150 TL Üzeri Kargo Bedava

Pike ve Pike Takımı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yatak Odalarının Vazgeçilmezi: Pike ve Pike Takımı Çeşitleri

Pike takımı modelleri, hemen hemen her evde kullanılan parçalar arasında bulunur. Yatak odalarının vazgeçilmezi olan pikeler, her mevsimde kullanılabilmesi sayesinde kullanıcılarına pek çok avantaj sunar. Pike takımları incelendiğinde içerisinde ek olarak çarşaf ve yastık kılıfı da olduğu görülebilir. Böylece yatak odalarınızın eksiklerini tek seferde giderebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Uyku setlerinden farklı olarak yorgan yerine pike içeren setler, bahar aylarında ya da serin yaz akşamlarında kullanışlı hâle gelir. Bununla beraber yaz aylarında uyurken üzerinize ince bir örtü sermek isterseniz de pike takımı çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. 

Pike takımları arasında farklı renk, malzeme ve ölçü detaylarına sahip olan ürünler bulunur. Bu sayede takımları hemen hemen her yatakta rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Pike takımları genel olarak tek ve çift kişilik olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılsa da ürünlerde farklı ölçüler kullanılır. Çift kişilik pike takımı çeşitlerinde farklı boyuttaki yataklarla uyum sağlayabilmek amacıyla pek çok ölçü kullanılır. Bununla beraber tek kişilik pike takımları da ebat olarak birbirinden ayrılır. Ölçü çeşitliliği, renk seçenekleri, malzeme alternatifler ve tasarım detaylarıyla herkesin kişisel zevklerine hitap edebilecek alternatifler içeren ürünler, kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katar. Ek olarak çarşaf ve yastık kılıfı da içeren ürünler, yataklarınızı pratik bir şekilde kaplamanızı mümkün hâle getirir. İstediğiniz özellikleri belirledikten sonra pike takımı fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınızı bulabilir, günlük hayatınızı kolaylaştıracak ürünlere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Uygun pike fiyatları arasından aradığınız nitelikleri karşılayan parçalara ulaşabilir, evlerinizin her odasında istediğiniz düzeni pratik bir şekilde kurmaya başlayabilirsiniz.

Pike Çeşitlerinin Özellikleri

Pike modelleri sunduğu özellikler sayesinde kullanıcılarının günlük hayatına fonksiyonellik kazandırır. Kendine has bir görünüme sahip olan ürünler, yatak odası tekstil ürünleri içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ürünlerin özellikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Pike, temelde iki tür ipliğin birlikte dokunduğu modellerden oluşur. Pike çeşitleri incelendiğinde ürünlerin ayırt edici bir desene sahip olduğu görülebilir. Bir dizi yükseltilmiş tümsek ya da noktalardan oluşan ürünler, kendine has görünümüyle yaşam alanlarına farklı bir hava katmayı başarır.
 • Ürünler tamamen pamuktan üretilebildiği gibi bazen farklı malzemelerin birleşimiyle de üretilir. Örneğin, seçeneklere göz attığınızda polyester benzeri yardımcı kumaşlarla dokunan modeller olduğunu görebilirsiniz. Pamuk, yalıtım söz konusu olduğunda iyi bir performans ortaya çıkarır ve vücudun ihtiyaç duyduğu nemi almasını da mümkün hâle getirir. Polyester ise dayanıklılığı, buruşmaması ve şeklini koruma özelliği sayesinde ürünlerin daha fonksiyonel bir kullanım sunmasını sağlar.
 • Dokuma görünümüne sahip olan ürünler, dayanıklı bir yapıya sahiptir. Örgü tasarımı ağ benzeri bir görünüm ortaya çıkarır. Bu özel tasarım ise pike çeşitlerinde gerilmelerin kırılmasını sağlar. Böylece dayanıklı bir yapıya sahip olan ürünler aynı zamanda yumuşak da kalabilir. Örme ya da örgü tasarımı sayesinde havalandırma söz konusu olduğunda iyi bir performans ortaya çıkarır.
 • Pike, dayanıklı olmasına rağmen oldukça hafif bir yapıya sahip olmasıyla da kullanıcılarının beğenisini kazanır. Malzeme yumuşak ve hafif olduğu için uyku sırasında ihtiyaç duyulan konforun elde edilmesine olanak tanır.
 • Ürünlerin bakımı oldukça kolaydır. Herhangi bir özel temizlik malzemesine ihtiyaç duymaz. Bununla beraber ürünleri temizlerken satın aldığınız modelin talimatlarını incelemeniz gerekir.

Ürünler, özellikleri sayesinde yatak odalarının vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Pike fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız özelliklere sahip olan modele ulaşabilir, hayalinizdeki detayları pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Pike Takımları

Pike modelleri ve takımları sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin olumlu tarafları ve işlevselliği hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, günlük hayatınızı nasıl kolaylaştırabileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz;

 • Ürünlerin en önemli avantajları arasında nefes alabilen bir yapıya sahip olmaları gelir. Serin havalarda sıcak tutarken hava geçirgenliği sunmasıyla öne çıkan ürünler, uyku sırasında terleme benzeri durumlardan kaynaklanabilecek problemleri minimuma indirir. Genellikle pamuk içeriğe sahip olduğu için her mevsim konfor sunan ürünler, kullanıcılarının gereksinimlerini pratik bir şekilde karşılar.
 • Farklı boyut seçeneklerine sahip olması ürünlerin dikkat çeken tarafları arasında bulunur. Seçeneklere göz attığınızda bebek, çocuk, genç ya da yetişkin fark etmeksizin herkes için uygun model olduğunu görebilirsiniz. Yataklarınızın boyutlarını ve ihtiyacınız olan ölçüleri belirledikten sonra alternatifler arasından kolaylıkla bulabilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde giderebilirsiniz.
 • Pike çeşitleri tasarım çeşitliliği bakımından sunduğu seçeneklerle de kullanıcılarına pek çok avantaj sunar. Seçenekler arasında hem tek renkli hem de birkaç rengin bir arada kullanıldığı parçalar bulunur. Bununla beraber çeşitli desenlerin yer aldığı takımlar da alternatifler arasında yer alır. Yatak odalarınızın genel tasarımını, istediğiniz tonları ve detayları belirledikten sonra seçenekler arasından hayalinizdeki parçalara kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.
 • Pike takımları işlevsel parçalarıyla dikkat çeker. Pike çeşitlerine ek olarak içerisinde çarşaf ve yastık kılıfı olduğu için ihtiyaç duyabileceğiniz bütün parçalara tek seferde ulaşmanızı mümkün hâle getirir. Mevsim geçişlerinde, yaz aylarında ya da ılık sonbahar günlerinde kullanabileceğiniz takımlar, yılın birçok farklı ayında kullanılabilecek bir yapıya sahip olduğu için pek çok kişinin ilgisini çeker.
 • Takımlar içinde ek olarak çarşaf ve yastık kılıfı içerdiği için bu ürünleri kış aylarında tekli bir yorgan ile rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Uyumlu renklere sahip olan yorganlarla takımlarınızı pratik bir şekilde oluşturabilir, satın aldığınız ürünlerin kullanım süresini uzatabilirsiniz.
 • Ürünler genellikle yumuşaklığı öne çıkacak şekilde özel olarak üretilir. Yumuşaklığı sayesinde uyku sırasında ihtiyaç duyduğunuz rahatlığı elde etmenizi kolaylaştırır. Düz dokuma olanlar genellikle pürüzsüz ve yumuşak bir yapıya sahipken örgü şeklindekiler biraz daha pürüzlüdür. Buna rağmen ürünler yumuşaklığını uzun süre muhafaza etmeyi başarır.
 • Seçeneklere göz attığınızda bazı takımların içerisinde nevresim de olduğunu görebilirsiniz. Nevresim, pike modellerini örtmenizi ve daha uzun süre temiz bir şekilde tutmanızı mümkün hâle getirir. Bununla beraber nevresimleri sonrasında yorganları kaplamak için de kullanabilir, istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.
 • Pike takımları serinletici yapısıyla birçok kişinin beğenisini kazanır. Genellikle serin yaz akşamlarında rahat bir uyku deneyimi sunduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Ek olarak küçük ebatlara sahip olan pike çeşitlerini koltuk örtüsü olarak kullanabilir, televizyonun karşısında içerik izlerken ihtiyaç duyduğunuz katmanı elde edebilirsiniz. Çocuklar için özel olarak üretilen modeller, kış aylarında oturma odalarında koltuk örtüsü olarak da değerlendirilebilir.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan takımlar sayesinde evlerinizde istediğiniz düzeni kolay bir şekilde kurabilir, istediğiniz detayları pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz. Pike takımı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Pike Takımı Çeşitleri

Pike takımları incelendiğinde herkesin ihtiyaçlarına uygun olan modeller olduğu görülebilir. Çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin herkesin gereksinimlerini giderecek şekilde çeşitlendirilen ürünler sayesinde aradığınız parçalara pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz;

 • Pike takımı modelleri incelendiğinde genel olarak tek ve çift kişilik pike takımı olmak üzere iki farklı kategoriye ayrıldığı görülebilir.
 • Tek kişilik pike takımı çeşitleri, boyut çeşitliliği sayesinde her yatağa rahat bir şekilde uyum sağlar. Küçük ölçülere sahip olanlar genellikle çocuk odalarında değerlendirilirken büyük ebatlı olanlar genç odalarında kullanılır.
 • Çift kişilik pike takımı çeşitleri de sahip olduğu çeşitlilikle herkesin aradığını bulmasını kolaylaştırır. Çift kişilik yataklar da tek kişilik yataklarla benzer şekilde farklı boyutlarda üretildiği için pike takımları da benzer şekilde birçok farklı ölçüye sahiptir. Böylece yataklarınızı eksiksiz bir şekilde kapatacak ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Farklı ihtiyaçları giderecek şekilde özel olarak tasarlanan setler arasından istediğiniz özelliklere sahip olanı bulabilir, yatak odalarınızın eksiklerini tamamlamaya başlayabilirsiniz. Boyut, renk ve malzeme gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan ürünler sayesinde istediğiniz parçalara kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Pike takımı fiyatları ve alternatiflerini inceleyerek istediğiniz nitelikleri karşılayan parçalara vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Pike Takımları

Pike takımları farklı malzemelerden üretildiği için herkesin ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde tamamlar. Ürünlerin hangi malzemelerden üretildiği ve malzemelerin sunduğu özellikler hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, aklınızdaki soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz;

 • Pamuk, pike çeşitlerinde en çok kullanılan malzemeler arasında bulunur. Pamuklu pike takımı çeşitleri hava alabilen özel yapısı ve sağlamlığıyla dikkatleri üzerinde toplar. Pamuk, doğal bir malzeme olduğu için nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Böylece uyku sırasında terleme benzeri istenmeyen durumlardan kaynaklanan problemler yaşamanızın önüne geçer. Ayrıca nefes alabilen yapısı, gece boyunca vücudunuzdaki ısıyı emerek serin kalmasına yardımcı olur. Vücut ısısını dengelediği için soğuk havalarda da vücudunuzun ısınmasında etkilidir.
 • Pamuk, yumuşak bir malzeme olduğu için pamuklu modeller gece yatarken kendinizi daha rahat hissetmenize imkân tanır. Uyku kalitenizi artırırken kendinizi gece boyunca daha rahat hissetmenizi sağlar. Az bakım gerektirmesi de pamuk içerikli modellerin öne çıkan detaylarındandır. Genellikle çamaşır makinesinde yıkanmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. Bununla beraber satın aldığınız ürünün kullanım talimatlarını inceleyerek ona uygun olacak şekilde temizliğini gerçekleştirmeniz gerekir.
 • Tamamen pamuktan üretilen modeller, hipoalerjenik olmasıyla da birçok kişinin beğenisini kazanır. Ürünler hipoalerjenik olduğu için onları kullanırken alerjik reaksiyona uğrama olasılığınız oldukça düşüktür. Sıkı bir dokumaya sahip olan pamuk, toz akarları, küf aya da diğer alerjenlerin kumaşa oturmasına izin vermez. Dışarıdaki toza karşı bir bariyer oluşturduğu için sizi potansiyel enerjilerden korur. Ayrıca nefes alabildiği için bakteriler üzerinde üreyemez. Pamuk, geceleri sıcaktan uyuyamayanlar için doğallığıyla öne çıkan seçenekler arasında bulunur.
 • Pamuk ile polyesterin bir arada kullanıldığı modeller de oldukça kullanışlıdır. Pamuğun nefes alabilen yapısını muhafaza eden ürünler, polyesterin kırışmama özelliğini kazanır. Görünümünü ve şeklini korumasıyla öne çıkar. Böylece ütü ihtiyacını azaltarak daha kullanışlı hâle gelir. Polyester, pamuğa göre daha dayanıklıdır ve daha uzun bir kullanım ömrü sunabilir. Bununla beraber pamukla kıyaslandığında biraz daha sert bir yapıdadır. Polyester de pamuk gibi az bakım gerektirir ve çabuk yıkanıp kurutulabilir. Böylece ikisinin bir araya geldiği modeller işlevselliğiyle dikkat çeker. %65 pamuk ve %35 polyester içeriği ürünlerde kullanılan popülere oranlar arasında olsa da seçenekler arasında farklı oranlar da olduğunu görebilirsiniz. Oranları inceleyerek sizin için uygun olanı pratik bir şekilde bulabilirsiniz.
 • Mikrofiber pamuk takımları da doğallığıyla dikkatleri üzerinde toplar. İsminden de anlaşılabileceği gibi mikrofiber olanlar süper ince elyaflardan oluşur. Mikrofiber malzemesi gereği oldukça hafiftir ve rahat bir uyku deneyimi elde edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Bununla beraber ince olmasına rağmen mikrofiber olanlar oldukça dayanıklıdır. Pamukla benzer şekilde sıcaklığı dengeleme işlevine sahip olduğu için sıcak havalarda serin, serin havalarda da sıcak tutmayı başarır.
 • Mikrofiberden üretilen modeller genellikle sıkı bir dokumaya sahip olduğu için zamanla deforme olma olasılıkları oldukça düşüktür. Mikrofiber, ısıyı pamukla kıyaslandığında daha yüksek oranda muhafaza edebildiği için daha serin mevsimlerde de rahat bir şekilde kullanılabilir. Mikrofiber kumaştan üretilenler çekilmez ve yıpranma olasılıkları oldukça düşüktür. Bununla beraber pamuklu olanlarla kıyaslandığında lekelenme olasılığı daha yüksektir.
 • Viskon da popüler malzemeler arasında bulunur. Viskon, genel olarak işlenmiş hamur odunundan üretilen yarı sentetik bir yapıya sahiptir. Bununla beraber petrol bazlı olan polyesterle kıyaslandığında viskonun ana malzemesi bitki özlü bir materyaldir. Viskon, nefes alabilen bir yapıya sahip olduğu için sıklıkla tercih edilir. Pamuklu olanlarda olduğu gibi viskon içerikli olanlar da uyurken vücut ısınızı sizden uzaklaştırır ve serin kalmanızı mümkün kılar. Nefes alabilmesinin yanı sıra hafif olduğu için konforlu bir uyku deyimi elde etmenizi mümkün hâle getirir.
 • Viskon kumaşların bakımı pamukla ya da mikrofiber ile kıyaslandığında biraz daha zor olabilir. Bununla beraber satın aldığınız ürünleri kullanım talimatında yazdığı şekilde yıkayıp kurutursanız herhangi bir problem yaşama olasılığınız oldukça düşüktür. Serin yapısından dolayı viskon, yazlık pike takımı çeşitlerinde sıklıkla tercih edilir. Ter tutmaması ve sıcak ya da nemli iklimlerde kuru kalmanıza yardımcı olması, viskondan üretilenlerin öne çıkan detayları arasında bulunur.
 • Penye de yazlık pike çeşitlerinde sıklıkla tercih edilen kumaşlar arasında yer alır. Pamukla kıyaslandığında penye daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Üretim işleminde çıkıntı yapan tüyleri tarandığı için yumuşak bir yapıya bürünür. Penye, genel olarak pamuğun toplandıktan sonra daha fazla işlenmesiyle oluşturulur ve bu işlenme sonucunda yumuşaklaşır. Pamukla kıyaslandığında penyeden üretilen takımlar daha pürüzsüzdür. Tüylenmeye daha az eğilimli olması penyenin dikkat çeken detayları arasında bulunur.
 • Her ne kadar pamuk nefes alabilirlik söz konusu olduğunda standartların üzerinde bir performans ortaya koysa da penye bu konuda daha başarılı olabilir. Deformasyona daha az eğilimli olan penye, pamuğa göre daha dayanıklıdır. Bununla beraber pamuğun dokusu penye ile kıyaslandığında daha iyi kabul edilir. Penye de pamuk da oldukça sağlıklı kumaşlar olduğu için pike modelleri içinde sıklıkla kullanılır.
 • Pike kumaşı olarak saten de kullanılır. Saten pike takımı çeşitleri özellikle yaz aylarında serin tutmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Saten kendine has parlaklığı ve kaygan bir his sunmasıyla öne çıkar. Bununla beraber saten de çoğu malzeme gibi nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Sıcaklık kontrolü söz konusu olduğunda başarılı sonuçlar ortaya çıkardığı için sıcak havalarda rahatlıkla kullanılabilir. Saten, merserizasyon ismi verilen bir işlemden geçirildiği için su itici bir yapıya sahiptir. Bu nedenle satenden üretilen modellerin küflenme olasılığı oldukça düşüktür.
 • Saten pike yatak örtüsü çeşitleri, imza niteliğindeki parlak kaplamasıyla oldukça ilgi çekicidir. Canlı ve göz alıcı görünümleri, sateni diğer malzemelerden ayırır. Yatak odalarınıza parlak detaylar kazandırmak istiyorsanız satenin kendine has görünümünden yararlanabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz.
 • Bambu, pike takımları söz konusu olduğunda oldukça popülerdir. Genellikle yumuşaklığı, dayanıklılığı ve nefes alabilir yapısıyla pamukla benzerlik gösterir. Isı kontrolünü sağladığı için bambu da yazlık pike çeşitleri arasında yer alır. Yüksek derecede nefes alabilen bir yapıya sahip olduğu için bunaltıcı yaz gecelerinde serin kalmanıza yardımcı olur. Bununla beraber soğuk kış aylarında da sizi sıcak tutabilir. Bambu, nem tutma özelliğiyle bilinir. Nemli bir bölgede yaşıyorsanız bambunun sunduğu özelliklerden yararlanabilirsiniz.
 • Dayanıklılık da bambunun öne çıktığı yönleri arasında bulunur. Yumuşak bir yapıya sahip olmasına rağmen yüksek derecede dayanıklılık sunduğu için birçok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca bambu, hipoalerjenik yapısıyla da öne çıkar. Leke tutmaması da bambudan üretilen modellerin bakımını kolaylaştırır. Renk solmalarına karşı da dayanıklı olan bambu, uzun süre rengini muhafaza edebilir.

Farklı malzemelerden üretilen pike takımları arasından sizin için uygun olanı bulabilir, istediğiniz ürüne kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Pike fiyatları ve seçenekleri arasından gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapabilir, istediğiniz ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz. Uygun pike takımı fiyatları, kullanıcıların istediği malzemelere bütçesini zorlamadan ulaşmasını mümkün hâle getirir. Bütçenizi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, yatak odalarınızın eksik parçalarını vakit kaybetmeden tamamlayabilirsiniz.

Tasarımlarına Göre Pike Takımları

Pike takımları herkesin beğenisini kazanabilecek şekilde dizayn edilir. Ürünlerin renkleri ve tasarımları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak isterseniz aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Modeller incelendiğinde tek renkli ve çok renkli olmak üzere genel anlamda iki kategoriye ayrılan ürünler olduğunu görebilirsiniz.
 • Krem ya da beyaz tonlarındaki modeller, yatak odalarına ferah bir görünüm kazandırmak isteyenler tarafından tercih edilir. Açık renkli ahşapla bir araya geldiğinde krem ya da beyaz renkli olanlar şık ve zarif bir görünüm elde edilmesini kolaylaştırır. Yatak odalarınıza sıcak havalarda ferah detaylar kazandırmak istiyorsanız açık renkli modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz.
 • Siyah, lacivert ya da koyu kahverengi tonunda olan modeller yatak odalarına mistik bir görünüm kazandırır. Siyah, açık renkli mobilyalarla kombinlendiğinde kontrast elde edilmesini mümkün hâle getirir. Yatak odalarınızda rustik bir görünüm yakalamak istiyorsanız da koyu kahverengi tonlarında olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Pembe ya da turuncu gibi parlak renkler de yatak odalarında sıklıkla kullanılır. Çocuk odalarından ebeveyn odalarına kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan renkler, yaşam alanlarında orijinal detaylar elde etmek isteyen kişiler için iyi bir seçenek hâline gelir.
 • Tek renkli modellerin yanı sıra birçok farklı rengin harmanlandığı ürünler de kullanıcıların istediği detayları elde etmesini kolaylaştırır.
 • İşlemeli pike takımı çeşitleri, farklı figürler içermesiyle herkesin beğenebileceği tasarımı kolaylıkla bulmasını sağlar. İşlemeler, yatak örtülerinin kendine has detaylar kazanmasını sağlar. İşlemeli modeller sayesinde yatak odalarınıza doku katabilir, ürünlerin sunduğu dekoratif detaylardan yararlanabilirsiniz. İşlemeli modelleri üzerine örtü sermeden kullanabilir, yaz aylarında yatak odalarınızı fazla katlardan arındırabilirsiniz.
 • Dantel pike takımı çeşitleri genellikle dekoratif parçalar olarak değerlendirilir. Bununla beraber yatıya misafiriniz kaldığında dantelli olanları örtü olarak değerlendirebilirsiniz. Nostaljik tınılarıyla öne çıkan dantel, yatak odalarında klasik detaylar elde etmek isteyen kişiler için iyi bir seçenek hâline gelir. Dantelin kendine has görünümü, farklı dekorasyonlardan hoşlanan kişilerin ilgisini çeker.

Farklı renk ve desen detaylarına sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, hayalinizdeki görünümü yatak odalarınıza taşıyabilirsiniz. Pike takımı fiyatları ve seçenekleri arasından istediğiniz çizgilere sahip olanı bulabilir, yatak odalarınıza çarpıcı detaylar kazandırabilirsiniz.

İçeriklerine Göre Pike Takımları

Pike takımları içerdiği parçalar bakımından da birbirinden ayrılabilir. Pike seti genel olarak şu şekildedir;

 • Seçenekleri incelediğinizde çarşaflı ve nevresimli olmak üzere genel anlamda iki farklı tipte model olduğunu görebilirsiniz. Her model, kendi içinde bazı fırsatlar sunduğu için geniş bir kitle tarafından tercih edilir.
 • Nevresimli pike takımı çeşitleri genellikle yorganlarının üzerini kaplamak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Çarşaflarınızın daha uzun bir kullanım ömrü kazanmasını istiyorsanız nevresimli modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Çarşaflı pike takımı çeşitleri ise nevresimin yerine çarşaf içerir. Çarşafları yorganlarla birlikte kullanarak kullanım alanını genişletebilirsiniz. Havalar soğuduktan sonra pikeler ile yorganları değiştirebilir, satın aldığınız seti yılın her günü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İstediğiniz içeriği belirledikten sonra pike takımı fiyatları ve seçenekleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Farklı kullanım amaçlarına hitap edecek şekilde tasarlanan ürünler arasından size hitap edeni kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Pike Takımları Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pike takımları arasından seçim yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • İlk olarak satın alacağınız ürünleri ne amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin, sıcak havalarda kullanmak için bir takım satın alacaksanız yazlık modeller arasından seçim yapmanız önerilir. Yazlık modeller, bunaltıcı havalara uygun olacak şekilde özel olarak dizayn edildiği için geceleri sizi rahat tutar ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Mevsimlik modeller ise bahar aylarında ya da mevsim geçişlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir yapıya sahiptir.
 • Çeyizlik pike takımı almayı düşünüyorsanız dantel ya da işlemeli pike takımı arasından seçim yapabilirsiniz. Şık detaylara sahip olan ürünler, yatak odalarınızın farklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
 • Satın almadan önce kullanacağınız yatakların da ölçülerini almanız gerekir. Tek ve çift kişilik pike modelleri arasından tercihte bulunurken yataklarınızın ölçülerine de dikkat etmelisiniz. Farklı ölçülerde üretilen ürünler arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak olana ulaşmalısınız. Pike ebatları 150 x 220 cm, 160 x 230 cm ya da 200 x 230 cm olabilir. İstediğiniz yaklaşık ölçüleri belirledikten sonra seçenekler arasından uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
 • Renk de seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli kriterler arasında bulunur. Yatak odalarınızdaki mobilyaların genel renklerini göz önünde bulundurarak farklı renk detaylarına sahip olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Hem koyu hem de açık tonlar arasından sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, istediğiniz detayları yatak odalarınızla buluşturabilirsiniz.

Pike takımı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, yataklarınızın eksikliklerini tamamlayabilirsiniz. Koçtaş’ın avantajlar dolu dünyasındaki ürünleri inceleyerek aradığınız takımlara bütçenizi zorlamadan erişebilirsiniz.

Pike ve Pike Takımı Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Pike takımı nedir?

Takımların hepsinde ekstra yastık kılıfı bulunur. Bununla beraber bazı takımlarda çarşaf bazılarında nevresim yer alır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, aradığınız parçalara kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Pike takımı kaç parça olur?

Pike takımları genel olarak üç ya da dört parçadan oluşur. Çift kişilik takımlarda iki adet yastık kılıfıyla toplam dört parça yer alır. Tek kişilik pike takımı olanlarda ise yastık kılıfı, pike ve çarşaf ya da nevresim bulunur. Tek seferde bütün ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olan ürünlerle yatak odalarınızı eşsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Pike takımı nasıl kullanılır?

Pike takımları herhangi bir yatak takımıyla benzer şekilde kullanılır. Yataklarınıza kılıfları geçirdikten ve çarşafı yatağınızın üzerine serdikten sonra ürünleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Nevresimli olanları sonrasında yorganlarınızı kaplamak için de kullanabilir, günlük hayatınıza pratiklik kazandırabilirsiniz.

Pike takımı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Seçim yaparken yataklarınızın boyutlarını dikkate almalısınız. Ardından farklı renk ve malzeme seçenekleri arasından sizin için uygun olanı bulabilirsiniz.

Daha fazla göster
205 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: