katlı modellerden daha büyük olsa da tezgah üstünde daha fazla yer kaplamaz. Böylece aynı alanda normalin iki katında bulaşık kurutabilir, daha kullanışlı bir ürüne sahip olabilirsiniz. Temizlenmiş ve kurumayı bekleyen tabaklarınızı bulaşıklığın katlarına dizebilirsiniz. Üstelik çatal bıçak gibi ürünleri koyabilmeniz için ayrı bölmesi bulunan modeller de mevcuttur. Böylece bütün mutfak ürünlerinizi düzenli bir şekilde bulaşıklıkta organize edebilir, kurumuş ürünlerinizi mutfak dolaplarına kolayca kaldırabilirsiniz.

İki katlı ve bölmeli modeller, sundukları alan açısından avantaj sağlar. Kuruması daha uzun sürecek daha büyük ürünleri alt kata koyabilir, böylece üstten su damlamasını engelleyebilirsiniz. Tam olarak kurumamış veya hala ıslak olan ürünleri çekmecelere ve mutfak dolaplarına geri kaldırmak hijyenik değildir. Bu durumlarda ürünlerinizin bu ürünlerde kurumayı bitirmesini beklemeli veya bir mutfak havlusu yardımıyla ürünleri kurulamalısınız. Bu ürünler, bütün bulaşıkları mutfak havlusu ile kurulama zorunluluğunu kaldıran ve iş azaltan ürünlerdir.

Sık sık temizlenen ve bakımı yapılan ürünler en kullanışlı ürünler olacaktır. Ürün seçimi yaparken ürünün malzemesine, şekline ve kalitesine göre karar verebilirsiniz. Mutfak eşyalarınızın boyutlarını ve bulaşık makinesi kullanma sıklığınızı göz önünde bulundurarak size uygun ürün modellerini bulabilirsiniz. Bulaşık makinesine koymamanız gereken ürünlerinizi bulaşıklıklara koyarak, mutfağınızdaki her ürün için mükemmel temizliği ve bakımı yapabilirsiniz.

Bulaşıklık Fiyatları

Bulaşıklık fiyatları; malzemesine, yapısına, kalitesine, tasarımına göre değişiklik gösterir. Metal malzemeden üretilen, modern tasarıma sahip bulaşık kurutma modelleri plastik olan seçeneklerine göre daha yüksek fiyat aralığından satışa sunulur. Katlanır ve çift katlı modeller, bulaşık sepetlerine göre kullanım avantajı yaratır. Yerden tasarruf etmenizi sağlayan bu modeller tek katlı olan çeşitlere göre yüksek fiyatlıdır.

Kaliteli ve paslanmaz metalden üretilen bulaşıklık fiyatları dayanıklı yapısı sayesinde fiyatına dengeli olarak uzun süreli kullanım sunar. Mutfağınızda şık, rahat, estetik bir dekorasyon oluşturmak için zevkinize uygun hazırlanan bulaşıklık fiyatlarını ve modellerini Koçtaş’ta tercih edebilirsiniz.

Koçtaş, güvenilir malzemelerden üretilen birbirinden etkileyici görünüme sahip bulaşıklık fiyatlarını ve modellerini sizin için sunar. Her mutfak dekorasyonuna uygun olan bulaşıklıklar mutfak işlerinizi kolaylaştırır. Mutfağınızda düzenli ve konforlu bir görünüm oluşturmak için Koçtaş’ın sunduğu erişilebilir fiyat seçeneği olan bulaşık kurutma tasarımlarını satın alabilirsiniz.

Bulaşıklık Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bulaşık sepeti nasıl temizlenir?

Bu ürünler tabak ve bardaklardan süzülen sular nedeniyle zamanla kirlenebilir. Uzun süre nemli kalan metal ve plastik sepetler üzerinde siyah lekeler oluşabilir. Bu olumsuz görüntüyü önlemek için kullanım sonrasında biriken suyu dökebilir, temiz bir bezle kurulayabilirsiniz. Bulaşık deterjanı ve sünger yardımıyla sepetleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Bulaşık sepeti pas nasıl temizlenir?

Ürünlerde zamanla oluşan pas lekelerinden kurtulmak için evde doğal yöntemler deneyebilirsiniz. Limon tuzu, karbonat gibi doğal ürünleri pas lekelerini çıkarmak için kullanabilirsiniz. Metal yüzeyleri temizlemek için özel üretilen pas giderici temizlik ürünlerinden destek alabilmeniz mümkün.

Bulaşıklık alırken nelere dikkat edilmeli?

Bu ürünler arasından seçim yaparken malzemesine, tasarımına, kullanım avantajına, dayanıklılığına dikkat etmek gerekir. Eğer mutfağınız küçükse ve tezgahınız darsa katlanır bulaşıklık modellerini tercih edebilirsiniz. Metal ve plastik bulaşıklıklar arasından değerlendirme yaparken kullanım alışkanlığınızı göz önüne almanız gerekir. Mutfağınızın dekorasyonuna uyum sağlayan tasarımları seçebilirsiniz.

En Çok Satan Bulaşıklık Hangileri?

Koçtaş Bulaşıklık kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. İki Katlı Bulaşık Kurutmalı
 2. Bulaşık Altlığı Kurutma Matı Antrasit
 3. Eco Tek Katlı Tabaklık KB006
 4. Modüler İki Katlı Tabaklık KB007
 5. Moonstar Hareketli Tabaklık Bulaşık Durulama Seti Gri-720
Daha fazla göster
58 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: