150 TL Üzeri Kargo Bedava

Ahşap Yer Döşeme

Boya ve Boya Malzemeleri

Kapılar

Seramik ve Fayans

Mutfak Tezgahları

Duvar Ürünleri

Tavan Ürünleri

Silikon ve Mastikler

İnşaat ve İzolasyon

PVC Zemin Kaplama

Plastik Boru ve Ek Parçalar

Tesisat Tamir ve Bağlantı Malzemeleri

İnşaat Makineleri

Havlupanlar

Ahşaplar

Menfezler

Ahşap ve İnşaat

Ahşap malzemeleri yapılan işlemlerin daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlayan ürünlerden oluşur. Ahşap malzemeleri incelendiğinde kapı ya da parke gibi birbirinden farklı seçenekler olduğu görülebilir. İster bir binayı yeni baştan yapıyor olun isterseniz evinizde bakım çalışmalarıyla ilgilenen, inşaat ve ahşap malzemeleri sayesinde yapmak istediğiniz işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evinizde gerekli aletler olduktan sonra evlerinizin ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılamaya başlayabilirsiniz. Yapı malzemeleri içinde önemli bir yere sahip olan ahşap ve inşaat malzemeleri, maliyet etkinliği elde etmenize yardımcı olacak fiyat seçeneklerine sahiptir. Böylece yapmak istediğiniz çalışmaları bütçenizi zorlamadan gerçekleştirebilir, kaliteye Koçtaş fırsatları sayesinde uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Sadece belirli bir kalitenin üzerindeki ürünleri içeren malzemeler sayesinde dayanıklı ve sağlam çalışmalar yapabilirsiniz. Ahşap malzemeleri fiyatı ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, dayanıklı ve sağlam işlemler yapmaya başlayabilirsiniz. Duvar kağıtları, parke profil ve aksesuarları, ahşaplar, ziller, inşaat makineleri, inşaat ve izolasyon malzemeleri, silikon ve boya gibi bir inşaat çalışmasında ihtiyacınız olabilecek bütün parçalara kısa süre içinde erişebilirsiniz. Farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde çeşitlendirilen inşaat malzemeleri, profesyonellerden evini yenilemek isteyenlere kadar geniş bir kitleye hitap eder. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra ahşap malzemesi fiyatları ve seçenekleri içinden kısa süre içinde bulabilir, işlemlerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Ahşap ve İnşaat Malzemeleri Seçiminde Kalitenin Önemi

İnşaat amacıyla kullanılan herhangi bir malzemenin kalitesi, yapılan çalışmanın sonuçlarını doğrudan etkiler. Ahşap malzemeleri ne kadar sağlamsa ortaya çıkan çalışma da o derece dayanıklı olur. Bundan dolayı inşaat ya da bakım çalışması yapacağınız zaman satın aldığınız inşaat ve ahşap malzemeleri çeşitlerinin kalitelerine dikkat etmeniz önemlidir. Kalitenin neden bu kadar önemli olduğu şu şekilde özetlenebilir:

 • Bir çalışmaya başlarken ilk olarak temelinin sağlam olduğundan emin olmanız gerekir. Kullanılan ahşaplar ya da yapıştırıcılar kaliteli değilse inşa edilen yapı kısa süre içinde bozulabilir. Örneğin, düşük kaliteli yapıştırıcılarla seramikleri bir araya getirirseniz kısa süre içinde birbirinden ayrılabilir ve hem görsel hem de işlevsel olarak çalışmayı yapan kişileri hayal kırıklığına uğratabilir.
 • Ahşap malzemeleri, onları farklı uygulamalar için uygun hale getiren birçok özelliğe sahiptir. En önemli özellikleri arasında güç, dayanıklılık ve sertlik gelir. Standartları karşılamayan ahşap malzemeler bu üç kriteri yerine getiremez ve yapılan çalışmaların kalitesini doğrudan etkiler.
 • İşçilik ne kadar iyi olursa olsun yapılan işlemi desteklemek için ahşap malzemeleri belirli bir kalite standardının üzerinde olmalıdır. Çeşitli yüklere ve gerilimlere dayanacak şekilde özel olarak tasarlanan ahşap malzemeler, kalitesiz olduğunda beklenmedik kazaların yaşanmasına neden olabilir.
 • Mukavemet, malzemelerin kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olan bir kriterdir. Genel olarak mukavemet, bir malzemenin onu kırmaya çalışan kuvvetlere karşı koyma yeteneğini niteler. Sertlik, bir malzemenin kuvvet uygulandığı zaman deformasyona direnme becerisidir. Dayanıklılık ise bir malzemenin zamanla aşınmaya ve yırtılmaya karşı direnç gösterebilme gücünü gösterir. Kalite standartlarını karşılamayan ahşap malzemeler, bu kriterlerin herhangi birini karşılamakta zorlanır. Böylece yapılan işlemin sekteye uğramasına neden olur.

Koçtaş güvencesi sayesinde kalite standartlarını karşılayan inşaat ve ahşap malzemelerine pratik bir şekilde erişebilir, yaptığınız çalışmalardan istediğiniz verimi alabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra ahşap malzemeleri fiyatları ve seçenekleri arasından aklınızdaki parçalara pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İnşaat ve Ahşap Malzemeleri Kullanım Alanları

Yapı malzemeleri geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. İnşaat ürünleri kullanım alanları hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi inceleyebilir, ahşap malzemelerin çok yönlülüğü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz:

 • İlk olarak ahşap malzemeler inşaatlarda kullanılan önemli malzemeler arasında yer alır. Ahşap malzemeleri ya da izolasyon malzemeleri, bir binanın inşasının önemli bir parçasını oluşturur. İzolasyon malzemeleri, evin hem soğuk hem de sıcak karşısında daha mukavemetli bir yapıya bürünmesini mümkün hale getirir.
 • Bununla beraber ahşap malzemeleri incelediğinizde ev ortamında tamirat ve inşa işlemleri için kullanılabilecek seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. Evinizdeki kapı kollarını değiştirmek istiyorsanız seçenekler arasında sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
 • Evlerin yanı sıra ofislerde de sıklıkla kullanılan ahşap malzemeler, özellikle yenileme yapmak isteyen şirketler için önemlidir. Ahşap malzemeleri inceleyerek ofislerinizi daha lüks ve şık alanlar haline getirebilir, bekleme salonlarınız varsa müşterileriniz için şık alanlar yaratabilirsiniz.
 • Ahşap malzemeler, tesisat işleriyle ilgilenen kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Tesisat tamir ve bağlantı malzemeleri, evlerden işyerlerine ya da alışveriş merkezlerine kadar her yerde kullanılır. Plastik boru çeşitleri de tesisat yapan kişiler tarafından kullanılır.
 • Bazı ahşap malzemeler hobi amaçlı çalışmalar yapan kişiler tarafından da tercih edilir. Örneğin, silikon ve mastikler, ahşap ya da kağıt rölyef benzeri çalışmalar yapan kişilerin kullandığı malzemeler arasında yer alır. Katmanları daha iyi bir şekilde yapıştırmaya yardımcı olan ürünler, hobi çalışmalarında da kullanışlı hale gelir.

Çok yönlülüğüyle öne çıkan inşaat malzemeleri, farklı kullanım amaçlarına pratik bir şekilde uyum sağlayabilir. İnşaat ve ahşap malzemeleri fiyatları arasından gereksinimlerinize uygun olana kısa süre içinde erişebilir, ihtiyaç duyabileceğiniz ahşap malzemelere vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Ahşap ve İnşaat Malzemeleri Çeşitleri

İnşaat ve ahşap malzemeleri çeşitleri incelendiğinde birbirinden farklı sayısız ürün grubu olduğu görülebilir. Farklı işlemleri yerine getirmek için tasarlanan modeller, sadece yeni bir inşa ederken kullanılmaz. Ev ve ofislerde bakım çalışmaları ya da hobi amaçlı kullanımları da bulunur. Genel olarak inşaat ve ahşap malzemeleri hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz atabilir, inşaat ve ahşap malzemelerinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz:

 • Parkeler, ahşap malzemeleri arasında önemli bir yere sahiptir. Yer döşemeleri söz konusu olduğunda dikkatleri üzerinde toplayan ahşap malzemeler, evlerden ofislere kadar her yerde kullanılır. Evinizde yenileme çalışmaları yapmayı düşünüyorsanız ahşap malzemelr arasından bir seçim yapabilirsiniz.
 • Kapılar da ahşap malzemeler içinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Hemen hemen her yerde kullanılabilen ahşap malzemeler, hem inşaatların hem de tamirat işlemlerinin temelini oluşturur.
 • Duvar kağıtları ile ev, ofis, okul ya da işyerlerinin duvarlarını istediğiniz gibi detaylandırabilirsiniz. Dekoratif malzemeler arasında yer alan duvar kağıtları, ortama farklı bir hava kazandırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar.
 • Ahşap malzemeleri incelediğinizde hijyen hizmeti ismi verilen seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. Hijyen setleri, uygulandığı yerlerde istenilen temizliğin elde edilmesin kolaylaştırır. Arabalardan evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar.
 • İnşaat makineleri de ürünler arasında önemli bir yere sahiptir. İnşaat yapmayı kolaylaştıran ve malzeme taşımayı daha kolay hale getiren ürünler, inşaat sektörünün vazgeçilmez parçaları arasında yer alır.
 • İnşaat ve izolasyon malzemeleri de geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Dış mekanlardan iç mekanlara kadar izolasyon işlemi yapılmasına imkan tanıyan malzemeler, hava koşullarının olumsuz etkilerine karşı koruma sağlar.
 • Alçı ve derz çeşitleri de izolasyon malzemeleri gibi hem iç hem de dış mekanlarda kullanılır. Bahçe döşemeleri, fayanslar ya da banyo karoları, bu malzemeler ile bir araya getirilir.
 • Boyalar da ürünler arasında önemli bir yere sahiptir. Duvar, ya da yer gibi farklı bölgelerin boyanmasına yardımcı olan ürünler, ev ortamında tamirat işlemleri sırasında da sıklıkla tercih edilir.
 • Tesisat tamiri ve plastik boru gibi malzemeler de ürünler içinde önemli bir yere sahiptir. Tesisat sistemlerinin daha kaliteli bir şekilde döşenmesini mümkün kılar.

Birbirinden farklı seçeneğe sahip olan ürünleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, kaliteli inşaat ve ahşap malzemeleri ile dilediğiniz işlemi yapmaya başlayabilirsiniz.

Parke ve Aksesuarları Kategorisinde İnşaat ve Ahşap Malzemeleri

Ahşap malzemeler önemli inşaat ve ahşap malzemeleri arasında yer alır. Dekorasyonun eşsiz bir tamamlayıcısı olarak nitelendirilen ahşap malzemeler, yerlerin hoş bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca duvarlarla kombinlendiğinde odaların havasını tamamen değiştiren ahşap malzemeler, ürünler içinde önemli bir yere sahiptir. Genel olarak çeşitleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekleri incelediğinizde farklı renk alternatiflerine sahip olan sayısız ürün olduğunu görebilirsiniz. Meşe, çam, yeşil, kahverengi ya da sarı gibi renk alternatifleri arasından size hitap edeni kolay bir şekilde bulabilir, evlerinizde istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.
 • İç mekanlarda kullanılacak şekilde tasarlanan ürünler, ofislerden evlere kadar her yerde kullanılabilir.
 • Büyük parçaların yanı sıra ahşap malzemeleri incelediğinizde süpürgelikler de olduğunu görebilirsiniz. Süpürgelikler, duvarla yer arasında bir geçiş elde etmenize yardımcı olan ürünlerden oluşur.
 • Takoz ve alt levha da ahşap malzemeler arasında önemli bir yere sahiptir. Ahşap malzemelerin daha rahat bir şekilde döşenmesine yardımcı olan ürünler, ev ortamında döşeme yapmayı kolaylaştırır.

İnşaat yapanlar, yeni bir proje gerçekleştiren mimarlar ya da ev sakinleri tarafından tercih edilen ahşap malzemeler, geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkar. Hemen hemen her yerde kullanılabildiği için ürün grubu içerisinde önemli bir yere sahiptir. İhtiyacınız olan rengi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, ev ya da işyeri fark etmeksizin istediğiniz mekanın yerlerini hoş bir şekilde döşemeye başlayabilirsiniz.

Yapı Malzemeleri

Yapı malzemeleri incelendiğinde seramik ve yapıştırıcıları, inşaat ve izolasyon ürünleri, alçı ve derz, boru ek parçaları ve silikonlar olduğu görülebilir. İnşaat kalitesini doğrudan etkileyen bu malzemeler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz:

 • Plastik boru çeşitleri, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılır. Plastik borular, bahçeli evlerde yağmur suyunun çatılardan boşaltılmasını mümkün hale getirir. Seçenekleri incelediğinizde tesisat için de kullanılan ürünler olduğunu görebilirsiniz.
 • İzolasyon malzemeleri incelendiğinde yalıtım kaplaması, cam tuğla, pas sökücü ya da parke altı levhası gibi ürünler olduğu görülebilir. Yalıtım kaplaması, dışarıdan gelecek havanın iç mekanların hava kalitesini etkilemesinin önüne geçer. Cam tuğla, hem şık hem de işlevsel bir malzeme olmasıyla öne çıkar. Bu ürünlerı, yüzeyin düzleştirilmesini ve yüzeyin daha rahat bir şekilde yerleştirilmesini sağlar.
 • Seramik ve yapıştırıcıları ise hem iç hem de dış mekanlarda kullanılan malzemeler arasında yer alır. Yapıştırma harcı, fayans ya da birbirinden farklı tasarıma sahip olan seramikler sayesinde yerleri dilediğiniz gibi döşeyebilirsiniz. Hem iç hem de dış mekanlara uyum sağlayan seramikler, verandalardan banyolara kadar her yerde kullanılabilir. Seramik harcı, fayansların daha iyi bir şekilde birleştirilmesini sağlayan inşaat malzemeleri arasında bulunur.
 • Derz, seramiklerin aralarının kaplanmasını sağlayan ürünlerdir. Özellikle dış mekanlarda hava değişimleri yaşandığında seramiklerin birbirine çarparak kırılmasının önüne geçer. Seramiklerle uyumlu derzler tercih edildiğinde hem görsel hem de işlevsel olarak yer döşemelerinizin kalitesini artırabilirsiniz.

Yapı malzemelerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, kaliteli ürünlerle yaptığınız işlemleri sağlamlaştırabilirsiniz.

Boya Malzemeleri

Boya ve boya malzemeleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Boyaların yanı sıra çeşitli malzemelere de sahip olan ürünler, kullanıcılarının birçok ihtiyacına yanıt verir. Aşağıda yer alan listeyi inceleyerek ürünlerin ne olduğu ve özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz:

 • Spatula, boya yapmayı kolaylaştıran ürünler arasında yer alır. Boyayı fırça izi olmadan sürmenize yardımcı olan ürünler, istediğiniz görünümü daha kolay bir şekilde elde etmenize yardımcı olur.
 • Bununla beraber boya yaparken fırçalara da ihtiyaç duyulur. Küçük alanları boyarken fırçalar, istediğiniz görünümü daha rahat bir şekilde yakalamanızı sağlar. Ayrıca farklı boyut seçeneklerine sahip olan fırçalar sayesinde her yerde boyama yapabilir, pencerelerden dolap kapaklarına kadar her yeri dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz.
 • Seçenekleri incelediğinizde iç ve dış cephe olmak üzere farklı türde boyalar olduğunu görebilirsiniz. Akrilik, metal boyası ya da ahşap boyası gibi alternatifler arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Boyalar arasında hobi amaçlı kullanılan malzemeler de olduğunu görebilirsiniz. Akrilik, multi surface ya da metalik boyalar sayesinde farklı malzemeleri boyayabilirsiniz. Eşyalarınızı geri dönüştürecek malzemeler arıyorsanız hobi boyaları arasından sizin için uygun olana kolaylıkla erişebilirsiniz.
 • Boya malzemeleri içinde ahşap tutkalı ve serpme fırçası gibi farklı ürünler de olduğunu görebilirsiniz. Serpme fırçası, sıva yapmadan önce yüzeyi temizlemenize yardımcı olur. Ahşap tutkalı ise ahşap malzemeleri daha sağlam bir biçimde bir araya getirmenizi mümkün hale getirir.

Fırça setlerinden hobi boyalarına, rulolardan boya karıştırıcılarına kadar aradığınız malzemeleri rahatlıkla bulabilir, istediğiniz malzeme üzerinde boyama yapmaya başlayabilirsiniz.

Kapı Malzemeleri

Bu ahşap malzemeler da inşaatın önemli bir parçası arasında yer alır. Seçenekleri incelediğinizde farklı ihtiyaçlara yanıt verecek malzemeler olduğunu görebilirsiniz. Bu kategoride yer alan ürünler genel olarak şu şekildedir:

 • Seçenekleri incelediğinizde ilk olarak birçok farklı malzemeden üretilen modeller olduğunu görebilirsiniz. Amerikan, çelik, melamin ve katlanır modeller arasından ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilirsiniz. Ev içi ya da dış mekan modelleri olarak kullanabileceğiniz ahşap malzemelerle istediğiniz alanı düzenleyebilirsiniz. Ayrıca renk seçenekleri bakımından da geniş bir ürün yelpazesine sahip olan modeller, herkesin kişisel zevklerine hitap etmeyi başarır.
 • Kollar da ürünler arasında önemli bir yere sahiptir. Birbirinden farklı malzeme ve renk seçeneklerine sahip olan ürünler, her yerle eşsiz bir şekilde uyum sağlar. Ürünleri incelediğinizde giriş, oda, WC ya da ahşap kapılar için özel olarak tasarlanan modeller olduğunu görebilirsiniz. Ev ya da işyerlerinizin ürünleri yenilemeyi düşünüyorsanız alternatifler arasından aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Kollar aynı zamanda aynalı, rozetli, anahtarlı, barelli ya da mandallı gibi çeşitli özellikler bakımından da kendi içinde ayrılır. Evinizde yenileme çalışmaları yapıyor ve ahşap malzemelerinizi daha iyi bir şekilde kullanmak istiyorsanız seçeneklere göz atabilir, aradığınız tarzdaki ürüne erişebilirsiniz.
 • Ziller de önemli ürün grupları arasında yer alır. Dış mekanların daha korunaklı hale gelmesini sağlayan ürünler, pratik kurulumuyla da dikkatleri üzerinde toplar. Apartmanlardan müstakil evlere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler, her türlü ihtiyaca yanıt vermeyi başarır.

Kapılarınızı yenilemek ya da inşaatlarınızda kaliteli ürünler kullanmak istiyorsanız ahşap malzeme fiyatlarını inceleyebilir, istediğiniz kriterleri sağlayan ahşap malzemelere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

İnşaat ve Ahşap Malzemeleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnşaat ve ahşap malzemeleri seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunur. Aşağıdaki listeyi inceleyerek nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz:

 • İlk olarak hangi işlem için bir malzeme satın alacağınızı belirlemeniz gerekir. Birçok farklı kullanım alanına sahip olan ahşap malzemeler arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, aradığınız malzemeye vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.
 • Evlerinizde izolasyon yapmayı düşünüyorsanız silikon ve mastikler göz atmanız gereken ürünler arasında yer alır. Silikon, genellikle izolasyon yaparken malzemeleri bir araya getirmenize yardımcı olan bir yapıştırıcıdır. Mastik ise malzemeler arasındaki boşlukları doldurmanızı ve içeriye haşerelerin girmesini engelleyen ürünler arasında yer alır.
 • Yapıştırıcı ve bantlar da ürünler arasında önemli bir yere sahiptir. Japon yapıştırıcıları sayesinde tamirat işlemlerini daha iyi bir şekilde yapabilir, kırılan parçaları zorlanmadan bir araya getirebilirsiniz. 1 kg gibi büyük miktarlarda yapıştırıcılar satın alarak inşaatlarınızın ihtiyaçlarını pratik bir şekilde giderebilirsiniz.
 • Ahşap inşaat malzemeleri arasından seçim yaparken satın alacağınız ürünlerin rengini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, ahşabı boyamak için bir boya satın alacaksanız etrafta bulunan eşyalarla uyumlu bir renk seçimi yapmanız önerilir. Özellikle eşyaları geri dönüştürmek için hobi boyaları arasından bir tercihte bulunacaksanız malzemenin türüne ve rengine özen göstermeniz önemlidir.
 • İnşaat için ürün arıyorsanız kaba inşaat malzemeleri arasından seçim yapmanız gerekir. Tuğla, çimento, kireç, demir ve çakıl gibi çeşitli ürünlerden oluşan kaba malzemeler, inşaatın temelini daha iyi bir şekilde sağlamlaştırmanıza yardımcı olabilir.
 • Bina inşaatı ya da bakımı için ürün arıyorsanız yangına dayanıklı, yanmaz, ağır ahşap ya da ahşap çerçeveli gibi çeşitli kategoriler arasından sizin için uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Alçıdan çimentoya kadar birçok farklı ürünün yer aldığı seçenekler arasından projeleriniz için uygun olana pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Çimento, diğer malzemeleri birbirine bağlamak için kullanılan önemli malzemeler arasında yer alır. Yapısal çelik, sağlam binalar oluşturmak için betonun yanında kullanılan popüler malzemeler arasında yer alır. Beton, tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan ürünlerden biridir. Arasına çimento, su ya da kırma taşı gibi malzemeler yer alır.
 • Kaldırım ya da müstakil evin bahçesini döşemek istiyorsanız tuğla çeşitleri arasından bir tercihte bulunmanız gerekir. Tuğla, duvarlardan kaldırımlara kadar pek çok elemanı inşa etmek için kullanılan bir blok türüdür. Tuğla satın alırken yanında uygun bir harç ve yapıştırıcı da edinmeniz gerekir. Yapıştırıcılar, tuğlaların birbirine kenetlenmesini kolaylaştırır.

Koçtaş’ta bulunan inşaat ve ahşap fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Koçtaş fırsatlarını takip ederek ihtiyaçlarınızı bütçenizi zorlamadan giderebilir, yaptığınız işlemleri istediğiniz gibi sağlamlaştırmaya başlayabilirsiniz.

Ahşap ve İnşaat Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yapı inşaat malzemeleri nelerdir?

Ürünler, genel olarak binaların inşasında kullanılan malzemeler şeklinde özetlenebilir. Ahşap, çimento, tuğla, beton, kil, mastik, köpük ya da derz gibi birçok farklı ürün içerir. Bina inşaatlarının yanı sıra fayans döşemesinde de tercih edilen ürünler, geniş bir kullanım alanına sahiptir. İnşaat işlerinin yanı sıra küçük çaplı tamirat ya da restorasyonlarda da kullanılır.

Ahşap inşaat malzemeleri nelerdir?

Ahşap inşaat malzemeleri incelendiğinde birçok farklı ahşap malzeme olduğu görülebilir. Kereste, çıta, kontrplak ya da kavak gibi farklı şekillerde ürünler içeren ahşap malzemeler, inşaatın önemli bir parçasını oluşturur. Çerçevelerden mobilyara kadar her yerde kullanılan ürünlerle projelerinizi sağlamlaştırabilir, istediğiniz malzemeyi oluşturabilirsiniz. Mobilya yapımında da sıklıkla kullanılan ürünler, meşe, ladin, ceviz, kiraz, köknar ya da MDF gibi pek çok farklı seçeneğe sahiptir.

İnşaat malzemesi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Seçim yaparken ilk olarak projenizin gerekliliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. İhtiyacınız olan malzemeleri belirledikten sonra alternatifler arasından seçim yapmaya başlayabilirsiniz. Ürünler, malzeme, boyut ve renk gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrıldığı için alacağınız malzemenin niteliklerini de belirlemeniz gerekir. Neye ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra ürünleri inceleyebilir, aradığınız malzemeye vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Daha fazla göster