150 TL Üzeri Kargo Bedava

Çanak Lavabolar

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kullanışlı ve Fonksiyonel Çanak Lavabolar

Yüz, el, ayak yıkamak için yararlanılan ürünler çeşitli alanlarda kullanılır. Kullanım alanları, yapım materyalleri, renkleri, tasarımları ölçüleri değişen ürünler arasından ihtiyaçlara uygun bir model seçilir. Tezgâh üstlerine yerleştirilerek kullanılan şık lavabo çanak biçimine sahip modellerdendir.

Çanak lavabolar; yaşam alanları, evler, oteller, pansiyonlar gibi alanların banyo ve tuvalet gibi alanlarına konumlandırılır. Tasarım anlamında birçok türe sahip olan çanak biçimli ürünler farklı renk ve formlarda üretilir. Tuvalet ve banyo alanlarının dekorasyonuna uygun ürünler tercih edilerek monte işlemi kolayca gerçekleştirilebilir.

Geniş seçenek yelpazesine sahip olan ürünler, ölçüleri doğrultusunda da değişkenlik gösterir. Alanın çanak lavaboya gereksinim duyduğu noktanın ölçüleri doğru belirlenmelidir ve aynı doğrultuda bir seçim gerçekleştirilmelidir. Tasarım anlamında renk ve desen faktörleri çerçevesinde birçok alternatife sahiptir.

Montaj işlemleri sırasında pratikliğin oluşması için bataryanın uygun olup olmadığı da kontrol edilmelidir. El yıkama ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılan ürünler işlevselliğinin yanı sıra dekoratif olarak da alanlara katkı sağlar. Üretim materyallerinin çeşitlendiği gibi maddelerinin kalitesi doğrultusunda da dayanıklılığı değişkenlik gösterebilir. Çanak lavabo fiyatlarının da bütün yapısal değişkenler çerçevesinde farklılaştığı söylenebilir.

Monte Edilme Türüne Göre Çanak Lavabolar

Çanak lavabolar, tezgâha yerleştirilme biçimine göre farklı çeşitlere sahiptir. Tezgâh üstü ve tezgâh altı şeklinde modellere sahip çanak modeller, farklı fonksiyonları doğrultusunda kullanılır. Tezgâh üstü çanak lavabo, tezgâhın üstüne konumlandırılan türde bir çeşittir. Tezgâhın üstüne yerleştirilerek kullanılan düz çanak lavabodur.

Tezgâh altı model ise tezgâhın altından montajlanan bir türdür. Görüntüsü itibariyle tezgâha yarı gömülü gibi duran tezgâh altı model, banyonun yanı sıra mutfaklarda da tercih edilen modeller arasındadır. Görünüm olarak birbirinden oldukça farklı duran tezgâh üstü ve tezgâh altı modeller, kurulumu yapılacak alanın özelliklerine göre tercih edilir.

Tezgâh üzerinde kullanılacak olan modeller, üzerinde birçok ayrıntı bulunan türleri beraberinde getirir. Tezgâhın üstünde durması sebebiyle direkt olarak göze çarpan ürünler oldukları için ortama uyumlu bir modelinin edinilmesi önemlidir.

Tezgâh üstü model seçiminde aynı zamanda yakınında bulunan sabunluk, diş fırçalık, havluluk gibi aksesuarlarla uyumlu görünmesine dikkat edilebilir. Alanın dekorasyonu göz önüne alınarak yapılan tercihler ortamın görünümüne katkı sağlar. Biçim, renk, tasarım olarak özellikleri değişen tezgâh üstü ve tezgâh altı çanak lavabolar arasından kişisel zevklere göre bir tercih gerçekleştirilebilir. Tezgâh üstü ve tezgâh altı modeller alanın gerektirdiği ölçülerde edinilerek tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlara yerleştirilerek kullanılabilir.

Farklı Materyallerden Elde Edilen Çanak Lavabolar

Çanak lavabolar, tuvalet ve banyo alanlarında fonksiyonlarından yararlanılan şık görünümlü çeşitler arasındadır. Çanak lavaboların üretiminde kullanılan materyaller de oldukça farklılaşır. Seramik, cam, mermer, değerli taş, yarı değerli taş, çelik, ahşap, polimer, paslanmaz çelik, akrilik, metal, porselen gibi oldukça geniş bir seçenek yelpazesine sahip ürünler ihtiyaçlara göre tercih edilen ürünlerdir.

Cam maddeler kullanılarak üretilen çanak modeller, modern ve şık görünümler oluşturulmasına yardım eder. Cam materyal çeşitli işlemlerden geçirilerek renklendirme uygulamaları sonucunda farklı renk tonlarında olabilir. Kırmızı, yeşil, mavi gibi geniş alternatiflere sahip olan cam çanak modeller; ortamın havasının olumlu anlamda değişmesine katkı sağlar.

Doğal taşlardan elde edilen çanak modeller; kuvars, ametist, kehribar, yeşim taşı, altın gibi türleri içerisinde barındırır. Dayanıklılıkları ve kalitesi üretim maddesine göre değişebilen çanak yapılı çeşitler arasından seçim yapılırken dekoratif özelliklerine dikkat edilmesi gerekir.

Seramik ve porselen çanak lavabo modelleri, yaygınca kullanılan türler arasında yer alır. Porselen malzemelerden üretilen modeller üzerinde çeşitli işlemler uygulandığında traverten, granit, mermer gibi yapılara benzetilerek üretimi sağlanabilir. Üzerlerinde ince işçilik yapılarak çeşitli tasarımlar ortaya çıkarılabilir.

Aynı zamanda seramik, cam, porselen, akrilik, doğal yaş gibi çeşitli modeller düz renk olabildiği gibi üzerinde desen ve çizimler de taşıyabilir. Alan dekorasyonuna uyumlu olarak desenli veya düz renk çanak seçenekler arasından seçim yapılabilir. Çanak lavabo fiyatları yapım materyalinin kalitesi doğrultusunda değişiklik gösterir.

Doğal Taşlardan Faydalanılarak Üretilen Çanak Lavabolar

Çanak lavabolar, doğal taşlar kullanılarak imal edilen türlere sahiptir. Lav taşı, granit, mermer, yarı değerli taşlar, altın gibi çok çeşitli maddeler ile üretilen çanak modeller farklı beğenilere hitap eder. Özellikle mermer çanak lavabolar, sıklıkla tercih edilen türler arasındadır.

Oldukça geniş alternatiflerine sahip olan ürünler ihtiyaçlara göre seçilebilir. Mermerden üretilen model, farklı biçimlerde ve renkler üretimi sağlanan modeller arasındadır. Kehribar, ametist gibi doğal taşlar kullanılarak tasarlanan çanak çeşitler de mevcuttur. Doğal taş kullanılarak üretilmeyen ancak doğal taş görünümü verilen modellere de erişmek mümkündür.

Özel boyama teknikleri kullanılarak granit, traverten ve mermer görünümler sağlanabilir. Taştan üretilmeyen fakat taş görünümü taşıyan modeller, özel çalışmalar sonucu ortaya çıkar. İnce el işçilikleri sayesinde farklı maddelerden üretilse dahi doğal taş tasarımı görüntüsüne sahip olan ürünler, dekoratif görünümlerinden faydalanılarak kullanılır. Zarif duruşlara sahip olan geniş renk alternatifleri barındıran doğal taş çanak formlu ürünlerden beğenilere uygun bir model seçilebilir.

Özenle üretilen farklı modellerden biri üzerinde çini işçilikleri bulunan ürünlerdir. Görsel olarak oldukça güzel duran çanak formundaki çini modellerin hem işlevselliğinden hem de şık görüntüsünden yararlanılır.

Mermer, granit, lav taşı, ametist gibi çok çeşitli türler barındıran çanak yapılı ürünlerin uygun biçim ve ölçülerdeki modelleri edinilerek uygun alanlara monte işlemleri gerçekleştirilebilir.

Birbirinden Renkli Çanak Lavabo Modelleri

El yıkama işlevi düzgün biçimde yerine getiren çanak lavabolar birçok farklı renk seçeneği sunar. Farklı stillerde dekore edilen tuvalet ve banyo alanlarına uyum sağlayacak bir çanak modeli mutlaka bulunur. Geniş renk yelpazesine sahip çanak modeller, alanın dekore edilme tarzına göre seçilebilir.

Çok kullanılan çeşitler arasında yer alan siyah çanak lavabo, modern biçimde dizayn edilen alanlara yerleştirilerek kullanılabilir. Beyaz renk taşıyan çanak türler de sık tercih edilen ve çoğu banyoya uyum sağlayan renktedir. Kırmızı, mavi, pembe gibi renkli çanak lavabolar, rengarenk tasarlanan alanlara uygundur. Tasarımında özel desenler kullanılan renkli türler, ortamların havasını değiştirir.

Renkli tasarımlar arasından seçim yaparken musluk bataryalarının taşıdığı renklere uyumlu olacak türde renk seçimi yapılabilir. Genellikle mavi renklerin ağırlıkta olduğu çini desenli çanak yapılı modeller, mavi tonlarının hakim olduğu banyo ve tuvaletlerde tercih edilebilir.

Banyoda yer alan dolapların renklerine göre de uygun bir seçim gerçekleştirilebilir. Banyo ve tuvalet alanlarında bulunan fayanslar değişik renkleri üzerinde taşır. Modeller arasında seçim yaparken fayans renkleri de göz önünde bulundurulabilir.

Çanak ürünlerin renkleri değiştiği gibi yapısının niteliği de farklılık gösterebilir. Mat, sedefli ya da parlak yüzeyli çeşitler de beğenilere göre seçilen modeller arasında bulunur. Alanların bir bütün olarak uyumlu durması için şık ve dekoratif görüntülerinden faydalanılan renkli ürünlerin uygun ölçülerdeki modellerinin montajları gerçekleştirilebilir. Dilediğiniz renk ve desendeki modeli edinerek hem fonksiyonelliğinden yararlanabilir hem de alanınızı dekoratif anlamda zenginleştirebilirsiniz.

Çeşitli Ölçülere Sahip Çanak Lavabolar

Renk, materyal, şekil olarak birbirinden oldukça farklı çeşitlere sahip olan çanak lavabolar ölçü anlamında da çeşitlilik gösterir. Küçük veya büyük olan tuvalet, banyo alanlarının her birine uyumlu olacak boyutlarda çanak yapılı bir tür bulmak mümkündür. Çanak lavabolar, her türlü ihtiyacı karşılayacak modelleri içerisinde barındırır.

Çanak lavabo ölçüleri 40, 45, 50, 60 cm değerleri arasında değişir. Küçük ve dar alanlarda mümkün olduğunca küçük ebatlara sahip modeller tercih edilir böylece alanın verimli şekilde kullanılabilmesi mümkün olur. Küçük alanlara yerleştirilen büyük ebatlı modeller alandaki hareket özgürlüğünü kısıtlar. Aynı zamanda görsel olarak da ortamda olumsuz bir etki yaratır.

Geniş banyo alanlarında ise genişliğine uygun olacak bir tercih yapılmalıdır. Büyük bir banyoda ebat olarak oldukça küçük bir model kullanmak, dekorasyonun güçsüzleşmesine sebep olur. Tasarımı ve rengi alana ne derecede uygun olursa olsun ölçüler yanlış şekilde belirlendiği sürece genel görünümün negatif etkilendiği söylenebilir. Rengi, tasarımı, ölçüsü ve üretim maddesi zengin çeşitliliklere sahip olduğu için farklı banyo ve tuvaletlere uygun bir model bulmak mümkün olur.

Alanlarınızın ölçülerini ve aynı doğrultuda gerekliliklerini doğru şekilde tespit ederek ona uygun bir tercih yapmak, ortamlarınızda ürünlerin işlevsel olarak kullanılmasına yardımcı olur. İhtiyaçlarınızı doğru biçimde belirleyerek alanlarınızın görünümü zenginleştirecek ürünleri edinebilirsiniz.

Biçim Olarak Değişkenlik Gösteren Çanak Lavabolar

Renk, materyal ve ölçü anlamında oldukça farklı modellere sahip çanak lavabolar biçim anlamında değişiklik gösterir. Üçgen, yuvarlak, oval, kare, dikdörtgen gibi geometrik şekillere sahip çanak yapılı çeşitler üretilir. Modern bir banyo dekorasyonuna sahip olan alanlarda köşeli modeller, oldukça şık bir görünüm oluşur. Yuvarlak hatlara sahip dizaynlarda yuvarlak çanak lavabolar tercih edilebilir.

Klasik geometrik şekiller dışında farklı formlarda da imal edilen ürünlerin sıra dışı dizaynları seven kullanıcılara hitap eden çeşitleri de mevcuttur. Yıldız, kalp, çiçek gibi farklı türler olan çanak lavabolar kişilerin beğenisine sunulur. Neredeyse her renkte bulunabilen modeller istenilen şekillerde türleri edinilerek kullanılmaya başlanabilir. Üçgen, yuvarlak, dörtgen, yıldız, kalp gibi biçimlere sahip olan ürünler; bronz, altın, gümüş gibi renk tonlarında üretilebilir.

Değişik şekillerdeki ürünler ölçü olarak da büyük, orta, küçük alanların kullanımına uygun türleri doğru biçimde tespit edilmelidir. Dar alanlara daha küçük boyutlardaki modeller tercih edilir. Görüntüsü oldukça şık olan oval çanak lavabo modelleri, kullanılacak alanın boyutları ve dekorasyon stili doğrultusunda tercih edilir. Mini çanak lavabo modelleri, dekorasyonu zenginleştirilmek istenen dar alanlar için edinilebilecek türler arasındadır.

Çanak lavaboların biçimlerinin değişmesi gibi derinlikleri de farklı olabilir. Kimi modellerin daha derin formlara sahip olduğu söylenebilir. Diğer yandan ise çanak kısmı derin olmayan türler de mevcuttur. Kişisel beğenilerinize ve dekorasyonlara uygun olacak ürünler arasından incelemeler yaparak uyumlu bir modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Çanak Lavabo Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çanak modeller arasından tercih yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Ürünlerin işlevlerinden iyi şekilde yararlanmak ve banyo, tuvalet gibi alanlarının görünümlerini zenginleştirmek için çeşitli adımları izlemek önemlidir;

 • Çanak lavabonun üretim materyalinin ne olduğu büyük önem taşır. Seçilecek olan ürünlerin imalatında kullanılan maddelerin darbelere dayanıklı olmasına dikkat edilir.
 • Çanak lavabo seçiminde ürünün yerleştirileceği alanın belirlenmesi gerekir.
 • Mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanların hangisinde kullanılacağına karar vermek oldukça önemlidir.
 • Alanda mevcut tesisatın alt yapısı düzgün biçimde incelenerek temiz su girişleri ve giderlerin tespit edilmesi gerekir.
 • Ürün ölçülerinin alanın büyüklüğüne uygun şekilde seçilmesi gerekir. Ölçüye karar verirken tezgâh alanının ebatları da göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Ortamın genel dekorasyon tarzına uyumlu bir modele karar vermek oluşabilecek olumsuz görünümlerin önüne geçer. Ürünün biçimi, rengi, deseni ve tasarımının alanla ahenk içerisinde durması adına önemlidir.
 • Dekorasyona uygunluğuna karar verilirken alanda bulunan seramikler, duvar, klozet, aksesuarlar, dolapların renk tonları ve üzerlerinde taşıdığı desenlere dikkat edilir.
 • Ürünün monte edileceği alanda ayna bulunuyorsa ayna ile doğru hizalanmanın ayarlanması gerekir.
 • Ürünün temizliğinin kolay biçimde yapılması da seçim esnasında dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerdendir. Yapısı gereği kir tutmayan, temizlik sırasında maruz kalacağı kimyasallara dayanıklı ve kolayca temizlenebilen materyallerden üretilen ürünler tercih edilebilir.
 • Çanak lavabo fiyatlarını inceleyerek aynı doğrultuda bir seçim yapmak, bütçenin zorlanmaması açısından önemlidir.

Çanak Lavaboların Bakımı

Çanak lavabolar, doğru şekilde seçildikten ve yerleştirildikten sonra bakımları düzgün yapılması gereken ürünlerdir. Ürünlerin uzun ömürlü kullanılması konusunda da doğru şekilde temizliklerinin yapılması oldukça önemli bir etkendir.

Gün içerisinde sıkça kullanılan alanlar arasında olan banyolardaki çanak ürünlerin hijyenin doğru biçimde yapılması gerekir. Çok sık kullanıldığı için ürünlerde kirler birikir aynı zamanda nemli bir ortam olduğu için mikropların artması da söz konusudur. Banyo, tuvalet, mutfak gibi alanlarda yer alan ürünler temizlenerek kireçlenme, sararma, lekelenme gibi sorunlar üretmeyen ürünlere sahip olunur.

Düzenli aralıklarla temizlenen banyo çanak lavabolar, daha parlak ve temiz hâllerine kavuşur. Ürün yapısı gereği bataryasını dışarısında bulundurması, ürünleri kolay temizlenebilir bir hâle getirir.

Ürünün hijyeni sağlanmadan önce üretim materyalinin ne olduğunu ve hangi maddelerin yapısına zarar vermeyeceğini tespit etmek gerekir. Çanak lavaboların sık sık temizlenmesi önemlidir. Günlük olarak hijyeni sağlanan ürünler, çok daha sağlıklı alanlara ulaşmanızı sağlar. Eğer her gün temizlik yapmak mümkün değilse iki günde bir yapılmalıdır.

Mutfakta kullanılan çanak lavaboda kirli tabak ve diğer gereçlerin uzun süre beklememesine dikkat edilmelidir. Temiz olmayan bulaşıklar üründe beklediğinde ortaya mikropların daha da çoğaldığı bir tablo çıkar. Dolayısıyla pis gereçleri üründe bırakmamak ve ürüne sıcak su dökmek daha hijyenik bir alana sahip olmak için yapılması gerekenler arasında yer alır.

Çanak Lavaboların Kullanım Alanları

Çanak lavabolar, geniş çeşitliliği ve işlevsel özellikleri ile birçok farklı alanda kullanılır. Tuvalet, banyo, mutfak gibi suya ihtiyaç duyulan bölümlerde çanak biçimli ürünlerden sıklıkla yararlandığı söylenebilir. Özellikle evlerde sıklıkla yararlanılan çanak banyo modellerde tezgâh altı veya tezgâh üstü modelleri tercih edilir.

Evin mutfak, banyo gibi bölümlerinde görsel olarak çeşitliliğinden yardım alınır. Banyo çanak lavabo modelleri; renkli, desenli, motifli şekilde üretilir ve yaşam alanlarının banyolarını şık biçimde tamamlar. Mutfak, banyo gibi bölümler evlerde olduğu gibi diğer alanlarda da varlığına ihtiyaç duyulan alanlardır. Kafe, restoran gibi yeme-içme mekânlarında el yıkama gereksinimi çokça duyulur. Yeme içme ortamlarının tuvalet bölümlerinde çanak lavabo modelleri kullanılır. Böylece hem işlevselliğinden hem de estetik duruşları ile ambiyansı değiştirmesinden faydalanılır.

Konseptler dahilinde dekore edilen kafelerde türlü çanak lavabolardan dekoratif duruşları sebebiyle yararlanılır. Çanak lavabolar aynı zamanda çeşitli iş yerlerinde de kullanılabilir. Ofis tuvaletlerine yerleştirilecek çanak lavabolar seçilirken modern dizaynlara sahip modellerden faydalanılabilir. Umumi tuvalet alanlarında da tezgâh altı ya da tezgâh üstü çanak türlerinden yerleştirilerek kullanılır. Umumi mekânlarda genellikle tezgâh altı yani yarı gömülü çanak lavaboların monte edildiği görülebilir.

Birbirinden çeşitli çanak lavaboların yer aldığı Koçtaş’ta ihtiyaçlarınıza uygun bir model bulabilirsiniz. Gereksinimleriniz ve beğenileriniz ile örtüşen çanak lavaboları Koçtaş’tan kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Çanak Lavabolar Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çanak lavabo kullanışlı mıdır?

Çanak lavabolar farklı biçimleri ve monte şekillerine sahiptir. Tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlarda el yıkama işlevinin yerini getirilmesi amacıyla yararlanılır. Tezgâh üstü ve tezgâh altı olarak monte edilebilen modellere sahip ürünler, alanların ölçülerine uygun şekilde seçimi gerçekleştirildiğinde oldukça kullanışlıdır. İşlevselliği ile öne çıkan ürünler aynı zamanda dekorasyona da katkı sağlar.

Çanak lavabo ölçüleri nedir?

Çanak lavaboların ölçüler her türlü alana uyum sağlayacak şekilde geliştirilir. Dar ve küçük banyo, tuvalet, mutfak gibi alanlarda daha küçük ebatlı ürünlerden faydalanılır. Minimal boyutlarda seçilen ürünler sayesinde dar alanlarda yer tasarrufu sağlanır. Geniş alanlarda ise daha büyük ölçülerde türlerden yararlanılabilir.

Çanak lavabo alırken nelere dikkat edilmeli?

Çanak lavabo tercih edilirken üretim materyallerine dikkat etmek önemlidir. Farklı maddelerden imal edilen ürünlerin dayanıklılık süresi de değişkenlik gösterir. Tasarımları, dizaynları ve renkleri farklı olan modeller, yerleştirilecek olanın dekorasyonuna uyum sağlayacak şekilde seçilir. Ayrıca alanın genişliğine uygun ölçülerin tespit edilmesi ve aynı doğrultuda çanak lavabo seçimi yapılması gerekir.

Çanak lavabo fiyatları ne kadar?

Çanak lavabo fiyatları modellerin üretim maddelerine göre değişkenlik gösterir. Değerli taşlardan ve maddelerden elde edilen türler diğerlerine göre daha yüksek fiyatlar taşıyabilir. Kalitesi ve dayanıklılığının seviyesi doğrultusunda da fiyatlarda farklılık gözlemlenir. Uzun ömürlü modellerin fiyatları üst seviyelerde olabilir. Aynı zamanda ürünün boyutları da fiyat değişikliklerinde önemli etkenler arasındadır.

En Çok Satan Çanak Lavabolar Hangileri?

Koçtaş Çanak Lavabolar kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Cerastyle Lal Çanak Lavabo 60*42
 2. Bocchi Logolu Seramik Süzgeç Kapağı Mat Gri 1219-006-0120
 3. Nova Tezgah Üstü Lavabo 70x43cm
 4. Cerastyle One 67x42 Deliksiz Tezgah Üstü Lavabo
 5. Cerastyle Lal C Tezgah Üstü Lavabo 60x46 Cm
Daha fazla göster
397 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: