750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kırıcı Delici ve Matkap Modelleri

Testere Modelleri

Makineler

İlgili Blog İçerikleri

Elektrikli El Aletleri

 

Elektrikli El Aletleri

Elektrikli el aletleri kullanımıgündelik yaşamı kolaylaştırmanın en etkili yoludur. Hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıran elektrikli el aletlerinin en önemli  özelliği,  kullanışlı ve uzun ömürlü olmalarıdır. En fazla kullanılan elektrikli el aletleri çeşitleri arasında akülü vidalamalartesterelermatkaplarkırıcı ve delici aletlertakım çantası ve dolabı, boya tabancası ve karıştırıcısı gibi aletler gelmektedir. Elektrikli el aletleri seti yanında bahçelerin düzenlenmesi ve güzelleştirilmesi için çim  biçme makinaları ve bahçe testereleri en fazla kullanılan aletler arasındadır. Elektrikli el aletleri çeşitleri arasında işinizi biraz daha kolaylaştıracak olan  şarjlı el aletleri de bulunmaktadır. El aletleri seti kullanırken el aletleri anahtar çeşitleri ve el aleti aksesuarlarınızı da eksiksiz bir şekilde bulundurmaya özen göstermelisiniz.

Elektrikli El Aletleriniz Düzgün Çalışmıyorsa Ne Yapmalısınız?

Elektrik ile çalışan herhangi bir alet sorun verdiği zaman yapılacak ilk hamle teknik servisle irtibata geçmek olmalıdır. Bu gibi durumlarda elektrikli el  aletini kendiniz tamir etmeye çalışmayınız. Çünkü sahip olduğunuz elektrikli el aletleri aksesuarları  arızalandığında sorun yüksek ihtimalle mekanik veya elektriksel kısımlardan kaynaklanır. Makinanızın tamir ve bakımı,  endüvi bobini, yastık bobini, kömür,  kablo ve  şalter değişimi gibi arızalarıyla teknik servisiniz  ilgilenecektir.

Elektrikli El Aletleri Kullanırken İş Güvenliğine Dikkat!

Bir elektrikli el aletini kullanmadan önce dikkat edilecek ilk şey  eller ve ayakların kuru olmasıdır. Yine nemli ve ıslak yerlerde elektrikli el aleti kullanmak son derece tehlikelidir.

El aletleriyle çalışanlar   aletlerin  koruyucularını keyfi olarak çıkartmamalı ve koruyucusu olmayan el aletlerini kullanmamalıdır. Yalıtımı bozulmuş, yıpranmış, hasarlı ya da kesik olan kablolar da el aletlerinde  kullanılmamalıdır. Yanıcı maddelerin bulunduğu yerlerde  dikkatli olunmalı ve yakınında uygun bir yangın söndürme cihazı bulundurulmalıdır.  Elektrik panoları  kapalı tutulmalı ve önlerine malzeme depolanmamalıdır. Yukarıdaki maddeler gibi talimatta yer alan diğer bütün maddeler, güvenliğin sağlanması için gerekli olan maddelerdir ve herkes tarafından dikkate alınmalıdır.

Elektrikli el aletleri üzerinde bulunan iş güvenliği talimatı,  çalışanların  elektrikli el aletlerini kullanırken olası tehlike ve risklere karşı sağlık ve güvenliğinin korunmasını amaçlamaktır. 

Akülü Vidalama ile Tamirat İşleri Çok Kolay

Elektrikli el aletleri arasında en çok kullanılanlardan biri akülü vidalamadır. Çünkü şantiyelerde  ve fabrikalarda kullanıldığı gibi iş yeri ve evlerde de akülü vidalamaya ihtiyaç duyulur. Akülü vidalama aleti kullanılarak  sökme, delme ve monte işlemleri kolaylıkla yapılır. Akülü olduğu için bu alet kendisini kullanmayı  tercih edelere  kullanım kolaylığı  sağlamaktadır.

Küçük Tamirat İşlerimizin Büyük Yardımcıları: Matkaplar

Matkaplar da akülü vidalama aletleri gibi evlerde, iş yerlerinde, atölye ve fabrikalarda sıklıkla kullanılmaktadırlar. İki kesme kenarına sahip olan matkaplar kullanılarak temel olarak delik delme ve  havşa açma işlemleri yapılır. Ahşap, metal ve  beton gibi yüzeylerde delik açmak ya da  delik  genişletmek için matkaplar  etkili aletlerdir. Havşa matkaplarını kullanarak da  delme işlemini yaptıktan sonra oluşan çapakları alabilir, keskin delik kenarlarını yumuşatabilirsiniz. Matkap takımları kullanılarak delme/havşa açma işlemlerinin yapıldığı tezgahlara " matkap tezgahı" denmektedir.  Dekoratif eşyaları duvara asarken,  mobilyaları montelerken kullanılan matkaplar tehlikeli bir keskinliğe sahip olduğu için  bu aleti kullanırken son derece dikkatli olunmalıdır.

Elektrikli El Aletleri Fiyatları Neye Göre Değişir?

Elektrikli el aletleri fabrikalarda, şantiyelerde, iş yerlerinde ve evlerde bulundurulan eşyalar arasında gelir. Genellikle kaliteli aletler satın alınacağı zaman yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalırsınız. Ancak hayatınızı daha  kolaylaştırması adına ve işinizi daha kolay yapabilmeniz için Koçtaş Online alışveriş sitesi sizleri kaliteli el aletleri ile bir araya getiriyor.  Elektrikli el aletleri kampanyası ile yapacağınız Online alışverişinizle şarjlı el aletleri ve elektrikli el aletlerine kolayca sahip olabilirsiniz.

 

Daha fazla göster